موسسه اعزام دانشجو، نهادهایی هستند که کارهای مربوط به مهاجرت دانشجویان جهت اپلای و یا اخذ ویزا را به عهده می‌گیرند. این موسسات، ممکن است هزینه زیادی از دانشجو برای انجام کارهای آنها، دریافت کنند. اغلب موسسه های اعزام دانشجو، سود موسسه را در اولویت قرار می‌دهد. آیا شما هم قصد مهاجرت دارید؟ آیا می‌خواهید کار خود را به موسسه اعزام دانشجو بسپارید؟ از این موسسات چه می‌دانید؟ آیا این موسسات با شما صادق هستند؟ آیا شما را به هدفتان می‌رسانند؟ آیا می‌دانید بین این موسسات، کلاهبرداری نیز دیده شده است؟ اگر قصد دارید در این مورد بیشتر بدانید با اپلای باما همراه شوید تا همه چیز را در این مورد با شما در میان بگذاریم.

موسسه اعزام دانشجو

موسسه اعزام دانشجو نهادی رسمی است که از افراد و وکلایی تشکیل شده که عهده‌دار کارهای مربوط به مهاجرت می‌شوند. بر این اساس، دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند اما نمی‌دانند مسیر خود را برای رسیدن به مقصد چگونه طی کنند به این افراد مراجعه می‌کنند. موسسه اعزام دانشجو معمولا دارای مجوز رسمی است. با این حال داشتن مجوز به معنای این نیست که همه این موسسات، قانونی هستند. احتمال زیادی وجود دارد که موسساتی نیز وجود داشته باشند که مجوز نداشته باشند و به صورت غیررسمی فعالیت کنند. پس بهتر است حواستان را جمع کنید. موسسه اعزام دانشجو سود موسسه را در اولویت قرار می‌دهد.پس اگر فکر کنید در همه مراحل، شما را یاری می‌کند کمی ساده اندیشیده‌اید.

موسسه اعزام دانشجو

چرا دانشجویان، موسسه اعزام دانشجو را انتخاب می‌کنند؟

افراد زیادی در سراسر جهان هستند که هر سال تصمیم به مهاجرت برای تحصیل به جاهای مختلف دنیا که مقصد آنها است، می‌گیرند. این افراد ممکن است نتوانند کارهای مربوط به مهاجرت خود را به هر دلیل انجام دهند. برخی از دانشجویان اعتماد به نفس و یا تجربه لازم را در این زمینه ندارند. برخی نیز فکر می‌کنند اگر کار خود را به موسسه اعزام دانشجو بسپارند آنها را بهتر به هدف خود می‌رساند. برخی دیگر نیز کسانی هستند که وقت و یا حوصله لازم را برای دنبال کردن کارهای مربوط به مهاجرت ندارند. از این رو کار خود را به موسسه اعزام دانشجو واگذار می‌کنند.

دلایل انتخاب موسسه اعزام دانشجو

 • دانشجویی که وقت، حوصله و زمان کافی ندارد تا در مورد مسیرها و مدارک مهاجرت، مطالعه کند و یا زمان کافی برای دنبال کردن پروسه مهاجرت خود ندارد.
 • دانشجویانی که آگاهی دارند اما اطلاعات آنها به روز نیست و اعتماد به نفس لازم را در این زمینه ندارند.
 • کسانی که از موانع قانونی و فنی که در مسیر صدور ویزا قرار دارد آگاهی ندارند و فکر می‌کنند یک موسسه اعزام دانشجو می‌تواند این موانع را بهتر رفع کند.
 • آگاهی نداشتن از نحوه ارسال هزینه‌ها و عوارض دولتی مربوط به آن.
 • عدم آگاهی لازم از مراکز و سازمان‌هایی که در کشور مبدا و مقصد، کارهای مربوط به مهاجرت را انجام می‌دهند.
 • عدم دقت و یا توجه در تکمیل فرم‌های مربوط به مهاجرت
 • اشتباه در تکمیل فرم‌های مهاجرتی

چه کسانی به موسسه اعزام دانشجو مراجعه نمی‌کنند؟

دانشجویانی هم هستند که معتقدند هیچ کس بهتر از خودشان نمی‌تواند کارهای مهاجرتشان را انجام دهد. این افراد سعی می‌کنند در این زمینه مطالعه کنند و یا با افرادی که مهاجرت گرفته‌اند تماس بگیرند و از تجربیات آنها استفاده کنند. این افراد نیز به دلیل کم‌تجربه بودن ممکن است به مانع برخورد کنند، اما اگر سعی کنند به موقع مشاوره بگیرند و با دقت عمل کنند می‌توانند موانع را را رفع کرده و هدف مورد نظرشان را دنبال کنند. یکی از مواردی که دیده شده کار این افراد را به تعویق می‌افتد، نقص در پرونده آنها است. بنابراین این افراد باید در مورد تهیه مدارک لازم، نهایت سعی و دقت خود را داشته باشند و از افرادی که در این زمینه تجربه داشته‌اند استفاده کنند.

با وجود اینکه هر روز با گذر زمان، قوانین تازه‌تری برای مهاجرت، تعیین می‌شود و شرایط مهاجرت، پیچیده‌تر می‌شود، اما دانشجویانی هستند که هر روز اطلاعات خود را در این زمینه افزایش می‌دهند و با وجود اینکه وقت کمی دارند سعی می‌کنند کارهای خود را برای مهاجرت، خودشان به عهده بگیرند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر آگاهی و تجربه لازم را در این زمینه دارید حتما کارهای خود را برای مهاجرت خودتان به عهده بگیرید و آن را موسسه اعزام دانشجو نسپارید.

کار انجام پروسه مهاجرت کار چندان پیچیده‌ای نیست. اما گاهی اطلاع نداشتن از یکسری نکات جزئی میتواند شما را حتی یکسال عقب بیندازد. از این رو پیشنهاد میشود حتما از افراد مطلع و با تجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید تا کارهای اپلای شما به بهترین نحو انجام شود.

موسسه اعزام دانشجو

موسسه اعزام دانشجو، صادق یا کلاهبردار؟

اگر زمان کافی، مهارت، تجربه و حوصله لازم را دارید می‌توانید کارهای مربوط به مهاجرت را خودتان به عهده بگیرید و آن را به موسسه اعزام دانشجو نسپارید. بنابراین اولویت اول، خودتان هستید. اما اگر وقت و زمان یا تجربه کاری برای انجام امور مهاجرتی ندارید، بهتر است از یک تیم مهاجرتی بخواهید به شما مشاوره بدهد و شما را در این زمینه یاری کند. توجه داشته باشید که سپردن کار به موسسه اعزام دانشجو و مشاوره گرفتن از یک تیم مجرب، با هم تفاوت‌های زیادی دارند.

اگر کار خود را به یک موسسه اعزام دانشجو بسپارید باید هزینه زیادی را متقبل شوید. بسیاری از این موسسات، قانونی نیستند پس احتمال کلاهبرداری نیز وجود دارد. حتی موسساتی که قانونی هستند، مدت زمان خاصی برای انجام کارهای آنها در نظر گرفته شده و برای آنها تاریخ انقضا صادر می‌شود. بدون شک، یک موسسه، سود خود را در اولیت قرار می‌دهد. پس اگر فکر کنید که در تمامی مراحل، با شما صادق است و هدف شما را در اولویت قرار می‌دهد، کمی سادگی کرده‌اید.

موسسات غیرقانونی کلاهبرداری می‌کنند

بر این اساس، ممکن است موسساتی تاریخ انقضای آنها پایان یافته باشد اما همچنان به طور غیرقانونی فعالیت کنند. در بازه زمانی فعالیت غیرقانونی، موسسه اعزام دانشجو، در حالی که مجوزی برای انجام کارهای شما ندارد می‌تواند، به راحتی هزینه هنگفتی از شما بگیرد. یعنی ممکن است شما وقت و هزینه زیادی را در این راه بگذارید اما به هدف مورد نظرتان دست پیدا نکنید. پس بهتر است بدانید سپردن کار به موسسه اعزام دانشجو، نمی‌تواند به طور کامل تضمین کننده رسیدن شما به مقصد باشد.

اگر با افرادی که کار خود را به موسسه اعزام دانشجو سپرده‌اند اما نتوانسته‌اند به مقصد خود دست پیدا کنند، هم‌صحبت شوید متوجه خواهید شد که این افراد چه میزان از وقت و هزینه خود را صرف این موسسات کرده‌اند اما نتوانسته‌اند به نتیجه مورد نظرشان دست پیدا کنند. در صحبتی که با این نمونه‌ها داشتیم متوجه شده‌ایم که تجربیاتی وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از موسسات اعزام دانشجو، کلاهبردار بوده‌اند و تنها در صدد اخاذی از دانشجویان بوده‌اند.

پس بهتر است در این زمینه تحقیق کنید تا پول و وقت شما به هدر نرود. در مواردی دیده شده است که کادر یک موسسه، تجربه مهاجرت به خارج از کشور را نداشته‌اند و حتی اطلاعات آنها از فردی که قصد مهاجرت دارد نیز کمتر بوده است. پس چطور چنین کادری می‌خواهد کارهای مهاجرتی را به عهده گرفته و شما را به هدفتان برساند؟

موسسه اعزام دانشجو

انواع کلاهبرداری موسسه اعزام دانشجو

گفتگو با کسانی که از طریق موسسه اعزام دانشجو، فریب خورده‌اند نشان می‌دهد که این افراد گول ساختمان‌های اداری و یا تبلیغات این موسسات را مبنی بر اینکه در زمان‌های بسیار کم، دانشجو را به هدف خود می‌رسانند را خورده‌اند.

تبلیغات دروغ و مدارک جعلی

تبلیغات و ظواهر پر زرق و برق این موسسات، در بسیاری موارد، توانسته افراد زیادی را فریب دهد. جالب است بدانید در برخی از این موسسات دیده شده است که برای فریب دانشجو و دریافت هزینه‌های هنگفت از وی به موارد و مدارک جعلی نیز متوسل شده‌اند. برای مثال، در قبال هزینه‌های گزافی که از دانشجو گرفته شده، به وی نامه پذیرش جعلی داده شده است. بنابراین اگر قصد دارید کارتان را به موسسه اعزام دانشجو بسپارید باید احتمال برخورد با چنین مواردی را در نظر بگیرید.

پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های رده پایین

از سوی دیگر دیده شده که دانشجو دارای شرایط و سابقه بسیار خوبی از نظر تحصیلی بوده و می‌توانسته در دانشگاه‌هایی با رنکینگ بالا، پذیرش بگیرد، اما به دلیل اینکه کار خود را به موسسه اعزام دانشجو سپرده است در دانشگاهی با رنکینگ پایین برای وی پذیرش گرفته‌اند و به این شکل، حق تحصیل در دانشگاهی خوب، را از دست داده است.

وعده اخذ ویزای دانشجویی حتمی

اخذ ویزای تحصیلی یکی دیگر از مراحل مهاجرت دانشجویی است. بهتر است بدانید پذیرش درخواست ویزای تحصیلی تنها توسط افسر اداره مهاجرت صورت می‌گیرد. بنابراین اگر مشاهده کردید که در یک موسسه اعزام دانشجو به شما اطمینان صد در صد داده شد که درخواست ویزای شما حتما پذیرفته می‌شود بهتر است شک کنید. زیرا این تصمیم تنها بر عهده افسر مهاجرت است و کسی نمی‌تواند پیشاپیش از نتیجه کار مطلع باشد.

صرف زمان زیاد و کارکرد منفی

موسسه اعزام دانشجو معمولا شلوغ است. پس ممکن است رسیدگی به پرونده شما در این موسسات، زمان طولانی را در شامل شود. در حالی که با صرف این زمان، شما مطمئن نخواهید بود که حتما به نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید. بنابراین ممکن است شما یک بازه زمانی طولانی مدت را در این موسسات بگذرانید و به نتیجه مورد نظرتان دست پیدا نکنید.

اخذ هزینه زیاد از دانشجو

تمام هزینه‌های مربوط به طی کردن مراحل پروسه مهاجرت، در سایت‌های مهاجرتی وجود دارد. با مطالعه این مبلغ این هزینه‌ها، می‌توانید به راحتی از میزان هزینه‌ای که در این زمینه باید متحمل شوید مطلع شوید. این در حالی است که اگر در این زمینه آگاهی نداشته باشید، ممکن است یک موسسه اعزام دانشجو برای هر مرحله از شما هزینه هنگفتی را مطالبه کند و شما را متحمل خسارت‌های مالی کند.

موسسه اعزام دانشجو

چه نکاتی را باید بدانید؟

 • بهتر است از دادن اطلاعات شخصی و هویتی خود به موسسه اعزام دانشجو که کلاهبردار است، خودداری کنید.
 • مدارک شناسایی و تحصیلی خود را شخصا به نماینده سفارت بدهید و از دادن این مدارک به افراد دیگر، خودداری کنید.
 • بهتر است کار خود را به صورت تلفنی و یا حضوری پیگیری کنید. اگر کار خود را به کسی بسپارید و خبری از آن نگیرید بدون شک، متضرر خواهید شد.
 • از واریز کردن پول به حساب موسسه اعزام دانشجو که هویت نامعلوم دارد و یا سابقه کلاهبرداری داشته است خودداری کنید.

تیم اپلای باما با شماست

تیم اپلای باما به شما پیشنهاد می‌کند کارهای مربوط به مهاجرت دانشجویی را خودتان به عهده بگیرید. سایت اما تمامی مراحل اپلای تحصیلی و نحوه پذیرش گرفتن و حتی نحوه اخذ ویزای تحصیلی با تمام مدارکی که شما در این زمینه لازم دارید را برای شما گفته است. با مراجعه به سایت می‌توانید اطلاعات خوب و به روزی را در این زمینه کسب کنید.

با این حال، اگر فکر می‌کنید تجربه یا زمان کافی برای طی کردن پروسه مهاجرت خود ندارید ما شما را یاری می‌کنیم. در تمام مراحل مهاجرت خود از یاری اپلای باما برخوردار شوید. تیم اپلای با ما کادری مجرب در زمینه مهاجرت دارد. اعضا این تیم در حالی که خود چنین پروسه‌ای را تجربه کرده اند، با داشتن اطلاعات به روز در این زمینه، می‌توانند شما را برای دست یافتن به هدفتان یاری کنند.

مطالب مرتبط:

نحوه نگارش رزومه تحصیلی برای اپلای

چطور SOP بنویسم؟

چطور برای اپلای، با استاد مکاتبه کنم؟

موسسه اعزام دانشجو

تیم اپلای باما، شما را در تهیه مدارک مورد نیاز راهنمایی کرده و برای نوشتن و یا تکمیل و تصحیح CV و SOP می‌تواند شما را راهنمایی کند.  ما به شما خواهیم گفت که چگونه با اساتید مکاتبه کنید تا به هدف خود دست پیدا کنید. برای هر مشاوره و یا کمکی می‌توانید روی تیم ما حساب کنید و به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید. تجربه داشتن این تیم در زمینه مهاجرت و یاری کردن دانشجویان زیادی برای دست یافتن به مقصد می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که کار خود را با خیال راحت به این تیم بسپارید و با کمترین هزینه در زمینه‌های مختلف حتی برای اخذ ویزا به صورت تضمینی از یاری تیم اپلای باما برخوردار شوید.

کافی است با ما تماس بگیرید

سخن آخر

آنچه در این نوشتار به آن پرداختیم نشان می‌دهد که موسسه اعزام دانشجو بیشتر از اینکه برای دانشجو مفید باشد می‌تواند مضر باشد. با این حال این سخن به این مفهوم نیست که تمامی موسسات اعزام دانشجو کلاهبردار بوده و یا عملکرد نادرستی دارند. اما تشخیص این که چه موسسه‌ای چه عملکردی دارد کار آسانی نیست. از این رو بهتر است دانشجو مهارت زبان انگلیسی خود را افزایش داده و کار مهاجرت خود را شخصا دنبال کند. در این زمینه اپلای باما آماده است تا هر نوع کمکی که لازم است به دانشجو داشته و وی را در تمامی مراحل اپلای یاری کند. اگر سوالی در این زمینه داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.