تحصیل در دانشگاه سیدنی همیشه یکی از پر طرفدارترین و پر متقاضی ترین امور بوده و هست. این دانشگاه اولین دانشگاه کشور استرالیا به حساب می آید و این دانشگاه جزو دانشگاه های رده عالی کشور استرالیا است و همین امر و عوامل دیگری مثل کیفیت تحصیل و زندگی در استرالیا، استفاده از اساتید و محققان مجرب و … موجب شده تا تعداد افرادی که خواهان تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا هستند زیاد شود. جالب است بدانید که تا به امروز ۵ نفر از اساتید و یا دانشجویان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. در ادامه مطلب با سایت اپلای باما همراه باشید تا موضوع تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا را برای شما عزیزان بصورت جامع و کامل با تمام جزئیات بررسی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه سیدنی مطمئن

تحصیل در دانشگاه سیدنی

درباره دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) در سال ۱۸۵۰ در شهر سیدنی تاسیس شد و اولین دانشگاه ساخته شده در استرالیا می باشد. این دانشگاه با رشته های تحصیلی متنوع و بهره گیری از اساتید و محققین مجرب، دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. دانشگاه سیدنی استرالیا عضوی از دانشگاه های رده عالی استرالیایی (دانشگاه های گروه هشت استرالیا) می باشد. دانشگاه سیدنی دومین دانشگاه بزرگ در دانشگاه های استرالیا از لحاظ تعداد دانشجو است. تا به امروز ۵ نفر از اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به دریافت جوایز نوبل شده اند. پردیس دانشگاه سیدنی یکی از قدیمی ترین پردیس های دانشگاهی دنیا به شمار می آید و از لحاظ زیبایی جزو ۱۰ پردیس برتر دنیا قرار دارد. چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه سیدنی و اپلای در این دانشگاه را دارید با ادامه متن همراه سایت اپلای باما باشید.

دانشکده های دانشگاه سیدنی استرالیا

 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده معماری، طراحی و برنامه ریزی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده آموزش و پژوهش های اجتماعی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری و مامایی
 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده کشاورزی و محیط زیست
 • دانشکده  هنرهای زیبای سیدنی
 • دانشکده  علوم پایه
 • دانشکده دامپزشکی

تحصیل در دانشگاه سیدنی مطمئن

شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه سیدنی

ددلاین اپلای در دانشگاه سیدنی استرالیا

آخرین مهلت اپلای و تحصیل در دانشگاه سیدنی برای دانشجویان بین المللی آخرین جمعه ژانویه هر سال است. ۱ پذیرش بین سال (نیمسال دوم) نیز فقط برای دانشجویان بعد از لیسانس دانشگاه سیدنی استرالیا وجود دارد.

هزینه ها و شهریه دانشجویان خارجی دانشگاه سیدنی استرالیا

هزینه های شهریه دانشگاه سیدنی استرالیا طبق وضعیت اقامت، سال کامل تحصیلی، مقطع و رشته ای که در آن ثبت نام کرده است، محاسبه می شود. هزینه های شهریه بر اساس تعداد واحد هایی با ۲۴ امتیاز برای یک نیم سال و یا ۴۸ امتیاز در هر سال است.

شهریه دانشگاه سیدنی در مقاطع مختلف

شهریه های تقریبی دوره های کارشناسی برای دانشگاه های پزشکی، هنر و علوم اجتماعی، علوم، علوم بهداشت، معماری و برنامه ریزی، آموزش و پژوهش های اجتماعی، حقوق و بازرگانی در دانشگاه سیدنی استرالیا بصورت متوسط در دوره کارشناسی : بین ۴۲۵۰ تا ۵۶۰۰ دلار و در دوره کارشناسی ارشد : بین ۴۱۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار می باشد.

تحصیل در دانشگاه سیدنی با بهترین امکانات

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و تحصیل در دانشگاه سیدنی

 • پاسپورت و یا ترجمه رسمی شناسنامه
 • ترجمه رسمی و اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر
 • مدارک دیپلم ، پیش دانشگاهی، فوق دیپلم، لیسانس و کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای
 • دیگر مدارک کسب شده
 • نامه سوابق شغلی و تحصیلی و یا رزومه
 • پیشنهاد تحقیق
 • دارا یودن مدرک آیلتس

الزامات اضافی: در صورتی که برای دوره ای با معیارهای انتخاب دیگر همانند مصاحبه، اجرای عملی و یا نمونه کار اپلای می کنید، این عوامل نیز در نظر گرفته خواهند شد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیل در دانشگاه سیدنی

 یک مدرک لیسانس (در بعضی موارد شما باید این مدرک لیسانس را در رشته های مرتبط گذرانده باشد. بعضی از دوره ها همچنین با تجربه کاری حرفه ای و یا سایر مدارک نیز قابل دسترسی هستند).

شرایط خاص برخی از دوره های کارشناسی ارشد: این شرایط خاص ممکن است شامل: حداقل معدل کل در مدرک قبلی، تجارب حرفه ای مرتبط، کنترل های سلامت و ایمنی، و یا یک نمونه کار باشد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد پژوهش محور و تحصیل در دانشگاه سیدنی

مدرکی با یک بخش تحقیقاتی (به عنوان نمونه این مدرک ممکن است یک مدرک معادل با مدرک ممتاز استرالیا، یک مدرک ارشد پژوهش محور و یا یک مدرک ارشد آموزش محور با پایان نامه باشد). بیشتر دوره های تحقیقاتی دانشگاه سیدنی هنگام اپلای نیاز به ارائه یک پروپوزال تحقیقاتی دارند. منظور از پژوهش محور مدارک عالی پژوهشی HDR میباشد.

 • شرایط اخذ پذیرش در مقطع Mphil دانشگاه سیدنی استرالیا: (یک مدرک لیسانس با نمرات ممتاز درجه ۱ یا ۲ از دانشگاه سیدنی و یا هر موسسه تایید شده دیگر- یک مدرک معادل که یک تجربه تحقیقاتی مهم را نمایش دهد).
 • شرایط اخذ پذیرش در مقطع PhD و دکترای حرفه ای دانشگاه سیدنی استرالیا: یک مدرک ارشد و یا یک مدرک لیسانس با نمرات ممتاز درجه ۱ و یا درجه ۲ (بخش بالایی)- گذراندن یک آزمون صلاحیت در یک مدرک استاندارد معادل با مدرک لیسانس با نمرات ممتاز درجه ۲ (بخش بالایی)

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

تحصیل در دانشگاه سیدنی با کمترین هزینه

بورسیه ها و فاند جهت تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا

بورسیه ها و جوایز توسط دانشکده ها، دولت فدرال و یا خود دانشگاه پرداخت می شوند.

 • جوایز کارشناسی ارشد استرالیا: طرف دولت استرالیا است، به دانشجویان مدارک عالی تحقیقاتی دانشگاه های استرالیا که پتانسیل های تحقیقاتی استثنائی دارند، ارائه میشود. این بورسیه برای کمک به هزینه های زندگی ارائه می شود.
 • جوایز کارشناسی ارشد دانشگاه سیدنی: کمک هزینه ای از طرف دانشگاه سیدنی استرالیا برای دانشجویان دوره های عالی تحقیقاتی دانشگاه که دارای پتانسیل های تحقیقاتی استثنائی هستند، در دسترس می باشد.
 • بورسیه های ریاست دانشگاه: برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش محور که پیشنهاد تحصیل غیر مشروط تحصیل در دانشگاه سیدنی را دریافت کرده اند، ارائه می شود. هزینه ی این بورسیه بین ۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار بوده و بر اساس شایستگی های تحصیلی تعلق می گیرد.
 • بورسیه ی پیشرفت تحصیلی استرالیا: طرف دولت استرالیا بوده، بر اساس صلاحیت دانشجو تعلق گرفته و بسیار رقابتی می باشد. این بورسیه ی تحصیلی هزینه ی کامل شهریه دانشگاه، هزینه ی کامل زندگی، هزینه ی رفت و آمد، هزینه ی استقرار، پوشش سلامت و سایر هزینه ها را پوشش می دهد. مخصوص دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد است.
 • بورسیه های بین المللی دوره های تحقیقاتی دانشگاه سیدنی: این بورسیه هزینه ی شهریه ی دانشگاه و یک مقرری زندگی برای دانشجویان PhD را تا سقف سه سال همراه با پیش بینی تمدید یک نیمسال پوشش می دهد. واجدین شرایط: دانشجویان ارشد پژوهش محور و دانشجویان دوره های تحقیقاتی بعد از لیسانس
 • بورسیه های بین المللی دوره های تحقیقاتی بعد از لیسانس: این بورسیه هزینه ی شهریه و پوشش سلامت دانشجویان ارشد را تا ۲ سال و دانشجویان دکترا را تا ۳ سال پوشش می دهد.

مدارک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه سیدنی

قابل ذکر است که شما عزیزان جهت تحصیل در دانشگاه سیدنی، به یکی از مدارک نام برده شده در هر مقطع نیاز خواهید داشت.

مقطع کارشناسی 

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقلی ۶.۵ و نمره هیچ کدام از بند ها نباید زیر ۶ باشد.

مدرک زبان انگلیسی تافل با نمره حداقلی ۸۵ و نمره هیچ کدام از بند ها نباید زیر ۱۷ باشد.

مقطع کارشناسی ارشد

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقلی ۷ و نمره هیچ کدام از بند ها نباید زیر ۶ باشد.

مدرک زبان انگلیسی تافل با نمره حداقلی ۹۶ و نمره هیچ کدام از بند ها نباید زیر ۱۷ باشد.

مقطع دکترا

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقلی ۷.۵ و نمره هیچ کدام از بند ها نباید زیر ۷ باشد.

مدرک زبان انگلیسی تافل با نمره حداقلی ۸۵ و نمره هیچ کدام از بند ها نباید زیر ۲۳ باشد.

راهنمای تحصیل در دانشگاه سیدنی

چکیده مطالب

همانطور که در این مطلب کاربردی با عنوان تحصیل در دانشگاه سیدنی دیدیم در ابتدا درباره دانشگاه سیدنی استرالیا و پیشینه آن مواردی را عنوان کردیم و در ادامه دانشکده های دانشگاه سیدنی استرالیا را جهت تحصیل و اپلای دانشجویی بررسی کردیم و سپس مواردی همچون ددلاین اپلای در دانشگاه سیدنی استرالیا، مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه سیدنی را بررسی کردیم و در انتها بحث بورسیه ها و فاند جهت تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا و مدارک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه سیدنی را بصورت کامل بررسی کردیم و بحث رو به انتها بردیم. امیدوارم از این مطلب کاربردی و جامع که توسط تیم کارشناسی و متخصص اپلای باما برای شما عزیزان تهیه شده است نهایت استفاده رو برده باشید.