تحصیل حقوق در استرالیا و تقریبا در تمام کشور های دنیا من جمله کشور خودمان، یکی از پرطرفدار ترین رشته های گروه علوم انسانی محسوب میشود. متقاضیان تحصیل حقوق در استرالیا مثل سایر کشور ها باید دارای جسارت، قدرت استدلال بالا، خلاقیت ذهنی و فن بیان خوبی باشند و به همین دلیل ایلتس با نمره حداقلی ۷ یکی از شرایط اولیه و ضروری برای اخذ پذیرش تحصیل_حقوق_در_استرالیا به شمار می آید و حتی موفقیت در آزمون LSAT در برخی دانشگاه ها مثل دانشگاه ملبورن امری الزامی است. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا به جزئیات و موارد دیگر این امر بپردازیم.

تحصیل حقوق در استرالیا تضمینی

تحصیل حقوق در استرالیا

درآمد وکلا و حقوق دانان کشور استرالیا در طول دوران کاری خود چقدر است؟

هزینه تحصیل حقوق در استرالیا چه میزانی است؟

دانشگاه های برتر استرالیا کدام اند؟

چرا میبایست کشور استرالیا رو برای تحصیل در رشته حقوق انتخاب نماییم؟

بازار کار رشته حقوق در کشور استرالیا چگونه میباشد؟

جهت تحصیل حقوق در استرالیا چه مدارک و الزاماتی مورد نیاز است؟

شرایط و قوانین اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر استرالیا چگونه است؟

در ادامه این مقاله از سری مقالات سایت اپلای باما، ما قصد داریم به موضوع تحصیل حقوق در استرالیا نگاهی بیاندازیم و تلاش داریم این کار رو به صورت جامع و با زبانی ساده و  همینطور به صورت کاملا خلاصه و کاربردی انجام دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انواع زیر شاخه های رشته حقوق

  • حقوق روابط بین المللی
  • حقوق خصوصی که حاکم بر روابط اشخاص با هم دیگر می باشد. مثل : حقوق مدنی، حقوق تجارت و حقوق خانواده
  • حقوق عمومی که مربوط به قوانین دولت با اشخاص یک جامعه می باشد. مثل : حقوق اساسی، حقوق اداری و حقوق جزایی

از آنجایی که این علم با علوم فلسفی، جامعه شناسی، روانشنانسی، امور مالی و پزشکی قانونی در هم آمیخته شده است، به دانشجویان و متقاضیان تحصیل حقوق در استرالیا تمامی این موضوعات تدریس می گردد و به همین دلیل فارغ التحصیلان رشته حقوق در استرالیا وکلایی مطلع، ماهر، و مسلط به حرفه خود می باشند.

تحصیل حقوق در استرالیا با کمترین هزینه

مقاطع تحصیلی رشته حقوق در استرالیا

(Bachelor of Law (LLB

کارشناسی حقوق توسط بسیاری از دانشگاه ها و کالج های استرالیا ارائه می شود و مدت تحصیل آن چهار سال است .

بعضی از دانشگاه مانند دانشگاه سیدنی و نیوسوت ولز رشته حقوق را به تنهایی در مقطع کارشناسی ارائه نمی دهند. بلکه این رشته به صورت ترکیبی با رشته دیگر آموزش داده می شود و مدت تحصیل ۵ تا ۶ سال است.

مانند :

(Juris Doctor (JD

این دوره در واقع یک کارشناسی ارشد حرفه ای است و مدت تحصیل آن ۳ سال می باشد.

علاوه بر JD علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته حقوق در استرالیا می توانند سایر کارشناسی های ارشد مرتبط به این رشته را انتخاب کنند که مدت تحصیل معمولا یک تا دو سال می باشد.

مانند :

دکترا PhD

مقطع دکترا رشته حقوق در استرالیا بین ۳ تا ۴ است

مانند :

تحصیل حقوق در استرالیا با بهرین امکانات

دانشگاه های معتبر جهت تحصیل حقوق در استرالیا

دانشگاه سیدنی

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه موناش

دانشگاه کرتین

دانشگاه مرداک

دانشگاه مکواری

دانشگاه نیوکسل

دانشگا گریفیت

دانشگاه ویکتوریا و …

تحصیل حقوق در استرالیا مطمئن

هزینه تحصیل حقوق در استرالیا

شهریه رشته حقوق در استرالیا بسته به دانشگاه متفاوت است و از سالی ۳۲۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.

البته اکثر دانشگاه بورس های متفاوتی در مقاطع مختلف ارائه می دهند و دانشجویان ممتاز واجد شرایط می توانند درخواست خود را ارسال نمایند.

مشاغل بعد از فارغ التحصیلی حقوق در استرالیا

فارغ التحصیلان رشته حقوق قادر هستند فعالیت های حقوقی متفاوتی به عنوان مشاور حقوقی ، وکیل در دادگاه ها و …داشته باشند و در این کشور از درآمد بالایی برخوردار شوند.

وکالت شغل مقدسی است که وظیفه آن پاسداری از عدالت و جلوگیری از ظلم و ستم می باشد بنابراین احراز چنین شغلی در همه کشورها شرایط خاص خود را دارد .

در استرالیا ، انجمن وکلای هر ایالت یعنی Legal Professional Admission Board مجوز کار به عنوان وکیل را برای فارغ التحصیلان حقوق صادر می کند . متقاضیان باید با مراجعه به لینک انجمن وکلا هر ایالت از شرایط و مدارک لازم آگاه شده و فرم اپلای را ارسال نمایند . البته این شرایط و مدارک تقریبا در همه ایالتهای استرالیا مشابه می باشد . مثلا در ایالت NSW با مراجعه به لینک زیر مدارک لازم عبارتند از :

lpab.justice.nsw.gov.au

مدارک لازم جهت تحصیل حقوق در استرالیا

  1. داشتن مدرک LLB یا JD از دانشگاه های مورد تایید استرالیا
  2. گذراندن دوره Practical legal training توسط دانشگاه های مورد تایید استرالیا
  3. در واقع بعد از دوره سه ساله حقوق LLB و یا دوره سه ساله ارشد JD برای register شدن به عنوان وکیل و دریافت جواز کار متقاضی باید یک دوره Diploma یا Graduate Certificate در یکی ازدانشگاه های مورد تایید گذرانده باشد .
  4. داشتن حداقل نمره ایلتس : Listening 7, Reading 7, Writing 8, Speaking 7.5
  5. اگر متقاضی مدرک حقوق خود را از دانشگاه های خارج از استرالیا گرفته باشد ، باید ابتدا در خواست ارزیابی مدرکش را به انجمن وکلا ایالت مورد نظر بدهد و پس از تایید مدرکش توسط آنها می تواند بقیه مراحل رابرای register شدن و گرفتن مجوز ادامه دهد . متقاضی بعد از register شدن توسط انجمن وکلا، به عنوان وکیل Solicitor می تواند در آن ایالت کار کند و اگر بخواهد به عنوان Barrister در دادگاه ها فعالیت داشته باشد باید در Bar exam آن ایالت موفق شود .

برای دایر کردن دفتر رسمی و کار کردن به عنوان Public Notary نیز حداقل سابقه ۵ سال کار به عنوان Solicitor یا Barrister شرط لازم و ضروری می باشد.

تحصیل حقوق در استرالیا با بهترین شرایط

چکیده مطالب

در ابتدای مقاله به ذکر کردن ۳ زیر شاخه رشته حقوق در استرالیا پرداختیم در ادامه انواع مقاطع تحصیلی رشته حقوق در استرالیا اعم از: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به صورت کامل و با تمام الزامات و قوانین توضیح دادیم و کارمون رو با عنوان کردن بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل حقوق در استرالیا ادامه دادیم و سپس هزینه های تحصیل رشته حقوق در استرالیا رو بصورت تقریبی تخمین زدیم و در انتها مسیر شغلی یک دانشجوی حقوق در راه رسیدن به جایگاه شغلی مناسب ( وکیل ) رو بررسی کردیم و تمامی شرایط و قوانین رو ذکر کردیم. امیدوارم که پاسخ تمام سوال های شما در این مطلب داده شده باشه.