سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالت خیلی خیلی خوب باشه و در نهایت تمرکز و آرامش با سایت اپلای باما در ادامه مقاله تحت عنوان مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا همراه ما باشید. همانطور که عرض شد، قصد داریم در این مطلب به موضوع مراحل_اخذ_ویزای_تحصیلی_ایتالیا بپردازیم و امید داریم که ما رو تا انتهای مطلب تنها نگزاری. در واقع تحصیل در کشور ایتالیا هم به مانند دیگر کشور ها، نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد و شما عزیزان باید در راستای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بصورت تضمینی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اطلاع کامل داشته باشید تا قادر به دریافت آن و در ادامه تحصیل در این کشور اروپایی زیبا باشید.

جالب است بدانید که شما عزیزان در صورتی که مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را طی کردید و موفق به دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا شدید و در حقیقت وارد خاک ایتالیا شدید و امر تحصیل را شروع کردید، می توانید از طریق ویزای همراه دانشجویی ایتالیا، پارتنر قانونی زندگی و یا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به این کشور بیاورید و در واقع در این کشور به همراه یک دیگر باشید. در ادامه مقاله با اپلای باما همراه باشید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

همانطور که پیش تر هم خدمت شما عزیزان گفته شد، تحصیل در کشور ایتالیا هم مثل بسیاری از کشور های دیگر دنیا نیازمند انجام پروسه مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و در واقع دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد. افراد علاقه مند به تحصیل در ایتالیا قادر می باشند از طریق اخذ ویزای تحصیلی به سادگی در این کشور مشغول به تحصیل شوند ولی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ارائه یک سری مدارک و طی کردن مراحلی می باشد که در صورت موفقیت آمیز بودن آن ها، قادر خواهید بود ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت نمایید. دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا در میان کشور های دیگر بسیار ساده تر بوده و ایتالیا یکی از آسان ترین کشور ها در تحصیل و دریافت ویزا به حساب می آید.

نکته حائز اهمیت این خواهد بود که شما عزیزان با دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا می توانید بعد از مدتی به سادگی موفق به دریافت اقامت این کشور شوید. جالب است بدانید که در صورت دریافت ویزای تحصیلی در این کشور، به علت عضویت ایتالیا در کشور های شینگن، به سادگی قادر خواهید بود بدون اخذ ویزا به کشور های دیگر سفر نمایید و این نکته برای متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اتیالیا بسیار جذاب و ترغیب کننده است. نکته دیگر اینجاست که شما عزیزان بعد از دریافت مدرک از دانشگاه های ایتالیا نیز به آسانی می توانید با کشور های مجاور قرار داد کاری بسته و مشغول به کار شوید.

 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در کم ترین زمان

اطلاعات کلی روند مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

میتوان گفت که شما عزیزان به منظور اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا ابتدا باید مراحل ثبت نام را انجام دهید که برای انجام این کار در ابتدا باید به سفارت این کشور در ایران مراجعه نمایید و سپس می باییست مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و بعد از ارائه مدارک و انجام امور مربوط به ثبت نام می توانید اقدام به پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیای خود نمایید. در ادامه به صورت کامل تر و مو شکافانه تر به توضوح تمامی موارد و جزئیات تک تک مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا خواهیم پرداخت، پس با اپلای باما همراه باشید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا – مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی

در این رابطبه باید عنوان کرد که به منظور اخذ ویزای دانشجویی در این کشور شما عزیزان می بایست از مدت دریافت آن نیز مطلع باشید تا برنامه ریزی دقیقی در خصوص آن داشته باشید. فرآیند مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا به صورت تقریبی ۲ تا ۶ به طول می انجامد. در این بین زمانی که جهت اخذ ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت، در حدود ۳ ماه تخمین زده می شود. ولی به منظور این که قادر باشید امور خود را در زمان کوتاه تری انجام دهید، در صورت متاهل بودن و دریافت ویزای همراه می توانید مدت کم تری را به منظور اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا سپری کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا – مدارک لازم جهت اخذ ویزا

 1. ارائه مدرک زبان در سطح B2 که در این راستا می توانید با شرکت در آکادمیک به مدت ۲ سال در یکی از مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی آن را اخذ نمایید
 2. ترجمه مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت تحصیل در مقطع دکترا به همراه ریز نمرات و به طور ترجمه شده به زبان ایتالیایی
 3. ترجمه مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم همراه با ریز نمرات به زبان ایتالیایی به همراه تاییدیه از دادگستری و وزارت امور خارجه
 4. در صورت ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید دروس اخذ شده را شرح دهید
 5. ترجمه شناسنامه و مدارک شناسایی به زبان ایتالیایی
 6. پنج قطعه عکس در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ یا ۳ در ۴
 7. نامه تمکن مالی به منظور تحصیل در ایتالیا
 8. پرینت لاتین حساب بانکی در ۳ ماه اخیر
 9. فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی
 10. پرداخت مبلغ ۵۰ یورو به شکل نقدی
 11. فرم A که با حروف بزرگ تکمیل شود
 12. دو نسخه از پذیرش دانشگاهی
 13. اصل گذر نامه متقاضی
 14. رزرو بلیط پرواز و هتل

ذکر مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا – نکات مربوط به تکمیل مدارک

نکته ۱ : شایان ذکر است که به منظور صدور ویزا، اصل مدارک تحصیلی دانشجو نیاز خواهد بود. اگر حین تشکیل پرونده ویزا، مدرک شما موقت باشد، امکان دارد کنسولگری تا زمان صدور ویزا برای تحویل اصل مدارک تحصیلی به شما مهلت دهد.

نکته ۲ : مدارک مورد نیاز به منظور اخذ روادید، امکان دارد بجز موارد پیش تر عنوان شده، مدارک دیگری نیز درخواست شود.

نکته ۳ : متقاضیانی که مدرک تحصیلی مقطع پیشین خود را در کشور دیگری غیر از ایران اخذ کرده اند، بعد از اخذ نامه پذیرش، به منظور تشکیل پرونده ویزا در سفارت ایران می بایست در ابتدا مدرک تحصیلی پیشین خود را توسط کنسولگری ایتالیا در همان کشور مورد ارزشیابی قرار دهند تا قادر باشند در کشور دیگری نسبت به تشکیل پرونده ویزا اقدام نمایند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

سخنی با متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، قادر هستند از طریق آژانس های مربوطه در این زمینه و یا بصورت مستقیم نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. ما در ادامه این بخش آدرس سفارت ایتالیا رو برای هرچه راحت تر بودن شما عزیزان آورده ایم؛

آدرس سفارت ایتالیا در تهران به شرح زیر است : بلوار آفریقا، بالا تر از تقاطع میرداماد ، نبش پارک صبا ، خیابان فرزان شرقی ، پلاک ۱۵

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا ملاحظه فرموید در مقاله بالا تحت عنوان مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، به موضوعاتی در خصوص مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا پرداخته شد تا متقاضیان تحصیل در این کشور قادر باشند با اطلاع کامل تصمیم نهایی خود را بگیرند. در صورتی که سوالاتی در مورد تحصیل در ایتالیا، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی و یا مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و یا تحصیل در انواع رشته های پزشکی و غیر پزشکی در ایتالیا داشتید، می توانید به مطالعه مقالات مربوطه در همین سایت بپردازید، همچنین به شما عزیزان توصیه می کنیم با تیم متخصص امور مهاجرت تحصیلی اپلای باما تماس گرفته و با مشاوره تخصصی، بهترین راه را در میان برنامه های مهاجرتی که مورد تخصص تیم اپلای باما نیز می باشد انتخاب نمایید.