تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان، انتخاب خوبی برای دانشجویانی است که به طور هدفمند برای اپلای دانشگاه در آلمان اقدام می کنند. اگر به دنبال زندگی و آینده شغلی ایده آل در آلمان هستید، حتما این مقاله اپلای با ما را بخوانید. آنچه مقابل شماست تمام چیزی است که نیاز دارید. معرفی کامل دانشگاه فرایبورگ و شرایط تحصیل و بورسیه، مدارک لازم برای اپلای و میزان هزینه ها را برای یک برنامه ریزی عالی بیان کرده ام.

معرفی دانشگاه فرایبورگ آلمان

دانشگاه فرایبورگ آلمان از قرن ۱۵ میلادی در حال آموزش به دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در شهر فرایبورگ است. علوم انسانی طبیعی، مهندسی پزشکی حقوق و الهیات زمینه های علمی تخصصی این دانشگاه  برای آموزش هستند. بسیاری از فیلسوفان و محققین برجسته جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند. ۲۴ هزار دانشجو از ۱۰۰ ملیت مختلف در ۱۸۰ رشته و در ۱۱ دانشکده مشغول به تحصیل در دانشگاه فرایبورگ هستند. بیش از ۷ هزار هیات علمی و کارمند دارد.

۱۹ موسسه تحقیقاتی و سه پردیس شامل مرکز دانشگاه، پردیس مهندسی و خوابگاه دانشگاه دارد. علاوه بر اینها موسسات تحقیقاتی متعددی تاسیس کرده که زیر نظر اساتید این دانشگاه افتخارات بسیاری بدست آورده اند. دانشگاه فرایبورگ موفق به کسب جایزه بهترین تدریس دانشگاه در سالهای متمادی دهه ۲۰۰۰ شده است. یکی از ۹ دانشگاه برتر آلمان است و رتبه ۱۱۳ را در کل جهان دارد.

کتابخانه ۲۴ ساعته این دانشگاه دارای ۳ میلیون و هفتصد هزار جلد کتاب و نسخ الکترونیکی است. ۳۴۴۸ نسخه کتاب مربوط به قرن ۱۹ دارد و ۳۵ هزار جلد را هم از قرن ۱۶ و ۱۷ نگهداری می کند. کتابخانه فرایبورگ به ۵۰ کتابخانه دیگر منطقه نیز متصل است.

کتابخانه دانشگاه فرایبورگ

تسهیلات دانشگاه فرایبورگ برای دانشجویان

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ، تسهیلات مختلفی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند، کوپن های دوره ها و کارگاه های کاربردی یکی از آنهاست. این برنامه شامل دوره های یادگیری زبان و کارگاه های آموزشی برای کار و زندگی در آلمان هستند. علاوه بر این دانشجویان این دانشگاه با کارت دانشجویی خود می توانند از تخفیف استفاده از مکان هایی هم چون تئاتر، سینما، موزه و غیره بهره ببرند. این دانشگاه فرصت کار و کارآموزی را هم برای دانشجویان خود فراهم می کند.

بورسیه تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

بورسیه تحصیل در دانشگاه فرایبورگ با نام بورسیه ملی آلمان به دانشجویان ممتاز این دانشگاه تعلق می گیرد. بودجه آن معادل ۳۰۰ یورو در هر ماه  است. این بورسیه فقط شامل حمایت مالی نمی شود، بلکه طرح های مفیدی برای آینده شغلی این دانشجویان نیز دارد.

دانشکده ها و رشته ها برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

در فرایبورگ، ۱۱۶ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و ۱۲۸ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده. تمامی اینها به زبان آلمانی تدریس می شوند. علاوه بر این، ۱۰۷ رشته برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد فراهم شده است.   ۲۴ رشته برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ نیز در هر دو مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود. دروس این رشته ها در کالج آلبرت لودویگ این دانشگاه ارائه می شوند. ۱۳ رشته دیگر هم برای ادامه تحصیلات تکمیلی در همین کالج آموزش داده می شوند.

با کلیک بر روی هر کدام از لینکها می توانید به نام رشته های تخصصی و شرایط تحصیل در هر کدام را به طور دقیق ببینید. تحصیل در دوره دکتری این دانشگاه با رشته های مختلف در ۱۱ دانشکده امکانپذیر است. برای اطلاع از رشته های دوره دکترا اینجا را ببینید.

دانشکده های دانشگاه فرایبورگ:

مطالب مرتبط: تحصیل تخصص پزشکی آلمان با کمترین هزینه

دانشکده دانشگاه فرایبورگ

شرایط تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان به چند صورت فراهم است:

دوره تمام وقت: به این معنی که شما دروس یک رشته را به طور کامل در این دانشگاه گذرانده و در آخر یکی از مدارک دانشگاهی را دریافت می کنید.

دوره کوتاه مدت: در این دوره شما یک یا دو ترم را به عنوان دانشجوی معاوضی در این دانشگاه می گذرانید. دانشگاه فرایبورگ با تعداد مشخصی از دانشگاه های جهان یک مجموعه را ساخته اند. دانشجویان این دانشگاه ها می توانند مدتی را در هر یک از دانشگاه های عضو بگذرانند. برای اطلاع از لیست این دانشگاه ها اینجا کلیک کنید.

مراحل و مدارک اپلای دوره های تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان

 • کپی برابر اصل مدرک دیپلم با ترجمه رسمی زبان انگلیسی (برای دوره کارشناسی)
 • کپی مدرک دانشگاهی قبلی به زبان انگلیسی (برای دوره کارشناسی)
 • کپی برابر اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد (برای دوره تحصیلات تکمیلی)
 • مدرک زبان آلمانی برای رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند: DSH (نمره ۲ یا ۳) یا  TestDaF ( حداقل نمره ۴ در تمام بخشها) یا مدرک گوته C2 یا آزمون TELC C1  موسسه Hochschule.  یا مدرک زبان انگیسی در سطح B2 دوره LAS  یا نمره B2 زبان آلمانی از کالج پیش دانشگاهی Studienkolleg
 • مدرک تافل و یا آیلتس برای رشته هایی که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. نمرات مورد قبول برای هر رشته متفاوت است. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با کارشناسان اپلای با ما تماس بگیرید.
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • انجام تست آنلاین برای انتخاب رشته صحیح که در اینجا بیشتر میتوانید در موردش بخوانید.
 • انجام تست TestAS که اختیاری است.
 • ثبت نام در پرتال دانشجویی
 • ویزا و پاسپورت
 • متقاضیان دوره دکترا و کارشناسی ارشد حقوق علاوه بر مدارک بالا باید این موارد را هم آماده کنند:
 • انتخاب و تایید استاد راهنما
 • نوشتن توافق نامه بین شما و استاد راهنما. این توافق نامه باید طبق الگوی خاصی باشد که در اینجا می توانید شرایط آن را مشاهده کنید.
 • ارسال نامه توافق نامه با استاد راهنما در زمان ثبت نام

مطالب مرتبط: مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویان دانشگاه فرایبورگ

مهلت ثبت نام برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

برای ترم زمستان تا ۱۵ جولای و برای ترم تابستان تا ۱۵ ژانویه مهلت دارید، ثبت نام و اپلای را انجام دهید. اما توجه داشته باشید هر کدام از مقاطع تحصیلی و رشته ها ممکن است مهلت ثبت نام متفاوتی داشته باشد. بنابراین حتما لیست رشته های هر مقطع و جزییات آنها را که در قسمت اول مقاله گذاشتم، چک کنید.

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

هزینه تحصیل:

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در هر ترم باید دو شهریه را به مبلغ ۱۵۰۰ و ۱۵۵ یورو بپردازند. در میان این دانشجویان استثناهایی هم وجود دارد که از پرداخت این مبلغ معاف هستند. زمانی که اپلای شما انجام شد، در یک فرم ثبت نام شرایطی که شما را از پرداخت مستثنی می کند، به شما اعلام می شود.

کسانی که برای بار دوم در آلمان مشغول به تحصیل می شوند، باید شهریه ای معادل ۶۵۰ یورو در هر ترم بپردازند. دانشجویان کارشناسی نیز در هر ترم  موظف به پرداخت ۳۰۰۰ یورو به عنوان شهریه هستند.

نکته ۱: توجه داشته باشید این ارقام ممکن است در آینده کمی تغییر داشته باشد.

نکته ۲: در هر کدام از این حالت ها اگر مرخصی تحصیلی بگیرید نیازی به پرداخت شهریه نیست.

هزینه زندگی برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

هزینه سالیانه زندگی برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ حدود ۷۸۰۰ یورو است. قابل توجه آنکه دانشگاه فرایبورگ غیر از خوابگاه، وسایل زندگی و سکونت را برای دانشجویانش فراهم نمی کند. علاوه بر خوابگاه های دانشگاه می توانید در خوابگاه های شهر فرایبورگ نیز زندگی کنید.

خوابگاه دانشگاه فرایبورگ

۱۵ خوابگاه در شهر فرایبورگ هستند که ۴۰۰۰ دانشجو در آنها سکونت دارند. برای سکونت و گرفتن این خوابگاه ها برای ترم تابستان از ژانویه و فوریه اقدام کنید. برای ترم زمستان مهلت گرفتن خوابگاه از جولای یا آگوست آغاز می شود. برای هر دو ترم باید به صورت آنلاین ثبت نام کنید. اجاره اتاق های این خوابگاه ها به طور ماهیانه از ۱۶۲ یورو تا ۲۱۵ یورو است.

مطالب مرتبط: هزینه زندگی در آلمان چقدره؟

آخرین راهنمایی اپلای با ما

به شما تبریک می گویم که تا اینجای مقاله را با دقت مطالعه کردید. آینده ای پر افتخار بعد از تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان در انتظار شماست. حتما آنچه در مورد امتیازها، دانشکده ها و شرایط تحصیل در این مرکز آموزشی گفتم، بخاطر دارید. بنابراین سریعتر مدارک لازم برای ثبت نام و هزینه زندگی و تحصیل خود را آماده کنید. اگر سوالی دارید و یا جزییات بیشتری برای اپلای نیاز دارید، حتما با کارشناسان اپلای با ما تماس بگیرید. موفق و پیروز باشید.