تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، یک انتخاب خوب برای پیشرفت تحصیلی و فرهنگی دانش آموز است. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، اولویت بسیاری از دانش آموزان ایرانی است.  والدین آنها تلاش می‌کنند تا فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور بفرستند. متقاضیان تحصیل در مدارس کانادا، به دنبال بهترین انتخاب در این کشور هستند. آیا شما هم جزو علاقمندان به تحصیل در مدارس این کشور هستید؟ در این مورد، چه می‌دانید؟ با اپلای باما همراه باشید، تا همه چیز درباره تحصیل در دبیرستان‌های کانادا را با شما در میان بگذاریم. در اینجا به مزایای تحصیل و شرایط ورود به دبیرستان‌های کانادا اشاره می‌کنیم و در مطالب بعد، هزینه‌ تحصیل و انواع دبیرستان‌های کانادا را به شما واهیم گفت.

مزایای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

تحصیل در دبیرستان‌های این کشور، می‌تواند یک دانش آموز ایرانی را با ویژگی‌های شخصیتی بین‌المللی بسازد. داشتن یک شخصیت بین‌المللی به فرد کمک می‌کند که بتواند در تمام دنیا، وارد دانشگاه یا بازار کار شود. بنابراین بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، گزینه‌های انتخابی متنوعی برای دانشگاه و یا کشور، در اختیار شما است. ورود به بازار کار در کشورهای مختلف، اخذ پذیرش بهترین دانشگاه‌ها در کانادا یا بیرون از این کشور، اخذ بورسیه‌های تحصیلی، کارآفرینی برای والدین یا اقامت، می‌تواند گزینه‌های پیش روی شما باشد.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

تحصیل در مدارس مدرن و چند فرهنگی کانادا

وقتی دانش آموز شما وارد مدارس کانادا می‌شود، دنیای جدیدی را تجربه می‌کند که افراد آن، فرهنگ‌های متفاوت دارند. شاید فرهنگ جدید برای شما جذاب و حتی سوال برانگیز باشد. بهتر است اگر سوالی برای شما پیش آمد، بپرسید تا بهتر بتوانید با محیط جدید، سازگار شوید. زیرا هر چقدر بیشتر بدانید، سریعتر با محیط مورد نظر خود آشنایی پیدا می‌کنید. کانادا یک کشور مهاجرپذیر است، بنابراین ملیت‌هایی که در آن تحصیل می‌کنند، از تنوع زیادی برخوردارند. اما به راحتی توانسته‌اند کنار هم تحصل و زندگی کرده و به تفاوت‌های فرهنگی و عقاید یکدیگر، احترام بگذارند.

در مدارس کانادا، برای دانش آموزانی که در یادگیری زبان انگلیسی مشکل دارند، کلاس‌هایی ارائه می‌شود که در جهت تقویت آنها است. همچنین خدماتی در این زمینه به دانش آموزان ارائه می‌شود، که در منزل زبان انگلیسی را بیاموزند آموزش آنلاین زبان و قرار گرفتن برخی زبان‌های خارجی در بین دروس اختیاری در این زمینه می‌تواند علایق دانش آموز را به این سمت، سوق دهد.

نظام آموزشی دبیرستان‌های کانادا

کانادا از بهترین نظام آموزشی در مدارس خود برخوردار است. کیفیت آموزشی این مدارس سطح بالایی دارد و هر ساله صدها دانش آموز از کشورهای مختلف دنیا، جذب آن می‌شوند. فرزند شما می‌تواند با تحصیل در مدارس کانادا، از بهترین و پیشرفته‌ترین امکانات آموزشی این کشور بهره‌ ببرد. دانش آموزانی که در دبیرستان‌های کانادا تحصیل می‌کنند، در دو سال تحصیلی پایانی، از دروس اجباری آنها کاسته و به دروس اختیاری آنها افزوده می‌شود. چون دانش آموز باید برای انتخاب رشته در دانشگاه و یا ورود به بازار کار، خود را آماده کند. این ویژگی در تمامی دبیرستان‌های ایالت‌های مختلف کانادا یکسان است. بنابراین باید دروسی که انتخاب می‌کنند، بر حسب علاقه آنها برای ورود به رشته جدید و یا یادگیری یک مهارت برای آنها باشد.

در دبیرستان های کانادا دروس زبان انگلیسی، علوم اجتماعی، ریاضیات و برنامه‌ریزی از دروس اجباری دبیرستان هستند. اما دروسی مانند تئاتر، حرکات موزون، بازاریابی، روزنامه‌نگاری، بازیگری، هنر، ورزش، حقوق، آشپزی، زبان ژاپنی و اسپانیایی و روان‌شناسی جزو دروس اختیاری محسوب می‌شوند. در دبیرستان‌های این کشور، کلاس‌های شادمانی برای دانش آموزان برگزار می‌شود که درس‌های آن برگرفته از دانشگاه هاروراد است. این دروس برای دست یافتن دانش آموز به شادی و آرامش، در نظر گرفته شده است.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

تحصیل در دبیرستان‌ و آمادگی برای ورود به دانشگاه

دانش آموزان کلاس‌های یازدهم و دوازدهم باید برای انتخاب رشته و دانشگاه، باید به میانگین نمرات خود توجه زیادی داشته باشند. نمرات این دو سال، برای دانش آموز سرنوشت ساز است. برای مثال اگر دانش آموزی بخواهد در رشته پزشکی، تحصیل کند باید دروسی مانند شیمی، زیست‌ شناسی و فیزیک را در دو سال پایانی دبیرستان، با نمرات بالا بگذراند.

برای اینکه یک مدرسه خوب برای تحصیل فرزندتان پیدا کنید باید تحقیق کنید. در مورد هزینه مدارس و تطبیق آنها  با بودجه مالی خود، تحقیق و محاسبه کنید.  شما باید طبق اهدافی که دارید مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کنید و با مسئول آن مدرسه مکاتبه کنید و مدارک مورد نیاز فرزندتان را جهت پذیرش در آن مدرسه، آماده کنید. زمانی که از مدرسه مورد نظر خود پذیرش گرفتید، می‌توانید اقدام به اخذ ویزا کنید. برای اینکه از ویزای دانش آموزی بیشتر بدانید، می‌توانید اینجا را ببینید.

اگر دانش آموزی در دبیرستان‌های کانادا تحصیل کند و با معدل بالا دیپلم بگیرد. علاوه بر آشنایی با زبان، می‌تواند پذیرش بهترین دانشگاه‌های جهان را داشته و مشکلی در زمینه زبان خارجه نداشته باشد. با این توضیح، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در دانشگاه، را نیز خواهد داشت. اخذ بورسیه می‌تواند کمی از هزینه‌های دانشجو را پوشش دهد و در این زمینه کمکی به او باشد.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

شرایط تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، شرایط چندان سختی ندارد. کانادا، اقتصاد خوبی دارد و شرایط تحصیل در آن برای دانش آموزان و دانشجویان فوق‌العاده است. نظام آموزشی کانادا، بسیار قوی بوده و در سطح جهان ممتاز است. به این دلیل، سالانه افراد زیادی از دیگر کشورهای دنیا، از جمله کشور ایران برای تحصیل در این کشور، اقدام می‌کنند. دانشجویان بین‌المللی که سن آنها بین ۱۴تا۱۹ سال است، واجد شرایط تحصیل در دبیرستان‌های کانادا هستند. برای تحصیل در مدارس کانادا، باید ابتدا برای یکی از مدارس این کشور، درخواست پذیرش تحصیلی بفرستید و سپس برای آنها مدارک لازم را ارسال کنید. بعد از اینکه پذیرش گرفتید، می‌توانید ویزای دانش آموزی این کشور را دریافت کنید و برای تحصیل به کانادا بروید.

شرط زبان انگلیسی

برای تحصیل در مدارس کانادا، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی، ندارید. زبان اکثر ایالت‌های کانادا انگلیسی است. بنابراین مدارس آنها هم طبق استان، انگلیسی زبان هستند. اما مدارس فرانسوی و یا دو زبانه هم در برخی از ایالت‌های این کشور وجود دارد. با این حال شما برای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، نیازی به مدرک آیلتس، ندارید. با داشتن سطح متوسط زبان انگلیسی، می‌توانید پذیرش دبیرستان‌های کانادا را بگیرید. پس از ورود دانش آموز به دبیرستان، سطح زبان وی توسط مسئولان آموزش و پرورش سنجیده می‌شود و در صورت نیاز، دوره‌هایی بر طبق سطح انگلیسی وی، برگزار می‌شود، تا مطمئن شوند که دانش آموزان، توانایی صحبت کردن و ارتباط با اطراف خود را دارند.

شرط معدل در مدارس کانادا

برای ما ایرانی‌ها، معدل خوب، معدل ۱۸ به بالا است. این در حالی است که دریافت پذیرش تحصیلی در دبیرستان‌های کانادا با معدل بالاتر از ۱۴، امکان‌پذیر است. با این حال، نکته جالب این است که این کشور راه را برای معدل‌هایی پایین‌تر از این حد، نبسته است. در بسیاری از موارد دیده شده که افرادی که معدل‌هایی پایین‌تر از ۱۴ داشته‌اند، از طریق مکاتبه با مدارس، نظر آنها را به خود جلب کرده‌اند.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

شرط تمکن مالی

برای تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا، باید بتوانید ثابت کنید که هزینه یک سال تحصیلی پیش رو را در همان اوایل سال، سال فراهم کرده و آماده دارید. بنابراین این مقدار هزینه برای یک سال، باید در حساب شما، وجود داشته باشد. مقدار هزینه بر طبق شهریه، بیمه و استانی که در آن زندگی می‌کنید، در نظر گرفته می‌شود. با این حال، سفارت کانادا، یک مبلغ ثابت را برای آن، مشخص می‌کند.

سخن آخر

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، اولویت بسیاری از دانش آموزان ایرانی است.  والدین آنها تلاش می‌کنند تا فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور بفرستند. ما در اینجا در مورد مزایای تحصیل در کانادا و شرایط پذیرش و تحصیل در مدارس این کشور سخن گفتیم.  این مطلب ادامه دارد و در بخش‌های دیگر نیز در مورد انواع مدارس کانادا و هزینه تحصیل در دبیرستان‌های این کشور، گفتگو خواهیم کرد.  اپلای باما تلاش می‌کند تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد، تا انتخاب مناسبی برای تحصیل در کانادا داشته باشید.