آمریکا به واسطه در اختیار داشتن بهترین دانشگاه ها، با بالاترین رنک جهانی، همواره جزء اصلی ترین مقاصد دانشجویان برای تحصیل بوده است. متقاضیان از سراسر جهان برای اخذ پذیرش تحصیلی این کشور اقدام می کنند و در صورت واجد شرایط بودن میتوانند به آرزوی خود دست پیدا کنند. مطمئنا مسائل زیادی در این راستا میتواند نقشی موثر در رسیدن به خواسته شان داشته باشد اما سوالی که همواره ذهن افراد را به خود مشغول می کند و از اهمیت بالایی نیز برخوردار است به هزینه اپلای آمریکا ارتباط دارد. در واقع آگاهی از هزینه اپلای و همچنین شرایط پرداخت آن باعث می شود تا افراد همواره محتاطانه به سمت اپلای آمریکا گام بردارند. از همین رو در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه اپلای آمریکا

مزایای تحصیل در آمریکا

اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید، علاوه بر آگاهی از هزینه اپلای آمریکا، باید نسبت به مزایای تحصیل در این کشور نیز آگاه شوید. این مسئله به شما کمک می کند تا با اطلاعات بیشتری به سمت برهه ای جدید از زندگیتان قدم بردارید. به خوبی میدانیم که آمریکا در طی چندین سال گذشته یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سطح آموزشی و کیفیت تحصیلی بوده است و تمامی افرادی که در دانشگاه های آن به تحصیل پرداخته اند از سطح علمی بالایی برخوردارند. از همین رو در این قسمت برخی از مزایای تحصیل در آمریکا را بیان می کنیم:

 • پیشرفت علمی دانشجو
 • تنوع موقعیت های آموزشی
 • تکنولوژی به روز
 • موقعیت های تحقیقاتی
 • انعطاف پذیری
 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 • تحصیلات جهانی و چشم اندازهای شغلی- حرفه ای بلند مدت

آشنایی با هزینه های قبل از اپلای

در وهله اول باید بدانید که هزینه اپلای آمریکا تنها مختص مقدمات سفر و هزینه های زندگی در آمریکا و شهریه دانشگاه نمی شود. مسلما شما برای اینکه بتوانید اپلایی موفق داشته باشید باید مدارکی را آماده کرده و برای دانشگاه مقصد ارسال نمائید. باید بدانید که انجام این کارها نیز همواره هزینه هایی را برای افراد به همراه خواهد داشت. در این قسمت به این مسئله میپردازیم:

 • هزینه ثابت اولیه:

– قبل از هر اتفاقی باید مدرک را آزاد کنید. زیرا بعد از اتمام دوره تحصیلی، مدرک شما برای مدتی در گرو دولت خواهد بود و شما برای معتبر بودن آن در نزد دانشگاه های خارجی حتما باید آن را آزاد کنید. البته این مسئله در صورتی اتفاق می افتد که شما درس خود را به اتمام رسانده باشید. این هزینه با توجه به دانشگاه آزاد و دولتی متفاوت خواهد بود.

– شما باید تضمین کنید که توانایی صحبت به زبان رایج کشور آمریکا را دارید. از همین رو باید مدرک تافل و یا آیلتس را در اختیار داشته باشید. از همین رو باید بدانید برای شرکت در آزمون تافل، آیلتس باید چیزی حدود ۲۱۰دلار باید پرداخت شود.

– شرکت در امتحان GRE که برای اپلای در کشورهایی اروپایی، کانادا و آمریکا نیاز است، چیزی حدود ۲۰۵ دلار آمریکا هزینه به همراه دارد.

– درخواست ریزنمره رسمی برای دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری که با توجه به ورودی های تحصیلی هزینه ای متفاوت به همراه دارد.

– ترجمه نسخه ریزنمره و مدرک باید توسط دارالترجمه صورد گیرد. دقت داشته باشید که باید ترجمه ریز نمره هر ترم و هر صفحه مدرک به صورت جداگانه صورت گیرد.

 • هزینه های متغیر به ازای هر دانشگاه

– هزینه ریپورت تافل

– هزینه ریپورت GRE

– هزینه پست خارجی

– هزینه اپلیکشن

شرایط پرداخت هزینه اپلای آمریکا

انواع هزینه اپلای آمریکا

برای اینکه بتوانید در اخذ پذیرش آمریکا به موفقیت دست پیدا کنید باید نسبت به هزینه اپلای آمریکا اطلاعات کاملی بدست آورید تا بودجه متناسبی را برای انجام این کار قبل از هرگونه اقدام تهیه نمائید. برای اپلای آمریکا با چهار نوع هزینه روبرو خواهید شد.

 • هزینه های درخواست:

درخواست اپلای آمریکا به طور معمول چیزی حدود ۳۰ الی ۱۵۰ دلار در هر برنامه برای افراد هزینه به دنبال دارد. باید بدانید که این هزینه تنها برای درخواستی است که شما به برای دانشگاه مورد نظر ارسال می کنید.

 • شهریه ها:

اینکه چه دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید، تاثیر بسیار زیادی در هزینه اپلای آمریکا و شهریه دانشگاه خواهد داشت. البته به طور معمول شهریه ها با توجه به برنامه در نظر گرفته شده، سطح تحصیلات و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید متفاوت خواهد بود و چیزی حدود ۷۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار را برای افراد به همراه دارد.

 • اقدام برای دریافت ویزا:

اقداماتی که به منظور اخذ ویزای آمریکا صورت میگیرد چیزی حدود ۱۶۰ دلار می باشد. البته با توجه به ملیت افراد این هزینه متغیر می باشد.

 • هزینه زندگی در کشور مقصد:

کمترین هزینه زندگی از ۸۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ دلار در شهر های مختلف آمریکای شمالی متفاوت است.

به طور معمول برای اینکه بتوانید در آمریکا به تحصیل بپردازید به چیزی حدود ۲۰۰۰۰ دلار نیاز خواهید داشت. این مبلغ به طور کامل میتواند هزینه های زندگی و شهریه شما را پوشش دهد. نکته اینجاست، برای اینکه بتوانید موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شوید به این مبلغ نیاز دارید. در واقع شما باید این مسئله را به اثبات برسانید که توانایی پرداخت شهریه خود و همچنین هزینه زندگی تان در این کشور را دارید. این امر باعث افزایش شانس شما برای دریافت ویزا می گردد.

مراحل هزینه اپلای آمریکا

در این مقاله به بخش های مهمی از هزینه اپلای آمریکا پرداختیم. هر چند که برخی از این هزینه ها ثابت است اما با این حال در بخش های متغیر هزینه ها، افراد با توجه به سبک و شرایط زندگی که در پیش میگیرند با هزینه های متفاوتی روبرو خواهند شد. از همین رو در اختیار داشتن پس اندازی مناسب میتواند کمک کند تا هیچ گاه با مشکل روبرو نشوند. از همین رو در این قسمت توصیه می کنیم با برای آگاهی از فرآیند اپلای و هزینه های آن و همچنین انجام آن توسط خودتان بدون هیچگونه هزینه اضافی، به دوره صفر تا صد اپلای مراجعه نمائید.