دانشگاه هاروارد آمریکا برترین دانشگاه کشور آمریکا و همینطور بهترین دانشگاه جهان محسوب می شود و سالانه جمع بسیاری از نخبگان دنیا از کشور های مختلف خواهان تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا هستند و برای ورود به آن تلاش میکنند. این دانشگاه تحت عنوان دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد و بعضی از دانشکده های آن در شهر بوستون و … قرار دارد و جالب است بدانید که این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ میلادی بنا شد.

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا از بالاترین اعتبار و ارزش از لحاض مدرک، استادان، فضای تحصیلی، کیفیت تحصیل، امکانات رفاهی و … برخوردار است و بسیاری تلاش دارند که در این دانشگاه بورسیه شوند و یا حتی با هزینه های بالای آن در آن تحصیل کنند. در این مطلب کاربردی و مناسب از سایت اپلای باما، ما قصد داریم تا برای شما تمامی ابعاد موضوع تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا را بررسی کنیم و در قالب یک فایل خلاصه در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا با چه شرایطی امکان پذیر است؟

اخذ بورسیه و فاند جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا در این دانشگاه به چه صورت است؟

دانشگاه هاروارد چند دانشکده دارد و چه رشته هایی در آن تدریس میشود؟

با چه نمراتی میتوان برای تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا اقدام کرد؟

میانگین نمره آزمون GRE جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا چقدر است؟

خلاصه تاریخچه دانشگاه هاروارد آمریکا

دانشگاه هاروارد برترین دانشگاه دنیا است و جالب است بدانید که در سال در سال ۱۶۳۶ میلادی (۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌ گذاران «مهاجر نشین خلیج ماساچوست» بنا شد. دانشگاه هاروارد در واقع نخستین موسسه آموزش عالی در کشور ایالات متحده و همینطور نخستین بنیاد در قسمت آمریکای شمالی محسوب میشود.

جالب است بدانید که نام آن در ابتدا دانشکده نو یا دانشکده در شهرک نو بود که سال ها بعد و در ۱۳ مارس سال ۱۶۳۹ به نام جان هاروارد که ۴۰۰ جلد از کتابهای خود را به همراه ۷۷۹ پوند به این دانشگاه و ساخت آن کمک کرد، تغییر نام داد. ذکر این نکته ضروری است که دانشگاه هاروارد همیشه در بین بهترین دانشگاه های دنیا جایگاه ویژه ای داشته و سالانه تعداد زیادی از دانشجویان خواهان تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا می باشند. در واقع این دانشگاه از درجات علمی بسیار بالایی برخوردار است و به تنهایی توانسته ۸۰ درصد از علم دنیا رو به خودش اختصاص دهد.

تعداد دانشجوبان دانشگاه هاروارد کشور آمریکا  ۲۱ هزار نفر است. این دانشگاه برنده بیش از ۴۷ جایزه نوبل،۳۲ سران دولت و ۴۸ جایزه پولیتزر محسوب میشود. هزینه دانشگاه هاروارد سالی ۴.۵ ملیارد دلار محاسبه شده است.

شما دوستان میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا مطمئن

انواع دانشکده های دانشگاه هاروارد جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا این دانشگاه دارای ۹ دانشکده به همراه ۱۶۰ رشته تحصیلی است.

که شامل موارد زیر می باشد :

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده معماری
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده هنر و علوم
 • موسسه مطالعات پیشرفته ردکلیف
 • مدرسه کسب و کار
 • مدرسه جان اف کندی

البته رشته های زیر از محبوبیت و تقاضای بالا تری جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا برخوردار هستند :

 • تاریخ
 • علوم زیستی
 • علوم اجتماعی
 • ریاضیات
 • علوم فیزیک
 • زیست شناسی عمومی

راهنمای تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

شرایط فاند و کمک هزینه جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

دانشگاه هاروارد کمک هزینه تحصیلی را به میزان جزئی و به دانشجوهای برگزیده ای که دارای شرایط خاصی هستند اعطا می نمایید که از جمله این شرایط میتوان به مواردی مانند: کسب نمرات عالی در آزمون های معادل سازی مانند:

 1. GRE
 2.  GMAT
 3.  LSAT
 4.  USMLE

فردی که کمک هزینه به او اعطا میشود، می باید در دانشگاه هاروارد تکالیف خاصی را بر عهده گیرد، که تکالیف این شخص به شکلی است که تحت عنوان یاری دهنده استاد در دانشگاه به تدریس ، نمره دادن و دیگر فعالیت هایی که دانشگاه به او واگذار مینماید، خواهد پرداخت که برای این موضوع، وقتی را اختصاص داده اند که ۴۰ ساعت در هفته است.

نوعی دیگری از کمک هزینه (بورس) به دانشجویان در دانشگاه هاروارد امریکا در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد اعطا میشود، اخذ این نوع فاند و بورسه توسط اساتید به دانشجویان تعلق میگیرد که اخذ این بورس بستگی به شیوه انجام تحقیقات و گرفتن امتیاز بابت این تحقیقات توسط اساتید صورت میپذیرد. لازم به ذکر است که دانشگاه هاروارد آمریکا جزو یکی از دانشگاه های تحقیقاتی بزرگ میباشد که حدودا ۶۷۰۰ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۴۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل میکنند.

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا با کمترین هزینه

با چه میزان نمره ای میتوان به دانشگاه هاروارد راه پیدا کرد؟

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۵ و از بين قریب به ۲۴۰۰ نفر كه براى رشته هاى مهندسى و علوم در مقطع کارشناسی ارشد و دكتراى هاروارد اپلاى كردند، ۳۵۲ نفر در دكترا و ۸۵ نفر در ارشد پذيرفته شدند. ميانگين معدل پذيرفته شدگان ۳.۸ از ۴ و ميانگين بخش وربال و رياضى امتحان GRE پذيرفته شدگان به ترتيب ۱۵۸ و ۱۶۷ بوده است.

جالب است بدانید که ۷۵ درصد‏ پذيرفته شدگان را مردان و ۲۵ درصد دیگر از بانوان تشکیل شده بود.

حتما به این مسئله توجه فرمایید که تنها داشتن معدل بالا و نمره GRE بالا جهت پذیرش در دانشگاهی در این سطح کفایت نمیکند؛ زیرا شما عزیزان جهت ورود به دانشگاهی در این سطح با افرادی رقابت میکنید که علاوه بر داشتن معدل بالا و نمره GRE بالا، از دانشگاه های معتبری فارغ التحصیل شده، مقالات با کیفیت در ژورنال های معتبری چاپ کرده و  در سمینار های بین المللی، المپیاد ها و مسابقات علمی بسیار شرکت داشته اند. بنابراین چنانچه بنا دارید به دانشگاه هایی مثل هاروارد، MIT، استنفورد، برکلی و … ورود کنید، لازمه که حتما رزومه فوق العاده و فرا تر از عالی داشته باشید.

امکانات دانشگاه هاروارد جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

 • ارائه اینترنت رایگان در زمینه های ثبت نام
 • استفاده کتاب و مقاله
 • چت و گفتگوی دانشجویان
 • اخذ مدرک از برترین دانشگاه دنیا که بسیار با ارزش و معتبر است
 • استفاده از امکانات GPRS
 • رزرو غذا و استفاده از امکانات درمانی
 • استفاده از دانشگاه مجازی ( نرم افزاری است که جهت دادن اطلاعات در خصوص رشته ها و … در اختیار دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا قرار میگیرد.

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا با بهترین امکانات

چکیده مطالب

همانطور که با یک دیگر ملاحظه کریدم در ابتدا به ذکر خلاصه تاریخچه دانشگاه هاروارد آمریکا پرداختیم و در واقع با برترین دانشگاه دنیا و پیشینه اش بیشتر آشنا شدیم، در ادامه انواع دانشکده های دانشگاه هاروارد جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا رو بررسی کردیم و سپس شرایط فاند و کمک هزینه جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا را با هم بررسی کریدم، همینطور به پاسخ این سوال پرداختیم که با چه میزان نمره ای میتوان به دانشگاه هاروارد راه پیدا کرد؟ و در انتهای مقاله به ذکر انواع امکانات دانشگاه هاروارد جهت تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا پرداختیم و بحث را جمع بندی کردیم. امیدوارم از این مطلب کاربردی از سایت اپلای باما نهایت استفاده رو برده باشید.