سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالت خوب باشه و تا انتها با مقاله تحصیل در سوئد تیم اپلای باما همراه باشی و در انتها کلی مطلب خوب دستگیرت بشه. در ادامه قصد داریم در ارتباط با شرایط تحصیل در سوئد صحبت کنیم، هزینه های تحصیل و زندگی دز این کشور اروپایی، مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و دریافت ویزا، انواع بورسیه های تحصیلی و شرایط دریافت آن، وضعیت دانشجویان خارجی در این کشور، شرایط اپلای و پذیرش تحصیلی، وضعیت تحصیل در مقطع های کارشناسی، ارشد و دکترا و … موضوع هایست که در ادامه مطلب تحصیل_در_سوئد قصد داریم آن ها رو یک به یک بررسی و جمع بندی کنیم، بنابراین تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید.

تحصیل در سوئد با کمترین هزینه

تحصیل در سوئد

در ایتدای این مقاله باید گفت که کشور سوئد کشوری فوق العاده پر طرفدار و محبوب به منظور تحصیل محسوب می شود. این کشور میان پیشتازان جهانی در آموزش عالی قرار دارد و قسمتی از شهرت خود را مدیون سیستم آموزش مستقل خود است که در آن زمان کم تری به آموزش از طریق مربیان و زمان بیشتری به مطالعه گروهی و مستقل اختصاص داده شده است. در واقع یعنی آموزش عالی سوئد، گزینه ای عالی به منظور پرورش مهارت های فردی همراه با آزادی و مسئولیت پذیری به شمار می آید.

تعداد دانشجویان خارجی و بین المللی که در حال تحصیل در دانشگاه های سوئد هستند، سالیانه در حال افزایش است. ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که حتما پیش از این که اقدام به اپلای به منظور تحصیل در دانشگاه های سوئد کنید، می بایست با اطلاعاتی درباره کشور سوئد، دلایل تحصیل در سوئد، کیفیت و جزئیات نظام آموزشی کشور سوئد، ویزای تحصیلی سوئد، هزینه های تحصیل و اقامت در سوئد و مواردی از این قبیل آشنا شوید. پس ادامه این مقاله از اپلای باما رو به هیچ وجه از دست ندید.

چرا تحصیل در سوئد؟ – مزایای تحصیل در سوئد

  • تنوع نژاد و فرهنگ های مختلف
  • یادگیری امر نوآوری در تمامی زمینه ها
  • بورسیه ها و کمک هزینه های فراوان به منظور رفاه و راحتی دانشجو
  • امکان کار دانشجویی در حین تحصیل
  • به صرفه بودن شهریه و مخارج زندگی در این کشور
  • انگلیسی بودن زبان تدریس دوره های تحصیلی
  • یادگیری مهارت های مورد نیاز فعالیت در مشاغل روز دنیا
  • کیفیت و استاندارد های بالای زندگی در سوئد
  • امکان کار در سوئد پس از تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی
  • حضور در دوره های آموزشی عالی با کیفیت در بهترین دانشگاه های دنیا

تحصیل در سوئد تضمینی

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های سوئد

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی

در ارتباط با تحصیل در مقطع کارشناسی کشور سوئد باید گفت که طول دوره کارشناسی در این کشور ۴ سال خواهد بود، دروس در این مقطع به زبان سوئدی ارائه خواهد شد و تسلط افراد به زبان سوئدی به منظور تحصیل در این مقطع امری ضروروی به حساب می آید. شروع ترم ها در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد. به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان در سطح آیلتس با نمره حداقلی ۶ مورد نیاز است، در ضمن دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته حق کار به صورت پاره وقت را خواهد داشت.

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

در این بخش باید گفت که در واقع طول دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئد ۲ سال خواهد بود، دروس در این مقطع هم به زبان سوئدی و هم به زبان انگلیسی خواهد بود و این یک نکته بسیار حائز اهمیت برای انتخاب سوئد برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس خواهد بود. شایان ذکر است که شروع ترم ها در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد نیازمند دارا بودن مدرک زبان در سطح آیلتس با نمره حداقلی ۶.۵ می باشد و در ضمن دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته حق کار به شکل پاره وقت را خواهد داشت.

تحصیل در سوئد در مقطع دکترا

در مورد دکترا باید عنوان کرد که طول دوره دکترا در کشور سوئد ۴ الی ۵ سال می باشد، دروس در این مقطع هم مانند دوره کارشناسی ارشد به ۲ زبان انگلیسی و سوئدی ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است که شروع ترم ها در این مقطع به زمان تعیین شده توسط استاد راهنما بستگی خواهد داشت و زمان مشخصی به این منظور تعیین نشده است. شما عزیزان به منظور تحصیل در مقطع دکتری مدرک زبان آیلتس با نمره حداقلی ۷ را نیاز خواهید داشت و هم چنین معدل فرد متقاضی باید در رده A  باشد و بهتر است متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع، در رزومه خود مقالات ISI نیز داشته باشد.

همینطور باید گفت که دانشجویان در زمان تحصیل در این مقطع ۳۰ ساعت در هفته حق کار پاره وقت را خواهند داشت و علاوه بر کار متقاضیان قادر خواهند بود در این مقطع بورسیه تحصیلی و فاند دریافت کنند که اخذ بورس به نظر استاد راهنما، تاییدیه وی، معدل مقطع فوق لیسانس، سطح زبان متقاضی و دیگر شرایط بستگی خواهد داشت. نکته دیگر در این مورد آن که در رشته هایی مانند رشته های مالی، علوم اقتصادی و مدریریت گذراندن آزمون GRE یا GMAT نیز امری ضروری است.شرایط تحصیل در سوئد

تحصیل دوره زبان در کشور سوئد

لازم است بدانید که افرادی که به کشور سوئد سفر می کنند، این فرصت را در اختیار دارند تا زبان سوئدی را در کشور سوئد به مدت ۶ ماهه فرا بگیرند، هزینه این دوره ها حدود ۴۶ هزار کرون در نظر گرفته شده است، جالب است بدانید که بسیاری از افراد فقط به منظور یادگیری زبان سوئدی وارد کالج های زبان سوئدی در این کشور می شوند که اخذ این ویزا قطعی نمی باشد و بهتر است که فرد پذیرش از دانشگاه های سوئد را داشته و سپس به منظور دریافت این نوع ویزا اقدام نماید که در این صورت شانس دریافت ویزا برای فرد افزایش پیدا خواهد کرد.

بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد – دانشگاه لوند 

دانشگاه لوند در حقیقت یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های شمال اروپا به حساب می آید و رتبه ۷۸ در دنیا را به خود اختصاص داده است. دانش آموزان با ۴۲ هزار دانش آموز، تقریبا نیمی از جمعیت شهر لوند را تشکیل می دهند که ۲۰ درصد آن ها از خارج از سوئد می باشند. این دانشگاه با ۶۰۰ دانشگاه در بیش از ۷۰ کشور همکاری به عمل می آورد، هم در تحقیقات و هم در برنامه های تبادل دانشجو و …

تحصیل در سوئد – دانشگاه اوپسالا

 دانشگاه اوپسالا در سال ۱۴۷۷ آغاز به کار کرد و در واقع قدیمی ترین دانشگاه در سوئد و تمام کشور های شمال اروپا به حساب می آید و سالیانه تعداد زیادی دانشجو به منظور تحصیل در سوئد به این دانشگاه مراجعه می کنند.

تحصیل در سوئد مطمئن

تحصیل در سوئد – دانشگاه کی تی اچ (KTH) 

دانشگاه KTH بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه بین المللی پلی تکنیک سوئد و یکی از بهترین ها در اروپا به حساب می آید. این دانشگاه در شهر استکهلم واقع شده است و در حال حاضر رتبه ۹۸ در دنیا را در اختیار دارد که یک سوم از تحصیلات پژوهشی و مهندسی سوئد را فراهم میکند، و به صورت مداوم به عنوان یکی از دانشگاه ها برتر سوئد در موضوعات مهندسی و فن آوری مطرح میشود.

تحصیل در سوئد – دانشگاه صنعتی چالمرز 

دانشگاه صنعتی چالمر در دانشگاه گوتنبرگ یکی دیگر از دانشگاه های بسیار قدرتمند دانشگاه پلی تکنیک می باشد که در رتبه ۱۳۳ دنیا قرار دارد. بیش از یک سوم دانشجویانی که در برنامه های کارشناسی ارشد در Chalmers ثبت نام میکنند، بین المللی و خارجی هستند، که شاید قسمتی از این امر به این علت است که تمام دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود و این موضوع برای دانشجویان خارجی ترغیب کننده است.

تحصیل در سوئد – دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم دانشگاه ایالتی پایتخت سوئد محسوب می شود و امروزه رتبه ۱۹۵ در دنیا را در اختیار خود دارد. این دانشگاه یکی از بزرگ ترین دانشگاه های اسکاندیناوی به شمار میرود که بیش از ۷۰ هزار دانشجو را در ۴ دانشکده آموزش می دهد. دانشگاه استکهلم برنامه های زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و امروزه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در حوزه های هنر و علوم انسانی قرار دارد.

راهنمای تحصیل در سوئد

چکیده مطالب 

همانطور که ملاحظه کردید، در قسمت اول مقاله تحصیل در سوئد به مواردی همچون شرایط کلی تحصیل در این کشور اروپایی و همین طور مزایای تحصیل در این کشور پرداختیم و عرض کردیم که چرا باید کشور سوئد را به عنوان مقصدی برای تحصیل انتخاب نماییم. در ادامه شرایط تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های سوئد را برای شما عزیزان یاد آور شدیم و همینطور بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل در سوئد را برای شما نام بردیم و در مورد هر یک توضیح کوتاهی خدمت شما عرض کردیم و سپس بخش اول این مقاله رو به انتها بردیم، در آینده نزدیک بخش دوم و سوم آن هم آماده برای شما عزیزان در سایت قرار خواهد گرفت.

امیدوارم که از بخش اول مقاله تحصیل در سوئد راضی بوده باشید. همچنین می توانید به منظور آگاهی از فرآیند اپلای و تحصیل در سوئد و هزینه‌ های مرتبط با آن و همچنین انجام آن توسط خودتان بدون هیچ گونه هزینه اضافی، به دوره صفر تا صد اپلای مراجعه نمایید.