جالب است بدانید که ویزای کشور ایتالیا، محبوب ترین ویزای شنگن در میان ایرانیان محسوب می شود و از همین جهت سالانه تعداد زیادی از کشورمون ایران خواهان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا میباشند. لازم است بدانید که برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تنها تمکن مالی مناسب و گردش حساب بانکی احتیاج است. در صورتی که مدارک شما کاملا آماده باشد شما می توانید ۱ ساعت بعد در سفارت این کشور حضور یابید و جواب درخواست اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را در ۱۴ روز کاری بعد دریافت نمایید و این بسیار نکته امیدوار کننده و خوبی به شمار می آید. در ادامه این مطلب از سری مطالب سایت اپلای باما همراه ما باشید تا تمام جزئیات، مدارک مورد نیاز، شرایط، هزینه های این امر و … را برای شما بصورت کامل و با زبان ساده و کاربردی بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا با کمترین هزینه

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

لازم به ذکر است که شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، راه سختی در پیش نخواهید داشت. فقط شرطی که جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا وجود دارد، تمکن مالی و گردش حساب بالا می‌ باشد. توجه داشته باشید که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی است و مبالغ آن اهمیت چندانی نخواهد داشت.

نکته بسیار مهم : اشتباه بسیار رایجی که بین متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ هنگفتی (مثلا ۲۵۰ میلیون تومان) را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌ کنند!!!! این کار کاملا رایج ولی بسیار اشتباه است.

بخاطر اینکه گردش حساب شما با دقت بالایی توسط افسران ویزا بررسی خواهد شد و در صورتی که متوجه نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده است، بی شک درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را رد خواهند کرد. ولی چنانچه معامله ای انجام دادید که طبق آن این مبلغ وارد حساب شما شده است، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن آماده و ارسال کنید. همچنین اگر شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید، با یک گردش حساب و تمکن مالی مناسب قادر هستید ویزای کشور ایتالیا را اخذ نمایید.

انواع ویزا در ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر خواهد شد. که رایج ترین آنها از این قرار است:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای سرمایه گذاری
 3. ویزای تحصیلی

در ارتباط با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌ شود. جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. بعد از اتمام دوره تحصیل و یا مدت اعتبار ویزا، خواهید توانست در کشور ایتالیا اقامت دائم داشته باشید.

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا با کمترین هزینه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا، دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی ارائه کنید. مدارک عمومی، مدارکی است که برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا باید ارائه کنید و یکسان است. اما مدارک اختصاصی برای هر نوع ویزای درخواستی منحصر به فرد است.

مدارک عمومی جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

 • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • پاسپورت فعلی شما و کلیه پاسپورت های قبلی
 • دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
 • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • فرم درخواست ویزای ایتالیا
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • مجموعا ۵۰ یورو جهت هزینه های اخذ ویزای ایتالیا

مدارک خصوصی جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

 • گواهی مبنی بر پشتیبانی مالی (تمکن مالی و گردش حساب)
 • گواهی تکمیل دوره های آموزشی
 • گواهی ثبت نام که امکان حضور در دوره ها را فراهم می آورد

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

توضیح مختصری در خصوص ریجکت ویزای ایتالیا

در بین کشور‌های شینگن، ویزای ایتالیا کمترین نرخ ریجکتی را داراست. بیشترین دلیل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان است. این اعتماد را می توانید با ارائه مدارک شغلی، وابستگی خانوادگی به کشورتان و مشخص کردن دقیق هدف سفر به ایتالیا برای افسران ویزا به وجود آورید.

برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا، باید از شهر رم اقدام کنید. به این صورت که در این شهر به یک وکیل وکالت می‌دهید تا کار‌های مربوط به رفع ریجکتی ویزای ایتالیا را برای شما انجام دهد. این کار، قابل انجام است اما به شدت برای شما هزینه بردار می‌باشد. پس از ریجکت شدن، می‌توانید ۶ ماه بعد از ریجکت دوباره درخواست ویزای خود را ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا هم می‌توانید یک نامه اعتراضی بنویسید و در آن با سند و مدرک به افسران ویزا اعلام کنید که به اشتباه ریجکت شده اید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

در صورتی که بخواهید در اولین زمان ممکن به سفارت ایتالیا مراجعه کنید و یا همان برای ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید، باید مبلغ سه میلیون و هفتصد هزار تومان بپردازید. اما اگر زمان مراجعه به سفارت برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید ۴۵ روز کاری بعد به سفارت مراجعه کنید و برای ویزای خود، مبلغ سه میلیون تومان بپردازید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها فقط برای درخواست ویزا و مدارک مربوط به ویزا (بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت (با توجه به نوع ویزای درخواستی) به عهده متقاضی می‌باشد.

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا با بهترین امکانات

مزایای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در این کشور

 • صدور روادید (ویزا) بسیار برای ایرانیان
 • هزینه زندگی نسبتا پایین در ایتالیا نسبت به کشور های همسایه خودش
 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های بهترین رنکینگ جهانی
 • امکان برخوردای از بورسیه تحصیلی در ایتالیا
 • امکان تحصیل در حوزه شنگن
 • هزینه تحصیل پایین در ایتالیا
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان ارائه خوابگاه و استفاده دانشجویان از این دانشگاه ها در اکثر شهرها
 • بهترین پل جهت مهاجرت به کشوری دیگر در آینده

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط اعزام دانشجو به این کشور

جهت اعزام دانشجو به ایتالیا، دانشجوهای ایرانی باید زمان بیشتری را برای درخواست و  اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اختصاص دهند. بلافاصله بعد از اخذ پذیرش و ثبت­ نام در دانشگاه مورد نظرتان، می­ توانید برای ویزای ملی نوع D ایتالیا درخواست دهید. باید حداقل ۳ ماه پیش از آغاز برنامه دوره دانشگاه برای این کار اقدام نمائید.

در ابتدا باید مدارک را ارائه داده و امور مربوط به بیومتریک انجام شود. ممکن است دانشجوهای ایرانی در طول فرایند درخواست ویزا ملزم به انجام بیومتریک شوند. بیومتریک اساسا، شناسایی بیشتر (مانند اثر انگشت و تصاویر متقاضی) است که کشورها در راستای اهداف امنیتی از آن ها استفاده می­ کنند. فرد در طول فرایند درخواست باید در یک مصاحبه ویزا شرکت نماید. با اخذ این ویزا می­ توان در تمام مدت دوره تحصیل اقامت داشت و هر ساله ویزا را تجدید کرد. چنانچه فرد تمایل داشته باشد پس از پایان دوره همچنان در ایتالیا بماند، باید از طریق اداره مهاجرت برای یک نوع ویزای دیگر یا برای تجدید ویزا اقدام کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

چکیده مطالب

همانطور که ملاحظه فرمودید در ابتدا به ذکر شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا پرداختیم و در ادامه انواع ویزا در ایتالیا را برای شما شرح دادیم و همینطور مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را اعم از مدارک عمومی و خصوصی بررسی کردیم و سپس توضیح مختصری در خصوص ریجکت ویزای ایتالیا دادیم و سپس هزینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را برای شما عزیزان شرح دادیم و در ادامه  مزایای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را بررسی کردیم و در انتها به موضوع اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط اعزام دانشجو به این کشور پرداختیم و بحث رو به انتها بردیم. امیدوارم از این مطلب کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.