تحصیل در دانشگاه میشیگان از اهداف بسیاری از علاقمندان به اپلای دانشگاه در آمریکا است. در این مطلب از اپلای با ما با دانشگاه میشیگان و امکانات فوق العاده آن آشنا می شوید. برتری های دانشگاه میشیگان شما را جذب این فضای آموزشی می کند. در ادامه با رشته های تحصیلی که در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تدریس می کنند، آشنا می شوید. مدارک مورد نیاز برای اپلای و مهلت ارسال آنها را به شما می گوییم. شرایط داشتن مدرک زبان انگلیسی و نمرات مورد قبول این دانشگاه نکته مورد توجه دیگر است. و مطلب را با اشاره به آخرین وضعیت هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه میشیگان به پایان می بریم.

به دنبال تحصیل در آمریکا هستید؟

آیا می دانید چه شرایط و مدارکی برای تحصیل در دانشگاه میشیگان مورد نیاز است؟

از امتیازات و ویژگی های دانشگاه میشیگان آمریکا مطلع هستید؟

معرفی کامل دانشگاه میشیگان آمریکا

این دانشگاه قدیمی ترین و بهترین دانشگاه ایالت میشیگان است که در شهر ان آربور قرار گرفته. از آنجا که یک دانشگاه تحقیقاتی در آمریکاست، دوره های تحقیقاتی فراوانی برگزار می کند. به طوری که در مقیاس جهانی بیشترین تحقیقات در آن انجام می شود. مؤسسه های URA، BTAA و AAU وابسته به این دانشگاهند. رنگ اختصاصی دانشگاه میشیگان، سرمه ای و زرد است و به نام مستعار Wolverines خوانده می شود.

برای فهم ارزشمندی تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا به این نکات توجه کنید:

دانشگاه میشیگان با مقیاس های جهانی از نظر درجه علمی رتبه ۵ تا ۲۱ را دریافت کرده است. نزدیک به ۷ هزار نفر هیأت علمی مشغول تدریس و تحقیق در این دانشگاه هستند. قریب ۵۰ هزار نفر مشغول به تحصیل در دانشگاه میشیگان هستند. تقریبا ۳۰ هزار نفر در دوره کارشناسی و ۱۶ هزار نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی درس می خوانند.

ورزشگاه دانشگاه میشیگان

برتری های دانشگاه میشیگان:

این دانشگاه از جهات مختلفی با دیگر دانشگاه های جهان و ایالات متحده آمریکا متمایز است. اینها می تواند دلایل خوبی برای انتخاب تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا باشد.

 • دانشگاه میشیگان دارای بزرگترین دانشکده پزشکی در دنیاست و رتبه ۱۵ این رشته را در ایالات متحده آمریکا دارد.
 • در میان دانشکده های آمریکا نیز جایگاه اول به رشته انرژی هسته ای و جایگاه دوم به مهندسی صنایع آن اختصاص دارد.
 • تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه بیشترین جمعیت را در جهان دارد.
 • بیشترین میزان بودجه تحقیقاتی ایالات متحده امریکا به این دانشگاه تعلق دارد.
 • از نظر کیفیت آموزش رتبه سوم را در بین دانشگاه های این کشور دارد.
 • بهترین گروه های ورزشی آمریکا به ویژه در رشته هاکی و فوتبال در دانشگاه میشیگان فعالیت دارند.
 • دارای بزرگترین ورزشگاه آمریکا با ظرفیت صد و ده هزار نفر برای فوتبال است که در سطح جهانی رتبه سوم را دارد.

جوایز اختصاص یافته به دانشجویان دانشگاه میشیگان:

تا به حال هفت جایزه نوبل و صد و شانزده مدال طلای المپیک به دانشجویان این دانشگاه تعلق گرفته است. ۱۶ نفر از اهالی این دانشگاه برنده جایزه مؤسسه مک آرتور شدند. ۱۸ نفر هم جایزه پولیترز را دریافت کرده اند.

رشته ها برای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا:

 • مقطع کارشناسی:

معماری؛ هنر و طراحی؛ تجارت؛ آموزش؛ مهندسی؛ محیط زیست؛ علم داده؛ علوم حرکتی- رفتاری؛ ادبیات؛ علم و هنر؛ پزشکی؛ موسیقی؛ تئاتر؛ رقص؛ پرستاری؛ داروسازی؛ سیاست دولتی.

 • مقطع کارشناسی ارشد:

معماری؛ هنر و طراحی، تجارت؛ دندانپزشکی؛ مهندسی؛ محیط زیست؛ علم داده؛ علوم حرکتی- رفتاری؛ حقوق؛ پزشکی؛ موسیقی؛ تئاتر؛ رقص؛ پرستاری؛ داروسازی؛ سلامت عمومی؛ سیاست دولتی؛ خدمات اجتماعی.

جالب است بدانید تمامی دانشکده هایی که این رشته ها در آنها تدریس می شوند، طی قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی تأسیس شده اند. این مطلب نشان از قدمت و اصالت این دانشگاه از نظر علمی دارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا (مقطع کارشناسی):

به طور کلی برای تمام دانشکده های این دانشگاه مورد نیاز است باید مراحلی را گذرانده و مدارکی را تا قبل از پایان مهلت آماده کنید:

۱- یکی از دو فرم ثبت نام این دانشگاه را باید پر کنید. فرم یک برای ساخت حساب کاربری در این دانشگاه که راه ارتباطی شما با آنجاست. فرم دوم برای بروزرسانی اطلاعات دانشجویان در مورد اخبار تحصیلی و حمایت علمی پشتیبانان است. (با کلیک بر روی جملات قبل به این صفحات دسترسی دارید). در طی ۳ روز بعد از ثبت نام در این دو صفحه، یک ایمیل حاوی شناسه کاربری دانشگاه میشیگان دریافت می کنید. علاوه بر این، اطلاعات ورود برای پیگیری ادامه ثبت نام و پیغام های ارسالی از طرف ادارات دانشگاه در این ایمیل ارائه می شود.

برای آگاهی از تایید اطلاعات ثبت نامی به اینجا مراجعه کنید و در منوی Application دکمه Verify Application Answers را انتخاب کنید. در اینجا خواهید دید که پرونده برای شما تشکیل شده یا خیر. اگر پیغام یا مشکل وجود داشت یا نیاز به اصلاحات بود با کارشناسان دانشگاه تماس بگیرید. اگر تمام اطلاعات درست بود نیازی به تماس نیست.

۲- ۷۵ دلار بابت هزینه ثبت نام بپردازید.

۳- این مدارک را ارائه دهید:

 • کپی مدرک دبیرستان
 • گزارش مدرسه یا توصیه نامه مشاور مدرسه
 • نامه ارزیابی یکی از معلمان
 • نمره SAT یا ACT
 • نمره یکی از  TOEFL، IELTS، PTE (برای دانشجویان خارجی)
 • مدرک کالج یا دانشگاه برای دانش آموختگان دبیرستانی که در کالج یا دانشگاه شرکت کرده اند.
 • ویزا
 • پاسپورت

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه میشیگان آمریکا:

 • فرم ثبت نام پر شده
 • مدرک لیسانس یا مشابه آن از دانشگاه های معتبر
 • شرح حال خود و هدفتان از ادامه تحصیل در فرم مربوط به هر دانشکده
 • کپی یا نسخه الکترونیکی نامه رسمی از دانشگاه قبلی که پایان دوره شما را تایید کند
 • کپی تاییدیه ریز نمرات و دروسی که گذارنده اید
 • نمره تافل یا آیلتس (نسخه رسمی قبولی شما در این آزمون ها). در آزمونهای غیر رسمی باید در تمام صفحات به نام شما و آزمونی که قبول شده اید حتما اشاره شده باشد).آزمون های رسمی همچون TOEFL باید مستقیما از مرکز آزمون به کد دانشکده مورد نطرتان ارسال شود.
 • دو یا سه توصیه نامه که بسته به دانشکده مورد نظر ممکن است نیاز باشد به صورت آنلاین تکمیل شود.
 • ویزا
 • پاسپورت

حتما می دانید که این موارد باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و اگر مدارک ارسالی کامل نباشد پرونده شما برای ابلای بررسی نمی شود.

دقت کنید برای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا، مدارک مورد نیاز هر دانشکده را نیز تهیه و ارسال کنید. به عنوان مثال برای دانشکده تجارت باید رزومه ای از فعالیت های علمی و شغلی خود نیز ارائه دهید. پس بهتر است به سایت دانشکده انتخابی خود مراجعه کرده و از این بابت اطمینان پیدا کنید.

یکی از امکاناتی که در دانشگاه میشیگان در دوره کارشناسی فراهم شده است تحصیل به صورت آنلاین است. پیش نیاز تحصیل در این شیوه نمره دروسی است که در دانشکده مورد نظر اهمیت دارد. برای تحصیل آنلاین در دوره تحصیلات تکمیلی باید به دانشکده مورد نظر مراجعه کنید.

دانشکده حقوق میشیگان

نکات قابل توجه:

نکته ۱: دانشجویان غیر آمریکایی و کسانی که شهروند دولت فدرال آمریکا نیستند، نمی توانند از تخفیف شهریه استفاده کنند.

نکته ۲: حتما یک ایمیل معتبر در فرم ثبت نام وارد کنید تا اعلان نتایج ثبت نام خود را دریافت کنید.

نکته ۳: دانشجویان خارجی از منطقه خاورمیانه برای دوره کارشناسی باید با نمرات بالایی از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشند.

نکته ۴: بعد از اپلای و تکمیل پذیرش باید در فرم ارائه شده توسط دانشگاه یا دانشکده تاییدیه امکان پرداخت هزینه های تحصیل را ارائه دهید. این فرم باید مورد تایید بانک قرار گیرد.

نکته ۵: در برخی دانشکده ها در صورتی که بخواهید خانواده یا فرزند خود را همراه بیاورید، باید در یک فرم مشخصات آنها و پاسپورتشان را وارد کنید.

مطالب مرتبط: هزینه تحصیل در آمریکا را چگونه کاهش دهم؟

 

نمرات مورد قبول زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا:

 • TOEFL: 600 و +۵۷ در بخشهای آزمون
 • IELTS: 7.0 و ۶.۵ در بخشها
 • PTE: نمره ۶۸ که در تمام بخش ها به طور مساوی قوی باشید.

اگر شرایط ذیل را داشته باشید از داشتن نمره آزمونهای زبان معاف می شوید:

 • در ریدینگ و مکالمه آزمون SAT نمره ۶۵۰ یا بالاتر داشته باشید
 • هر دو آزمون ACT و انگلیسی ۲۷ و بالاتر باشد
 • در ۴ سال گذشته در یکی از این کشورها و در مدارس آمریکایی و انگلیسی تحصیل کرده باشید و نمراتتان شرایط مذکور را داشته باشد: آنگولا، آنتیگوا، باربودا، استرالیا، باهاما، باربادوس، برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا، کانادا (به جز کبک). جزایر کیمن، دومینیکا، انگلیس، ایالات فدرال میکرونزی، گرنادا، گویان، ایرلند، جامائیکا. مونتسرات، نیوزیلند، شمالی ایرلند، اسکاتلند، سیشل، جزایر شتلند، سنت كیتس-نوویس، سنت لوسیا. سنت وینسنت و گرنادینها، ترینیداد و توباگو، جزایر توركس و كایكوس، ایالات متحده (غیر از پورتوریكو)، جزایر ویرجین ایالات متحده، ولز.

ویزای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا:

تمام دانشجویان بین المللی دانشگاه میشیگان باید پاسپورت از دولت متبوع و ویزای موقت داشته باشند. ویزا قبل از ورود به آریکا مورد نیاز است. بنابراین بهتر است همزمان با پاسپورت برای ویزا اقدام کنید. حتما چند ماه قبل از شروع تحصیل در این دانشگاه ویزا داشته باشید. این دانشجویان باید فرم اظهارنامه منابع مالی را هم پر کرده و ارسال کنند. ویزایی که به این دانشجویان داده می شود دو نوع است: F-1 و J-1. برای اطلاع از تفاوت این ویزاها و چگونگی دریافت آن با کارشناسان اپلای با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط: مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مهلت ارسال مدارک برای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا:

تمام این مدارک باید برای ثبت نام عادی ترم پاییز تا اول فوریه به صورت الکترونیکی دریافت شده باشد. نسخه کاغذی این مدارک هم بایستی تا قبل از مهلت پایانی ارسال شود. در صورت تمایل می توانید از ثبت نام زود هنگام که مهلت آن اول نوامبر است، استفاده کنید. در این مدت بهتر می توانید برای ادامه تحصیل برنامه ریزی کرده و تصمیم بگیرید. برای ترم زمستان، مهلت تا اول اکتبر و برای ترم بهار و تابستان اول فوریه است.

نمره SAT یا ACT باید تا پایان مهلت، مستقیما از سازمانی که تست را انجام داده به دفتر ارسال شود. دقت داشته باشید آزمونهایی که در اکتبر انجام شده به موقع به دانشگاه نمی رسد تا عملیات ثبت نام زود هنگام کامل شود. اگر هنوز نمره این آزمون ها اعلام نشده، می توانید از طریق لینک های زیر اقدام کنید تا به این دانشگاه ارسال شود:

ACT (U-M Code is 2062)

SAT (U-M Code is 1839)

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه میشیگان آمریکا:

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا در مقطع کارشناسی، سالانه ۴۵۴۱۰ دلار برای شهریه می پردازند. هزینه اقامت ۱۰۸۷۲ دلار، منابع درسی ۱۰۴۸ دلار و ۲۴۵۴ دلار برای هزینه های شخصی دیگر است. به طور کلی سالانه باید مبلغی حدود ۶۰ هزار دلار برای هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه میشیگان آمریکا در نظر گرفت. این عدد با توجه به رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد.

مطالب مرتبط: هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا 

مطالب مرتبط: بورسیه تحصیلی آمریکا با اپلای باما

سخن آخر

با توجه به آنچه در مورد این دانشگاه گفته شد بهتر است پس از انتخاب رشته، مدرک زبان مورد قبول  آن را قبل از هر چیز آماده کنید. مدارک را در مهلتی که ذکر شد ارسال کنید و با توجه به هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه میشیگان برنامه ریزی مالی داشته باشبد. با رعایت این نکات میتوانید به بهترین شکل درباره تحصیل در دانشگاه میشیگان آمریکا تصمیم بگیرید. در صورت نیاز به مشاوره و یا سؤال با کارشناسان اپلای با ما تماس بگیرید.