سلام به همه دوستانی که دارن این مقاله رو مطالعه میکنند، همتون باید بدونید که اولین قدم در جهت تحصیل در آلمان، اخذ پذیرش از دانشگاه ها و یا کالج ها و موسسات زبان آلمان است، ولی در دست داشتن نامه پذیرش از یک دانشگاه به معنی اجازه تحصیل در کشور آلمان نخواهد بود و شما عزیزان باید به اخذ ویزای دانشجویی آلمان بپردازید و تمام شرایط و مدارک لازم در این راه را داشته باشید که کار سختی نیست و در ادامه به آن می پردازیم.

این نکته رو هم حتما مورد توجه قرار بدین که همه شما عزیزان میتونید جهت پذیرش تحصیلی رایگان در آلمان اقدام کنید و این نکته فوق العاده ای محسوب میشود. اخذ_ویزای_دانشجویی_آلمان موضوعی است که قصد داریم در ادامه مقاله به جزئیات آن بپردازیم و از همه شما عزیزان میخواهیم که ما را در ادامه این مطلب تحت عنوان اخذ ویزای دانشجویی آلمان همراهی کنید تا تمامی موضوعاتی که در این باره وجود دارد را با شما در میان بگذاریم. پس با اپلای باما همراه باشید.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان تضمینی

اخذ ویزای دانشجویی آلمان

در واقع باید گفت که دانشجویانی که از کشور های خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید جهت امر تحصیل در کشور آلمان از طریق سفارتخانه های آلمان در کشور خود، جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان اقدام نمایند. توجه به این نکته الزامیست که با سایر ویزا ها مانند ویزای توریستی آلمان، اجازه تحصیل به شما داده نخواهد شد و همینطور ویزای توریستی و ویزای شنگن قابل تبدیل به ویزای دانشجویی نخواهد بود.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی آلمان

 1. نامه پذیرش دانشگاه آلمان
 2. تعیین وقت سفارت و درخواست اخذ ویزای دانشجویی آلمان
 3. تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان
 4. مصاحبه حضوری و ارائه مدارک به سفارت کشور آلمان

اخذ ویزای دانشجویی آلمان مطمئن

دریافت وقت سفارت جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان

نکته جالب اینجاست که بر خلاف آن چیزی که در ذهن بسیاری از دانشجویان ایرانی میگذرد، انجام مصاحبه در سفارت آلمان برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان بسیار راحت است.

متقاضیان ویزای تحصیلی آلمان روز ها و چه بسا چند دقیقه قبل از نوبت مصاحبه خود، دچار استرس میشوند. یکی از دلایل این استرس این است که فکر میکنند باید هنگام مصاحبه، زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی را مانند زبان مادری خود صحبت کنند و در یک زمان ۶۰ دقیقه ای خود را معرفی کنند و از دلایل و انگیزه های خود برای تحصیل در آلمان صحبت کنند. در صورتی که به واقع اصلا این چنین نیست. شما در کل به زحمت ۵ الی ۱۰ دقیقه به صورت مستقیم با آفیسر سفارت آلمان رو به رو خواهید شد که قسمت زیادی از این زمان صرف تحویل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان صرف میشود. مابقی آن هم در حدود ۳ یا ۴ دقیقه صرف معرفی مختصری از خود و دلیل و انگیزه تان از تحصیل در آلمان صرف میشود.

شایان ذکر است که پس از اینکه به منظور تحصیل در کشور آلمان از یک کالج یا دانشگاه آلمانی، پذیرش دریافت کردید، باید نسبت به رزرو وقت مصاحبه در سفارت آلمان در تهران واقع در خیابان فردوسی اقدام نمایید. رزرو وقت درخواست ویزای دانشجویی آلمان فقط به شکل آنلاین و از طریق سایت سفارت آلمان امکان پذیر خواهد بود. دریافت وقت سفارت آلمان یکی از کار هایی است که باید با دقت و برنامه ریزی قبلی انجام شود، بخاطر اینکه تعداد متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان بسیار زیاد است و شما باید طبق نکات زیر، در یک زمان بندی صحیح، نسبت به رزرو وقت سفارت آلمان اقدام کنید.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان با کمترین هزینه

نکات مربوط وقت سفارت در جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان

ابتدا باید به تاریخ شروع کلاس های خود در آلمان توجه کنید و سپس باید به این نکته توجه داشته باشید که میبایست ۸ هقته از روز مصاحبه تا روز اخذ ویزای دانشجویی آلمان در نظر گرفته باشید.

جهت اینکه شما عزیزان برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنید و سفارت آلمان به شما ویزا بدهد، شما میبایست از یک کالج و یا یک دانشگاه پذیرش داشته باشید. منظور از کالج، نهاد های دولتی وابسته به دانشگاه هاست که وظیفه آموزش زبان آلمانی و دروس پایه مانند ریاضی و فیزیک را به دانشجویان خارجی دارند. در حقیقت منظور آموزشگاه ها و مدارس زبان آلمانی نیست. زیرا چنانچه شما صرفا قصد یادگیری زبان آلمانی را از ابتدا در آلمان داشته باشید و مستقیم از ایران درخواست میدهید، سفارت آلمان به شما ویزای دانشجویی آلمان را نخواهد داد.

ویزای دانشجویی آلمان در ابتدا ۳ ماه اعتبار خواهد داشت، که متقاضی بعد از ورود به خاک آلمان باید با مراجعه به اداره امور اتباع خارجه (Ausländerbehörde) شهر خود نسبت به تمدید ۱ الی ۲ ساله ویزای دانشجویی آلمان خود اقدام نماید.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان با بهترین روش

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

 • عکس رنگی پاسپورتی
 • گواهی پایان دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد (به انضمام ترجمه)
 • فرم پرشده درخواست اخذ ویزای دانشجویی آلمان
 • گواهی پایان دوره ۳ سال متوسطه (به همراه ترجمه)
 • گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)
 • پذیرش تحصیلی به منظور اخذ ویزای دانشجویی آلمان
 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه و تعداد ۲ عدد کپی از آن
 • شناسنامه و ۲ کپی از آن
 • انگیزه نامه SOP
 • هزینه صدور روادید (۶۰ یورو) جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان
 • مدارک سوابق شغلی (در صورت وجود)
 • گواهی پشتیبانی مالی: این گواهی به ۲ صورت قابل ارائه خواهد بود، یکی ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش حدودا ۱۰ هزار یورو و یا ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از وابستگان متقاضی که ساکن آلمان است.

مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان

چنانچه قرار است در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید دارای مدرک IELTS با نمره حداقل ۶ و یا TOEFL با نمره ۸۰ الی ۱۲۰ باشید. البته نمره دقیق مدارک زبان انگلیسی را دانشگاه تایید میکند و ملاک سفارت آلمان هم نمره مورد نیاز دانشگاهیست که شما قرار است در آن به تحصیل بپردازید.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان رایگان

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا ملاحظه کردید در ابتدای مقاله به ذکر مراحل اخذ ویزای دانشجویی آلمان پرداختیم و در ادامه نکاتی رو در ارتباط با وقت سفارت، مصاحبه حضوری و مسائل دیگر در جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان برای شما عزیزان عنوان کردیم و سپس مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان را برای شما عزیزان یک به یک نام بردیم و در نهایت موضوع مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان را به شما عزیزان توضیح دادیم و این مقاله کاربردی را با عنوان اخذ ویزای دانشجویی آلمان به انتها بردیم. امیدوارم از این مقاله از سری مقالات سایت اپلای باما رضایت کامل را داشته باشید و نهایت استفاده رو از آن برده باشید.