سلام دوست عزیزم، خوش حالم که با یک مقاله دیگه در خدمتتون هستم و امیدوارم اینم مثل قبلیا کلی بکارتون بیاد، پس با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم در ارتباط با موضوع ویزای همراه دانشجویی آمریکا صحبت کنیم. در واقع تمامی متقاضیانی که موفق به دریفات ویزای کشور ایالات متحده شده اند، می توانند که برای اعضای خانواده خود نیز ویزا تهیه نمایند. جالب است بدانید که یکی از روش های دریافت اقامت کشور آمریکا برای همراهان دریافت گرین کارت مخصوص خانواده درجه ۱ است و ما در ادامه این مقاله از سری مقالات سایت اپلای باما میخواهیم که به بررسی جزئیات و چگونگی امر اخذ ویزای_همراه_دانشجویی_آمریکا بپردازیم. پس در ادامه همراه با سایت اپلای باما باشید تا همه چیزی که در مورد ویزای همراه دانشجویی آمریکا باید بدونی رو بهت بگیم.

ویزای همراه دانشجویی آمریکا تضمینی

ویزای همراه دانشجویی آمریکا

در ارتباط با اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا، باید عنوان کرد که در صورتی که افراد دارای سوء سابقه جنایی و یا بیماری سخت می باشند و یا همینطور دارای تمکن مالی مناسب نمی باشند، امکان پذیر نخواهد بود و در صورتی که تمکن مالی مورد تایید را داشته باشید، قادر هستید با ارائه مدارک کافی در خصوص حمایت مالی و یا تمکن مالی خوب، مسیر دریافت گرین کارت آمریکا را هموار تر نمایید و کلی خودتون رو جلو بندازید. شما عزیزان همچنین میتوانید در راستای این موضوع مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا رو نیز در سایت اپلای باما مطالعه فرمایید.

شایان ذکر است بدانید که دریافت ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال و همینطور پدر و مادر اشخاصی که شهروندی آمریکا را در اختیار دارند، به سرعت امکان پذیر خواهد بود، ولی بعضی دیگر از همراهان اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا میبایست مدت زمان بیشتری صرف دریافت ویزای همراه دانشجویی آمریکا نمایند ولی بصورت کلی مشکلی نخواهند داشت و در حقیقت افرادی که از آن ها یاد کردیم شامل فرزندان یک شهروند آمریکایی که سن آن بیشتر از ۲۱ سال باشد و ازدواج نیز نکرده باشند و یا همچنین همسر و فرزندان شخصی که اقام دائمی کشور آمریکا را در اختیار دارد و همینطور فرزندان مجرد شخصی که اقامت دائمی آمریکا را دارد و سن آن ها بیشتر از ۲۱ سال نیز هست، خواهد بود.

ویزای همراه دانشجویی آمریکا مطمئن

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای خانواده متقاضی

شایان ذکر است که زمانی که شما درخواست ویزای آمریکا را می دهید، این احتمال وجود خواهد داشت که شما همچنین، همسر و یا فرزندانی نیز داشته باشید و قصد این رو داشته باشید که آن ها را هم به کشور دانشگاه بیاورید؛ پس در این صورت به صورت کلی شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای خانواده شما متفاوت خواهد بود و فقط افراد دسته دوم میبایست در صف انتظار منتظر بمانند و در حقیقت امکان این که خانواده خود را به کشور آمریکا ببرند بسیار بالا خواهد بود. یعنی به عنوان مثال:

  • چنانچه فرد آمریکایی قصد این رو داشته باشد که پدر و مادر خود را در مورد امر دریافت ویزا حمایت نماید، پدر و مادر ایشان نم یتوانند فرزندان خود را به آمریکا بیاورند.
  • چنانچه شخصی شهروندی کشور آمریکا را داشته باشد و قصد داشته باشد به منظور اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا اقدام نمایند، آن ها نیز می توانند فرزندان خود را به کشور آمریکا بیاورند.
  • شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای خانواده متقاضی با توجه به طبقه بندی صورت گرفته می تواند، تفاوت کند و تمامی متقاضیان میبایست به منظور اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا به این مسئله نهایت دقت و توجه را داشته باشند و پیش از اقدام از تمامی موارد بروز و جزئیات آن اطمینان حاصل نمایید.

اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا

شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای متقاضیانی که همسر آن‌ ها فوت شده

نکته دیگری که متقاضیان اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا باید مد نظر قرار دهند این است که در صورت فوت همسر آمریکایی خود، اگر ۲ سال زندگی مشترک با هم داشته باشند و به همین اندازه از تاریخ ازدواج آن ها سپری شده باشد، این امکان رو خواهند داشت که گرین کارت آمریکا را درخواست نمایند و متقاضیان میبایست مدارک اثبات عدم طلاق را در زمان فوت همسرشان ارائه دهید. در حقیقت اینطور میتوان عنوان کرد که متقاضیان اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا میبایست، در مدت زمان ۲ سال از تاریخ فوت همسرشان درخواست خود را ثبت نمایند.

مزایای اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا

جالب است بدانید که اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا دارای مزایای بسیاری است، که در خصوص گروه اول اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و آن دسته از متقاضیانی که در کشور آمریکا حضور داشته و مدت زمان ویزای آن ‌ها تمام شده، امکان درخواست ویزای همراه دانشجویی آمریکا را خواهند داشت ولی دسته دوم این امکان را نخواهند داشت. یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا در خصوص گروه دوم این است که امکان آوردن اعضای خانواده و وابستگان به وسیله متقاضیان به کشور آمریکا وجود خواهد داشت در حالی برای اخذ ویزای همراه کشور آمریکا باید مدت زمان بیشتری در مقایسه با گروه اول منتظر باشند.

شرایط ویزای همراه دانشجویی آمریکا

اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا از طریق نامزدی

در ارتباط با این مورد باید گفت که یکی دیگر از راه های اخذ ویزای همراه آمریکا از طریق نامزدی است، که در این صورت فرد متقاضی باید در USCIS پرونده‌ ای را برای خود تشکیل دهند. در این مرحله متقاضیان بعد از ارسال مدارک باید به مدت زمان ۲ هفته در انتظار بمانند تا رسید مدارک دریافت شود سپس بعد از اخذ رسید، متقاضیان میبایست در انتظار تائید مدارک خود باشند که در حدود ۵ تا ۶ ماه به طول خواهد انجامید و بعد از تائید کلیه مدارک متقاضیان به NVC ارسال خواهند شد.

در ادامه و بعد از این مرحله، ویزای نامزدی آمریکا به‌ شکل مستقیم به سفارت آمریکا ارسال خواهد شد و بعد از آن، سفارت آمریکا مدارک دیگری را درخواست خواهد کرد و زمانی به منظور مصاحبه با متقاضی تعیین خواهد کرد. متقاضیانی که ویزای نامزدی آمریکا را دریافت کرده‌ اند میبایست در مدت ۹۰ روز از تاریخی که فرد نامزد وارد آمریکا شده، مراسم ازدواج خود را برگزار کنند.

شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی آمریکا

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا ملاحظه فرمودید در ابتدای مقاله به توضیحاتی جامع در خصوص ویزای همراه دانشجویی آمریکا پرداخیتم و سپس در ادامه شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای خانواده متقاضی را برای شما عزیزان ذکر کردیم و همینطور شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای متقاضیانی که همسر آن‌ ها فوت شده را به بحث گذاشتیم و سپس مزایای اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا را ذکر کردیم و در انتها به موضوع اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا از طریق نامزدی رسدیم و شرایط و مراحل کامل آن را بررسی نمودیم و موضوع مقاله را در قالب ویزای همراه دانشجویی آمریکا به انتها بردیم. امیدوارم که این مطلب از سری مطالب و مقاله های کاربردی سایت اپلای باما، مورد قبول شما عزیزان واقع شده باشد.