سلام دوست عزیزم، امیدوارم که حالتون خوب باشه و در سلامت کامل در ادامه مقاله تحت عنوان اپلای رشته حقوق با سایت اپلای باما همراه باشید. در این مقاله کاربردی و جامع قصد داریم به ذکر جزئیات و کلیات موضوع تحصیل و اپلای رشته حقوق در خارج از کشور بپردازیم و امیدواریم که اپلای باما رو تا انتهای این پست مهم تنها نگزارید و تا انتها با ما باشید، مطمئنا در ادامه محتوا مطالب بسیار کلیدی و حائز اهمیتی در خصوص با اپلای_رشته_حقوق گفته خواهد شد.

اپلای رشته حقوق تضمینی

اپلای رشته حقوق

در ابتدای امر قصد داریم تا یک نگاه کوتاهی به رشته حقوق و خصوصیات آن بیاندازیم. پس با ما همراه باشید. در حقیقت رشته حقوق همیشه جزو رشته هایی قرار داشته است که بیشترین میزان متقاضی و داوطلب را به منظور ادامه تحصیل دارند و همین امر به همین حالت در مورد اپلای رشته حقوق در سایر کشور ها نیز وجود دارد و متقاضیان و علاقه مندان تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور بسیار زیاد اند و کشور های زیادی هم نیز این رشته را منظور تحصیل در دانشگاه های خود دارند و شما عزیزان در هنگام انتخاب هیچ گونه مشکلی از لحاظ ظرفیت این رشته پیش رویتان نخواهد بود.

جالب است بدانید که افرادی که اپلای رشته حقوق را در دستور کار خود داشته اند، به گذراندن دوره کارشناسی اکتفا نمی کنند و به دنبال ادامه تحصیل در مقاطع بالا تر می باشند و اکثرا هم پس از اتمام دوره تحصیل تحت عنوان وکیل دادگستری و مشاور حقوق فعالیت خود را آغاز و ادامه می دهند.

رشته حقوق به علاوه تمام مواردی که گفتیم یکی از چالش برانگیز ترین رشته های دانشگاهی به حساب می آید و در آن ترکیب پتانسیل های فکری و ذهنی با علاقه و عقیده شخصی و موضع قانون دیدنی خواهد بود و در واقع تقابل این دسته از موارد با یک دیگر است که تحصیل و کار در رشته حقوق را جذاب و پر طرفدار می کند. در ادامه در خصوص با شرایط اپلای رشته حقوق، مدارک مورد نیاز، بورسه در رشته حقوق در مقاطع مختلف و کشور هایی که در این حوزه سرآمد هستند، توضیح خواهیم داد، پس با اپلای باما ما موضوع اپلای رشته حقوق همراه باشید.

راهنمای اپلای رشته حقوق

بورسیه تحصیلی جهت اپلای رشته حقوق در مقاطع مختلف ۲۰۱۹

در ابتدا باید عرض کنیم که موسسه قضایی Afidavit بورسیه و فاند تحصیلی برای تمامی دانشجویان سرتاسر جهان در رشته حقوق ارائه می دهد. در حقیقت این موسسه به دانشجویانی که در دانشگاه هایی که جزو ۱۰۰۰ دانشگاه برتر در نظام رتبه بندی QS هستند، بورسیه اهدا خواهد کرد. در نظر داشته باشید که این بورسیه در تمامی مقاطع اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه خواهد شد و تمامی دانشجویان بین المللی می توانند به منظور دریافت آن درخواست دهند. در نظر داشته باشید که محل برگزاری این بورسیه کشور انگلستان است و یکی از فاکتور های مهم انتخاب در آن شرایط تحصیلی مناسب و رزومه تحصیلی قوی با معدل بالا است

مهلت تقاضا برای بورسیه به جهت اپلای رشته حقوق

۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ – ۹ آذر سال ۹۸

ارزش بورسیه جهت اپلای رشته حقوق

فول فاند می باشد

شرایط لازم به منظور دریافت بورسیه تحصیلی

 • نمرات بالا و معدل خوب
 • در ابتدا می بایست از یکی از دانشگاه های برتر دنیا پذیرش گرفته باشید تا به شما عزیزان این بورسیه تعلق گیرد
 • مهارت مناسب در زبان انگلیسی

مدارک لازم 

 • ارائه مدرک های تحصیلی
 • ارائه دادن نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه مدارکی دال بر وضعیت مالی و بانکی
 • ارائه رزومه تحصیلی

هزینه های اپلای رشته حقوق

زمینه های حقوقی محبوب جهت بازار کار و اپلای رشته حقوق

 1. حقوق کیفری
 2. حقوق مالکیت فکری
 3. حقوق تجارت
 4. حقوق املاک
 5. حقوق خانواده
 6. حقوق محیط زیست
 7. حقوق اتحادیه اروپا
 8. حقوق اسلامی و …

در ادامه مقاله اپلای رشته حقوق قصد داریم در خصوص با اپلای رشته حقوق در کشور های صاحب نام این رشته تحصیلی صحبت کنیم و تمامی شرایط اپلای رشته حقوق در آن کشور ها رو برای شما عزیزان به صورت خلاصه بیان کنیم، بنابراین با اپلای باما همراه باشید. در همین راستا شما عزیزان می توانید مقالات، تحصیل حقوق در استرالیا چه شرایطی دارد؟ و اپلای رشته حقوق در آمریکا رو مطالعه نمایید.

اپلای رشته حقوق در آمریکا

بیشتر دانشگاه های معتبر جهان در زمینه رشته حقوق در کشور آمریکا هستند و اپلای رشته حقوق در آمریکا طرفداران بسیاری دارد. تحصیل در رشته حقوق در آمریکا به این صورت است که متقاضیان در ابتدا باید ۲ سال در رشته دیگری تحصیل کنند و سپس آزمون LSAT را دهند و در صورت قبولی اجازه دارد که وارد دانشکده حقوق شوند.

دانشجویانی که اپلای رشته حقوق در آمریکا را داشتند، باید به مدت ۷ سال در رشته حقوق تحصیل نمایند و در انتها به آن ها مدرک پایان دوره تحصیلی رشته حقوق داده می شود و دانشجو موظف است پس از پایان دوره ۷ ساله تحصیلی خود، یک دوره کارآموزی را در موسسات حقوقی این کشور بگزراند.

اپلای رشته حقوق مطمئن

در همین راستا و پس از این دوره کارآموزی، دانشکده حقوق به منظور اعطای مدرک وکالت دانشجو از وی آزمونی تحت عنوان Bar Examination گرفته می شود و در صورتی که دانشجویان موفق به کسب نمره مورد نیاز شوند به آن ها مدرک Juris Doktor داده خواهد شد و آن ها می توانند پروانه وکالت خود را دریافت کرده و به صورت رسمی به عنوان وکیل دادگستری و یا مشاور حقوقی شروع به کار کنند. در نظر داشته باشید که بهترین دانشگاه های آمریکا به منظور اپلای رشته حقوق دانشگاه های؛ بیل، هاروارد، استنفورد، کلمبیا، کالیفرنیا و نیویورک است.

 بورسیه رشته حقوق در آمریکا

در واقع بورسیه در رشته حقوق در کشور آمریکا به صورتی است که دانشجویانی خواهند توانست آن را دریافت کنند که از سطح علمی بالایی برخوردار باشند و همچنین مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا از جمله مواردی است که شانس شما عزیزان را به منظور دریافت بورسیه رشته حقوق در آمریکا بالا خواهد برد. جالب است بدانید که دانشجویان ایرانی که قصد اخذ بورسیه در این کشور را دارند باید معدل بالای ۱۶ داشته باشند و همینطور وضعیت زبان انگلیسی آن ها نیز خوب باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا راحت تر خواهد بود.

اپلای رشته حقوق در کانادا

در نظر داشته باشید که به منظور تحصیل در رشته حقوق در کانادا باید متقاضیان دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشند. جالب است بدانید که اغلب متقاضیان اپلای رشته حقوق در کانادا، قبل از ورود به این رشته، دوره کارشناسی رو در رشته دیگری تحصیل کرده اند و قصد دارند به عنوان تحصیلات تکمیلی به اپلای رشته حقوق بپردازند که به این خاطر و به منظور ورود به دانشگاه باید آزمون LSAT را بگزرانید و در نظر داشته باشید که نمره قبولی این آزمون، اغلب ۱۵۰ به بالا بده و آگاه باشید که این آزمون ۴ مرتبه در سال برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که شرایط تحصیلی در خصوص اپلای رشته حقوق در آمریکا با کشور کانادا تفاوت چندانی ندارد و به جز جزئیات ریز در اصل تفاوتی با هم ندارند و مراحل آن تقریبا یکسان خواهد بود.

کمک هزینه تحصیل رشته حقوق در کانادا

در نظر داشته باشید که برای دانشجویان رشته کارشناسی رشته حقوق در کانادا که ظرفیت علمی بالا دارند و توانایی مناسبی ندارند، دانشکده UV حقوق علاوه بر حمایت های مالی از آن ها به منظور پذیرش در دانشکده های حقوق، ۱ دوره آموزشی در زمینه آمادگی آزمون LSAT به صورت رایگان برگزار خواهد کرد.

اپلای رشته حقوق با کمترین هزینه

اپلای رشته حقوق در استرالیا

در ابتدا باید گفت که اپلای رشته حقوق در استرالیا به این صورت است که در مقطع کارشناسی(LLB) شما عزیزان ۴ سال زمان برای تحصیل نیاز خواهید داشت و در نظر داشته باشید که رشته حقوق در مقطع کارشناسی در تعداد زیادی از دانشگاه ها و کالج های استرالیا ارائه می شود و شما از این جهت مشکلی نخواهید داشت. در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد(JD) که حرفه ای تر هم نیز هست شما عزیزان به ۳ سال جهت تحصیل نیاز خواهید داشت. مقطع دکترا نیز بین ۳ الی ۴ سال به طول خواهد انجامید. 

شهریه دانشکده های حقوق در استرالیا

در خصوص با شهریه دانشگاه های استرالیا در رشته حقوق باید گفت که این امر بسته به دانشگاه متفاوت خواهد بود و به صورت تقریبی بین ۳۲ الی ۴۳ هزار دلار استرالیا خواهد بود. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که بیشتر دانشگاه های استرالیا بورس های گوناگونی را ارائه می دهند که در هر مقطع تحصیلی می توانید از آن ها استفاده نمایید و شرایط برخورداری شما از آن ها بستگی به شرایط علمی و رزومه تحصیلی شما عزیزان خواهد داشت.

بهترین دانشکده های حقوق استرالی

بهترینن دانشگاه های حقوق استرالیا جهت اپلای رشته حقوق؛ دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه کرتین، دانشگاه ملبورن و … می باشند که شرایط پذیرش دانشجویی هر یک را می توانید از سایت رسمی خود دانشگاه مورد نظر دنبال نمایید.

 

اپلای رشته حقوق با بهترین امکانات

چکیده مطالب

همانطور که ملاحظه کردید در ابتدای مقاله به توضیحات کلی در خصوص با اپلای رشته حقوق و شرایط و ملزومات آن پرداختیم و در ادامه به موضوع بورسیه تحصیلی جهت اپلای رشته حقوق در مقاطع مختلف ۲۰۱۹ پرداخیتم و سپس شرایط اپلای رشته حقوق در آمریکا و همینطور در کشور های کانادا و استرالیا به صورت مثال عرض کردیم و در خصوص شرایط ، شهریه، مدارک مورد نیاز و … هر یک توضیح دادیم و این محتوا را تحت عنوان اپلای رشته حقوق به انتها بردیم. امیدوارم که از این مطلب کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.