دانشگاه ملبورن (University of Melbourne) یکی از دانشگاه های دولتی کشور استرالیا واقع در شهر ملبورن، ایالت ویکتوریا میباشد. جالب است بدانید که این دانشگاه در سال ۱۸۵۳ تاسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی ترین دانشگاه در ایالت ویکتوریا به شمار می آید. این دانشگاه از ۷ پردیس دانشگاهی تشکیل شده است که شما عزیزان میتوانید با توجه به رشته تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا را در این هفت مرکز تجربه کنید، این دانشگاه جزو دانشگاه های رده بالای استرالیا (گروه ۸) و عضوی از دانشگاه های گروه ۲۱ و انجمن دانشگاهی APRU می باشد.

تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا متقاضی بسیار دارد و سالانه به تعداد آنها نیز اضافه میگردد. در ادامه متن با سایت اپلای باما همراه باشید تا در کنار هم به تشریح موضوع تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا بپردازیم و با یک دیگر تمامی جوانب موجود در مورد این دانشگاه را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا تضمینی

تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

شایان ذکر است که اساتید برجسته، رتبه بالا در رنکینگ های جهانی و سیستم آموزشی پیشرفته از جمله فاکتور هایی به حساب می آید که سالیانه متقاضیان زیادی را جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا به این دانشگاه جذب می کند و قطعا شرایط پذیرش دانشجویی و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ملبورن به دلیل رقابت زیاد برای متقاضیان سخت خواهد بود و نیاز به نمره زبان مناسب و معدل خوب و بصورت کلی رزومه مناسب تحصیلی و تمکن مالی در این کشور احساس خواهد شد.

شما عزیزام میتوانید با استفاده از لینک روبرو وارد سایت مرجع این دانشگاه شوید و از آن در جهت پیگیری اهداف تحصیلی خود استفاده نمایید : (University of Melbourne) روی این عبارت کلیک کرده تا وارد سایت دانشگاه ملبورن استرالیا شوید.

رشته های تحصیلی موجود جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

رشته های تحصیلی اصلی ارائه شده در دانشگاه ملبورن به صورت زیر میباشند:

 • هنر و علوم انسانی
 • علوم پزشکی
 • علوم طبیعی
 • بازرگانی و اقتصاد
 • آموزش
 • علوم پایه
 • حقوق
 • علوم اجتماعی
 • مهندسی و تکنولوژی
 • علوم کامپیوتر

شایان ذکر است که هر یک از این رشته های نام برده شده دارای چندین گرایش متفاوت هستند که متقاضیان قادر هستند تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا، رشته مرتبط با سوابق تحصیلی خود را پیدا کرده و درخواست پذیرش تحصیلی خود را ارائه دهند.

راهنمای تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه ملبورن استرالیا

شهریه های دوره کارشناسی 

لازم است بدانید که این شهریه و بصورت کلی هزینه ها، برای رشته های مختلف با هم متفاوت خواهد بود، ولی بصورت کلی و متوسط شهریه های دوره کارشناسی دانشگاه ملبورن استرالیا بین اعداد ۲۹ تا ۶۲ هزار دلار متغییر و متفاوت است.

شهریه های دوره کارشناسی ارشد

لازم است بدانید که این شهریه و بصورت کلی هزینه ها، برای رشته های مختلف با هم متفاوت خواهد بود، ولی بصورت کلی و متوسط شهریه های دوره کارشناسی دانشگاه ملبورن استرالیا بین اعداد ۳۲ تا ۴۱ هزار دلار متغییر و متفاوت است.

تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا مطمئن

دانشکده های موجود جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

انواع دانشکده های دانشگاه ملبورن به صورت زیر است و شما عزیزان میتوانید با کلیک روی هر یک از دپارتمان های نام برده شده به سایت دپارتمان و دانشکده مختص آن در دانشگاه ملبورن وارد شوید و از این جهت راحت تر به امور تحصیلی خود بپردازید.

ددلاین اپلای تحصیلی در دانشگاه ملبورن استرالیا

مهلت پایان اپلای در مقطع کارشناسی جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

نیمسال اول : انتهای دسامبر

نیمسال دوم : ۳۱ می

مهلت پایان اپلای در مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

نیمسال اول : ۴ نوامبر

نیمسال دوم : ۳۰ آپریل

نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که مهلت پایان اپلای در دوره های پژوهشی دانشگاه متغیر می باشد و میبایست به خود دانشکده ای که در آن ثبت نام انجام می شود، ارجاع گردد.

تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا با کمترین هزینه

مدارک لازم جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

رزومه تحصیلی شخص متقاضی

مدارک دوره های تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات آن

انگیزه نامه SOP

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا در مقطع کارشناسی آیلتس ۷ و تافل ۹۴ می باشد

مدارکی مبنی بر تایید تحصیلی از دوره دبیرستان استرالیا و یا معادل آن

تکمیل کردن پیش نیاز ها و نمرات و امتیازات مورد نیاز هر درس و امتحانات

معدل بالای ۷۰ درصد و یا معادل آن

آیلتس = آکادمیک ۶.۵ که هر بند نباید کمتر از ۶ باشد

توصیه نامه از اساتید برای مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه ملبورن استرالیا

بورسیه بین المللی کارشناسی دانشگاه ملبورن : تا سقف ۵۶ هزار دلار و یا نصف و یا کل هزینه شهریه ی یک دوره تمام وقت کارشناسی را پوشش می دهد. این بورسیه به دانشجویان بسیار موفق دوره های کارشناسی تعلق می گیرد از طرف خود دانشگاه ارائه می شود.

 • بورسیه های رزیدنتال کالج : این بورسیه یک پشتیبانی مالی برای تمام دانشجویانی است که در خوابگاه های دانشگاه زندگی میکنند
 • بورسیه های دانشکده ها : هر یک از دانشکده های دانشگاه ملبورن استرالیا نیز به طور مجزا نیز مجموعه ای از کمک هزینه ها را برای دانشجویان رشته های مختلف ارائه میکنند
 • جوایز بین المللی کارشناسی ارشد آموزش محور : تا سقف ۷۰ هزار دلار برای دانشجویان بسیار موفق کارشناسی ارشد
 • بورسیه های بین المللی کارشناسی ارشد دانشگاه ملبورن : تا سقف ۵۶ هزار برای دانشجویان بسیار موفق کارشناسی ارشد

تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا با بهترین امکانات

بورسیه های دوره های تحقیقاتی جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

تمام هزینه های دانشجویان دکترا و یا ارشد پژوهش محور را که شامل هزینه ی شهریه، هزینه پوشش بیمه سلامت به همراه یک مقرری زندگی است را برای دانشجویان ارشد تا سقف ۲ سال و برای دانشجویان دکترا  تا سقف ۴ سال پوشش می دهد.

 • بورسیه های تحقیقاتی دانشگاه ملبورن : توسط دانشگاه ملبورن پرداخت می شود. تا سقف ۱۰۰ هزار دلار و به دانشجویان بسیار موفق دکترا و یا ارشد تحقیقاتی تعلق میگیرد
 • بورسیه های برنامه های آموزش پژوهش استرالیا : توسط دولت استرالیا پرداخت می شود و به دانشجویان بسیار موفق دکترا و ارشد تحقیقاتی تعلق می گیرد
 • بورسیه های بین المللی کارشناسی ارشد پژوهش محور : تا سقف ۲۰۰ هزار دلار از طرف دولت استرالیا برای دانشجویان بسیار موفق کارشناسی ارشد پژوهش محور ارائه می شود. تمام هزینه های دانشجویان ارشد پژوهش محور و دکترا را که شامل هزینه ی شهریه، هزینه پوشش بیمه سلامت به همراه یک مقرری زندگی است، برای دانشجویان ارشد تا سقف ۲ سال و برای دانشجویان دکترا  تا سقف ۴ سال پوشش میدهد

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا ملاحظه فرمودید، در ابتدای موضوع مقاله که تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا بود؛ سایت رسمی دانشگاه را برای شما عزیزان آورده ایم و در ادامه به موضوع رشته های تحصیلی موجود جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا پرداخیتم و سپس هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه ملبورن استرالیا را مورد نقد و بررسی خود قرار دادیم در ادامه به ذکر دپارتمان ها و دانشکده های موجود جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا پرداختیم و با موضوع ددلاین اپلای تحصیلی در دانشگاه ملبورن استرالیا مقاله مان را دنبال کردیم و در نهایت به موضوع مدارک لازم جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا پرداختیم و در انتهای مقاله به بحث شیرین بورسیه های دوره های تحقیقاتی جهت تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا رسیدیم و انواع آن را توضیح دادیم و مقاله را به انتها بردیم. امیدوارم که از این مقاله کاربردی تحت عنوان تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا نهایت استفاده را برده باشید.