دانشگاه پلی تکنیک میلان، بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا است و دارای حدودا ۴۰ هزار دانشجو میباشد. این دانشگاه در سال ۱۸۶۳ تاسیس گردید و طبق رتبه بندی QS این دانشگاه ۱۷ امین دانشگاه فنی برتر در دنیا به شمار می آید و همین امر موضوع تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان را بسیار حائز اهمیت می کند. در این دانشگاه ۱۲ دپارتمان و دانشکده مختلف وجود دارد که امکان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان در انواع رشته ها را فراهم می آورد. در مقطع لیسانس این دانشگاه و در بیشتر رشته ها تدریس به زبان ایتالیایی میباشد ولی در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا اولویت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان با زبان انگلیسی می باشد. در ادامه مطلب با سایت اپلای باما همراه باشید تا به ابعاد ویژه ای از این دانشگاه بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

راهنمای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

همان طور که پیش تر عنوان شد دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از بهترین دانشگاه های کشور ایتالیاست و زمان اپلای یا ددلاین دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا بین ماه های ژانویه تا مارچ و می تا جولای در نظر گرفته شده است و در ادامه مطلب به موضوع ددلایت و زمان درخواست برای اپلای بیشتر و دقیق تر توضیح خواهیم داد. جالب است بدانید که دانشگاه پلی تکنیک میلان در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیز در رده دانشگاه های ممتاز قرار دارد و سالیانه تعداد نفرات زیادی خواهان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان هستند.

آدرس سایت دانشگاه پلی تکنیک میلان به آدرس روبه رو می باشد:  https://www.polimi.it  و برای ورود روی آدرس مقابل کلیک نمایید https://www.polimi.it تا وارد صفحه اصلی سایت این دانشگاه ایتالیایی و دولتی شوید.

دپارتمان و دانشکده های دانشگاه پلی تکنیک میلان

دپارتمان ها و دانشکده های دانشگاه پلی تکنیک میلان از این قرار میباشد و شما میتوانید با کلیک روی هر کدام از دپارتمان ها به دپارتمان و دانشکده مرجع سایت خود دانشگاه پلی تکنیک میلان مراجعه کنید.

 1. معماری و مطالعات شهری
 2. مهندسی عمران و محیط زیست
 3. شیمی، مواد و مهندسی شیمی
 4. معماری، محیط زیست و مهندسی ساخت و ساز
 5. فیزیک
 6. مهندسی مکانیک
 7. طراحی
 8. الکترونیک، اطلاعات و بیوژنیزاسیون
 9. انرژی
 10. مدیریت، اقتصاد و مهندسی صنایع
 11. علوم و فنون هواشناسی
 12. ریاضیات

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان تضمینی

ددلاین (آخرین مهلت درخواست) جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان ۲ دوره فراخوان جهت اخذ پذیرش دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد دارد که شامل ترم سپتامبر و ترم ژانویه می باشد. ددلاین ترم سپتامبر بین ماه های ژانویه تا مارچ و می تا جولای می باشد. ددلاین ترم ژانویه نیز بین ماههای سپتامبر تا نوامبر می باشد. ددلاین مقطع دکترا ماه آوریل تا می در نظر گرفته شده است و لازم به ذکر است که متقاضیانی که مدرک زبان ندارند تا ۳۱ اکتبر فرصت دارند آن را به دانشگاه ارائه دهند.

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان در مقاطع مختلف

 • اصل پاسپورت متقاضی
 • ترجمه ریز نمرات و گواهی پایان تحصیلات دیپلم و پیش دانشگاهی )چنانچه متقاضی کارشناسی میباشید(
 • ترجمه ریز نمرات و گواهی پایان تحصیلات کارشناسی )چنانچه متقاضی کارشناسی ارشد میباشید(
 • ترجمه ریز نمرات و گواهی پایان تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد )چنانچه متقاضی دکترا میباشید(
 • رزومه شخص متقاضی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل برای رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی
 • مدرک زبان ایتالیایی برای رشته های ارائه شده به زبان ایتالیایی
 • توصیه نامه (با سربرگ و مهر دانشگاه) برای دوره کارشناسی ارشد
 • انگیزه نامه (۱ نامه برای هر رشته و حداکثر ۲ صفحه) برای دوره کارشناسی ارشد
 • رسید تقاضا نامه برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد
 • خلاصه ای از دروس و تعداد واحد آنها برای مقطع کارشناسی ارشد
 • ارائه یک پروژه تحقیق در حوزه یکی از رشته های معرفی شده توسط دانشگاه برای دوره دکترا
 • ارائه کد مالیاتی برای دوره دکترا
 • مدارک مربوط به تمامی مقالات و یا سایر موارد علمی برای دوره دکترا
 • اطلاعات کامل مربوط به ۲ نفر از استادان برای متقاضیان دکترا
 • مدرک GRE برای متقاضیان رشته مهندسی انرژی و مهندسی مدیریت

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان با کمترین هزینه

نکته بسیار مهم : شایان ذکر است که برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان در مقطع کارشناسی ارشد، حداقل معدل مورد نیاز در مقطع کارشناسی متقاضی میبایست حداقل ۱۴.۵۰ از ۲۰ باشد. برای متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته هستند صرفا معدل مقطع کارشناسی مورد توجه کمیته ارزیابی دانشگاه پلی تکنیک میلان قرار می گیرد نه معدل مقطع کاردانی. همینطور اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است اما پس از پذیرش و برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدرک آیتلس ۶ یا تافل معادل الزامی میباشد.

بورسیه و فاند های معتبر جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

جالب است بدانید که مبلغ بورسیه و یا فاند تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان، سالیانه ۵۰۰۰ یورو می باشد. بعد از اقدام جهت اخذ بورسیه، شهریه دانشگاه در تمامی مقاطع برای دانشجو رایگان می شود و سالیانه مبلغ ۵۰۰۰ یرورو نیز به حساب دانشجو واریز خواهد شد. همین طور به دانشجو خوابگاه دانشجویی نیز تعلق خواهد گرفت. بورسیه در این کشور انواع متفاوتی دارد، از جمله این موارد میتوان به بورس های تحصیلی؛ پلاتین، طلایی، نقره ای اشاره داشت.

شرایط واریز مبلغ بورسیه 

مبلغ ۵۰۰۰ یورو در هر سال طی دو قسط ۲۵۰۰ یورویی واریز خواهد شد. سال اول تحصیلی: اولین قسط به مبلغ ۲۵۰۰ یورو در ماه دسامبر (۳ ماه پس از شروع سال تحصیلی) واریز خواهد شد. قسط دوم به مبلغ ۲۵۰۰ یورو در ماه سپتامبر واریز خواهد شد. مبلغ بورسیه در سال دوم و سال های بعد نیز به همین ترتیب به دانشجو تعلق خواهد گرفت.

موارد تاثیر گذار در گرفتن بورس:

 1. معدل کل و نمرات ۳ سال اول لیسانس و شبیه بودن رشته لیسانس و فوق لیسانس
 2. کیفیت رزومه و مخصوصا نمونه کار ها درصورت وجود
 3. انگیزه نامه شخص

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان مطمئن

میزان شهریه جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

جالب است بدانید که در صورتیکه بورسیه دریافت کنید، علاوه بر اینکه تمام هزینه های تحصیلی پوشش داده می شود مبلغی هم برای شما سالانه و بصورت مجزا از مبالغ قبلی واریز میگردد. شهریه دانشگاه بدون داشتن بورس برای ترم ۱ تحصیلی (ماه سپتامبر): ۸۹۵.۲۰ یورو در نظر گرفته شده است. همینطور شهریه دانشگاه بدون داشتن بورس برای ترم ۲ تحصیلی (ماه ژانویه): ۱۵۰۱.۱ یورو در نظر گرفته شده است.

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان با بهترین امکانات

‌چکیده مطالب 

همانطور که احتمالا ملاحظعه کردید، در ابتدای موضوع به مواردی همچون موارد تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا اشاره داشتیم و در ادامه دپارتمان و دانشکده های دانشگاه پلی تکنیک میلان را برای شما عزیزان ذکر کردیم و هر کدارم از این دپارتمان ها را به دانشکده مرجع خودش در سایت دانشگاه لینک کردیم که شما میتوانید به راحتی از آنها استفاده نمایید.

در ادامه مقاله موضوع ددلاین یا همان آخرین مهلت درخواست جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان را برای شما عنوان کردیم و سپس مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان در مقاطع مختلف اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را عنوان داشتیم و سپس به مضوع بورسیه و فاند های معتبر جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان رسیدیم و آنرا بصورت کاملا ساده و در عین حال جامع برای شما عزیزان باز کردیم و در انتهای مقاله به بحث میزان شهریه جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان رسیدیم و مفاهمی و اطلاعات آنرا با شما به اشتراک گذاشتیم و مطلب رو به انتها بردیم. امیدوارم که از این مطلب کاربردی از سایت اپلای باما که تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان تهیه شده بود نهایت استفاده رو برده باشید.