تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا با وجود رشته های متعدد آن در بیشتر حوزه های علمی پولساز، مخصوص دانشجویان ایرانی است. در این مقاله از اپلای با ما شرایط تحصیل در این دانشگاه و دانشکده های آن را به طور کامل در اختیارتان می گذارم. مدارک مورد نیاز و شرایط متفاوت این دانشگاه که برای اپلای باید داشته باشید، در پذیرش شما اهمیت دارد. برای هر دوره تحصیلی مدارک خاصی ضروری است که در اینجا به طور کامل بیان کرده ام. در ادامه مهلت ارسال مدارک و هزینه های زندگی و تحصیل را خواهید دید. این مقاله در واقع شما را برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا راهنمایی می کند.

معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از ۲۰ دانشگاه برتر جهان است که از قرن بیستم آغاز به کار کرده است. این دانشگاه دولتی در ونکوور کانادا قرار دارد و پذیرای حدود ۶ هزار دانشجو و هیات علمی است. رتبه علمی دانشگاه بریتیش در معیار های جهانی مختلف بین ۲۹ تا ۴۵ است. افراد مشهور و معتبر بسیاری از جمله نخست وزیر کشور کانادا فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در دو کمپ یا پردیس به نام ونکوور و اوکاناگان انجام می شود که در هر کدام دانشکده های مختلف و مشترکی وجود دارد. این دانشگاه جزو بزرگترین موسسات تحقیقاتی شمال آمریکا به شمار می رود که بیش از ۶۰۰ پروژه تحقیقاتی در آن انجام شده.

کتابخانه دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرایط تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در چهار مقطع امکان پذیر است: کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا. همچنین میتوان در این دانشگاه از امکانات تحصیل از راه دور استفاده کرد. دانشگاه بریتیش کلمبیا دوره های تحصیلی بدون مدرک هم ارائه می دهد که معمولا ایرانی ها متقاضی آن نیستند.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در دو حالت تمام وقت و نیمه وقت انجام می شود. البته برای برخی رشته ها و دوره ها امکان انتخاب یکی از اینها امکان ندارد و به همان صورتی که مصوب شده باید گذرانده شود.

مزایای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا:

کسانی که برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا اقدام می کنند، بعد از تایید اپلای تحت بیمه درمانی اجباری قرار می گیرند. توجه داشته باشید اگر بیمه درمانی دیگری از دیگر نقاط کانادا ندارید، باید بعد از اپلای و رسیدن به کانادا بیمه شوید. بیمه MSP برای خود و خانواده تان که همراه شما هستند و بیش از ۶ ماه در کانادا هستند اجباری است.

البته دانشجویان بین المللی این دانشگاه به طور خودکار از ابتدا تحت بیمه IMED که بیمه درمانی موقت است قرار می گیرند. قرار گرفتن تحت بیمه MSP حدود سه ماه طول می کشد. در زمان ثبت نام کلاسها و انتخاب واحد در پردیس اوکاگان نیز تحت بیمه درمانی و دندان UBCSUO قرار می گیرید. فراموش نکنید که هزینه های هر کدام از این بیمه ها متفاوت است و در زمان پرداخت هزینه ثبت نام و شهریه محاسبه می شود.

تحصیل در دانشگاه کلمبیا کانادا (لیسانس) با بیش از ۱۰۰ رشته در دانشکده ها و دوره های ذیل فراهم شده است.

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده های پردیس ونکوور:

برای اطلاع از رشته های تخصصی هر دانشکده روی لینک ها کلیک کنید.

پردیس دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده های پردیس اوکاگان:

 • هنر و علوم
 • مطالعات خلاقانه و منتقدانه
 • آموزش
 • مهندسی (علوم کاربردی)
 • سلامت و توسعه اجتماعی
 • مدیریت
 • پزشکی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا:

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در دوره کارشناسی با توجه به چند معیار متفاوت خواهد بود:

 • کشوری که از آن دیپلم دریافت کرده اید
 • رشته انتخابی

مدارک عمومی برای ثبت نام تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • پاسپورت
 • ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که برای اولین بار است که به قصد تحصیل برای ویزای کانادا اقدام می کنید، داشتن ویزای بازدیدکننده کفایت می کند. البته باید نامه ای مه نشان دهد اپلای شما برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شده است، همراه داشته باشید. به علاوه پاسپورتی که ویزای بازدیدکننده به یکی از صفحات آن الصاق شده است. اگر شرایط دیگری دارید مثلا گرین کارت کانادا دارید یا برای چندمین بار وارد کانادا می شوید روی اینجا کلیک کنید تا نوع ویزای مورد نیاز برای ورود و تحصیل در کانادا را ببینید.

 • ساخت حساب کاربری در سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا با داشتن یک ایمیل معتبر
 • کارت اعتباری بین المللی مثل ویزا کارت، مستر کارت یا کارت دبیت کانادایی
 • پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۱۱۶.۲۵$
 • پر کردن فرم ثبت نام
 • رزومه و پروفایل. در این متن از زندگی خود، چبزهایی که یاد گرفته اید و تجربه کرده اید بنویسید.
 • مدرک زبان انگلیسی
 • زبان انگلیسی زبان مورد استفاده در دانشگاه بریتیش کلمبیا است. باید قبل از ثبت نام در این زبان تبحر حداقلی داشته باشید.

مطالب مرتبط: چگونه موثرترین رزومه تحصیلی(CV) را برای اپلای بنویسم؟

چند راه برای احراز شرط داشتن مهارت در زبان انگلیسی دارید:

۱- برای تحصیل در دانشگاه برتیش کلمبیا، باید در آزمون ELAS این دانشگاه قبل از شروع دروس شرکت کنید.

۲-ارسال درخواست چشم پوشی از ثبت نام در آزمون ELAS: اگر فکر میکنید مهارت زبانی خوبی دارید باید از استاد زبان خود یا مشاورین و مسئولین مؤسسه ای که در آن زبان انگلیسی را آموخته اید، معرفی نامه رسمی داشته باشید. در این معرفی نامه باید شماره زبان آموزی و دروسی که گذرانده اید، ذکر شود. این معرفی نامه با مهر و تمبر، مستقیما به دانشگاه بریتیش کلمبیا پست شود. همچنین در نامه ای دلایل خود بر ادعای تسلط شما به انگلیسی ارائه دهید.

۳- ارسال نمره قبولی در آزمون های مهارت زبان انگلیسی همچون آزمون SAT، TOEFL، IELTSیا PTE به علاوه درخواست چشم پوشی از آزمون ELAS است.

دقت کنید، درخواست چشم پوشی از آزمون ELAS و نمره آزمون زبان، باید تا ۱۵ فوریه به این آدرس ایمیل شود:

[email protected]

کلاس دانشگاه بریتیش کلمبیا

۴- شرکت در یک دوره تمام وقت زبان انگلیسی در کانادا قبل از ثبت نام.

نمرات مورد قبول در آزمون های زبان انگلیسی برای احراز شرایط تحصیل در دانشگاه کلمبیا:

نمره کل حداقل ۶.۵  هر کدام از بخش ها هم نمره ۶ IELTS
نمره کل حداقل: ۶۵

هر کدام از بخش ها حداقل: ۶۰

PTE
نمره کل حداقل: ۹۰

Reading و Listening: 22 حداقل

Writing و Speaking: 21 حداقل

TOEFL

مطالب مرتبط: همه چیز در مورد آزمون تافل برای اپلای

مدارک خاص هر دوره تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا:

علاوه بر مدارک عمومی باید مدارک ذیل را هم برای هر دوره تحصیلی انتخابی آماده کنید.

دوره کارشناسی:

– کپی دیپلم. اصل مدرک قابل قبول نیست.

– ریز نمرات. برخی نمرات با توجه به رشته انتخابی شما برای تحصیل در دانشگاه کلمبیا اهمیت دارد.

دوره کارشناسی ارشد:

۱- کپی برابر اصل مدرک لیسانس معادل مدرک کارشناسی این دانشگاه به زبان انگلیسی

۲- کپی برابر اصل سوابق تحصیلی متوسطه به زبان انگلیسی

۳- طرح پایان نامه

برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در دوره تحصیلات تکمیلی، مدرک قبلی و نمرات شما در دوره تحصیلی قبل باید دارای شرایط خاص این دانشگاه باشد. هر کدام از این شرایط با توجه به رشته انتخابی شما متفاوت خوهد بود. برای اطلاع از شرایط هر کدام از رشته ها روی اینجا کلیک کنید.

دانشجویان دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره دکترا:

۱– کپی برابر اصل مدرک فوق لیسانس به زبان انگلیسی. از موسسه آموزشی معتبر که سابقه پروژه و پایان نامه داشته باشد و حداقل نمره B+ یا ۱۶ را دریافت کرده باشید.

۲- کپی برابر اصل مدرک لیسانس به زبان انگلیسی

۳- کسانی که مستقیما از لیسانس وارد دوره دکترا می شوند، باید در ترم اول ۱۲ واحد را بگذرانند. و حداقل در ۹ واحد نمرات بالایی داشته باشند.

۴- سه معرف و معرفی نامه از اساتید دانشگاه

برای ثبت نام اینترنتی دوره تحصیلات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط: اپلای دکترا کانادا به همراه بورسیه

مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برای ترم تابستان می تا آگوست ۲۰۲۰ است. برای ترم زمستان باید مدارک خود را از سپتامبر تا آوریل ۲۰۲۱ ارسال کنید.
 • تا ۱۵ فوریه مهلت دارید به ELAS بپیوندید.
 • در پردیس اوکاگان مهلت ثبت نام و بورسیه هر رشته در دوره تحصیلات تکمیلی متفاوت است. با مشاهده اینجا می توانید به تاریخ های ثبت نام ترم آینده پی ببرید.

متقاضیان دوره تحصیلات تکمیلی باید در مهلت ثبت نام، اقدام کنند. در غیر این صورت، ثبت نام آن بسیار رقابتی شده و در صورتی که شرایط آنها اجازه دهد، شما را ثبت نام می کنند.

بورسیه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

در صورتی که می خواهید از بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا استفاده کنید، روی این لینک ها کلیک کنید. با دقت مطالعه کرده و تا اول دسامبر در یکی از طرح ها ثبت نام کنید. ضمنا مشاورینی در این دانشگاه هستند که می توانند در زمینه بورسیه و کمک مالی برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به شما کمک کنند.

https://cutt.ly/YtdWm6j

https://cutt.ly/JtdWQ0c

تحصیل در خوابگاه بریتیش کلمبیا

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه برتیش کلمبیا

۴ عامل در میزان هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا مؤثر است: پردیس انتخابی، رشته تحصیلی، نیمه وقت یا تمام وقت بودن تحصیل و نوع مسکن انتخابی.

شهریه:

شهریه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا معمولا سالیانه ۲ تا ۵ درصد افزایش می یابد. این شهریه در دوره کارشناسی ارشد با توجه به دانشکده متفاوت است. اما به طور کلی برای دوره کارشناسی بین ۱۱ تا ۲۳ هزار و برای تحصیلات تکمیلی بین ۱۳ تا ۳۴ هزار دلار کانادا است.

پردیس اوکاگان:

برای اطلاع از شهریه دوره کارشناسی ارشد اینجا کلیک کنید و به رشته مورد نظر خود توجه کنید. دانشجویان دکترا در این دانشگاه به طور تمام وقت مشغول هستند. در سال ۲۰۲۰، شهریه این دوره بابت هر دپارتمان ۲,۹۸۴.۰۹ دلار کانادا است. دیگر هزینه های دانشجویان دانشگاه بریتیش کلمبیا در پردیس اوکاگان برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ هنوز نهایی نشده، اما به طور تقریبی می توانید با کلیک روی اینجا از آنها اطلاع یابید.

پردیس ونکوور:

میزان شهریه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در هر دوره و رشته ارقام مختلفی دارد. برای اطلاع از شهریه دوره کارشناسی پردیس ونکوور اینجا را کلیک کرده و رشته مورد نظر خود را پیدا کنید. برای دیدن شهریه دوره فوق لیسانس اینجا و برای دوره دکترا اینجا را ببینید. دقت کنید، ستون دانشجویان بین المللی مبالغی است که برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا باید بپردازید.

هزینه سکونت و زندگی برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا:

در طول تحصیل می توانید در خوابگاه های دانشجویی و دیگر خوابگاه ها و آپارتمانها سکونت داشته باشید. اگر در خوابگاه دانشجویی دانشگاه سکونت کنید، در یک محیط آموزشی با مردم جدید آشنا می شوید و به تفریحات بسیاری دسترسی خواهید داشت. پردیس ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای ۱۳ خوابگاه است که هزینه زندگی در هر کدام با توجه به نوع آپارتمان و اتاق انتخابی با دیگری تفاوت دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت این خوابگاه ها روی اینجا کلیک کنید.

تحصیل در اتاق بریتیش کلمبیا

 

شهر ونکوور برای زندگی بسیار گران قیمت است. توصیه ما به شما زندگی درخوابگاه دانشجویی است. اما امکان انتخاب دیگر جاها را هم دارید. خود این دانشگاه به شما کمک می کند هزینه ها را محاسبه کنید. برای اطلاع بسیار دقیق از میزان هزینه زندگی شامل سکونت و دیگر هزینه های دوران تحصیل خود در ونکوور اینجا را ببینید. در این صفحه با توجه به رشته و دوره تحصیلی و معیارهای دیگر هزینه های خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید.

اگر از طرح های غذایی خوابگاه های دانشگاه بریتیش کلمبیا استفاده کنید، بسیار به صرفه خواهد بود. به طور کلی بین ۵ هزار دلار تا ۶ هزار دلار باید برای هزینه غذا در خوابگاه در نظر داشته باشید. می توانید روی اینجا کلیک کنید و از این طرح ها و هزینه های دقیق آنها اطلاع یابید.

برای ثبت نام خوابگاه های دانشگاه بریتیش کلمبیا میتوانید از اینجا اقدام کنید.

مطالب مرتبط: هزینه زندگی در کانادا چقدر میشه؟

مطالب مرتبط: تحصیل در کانادا با اپلای با ما

راهنمایی آخر اپلای با ما برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

در این فرصت به دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا و شرایط تحصیل در آن اشاره کردیم. دانشکده های این دانشگاه، مدارک لازم برای اپلای و هزینه زندگی و تحصیل را شرح دادیم. از مجموع این صحبتها می توان نتیجه گرفت، به راحتی نمی توان برای ثبت نام اقدام کرد. باید از قبل برای آن برنامه ریزی داشت و حداقل نمرات عالی در دوره های قبلی آموزشی کسب کنید.

اپلای با ما می تواند در این راه راهنما و دوست همراه شما باشد تا به مقصد برسید. با کارشناسان اپلای با ما در تماس باشید تا راهنمایی های لازم برای تمام مراحل اپلای دانشگاه بریتیش کلمبیا را به طور دقیق دریافت کنید.