ایالات متحده آمریکا دارای معتبر ترین و برترین مراکز علمی و دانشگاه ها در دنیا است و سالانه تعداد نفرات زیادی جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا راهی این کشور میشوند. علت این همه علاقه و اشتیاق نسبت به تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا این است که مراکز علمی، کالج ها و دانشگاه های این کشور از سطح بسیار بالایی برخوردارند و مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در سراسر دنیا از اعتبار بالایی برخوردار میباشد. در این مطلب از سایت اپلای باما قصد داریم تا شمارو با تمامی جزئیات و ابعاد موضوع اخذ ویزای تحصیلی آمریکا آشنا کنیم. پس با سایت اپلای باما همراه باشید.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

انواع ویزای تحصیلی در کشور آمریکا

 • ویزای F1 ( اخذ ویزای تحصیلی آمریکا )

  یکی از مشهور ترین ویزا های تحصیلی آمریکا به شمار می آید. این نوع ویزا جهت ورود به دانشگاه ها و کالج ها در نظر گرفته شده است. چنانچه دانشجو متاهل و فرزند زیر ۲۱ سال داشته باشد برای آنها ویزای F2 میتوان درخواست دهد.

 • ویزای B2 ( اخذ ویزای تحصیلی آمریکا )

  برای دانشجویانی ایست که دوره تحصیل انها ۶ ماهه است و همراه قادر نیست با دانشجو مهاجرت نماید.

 • ویزای M1 ( اخذ ویزای تحصیلی آمریکا )

  این نوع ویزا فقط تفاوتش با سایر ویزا های تحصیلی آمریکا اینجاست که برای رشته هایی فنی و حرفه ای صادر می گردد و برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود ویزای M2 درخواست دهد.

 • ویزای J1 ( اخذ ویزای تحصیلی آمریکا )

  این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور میباشد و برای دانشجویانی که جهت تحقیق و یا تدریس به امریکا سفر می کنند استفاده می گردد. مدت ویزا بستگی به دوره ای دارد که دانشجو چه مدت در ان دانشگاه برای درس خواندن حضور دارد، ولی به صورت متوسط دانشجو پس از ۲ سال از آمریکا میبایست خارج شود و دوباره برای اخذ ویزا اقدام نماید. برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال نیز می توان ویزای j2 دریافت کند. نکته مهم اینجاست که در همه روش های گفته شده باید دانشجو تمکن مالی خود را به دولت امریکا ثابت کند. نکته بسیار مهم دیگر این است که قبل از ورود دانشجویان به دانشگاه باید در امتحان هایی که توسط آموزش و پرورش کشور آمریکا تعیین شده است قبول شوند.

  نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

  آزمون های آمریکا جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  1. آزمون SAT

   این آزمون برای دانشجویانی است که قصد شرکت در مقطغ کارشناسی را دارند ،که قبل از ورود به مقطع کارشناسی میبایست آن را بگذرانند.این آزمون دانشجویان را در زمینه های انگلیسی ،ریاضی،خواندن، علوم مورد بررسی و تحلیل قرار میدهد و نمره آن نشان دهنده آمادگی دانشجو جهت وارد شدن به کالج و دانشگاه های آمریکا است.

  2. آزمون GRE

   دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی را دارند میبایست بتوانند در این آزمون نمره مورد قبولی بگیرند که جهت سنجش مهارت های زبانی ،تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی و استدلال کمی دانشجویان و در جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا تهیه و برگذار شده است.

  3. آزمون GMAT

   این امتحان برای رشته های مدیریتی از جمله رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد تهیه شده است که جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برگذار می شود.

  4. آزمون LSAT

   این امتحان برای دانشجویان حقوق در نظر گرفته شده است و ۴ بار در سال انجام میپذیرد و برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برگذار میشود.

  5. آزمون MCAT

   این آزمون برای دانشجویان پزشکی در نظر گرفته شده است که توسط انجمن کالج ها و دانشگاه های پزشکی آمریکا و جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برگزار میگردد.

   اخذ ویزای تحصیلی آمریکا مطمئن

   مدارک و ملزومات مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

   1. مدارک ویزای تحصیلی آمریکا برای مقطع کارشناسی

    مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی در جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا عبارت اند از:

    1. رزومه فرد به زبان انگلیسی
    2. مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقلی ۶.۵ و یا تافل با حداقل نمره ۷۰
    3. ارسال پروفایل کاری برای رشته های طراحی، گرافیک و …
    4. کپی از تمام صفحات پاسپورت شخص
    5. ترجمه رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همینطور ریز نمرات
   2. مدارک ویزای تحصیلی آمریکا برای مقطع کارشناسی ارشد

    مدارک مورد نیاز مقطع فوق لیسانس در جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا عبارت اند از:

    1. کپی از تمام صفحات پاسپورت
    2. ترجمه از صفحه آخر پایان نامه
    3. تاییده مقالات به زبان انگلیسی
    4. انگیزه نامه تحصیلی فرد
    5. ترجمه رسمی مدرک لیسانس و همینطور ریز نمرات
    6. رزومه شخص به زبان انگلیسی
    7. حداقل ۳ توصیه از اساتید
    8. کپی مدارک تافل با نمره حداقل ۹۰ یا آیلتس با نمره ۷.۵ به بالا

    اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با بهترین امکانات

   3. مدارک ویزای تحصیلی آمریکا برای مقطع دکترا

    مدارک مورد نیاز مقطع دکترا در جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا عبارت اند از:

    1. کپی از مدارک تافل با نمره ۷۰ و بالاتر
    2. رزومه و سوابق کاری شخص
    3. حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از اساتید
    4. ترجمه رسمی از کلیه مدارک دانشگاهی کارشناسی و کارشناسی ارشد و همینطور ریز نمرات
    5. پروپوزال تحقیقاتی در مورد رشته مورد نظر
    6. انگیزه نامه تحصیلی متقاضی
    7. ترجمه رسمی از صفحات آخر پایان نامه دوره کارشناسی و ارشد با ذکر نمرات
    8. کپی از صفحات پاسپورت شخص
    9. تائیدیه مقالات علمی منتشر شده متقاضی

    اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با کمترین هزینه

  قوانین مربوط جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  لازم به ذکر است که یکی از قوانین اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شواهد مالی و تمکن مالی به شمار می آید. شواهدی که نشان دهد، شما و یا والدینتان از شما حمایت مالی مناسبی انجام میدهند، سرمایه کافی جهت تامین مخارج شهریه و هزینه های زندگی در این کشور را در طول دوران تحصیلی در نظر گرفته شده را برای شما دارند. در حقیقت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به اثبات تمکن مالی حداقل۱ سال میباشد.

  به عنوان مثال: چنانچه حامی مالی شما کارمند حقوق بگیر میباشد، خواهد توانست که اسناد مالیات بر درآمد و حساب بانکی اصلی را نیز بگنجانید. چنانچه حامیتان صاحب کسب و کار هستند، اسناد ثبت کسب و کار، مجوز، اسناد مالیاتی و همچنین حساب های بانکی اصلی را ضمیمه پرونده خود کنید تا مسیر اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شما هموار تر شود.

  اخذ ویزای تحصیلی آمریکا رایگان

  چکیده مطالب

   همانطور که در ابتدای مقاله مشاهده کردید ما نخستین بحثی که داشتیم در خصوص انواع ویزای تحصیلی در کشور آمریکا بود و با ذکر ۴ مورد از ویزاهای این کشور به سراغ بحث آزمون های آمریکا جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا رفتیم که هر ۵ مورد را نام بردیم و توضیح مختصری خدمت شما عزیزان دادیم، در ادامه مدارک و ملزومات مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا رو برای مقاطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بیان کردیم و در انتها به موضوع قوانین مربوط جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا پرداختیم و بحث رو به اتمام بردیم. امیدوارم از این مقاله که با عنوان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای شما عزیزان تهیه شده بود نهایت استفاده رو برده باشید.