در ابتدا باید بگوییم که دانشگاه mit (موسسه فناوری ماساچوست) یکی از ۱۰ دانشگاه برتر دنیا و در واقع جزو ۳ مورد اول است و همین امر موضوع تحصیل در دانشگاه mit آمریکا را بسیار جذاب و پر طرفدار کرده است. در واقع کیفیت بالای تحصیل، کیفیت بالای زندگی و اساتید و دانشجویان این دانشگاه در کنار نظام آموزشی بسیار قدرتمند و حرفه ای و سرمایه گذاری های انجام شده در این دانشگاه، موجب شده که این دانشگاه که از ۵ دانشکده هم تشکیل شده است، جزو بهترین دانشگاه های سراسر دنیا لقب بگیرد و سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد خواهان تحصیل_در_دانشگاه_mit آمریکا باشند.

در ادامه مقاله با سایت اپلای باما همراه باشید تا به تمام جزئیات این موضوع تحت عنوان تحصیل در دانشگاه mit آمریکا پاسخ دهیم و تمامی ابعداد آن را بصورت کاملا بروز و با متد های روز دنیا برای شما عزیزان شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه mit آمریکا

تحصیل در دانشگاه mit

شرایط تحصیل در دانشگاه mit و اپلای دانشجویی ماساچوست آمریکا در سال ۲۰۱۹ چیست؟

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه mit آمریکا به چه صورتی است؟

انواع رشته های تحصیلی دانشگاه mit کدام اند؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه mit آمریکا  چه مقدار است؟

وضعیت اخذ بورسیه و فاند در دانشگاه mit آمریکا به چه شکلی است؟

چه مدارکی جهت ورود و تحصیل در دانشگاه mit نیاز داریم؟

در ادامه مقاله با سایت اپلای باما همراه باشید تا پاسخ سوال های بالا را بدهیم.

درباره دانشگاه mit آمریکا

موسسه فناوری ماساچوست Massachusetts institute of technology با به اختصار همان دانشگاه mit ایالات متحده، در تاریخ ۱۰ آوریل سال ۱۸۶۱ ویلیام بارتون راجرز تاسیس شد. جالب است بدانید که دانشگاه MIT از مهم ترین مراکز علمی و تحقیقاتی در دنیا به شمار می آید که هر سال تحت عنوان بهترین دانشگاه مهندسی دنیا معرفی میشود. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ طی تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه  QS برای رتبه بندی دانشگا ها رتبه اول بهترین دانشگاه را دارد. جالب است بدانید که این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ و در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر اول شده است و در رتبه بندی کلی در جایگاه ۳ دانشگا های دنیا قرار گرفته است. این دانشگاه تا به حال موفق به دریافت بیش از ۸۵ جایزه نوبل در زمینه های مختلف شده است.

تحصیل در دانشگاه mit بصورت تضمینی

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه MIT آمریکا

دانشگاه mit بسیار گزینش سختی دارد و باید معدل مورد نیاز وامتحان sat و act مورد نیاز که بسیار مهم است را ارائه دهند و در صورت عدم ارائه شانس قبولی شما کمتر خواهد بود.

معدل مورد نیاز در MIT

GPA شما عزیزان باید حداقل B یا ۸۰ درصد در مقیاس درجه بندی مدرسه برای اعمال باشد. از لحاظ تاریخی، اعضای هیات علمی ما معمولا دانشجویان را با حداقل ۳.۵ مورد از ۴.۰ (۴.۵ از ۵.۰) یا از ۵ تا ۱۰ درصد از کلاس هایشان پذیرفته اند. با این حال نمرات تنها یک جنبه از پرونده متقاضی است که در حین تصمیم گیری در مورد اخذ پذیرش در نظر گرفته می شود. این حداقل GPA یک دستور العمل است.

دانشگاه mit دوره لیسانس متوسطی دارد ولی دوره های فوق لیسانس و دکترا آن اغلب به دلیل بودجه بالای تحقیقاتی و بدون مرز بودن پذیرش دوره های قوی ای هستند.

امتحان لازم جهت ورود و تحصیل در دانشگاه mit

دانشجویان بین المللی یا دانشجویان بومی که به زبان انگلیسی صحبت نمیکنند باید ۲ امتحان بدهند که انتخابش با دانشجو است.

 1. امتحان SAT یا ACT است .علاوه بر این SAT دوگزینه برای امتحان دارد یکی در زمینه ریاضی و یکی دیگر  در زمینه علوم پایه (فیزیک،شیمی، زیست شناسی)
 2. تافل (آیلتس رو قبول ندارند) وهمچنین در آزمو ن sat یکی در زمینه ریاضی ودیگری در زمینه علوم (فیزیک،شیمی، زیست شناسی) این گزینه مخصوص دانش آموزانی است که به زبان انگلیسی تسلط ندارند.

همه دانشجویان باید امتحان های مورد نیاز را بدهند و قادر نیستند آزمون ذیگری را مانند IB، A-level جایگزین آازمون های بالایی کنند. دانشجویان خارجی که sat ,act برای آنها ارائه نشده است مثل جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای آن ها امتیاز این امتحان ها را در نظر نخواهند گرفت. برای پذیرش در دانشگاه ام آی تی باید امتیاز تافل را داشته واین امتیاز برای paper based test عدد ۵۷۷ از ۶۰۰ است و برای internet based test عدد ۹۰ از ۱۰۰ است.

نکات مهم درباره تحصیل در دانشگاه mit

 1. دانشجویانی که خارج از آمریکا تحصیل کرده اند و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت از دانشجویان آمریکایی بوده تاثیر منفی بر درخواست پذیرش شان ندارد.
 2. دانش جویان خارجی برای ادامه تحصیل در دانشگاه ام آی ایی باید بعضی دروس پیش نیاز را بر اساس نوع دیپلم خود بگذرانند.
 3. هر دانشجوی خارجی به صورت معمول قبل از شروع تحصیل در ام آی ایی باید سابقه آشنایی با دروسی همانند زبان انگلیسی.
 4. تاریخ و علوم اجتماعی (حداقل ۲ سال) ریاضیات (حداقل تا سطح دیفرانسیل، جبر و انتگرال) زیست شناسی و فیزیک.
 5. یکی دیگر از نکات جالب توجه در دانشگاه MIT ترکیب بین المللی آن می‌باشد. ۴۰ درصد از کل دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و ۶۰ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و بالاتر از آن. این در حالی است که این ترکیب برای دانشجویان بین المللی ۱۸ به ۸۲ می‌باشد به این معنا که درصد بسیار بالایی از دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر مشغول به تحصیل می‌باشند. از کنار هم گذاشتن این آمار به این نتیجه جالب می‌رسیم که ۴۵ درصد از کل دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر از دانشجویان خارجی می‌باشد.

تحصیل در دانشگاه mit مطمئن

انواع دانشکده ها جهت تحصیل در دانشگاه mit

 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده فنی مهندسی
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده طراحی و معماری و نقشه کشی
 • دانشکده علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی

نکته ای که در اینجا قابل ذکر است این است که، دانشگاه mit، دانشکده پزشکی و حقوق را در خود ندارد، ولی یک کالج با عنوان شاخه علوم و فنون بهداشتی هاروارد ام .آی .تی میباشد.

خوابگاه های دانشگاه MIT ماساچوست آمریکا

انواع مختلف خوابگاه های که این دانشگاه ارائه می کند شامل خوابگاه دانشجویان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد، خوابگاه متاهلی، خوابگاههایی که خارج از دانشگاه هستند و خوابگاه های تابستانی. دانشگاه mit برای دانشجویان مقطع کارشناسی مانند یک دانشگاه مسکونی است که همواره به دانشجویان آن خوابگاه تعلق می گیرد. از کل ۴۱۰۰ دانشجوی کارشناسی حدود ۳۰۰۰ دانشجو در در ۱۱ خوابگاه در دانشگاه و تقریبا ۱۱۰۰ دانشجوی دیگر در خانه های مورد تایید دانشگاه زندگی می کنند.

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه mit

 • انگیزه نامه SOP
 • هزینه اقدام کردن به اپلای که ۷۵ دلار میباشد و برای دانشکده مدیریت بین ۷۵ تا ۲۵۰ دلار خواهد بود
 • اعلام نمرات امتحان GRE  به طور رسمی
 • اعلام نمرات امتحان TOFEL و یا IELTS بصورت رسمی (تافل بالای ۹۰)
 • ریز نمرات
 • رزومه یا CV
 • ۳ عدد توصیه نامه از اساتید
 • ثبت اطلاعات تقاضا نامه بصورت آنلاین

تحصیل در دانشگاه mit با کمترین هزینه

چکیده مطالب 

در ابتدای امر درباره دانشگاه mit آمریکا نکاتی را که باید میدانستید مطرح کردیم و در ادامه شرایط اخذ پذیرش دانشگاه MIT آمریکا را بصورت کامل و بصورت جداگانه به فایل هایی جهت بررسی تقسیم بندی کردیم و توضیح دادیم، سپس ۵ دانشکده موجود جهت تحصیل در دانشگاه mit را ذکر کردیم و در ادامه به موضوه خوابگاه های دانشگاه MIT ماساچوست آمریکا پرداختیم و در انتهای بحث مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه mit آمریکا را ذکر کرده و بحث را به اتمام رسانیدیم. امیدوارم که از این مطلب کاربردی نهایت استفاده را برده باشید.