سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالت خوب باشه و تا انتها با این مقاله جامع و کاربردی در خصوص با تحصیل در فرانسه با تیم اپلای باما همراه بمونی. میدونید تحصیل در فرانسه چه شرایطی دارد؟ چه مدارکی برای تحصیل در این کشور نیاز است؟ هر مقطع تحصیلی چند سال طول خواهد کشید؟ و از همه مهم تر، هزینه تحصیل در این کشور فرانسه چقدر است؟ یا این که اپلای دانشجویی آن به چه صورتی است؟ و رشته های ارائه شده توسط دانشگاه های این کشور از چه قرار است و رتبه علمی دانشگاه های این کشور در دنیا به چه صورت است؟ در ادامه با سایت اپلای باما همراه باش تا نه تنها جواب این سوال ها رو یاد بگیری، بلکه همه چیز رو در رابطه با تحصیل در فرانسه متوجه بشی. پس ادامه مطلب رو به هیچ وجه از دست نده.

تحصیل در فرانسه تضمینی

تحصیل در فرانسه

چرا تحصیل در فرانسه؟

جالب است بدانید که فرانسه سالیانه قبل از ۲۳ درصد از بودجه ملی را به امر آموزش تخصیص می دهد و به دقت کیفیت آموزش های ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. عالی بودن مدارک فرانسوی و تحصیل رایگان در فرانسه، علت مهم و اصلی مهاجرت تحصیلی بسیاری به این کشور می باشد. در حقیقت ادامه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر می باشد. (بیش از ۳ هزار موسسه شامل ۹۰ دانشگاه ۲۴۰ مدرسه عالی مهندسی ۲۳۰ مدرسه عالی بازرگانی و ۲ هزار موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزش های پیرا پزشکی و …)

در واقع باید عنوان داشت که فرانسه کشوری است که تحصیل در آن به صورت رایگان است و از طرفی نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه تکلم می کنند. باید گفت که تسلط و آشنایی به این زبان دسترسی ویژه به بیش از ۴۷ کشور از ۵ قاره دنیا را امکان پذیر می باشد. شرایط اقامت در فرانسه این گونه است که شخصی چنانچه ۷ سال به صورت پی در پی در آن جا باشد (تحصیلی، کار و …) می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و پس از یک هفته ورود به این کشور مقیم آن کشور می شود. همینطور شخص در هنگام تحصیل در مقاطع گوناگون تحصیلی ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارند که چنانچه در این دوره کارفرما شخص را بیمه نماید آن شخص قادر میباشد اقامت دائم خود را دریافت کنند.

تحصیل در فرانسه با کمترین هزینه

مزایای تحصیل در فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه شامل مزایای زیر می باشد:

  1. پرداخت کمک هزینه مسکن به همه دانشجویان خارجی
  2. تحصیل با هزینه بسیار اندک
  3. امکان دریافت پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان (بدون نیاز به آشنایی با زبان فرانسوی)
  4. بیمه درمانی رایگان برای استفاده دانشجویان
  5. دارا بودن معتبر ترین دانشگاه های دنیا
  6. دریافت بورس تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی به منظور استفاده متقاضیان
  7. امکان کار دانشجویی متناسب با مقطع تحصیلی
  8. تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه شغل به حساب می آید و حقوق دریافت خواهید کرد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه