دانشگاه استنفورد یا همان استانفور (Stanford University) از معتبر ترین دانشگاه‌ های دنیا محسوب میشود که در استنفورد، در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا قرار دارد و سالانه تعداد زیادی از دانشجویان خواهان پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد هستند. این دانشگاه دارای دانشکده‌ های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی میباشد. دانشگاه استنفورد طبق آخرین رتبه‌ بندی تایمز، در هر ۲ زمینه‌ی علوم انسانی و مهندسی، برترین دانشگاه دنیا به شمار می آید و همین است که امر پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد حائز اهمیت میشود. همچنین این دانشگاه با ضریب پذیرش ۴.۷ درصد، به عنوان رقابتی‌ ترین دانشگاه دنیا شناخته شده است. رتبه‌ های ۲ و ۳ به ترتیب به دانشگاه‌های هاروارد و کلمبیا اختصاص دارند. در ادامه این مطلب از سایت اپلای باما همراه ما باشید تا موضوع پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد رو برای شما به همراه جزئیات شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد تضمینی

پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد

این دانشگاه در سال ۱۸۸۰ بنا شد. این زوج دانشگاه را به یاد پسر شان که در ۱۶ سالگی بر اثر تیفوئید درگذشته بود، ساختند. لیلند استنفورد زمین‌ های کشاورزی خود را برای این کار اختصاص داد تا ایالت کالیفرنیا مرکز دانشگاهی بزرگی داشته‌ باشد. جمعیت دانشجویان دانشگاه استنفورد در حدود ۷۰۰۰ نفر دانشجوی دوره‌ های مقدماتی ثبت‌ نام‌ شده و حدود ۹۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی از ایالات متحده و سایر نقاط  دنیا است.

بورسیه تحصیلی و فاند جهت پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد دانشجویان بین المللی بسیاری در خود دارد اما منابع مالی محدودی برای کمک به این دانشجویان بین المللی در اختیار دارد. از اینرو متقاضیان باید در فرم ثبت نام خود این مورد را از دانشگاه درخواست کنند تا صلاحیت او برای دریافت کمک هزینه تحصیلی بر اساس وضعیت خانوادگی او مورد بررسی قرار گیرد. دانشجویان بین المللی که در زمان ثبت نام خود درخواست اخذ کمک هزینه را ارائه نکرده باشند در طول سال های تحصیلی خود نمی توانند این درخواست را داشته باشند.

ذکر این نکته الزامی است که کمک‌ هزینه‌ های مالی در اشکال مختلفی برای داوطلبان پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد معرفی‌ شده است: بورسیه، امتیازهای تحصیلی، طرح‌ های مطالعه‌ ای، دستیاری.

شهریه مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد

در جدول زیر لیست شهریه تمام مقاطع تحصیلی برای سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ ارائه گردیده است :

راهنمای پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد

مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش دانشگاه استنفورد

اغلب دانشگاه‌ های مختلف در سراسر آمریکا مدارک منحصر به خود را با توجه به شرایط و امکاناتی که دارند درخواست می‌ کنند ولی عموماً برخی از مدارک در همه دانشگاه‌ ها یکسان میباشد:

 • رزومه تحصیلی یا کاری
 • عکس از پاسپورت متقاضی
 • نمرات آزمون (SAT, ACT, GRE, GMAT)
 • تدوین نوشته‌ ای آکادمیک و علمی برای سنجش سطح دانش داوطلب که می‌ تواند به صورت یک معرفی نامه کامل از برنامه تحصیلی و کاری داوطلب باشد و یا بصورت پروپوزال، نامه اداری و… ارائه شود
 • نامه هدف یا انگیزشی
 • ریز نمرات دوره دبیرستان، دیپلم و پیش‌ دانشگاهی
 • پرداخت هزینه پذیرش
 • گواهی مدرک مهارت‌های زبانی (IELTS, TOEFL)
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش متقاضی

بررسی تاریخ ثبت‌نام اعلام‌ شده از سایت دانشگاه استنفورد:

داوطلبان دوره کارشناسی

 • ترم پاییز : ما بین ماه‌ های اکتبر و نوامبر
 • تاریخ نهایی‌ ترم پاییز : ما بین ماه‌ های فوریه و مارس

 داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری

 • تاریخ نهایی پذیرش ترم پاییز : ما بین ماه‌ های ژانویه و تا مارس
 • تاریخ نهایی پذیرش ترم بهار : ما بین ماه‌ های جولای و سپتامبر

تاریخ نهایی برای داوطلبی که قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد و یا دکتری را دارد کاملاً بستگی به ترمی دارد که در آن ثبت‌ نام می‌ کند. تلاش کنید حتما این مطلب رو یا از سایت دانشگاه مقصد و یا از تیم اپلای باما سوال فرمایید و مشاوره بگیرید.

پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد تضمینی

شرایط درخواست پذیرش از دانشگاه استنفورد آمریکا

موارد مورد نیاز جهت اعلام درخواست توسط داوطلب متقاضی پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد باید به‌ دقت مطالعه و بررسی شود. برخی از دانشگاه‌ ها، مدارک معتبر بین المللی مانند (GRE, GMAT MCAT, LSAT) و یا مدارکی مانند نمونه کار ها، فهرست اختراعات و…. می‌ خواهند. داوطلب می‌ تواند با انتخاب ۳ تا ۵ دانشگاه شانس پذیرش خود را بیشتر کند. هزینه‌ درخواست پذیرش از دانشگاه معمولاً بین ۷۵ تا ۱۰۰ دلار متغیر است که به شرایط و قوانین دانشگاه بستگی دارد. اگر مشکلی در پرداخت هزینه پذیرش وجود داشته باشد، داوطلب قادر میباشد به‌ صورت مستقیم با دانشگاه یا برنامه آموزشی مربوطه تماس حاصل کند. داوطلبان خارجی متقاضی پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد امکان دارد مجبور باشند مدرکی ارائه دهند. پس بهتر است که داوطلب از پیش در یکی از آزمون های نامبرده شرکت و یکی از مدارک زبان (TOEFL، IELTS، یا C1 پیشرفته) را دریافت کرده باشد.

گام نهایی بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه استنفورد:

 • کلیه داوطلبان خارجی بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه استنفورد ملزم به دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا (F1) هستند.
 • داوطلب میبایست بین زمان ثبت‌ نام  در دانشگاه استنفورد و زمان ثبت‌ نام برای بورسیه و کمک‌ هزینه‌ های مالی هماهنگی برقرار نماید.
 • بررسی وضعیت ثبت‌ نام در دانشگاه استنفورد توسط داوطلب (برخی از دانشگاه‌ های دیگر جهت تثبیت ثبت‌ نام وضعیت داوطلب مبلغ دیگری نیز دریافت می‌ کنند)

امروزه یک سیستم یکپارچه ثبت نام جهت دانشگاه‌ های آمریکا وجود ندارد و داوطلبان باید به‌ صورت مستقیم از وب‌ سایت دانشگاه مورد نظر جهت پذیرش اقدام نمایند.

پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد با کمترین هزینه

موارد مربوط به زبان انگلیسی و نمرات مورد قبول دانشگاه استنفورد

جهت اطمینان از اینکه داوطلب قادر به یادگیری و شرکت در کلاس‌ های دانشگاه است، میبایست مهارت‌ و تسلط کافی بر زبان انگلیسی متناسب با سطح دانشگاه و رشته انتخابی خود داشته باشد. حداقل نمرات به‌ صورت عمده به برنامه آموزشی و سطح دانشگاه بستگی دارد. دانشگاه استنفورد ایالات‌ متحده یکی از این ۲ آزمون را قبول خواهند کرد:

IELTS با نمره حداقلی ۶.۵

TOEFL با حداقل نمره ۷۰

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد با بهترین امکانات

خوابگاه ها و اقامت های دانشجویی دانشگاه استنفورد

در بین دانشجویان مقطع لیسانس حدود ۸۰ درصد در اقامتگاه‌ های داخل پردیس دانشگاه استنفورد زندگی میكنند. دلیل اینجاست که دانشجویان سال اولی باید در پردیس اقامت داشته باشند و اغلب آنان در سال‌ های بعد نیز به زندگی در همین محل ادامه می‌ دهند. طبق اطلاعات اداره تخصیص اقامتگاه استنفورد، دانشجویان مقطع کارشناسی در ۸۰ خانه متفاوت از جمله خوابگاه‌ ها و اتاق‌ های مشترك زندگی میكنند. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود ۵۰ درصد شان در پردیس دانشگاه استنفورد زندگی میكرده‌ اند. با پایان یافتن ساختمان‌ های جدید این دانشگاه این درصد احتمالا افزایش خواهد یافت و ارائه اقامتگاه به دانشجویان سال اول تحصیلات تكمیلی قطعی خواهد شد.

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا ملاحظه فرمودید در ابتدای بحث به موضوع بورسیه تحصیلی و فاند جهت پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد پرداختیم، سپس شهریه مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی دانشگاه استنفورد رو بررسی کردیم و همینطور موضوع مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش دانشگاه استنفورد و بررسی تاریخ ثبت‌ نام اعلام‌ شده از سایت دانشگاه استنفورد رو بررسی کردیم و در ادامه شرایط درخواست پذیرش از دانشگاه استنفورد آمریکا را مورد بررسی قرار دادیم و در انتهای موضوع به مباحث موارد مربوط به زبان انگلیسی و نمرات مورد قبول دانشگاه استنفورد و خوابگاه ها و اقامت های دانشجویی دانشگاه استنفورد پرداختیم و موضوع را جمع بندی کردیم. امیدوارم از این مطلب کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.