اگر دانشگاه کوئینزلند استرالیا را برای تحصیل انتخاب کنید، به شما اطمینان می دهم از شرایط عالی تحصیلی برخوردار می شوید. ضمن این که موفقیت در آینده تحصیلی و شغلی خود را به طور ۱۰۰ درصد تضمین می کنید. امتیازهایی که این دانشگاه دارد آن را جزو برترین هایی قرار داده که در هر جایی از فارغ التحصیلان آن استقبال می کنند. در این مقاله از اپلای باما تمام امتیازهای دانشگاه کوینزلند را می گویم و خواهید دید که در ورد توصیه ام به اپلای این دانشگاه اشتباه نمی کنم.

این مرکز آموزشی دانشکده ها و رشته های تاپ جهانی را آموزش می دهد؛ تمامی آنها را در لیست ذیل به همراه لینک آنها می بینید. برای ثبت نام دانشگاه کوئینزلند نیز شرایط تحصیل، مدارک لازم و مهلت ارسال آنها را آورده ام. با دقت تمام آنها را بخوانید. برای این که بدانید چقدر سرمایه برای تحصیل در این مرکز نیز است، قسمت هزینه های زندگی و تحصیل در سال ۲۰۲۰ را ببینید. سوالات متداولی هم وجود دارد که شاید سوال شما نیز باشد؛ برای راهنمایی بیشتر و موفقیت در اپلای دانشگاه کوئینزلند پاسخ سوالات متداول و آخرین توصیه اپلای باما را حتما بخوانید.

امتیازهای دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند یکی از مراکز آموزشی و تحقیقاتی استرالیا است. تمرکز این دانشگاه بر بهترین روش های تدریس است، به همین دلیل بیشتر از دیگر دانشگاه های استرالیا جوایز ملی تدریس را گرفته است.

این مرکز دارای سه پردیس یا کمپ در جنوب شرقی کوئینزلند است. بریسبین Brisbane  بخش اصلی پردیس لوسیا و هرستون و پایتخت کوئینزلند است. این شهر حدود ۲ و نیم میلیون جمعیت دارد و زندگی ای راحت و امن، با آب و هوایی نیمه گرمسیری در آن جریان دارد.

دانشگاه کوئینزلند بر اساس یک رتبه بندی جهانی دانشگاه ها به نام QS، چهل و هشتمین دانشگاه برتر جهان است. در دیگر رتبه بندی ها نیز بین ۳۲ تا ۶۶ جهانی قرار دارد. تا به حال ۲۶۸ هزار فارغ التحصیل از ۱۷۰ کشور جهان داشته که ۱۴۵۰۰ نفر از آنها فارغ التحصیل دوره دکترا هستند. در حال حاضر بیش از ۵۳ هزار دانشجوی در حال تحصیل دارد که ۱۸ هزار نفر آنها دانشجوی خارجی از ۱۳۴ کشور جهان هستند.

تحصیل در دانشگاه کوئینزلند در مقاطع تحصیلی لیسانس و تحصیلات تکمیلی به صورت پروژه محور و آموزش محور ارائه می شود. در اینجا در زمینه های کشاورزی و محیط زیست، حقوق، پزشکی، مهندسی و کامپیوتر، علوم تربیتی، تجارت، اقتصاد و بهداشت امکان تحصیل دارید. بیشترین ورودی این دانشگاه در مقطع دکترا و مهندسی است. فقط رشته های مهندسی، اقتصاد، روابط بین الملل، زیست شناسی مولکولی، موسیقی، پرستاری و داروسازی در دوره فوق لیسانس پذیرش دارند.

در ۴۱۲۶ هکتار دانشگاه کوئینزلند ۶ دانشکده، ۸ موسسه تحقیقاتی شناخته شده در سطح جهان قرار دارد. و بیش از ۱۰۰ مرکز پژوهشی ۱۵۰۰ نفر از دانشمندان و مهندسین این دانشگاه را جذب می کنند.

مطالب مرتبط: دانشگاه ملی استرالیا برای اپلای چه شرایطی داره؟

دانشجویان دانشگاه کوئینزلند

امکانات دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند چیزی از یک شهر و دانشگاه عالی کم ندارد. از امکانات ورزشی، زمین بازی، کتابخانه های متعدد گرفته تا فروشگاه و اننتشارت، همه در محیط پردیس های آن دیده می شود. کلاس ها و آزمایشگاه های مجهز، منابع علمی به روز، کلاس های آمادگی برای شغل آینده و برنامه های فرهنگی مختلف زمینه رشد دانشجویان این دانشگاه را فراهم کرده است.

با اپلای دانشگاه کوئینزلند می توانید در خوابگاه داخل پردیس آن اقامت داشته باشید. در پردیس لوسیا ۱۰ ساختمان برای سکونت ۲۵۰۰ دانشجو وجود دارد. در گاتن کوئینزلند نیز سالن های اقامتی با انواع مکان های سکونت دانشجویی فراهم شده است. بسیاری از این خوابگاه ها به دانشجویان تازه وارد و دوره تحصیلات تکمیلی غذا و خوراکی نیز می دهند.اتاق ها مبله و دارای امکانات و لوازم ضروری زندگی است. محیط این خوابگاه ها مکان هایی امن است که مدیران آن حامیان خوبی برای دانشجویان هستند. امکانات فرهنگی و ورزشی نیز از جمله امتیازهای این محیط های مسکونی است.

 

دانشکده ها

دانشکده تجارت اقتصاد و حقوق

دانشکده مهندسی، معماری و تکنولوژی اطلاعات

دانشکده بهداشت و علوم رفتاری

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم

 

شرایط تحصیل و ثبت نام دانشگاه کوئینزلند

امتیازی که دانشگاه کوئینزلند دارد این است که تقاضاهای اپلای دو سال پیش تا کنون را هم بررسی می کند. بنابراین توصیه می شود زودتر برای ثبت نام اقدام کنید. علاوه بر این دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی نیز برای رشته های مختلف این دانشگاه امکان پذیر است. نرخ پذیرش آن در دوره تحصیلات تکمیلی ۷۸ درصد است. ضمنا ثبت نام این دانشگاه به دو صورت اینترنتی و پستی انجام می شود.

در مرحله اول باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. مدارک لازم برای آن را آماده کرده و در مهلت داده شده به یکی از روش ها ارسال کنید. فراموش نکنید هزینه ثبت نام را نیز آماده کرده و بپردازید. اگر به صورت فایل می فرستید حتما در فرمت PDF و حداکثر ۱۲ MB حجم داشته باشد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه کوئینزلند

دوره لیسانس:

 1. کپی برابر اصل مدرک دیپلم معادل ۱۲ سال تحصیل به زبان انگلیسی
 2. کپی برابر اصل ریز نمرات به زبان انگلیسی
 3. داشتن حداقل نمره مورد قبول در آزمونهای زبان. با اینکه استاندارد نمرات قابل قبول در هر رشته ممکن است متفاوت باشد اما بیشتر آنها این نمرات را مد نظر دارند: تافل: ۸۷ یا آیلتس: ۶.۵ یا PTE: 64. بهتر است بعد از انتخاب رشته از حداقل نمره یکی از این آزمونها مطمئن شوید و در صورت مشکل در این زمینه در زیر این مقاله اپلای باما سوال خود را در مورد رشته مورد نظرتان بپرسید تا کارشناسان به طور دقیق پاسخ دهند. در زمان ثبت نام آزمون تافل باید کد این دانشگاه به شماره ۰۹۸۷ را ارائه دهید تا مستقیما به این دانشگاه ارسال شود.
 4. رزومه برای برخی از رشته ها
 5. پرداخت هزینه ثبت نام اینترنتی ۱۰۰ دلار استرالیا و به صورت پستی ۱۵۰ دلار استرالیا
 6. کپی پاسپورت
 7. ویزای تحصیلی استرالیا

کتابخانه دانشگاه کوئینزلند

فوق لیسانس:

 • مدرک لیسانس
 • پرداخت هزینه ثبت نام اینترنتی ۱۰۰ دلار استرالیا و به صورت پستی ۱۵۰ دلار استرالیا
 • کپی پاسپورت
 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • نمره آزمون GMAT
 • نمره آزمون زبان به شرح بالا

مدارک لازم برای دکترا دانشگاه کوئینزلند:

 • ثبت نام آنلاین و پر کردن فرم
 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی در آزمون آیلتس یا تافل به شرح بالا
 • رزومه
 • پیدا کردن استاد راهنما
 • کپی پاسپورت
 • معرفی نامه از اساتید پژوهش های قبلی به همراه مشخصات و اطلاعات تماس
 • موضوع پژوهش

نکته:

۱- ممکن است هر رشته و دانشکده مدارک دیگری نیز لازم بداند که بهتر است از کارشناسان اپلای باما بپرسید.

۲- برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید به صورت آنلاین اقدام کرده و مدارک زیر را بفرستید:

 • کپی پاسپورت
 • کپی مدارک تحصیلی
 • اظهارنامه تمکن مالی یا فیش حقوقی
 • اظهارنامه بانکی
 • بیمه سلامت

۳- دوره دکترا در دانشگاه کوئینزلند پروزه محور برگزار می شود.

مطالب مرتبط: بورسیه تحصیلی استرالیا چه شرایطی داره؟

کلاس در دانشگاه کوئینزلند

مهلت ثبت نام و اپلای:

لیسانس:

این دانشگاه در دو ترم زمستان و تابستان برای دوره لیسانس ثبت نام دارد. برای ترم زمستان بین ۳۰ آوریل تا ۳۱ می ۲۰۲۰ امکان ثبت نام دارید. برای ترم تابستان دانشگاه کوئینزلند نیز از ۳۱ آگوست تا نوامبر ۲۰۲۰ می توانید مدارک لازم را جهت ثبت نام ارسال کنید.

فوق لیسانس:

ثبت نام دوره های فوق لیسانس با توجه به رشته مورد نظر متفاوت است و باید به سایت دانشکده مراجعه کنید یا از اپلای با ما بپرسید.

دوره دکترا

 • دوره اول: ۳۰ سپتامبر
 • دوره دوم: ۳۱ دسامبر
 • دوره سوم: ۳۱ مارس
 • دوره چهارم: ۳۰ ژوئن

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه کوئینزلند

شهریه و خوابگاه

شهریه دوره لیسانس دانشگاه کوئینزلند در سال ۲۰۲۰،  ۱۲.۹۰۰ دلار بابت هر ترم تحصیلی است. شهریه دوره تحصیلات تکمیلی با توجه به رشته و زمینه تحقیقاتی و هم چنین تمام وقت بودن و پاره وقت بودن تحصیل متفاوت است. اما بین ۸ هزار تا ۲۰ هزار دلار در هر ترم تحصیلی تمام وقت است. برای اطلاع دقیق در مورد شهریه رشته خود از کارشناسان اپلای باما بپرسید.

اجاره اتاق و خوابگاه در این دانشگاه معادل ۱۲۶۵۰ دلار و هزینه غذا و خوراکی آنها ۵۹۵۰ دلار است. برای ثبت نام خوابگاه دانشگاه کوئینزلند اینجا را ببینید. امکان اجاره خوابگاه و اتاق خارج از پردیس دانشگاه کوئینزلند نیز فراهم است. اجاره آن به صورت ماهانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار استرالیا است.. خوابگاه ها به صورت آپارتمان تک نفره، ۳ اتاق خوابه و ۴ اتاق خواب است. آب و اینترنت نامحدود شامل اجاره ای است که می پردازید.

در بیشتر این آپارتمان ها خشکشویی، فضای دوچرخه سواری و باشگاه ورزشی مکان مناسبی را برای یک زندگی کامل فراهم کرده است. برای اجاره این آپارتمان ها با کارشناسان اپلای با ما تماس بگیرید. اگر به صورت اشتراکی خانه اجاره کنید هزینه آن به صورت ماهانه ۴۸۰ تا ۱۰۰۰ دلار است.

دیگر هزینه های تحصیل در دانشگاه کوئینزلند:

 • غذا: ۳۲۰ تا ۱۱۲۰ دلار ماهانه
 • برق وگاز: ۱۴۰ تا ۵۶۰ دلار ماهانه
 • موبایل: ۲۰ تا ۱۲۰ دلار ماهانه
 • اینترنت: ۳۵ تا ۸۲ دلار ماهانه
 • حمل و نقل عمومی: ۶۰ تا ۲۲۰ دلار ماهانه
 • تفریح و سرگرمی: ۳۲۰ تا ۶۰۰ دلار ماهانه
 • لباس و لوازم شخصی: ۱۵۰ تا ۳۷۵ دلار ماهانه
 • هزینه سلامت و دندانپزشکی: ۱۳۰ تا ۳۲۵ دلار ماهانه
 • کتاب و لوازم تحصیل: ۵۰۰ تا ۸۵۰ دلار سالانه

خوابگاه دانشگاه کوئینزلند

پاسخ پرسش های متداول در مورد اپلای دانشگاه کوئینزلند

 • به نظر شما می توانم به راحتی وارد دانشگاه کوئینزلند شوم؟

اخذ پذیرش و ورود به این دانشگاه رقابتی است. اما میزان آن در هر رشته متفاوت است. این بستگی به میزان دانش شما در دوره قبلی و سوابق تحصیلی تان دارد. برای ورود حتمی به این دانشگاه یک امکان دیگر هم وجود دارد. می توانید یک سال در رشته دیگری که خیلی رقابتی نیست، شرکت کنید و با کسب نمرات خوب برای تغییر به رشته دلخواه اقدام کنید. البته دقت کنید که رشته قبلی غیر مرتبط نباشد.

 • چرا دانشگاه کوئینزلند را انتخاب کنم؟

این دانشگاه برترین مرکز آموزشی در کوئینزلند است. در محیط آن تمرکز بر روی دانشجو و حمایت از اوست. به بهترین در آموزش آنلاین و منعطف مشهور است. رشته های متعدد بسیاری را در مقاطع تحصیلی مخنلف آموزش می دهد. تحقیق و پژوهش در این دانشگاه شما را به سرعت رشد می دهد و به مدارج علمی بالایی می رسید. شرکت در این دانشگاه و فارغ التحصیلی از آن ساختن رزومه ای قوی برای آینده نزدیک است.

 • چه رشته ای را برای تحصیل در دانشگاه کوئینزلند انتخاب کنم؟

شما با توجه به علاقه خود هر رشته ای را که بخواهید می توانید انتخاب کنید. برای این کار بهتر است لیست رشته ها را در اینجا ببینید.

مطالب مرتبط: اپلای دانشگاه استرالیا تضمینی

آخرین توصیه اپلای باما

با توجه به امتیازهای دانشگاه کوئینزلند توصیه می کنم به اخذ پذیرش این دانشگاه فکر کنید و اگر تصمیم گرفته اید سریعتر مدارک لازم برای ثبت نام را که در بالا اشاره کردیم آماده کنید. البته اول از همه به لینک دانشکده مورد نظر خود رفته و رشته خود را انتخاب کنید. به مهلت ارسال مدارک با توجه به ترمی که می خواهید تحصیل را آغاز کنید، توجه داشته باشید.

اگر طبق لیست هزینه های زندگی و تحصیل آمادگی لازم را برای ترم تابستان ندارید، حتما مهلت اپلای ترم زمستان را در نظر داشته باشید. اگر غیر از پاسخ سوالات متداول، پرسش دیگری دارید، با کارشناسان اپلای باما تماس بگیرید. هر گونه مشکل در مراحل اپلای خود را مطرح کنید تا با موففقیت اپلای انجام شود. در صورت تمایل تمام مراحل کار از اخذ پذیرش تا ویزا و گرفتن خوابگاه را از طریق کمک گروه اپلای باما انجام دهید.