سلام دوست عزیز امیدواریم که حالت خوب باشه و تا انتها با این مقاله از سایت اپلای باما همراه باشی. جالب است بدانید که اپلای پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور، امری بسیار حائز اهمیت است و سالانه تعداد کثیری از متقاضیان برای اپلای_پزشکی در خارج کشور تلاش می کنند. در این مقاله از سایت اپلای باما تلاش شده است تا به مواردی مانند، هزینه ها، مدارک مورد نیاز، بورسیه ها و فاند های تحصیلی، شهریه دانشگاه ها، بهترین دانشگاه ها و به صورت کلی شرایط اپلای پزشکی پرداخته شود، پس به هیچ عنوان این مطلب جامع و کاربردی رو از دست ندهید و تا انتهای مقاله همراه با اپلای باما بمونید.

اپلای پزشکی تضمینی

اپلای پزشکی

در ابتدا باید گفت که در واقع پزشکی رشته ای به حساب می آید که تعداد زیاد افرادی که در این رشته تحصیل می کنند خواهان ادامه تحصیل پزشکی در خارج از کشور می باشند. آن ها به دنبال موفقیت های بالا تر در زمینه پزشکی می باشند به همین علت تصمیم به گذراندن تحصیلات تکمیلی در یک کشور بسیار عالی در این زمینه را می گیرند. پزشکی در خارج از کشور، مزایای زیادی را نیز در بر دارد، در همین راستا و به منظور روشن شدن این نکات مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

مدارک مورد نیاز به منظور اپلای پزشکی در خارج از کشور

  1. هزینه پذیرش (Application Fee)
  2. داشتن رزومه قوی، معدل بالا و شرایط مناسب تحصیلی جهت اپلای در دوره های دیپلم و پیش دانشگاهی
  3. لیست مقالات چاپ شده
  4. مشخصات شخصی و تعهد به حرفه پزشکی
  5. ترجمه رسمی ریز نمرات
  6. دارا بودن یکی از آزمون های زبانی مثل GRE، GMAT، TOEFLE، IELTS
  7. ترجمه رسمی مدرک دیپلم به منظور دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی
  8. انگیزه نامه تحصیلی
  9. فرم های پذیرش در ثبت نام آنلاین (Application form)
  10. توصیه نامه استاد

اپلای پزشکی مطمئن

از آن جایی که شرایط اپلای پزشکی در تمامی نقاط جهان یک سان نیست ما در این مقاله سعی می کنیم شرایط کلی آن را بیان کنیم و در همین راستا قصد داریم شرایط اپلای پزشکی را در چند کشور پر متقاضی و پر طرفدار برای شما عزیزان به صورت کامل بیان کنیم تا به صورت کلی یک دید مناسبی در خصوص آن پیدا کنید، بنابراین در ادامه این مقاله با اپلای باما همراه باشید.

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان نیز نیازمند ملزوماتی می باشد که شما عزیزان به منظور اخذ پذیرش می بایست آن ها را دارا باشید. این شرایط شامل: گذراندن دوره های کالج به مدت ۱ سال، دارا بودن مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۸، حداقل سن ۱۹ سال و همین طور دارا بودن مدرک زبان می باشد. در صورتی که فرد کالج را با موفقیت بگذراند، می تواند وارد دانشگاه شود و در غیر این صورت می تواند در دیگر رشته های علوم پایه پزشکی تحصیل کند. هزینه تحصیل پزشکی در آلمان تقریبا رایگان می باشد، ولی تحصیل در بعضی دانشگاه های خصوصی آلمان بین ۳ تا ۲۰ هزار یورو می باشد. هزینه های زندگی نیز ۸۰۰۰ یورو در طول سال است. شما عزیزان همچنین می توانید در همین راستا، مقاله تحصیل تخصص پزشکی آلمان با کمترین هزینه را نیز در همین سایت مطالعه بفرمایید.

اپلای پزشکی با کمترین هزینه

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و در کشور ایده آلی مانند انگلستان، بسیار کارآمد و مفید به حساب می آید. در صورتی که شما در این رشته و برای تصمیم بزرگی مثل پزشکی در خارج از کشور، کشوری مناسب را انتخاب کنید این موضوع هم موجب پیشرفت روز افزون شما عزیزان خواهد شد و هم در آینده شغلی و کاری تان تاثیر به سزایی خواهد داشت. پزشکی در انگلستان نسبت به سایر کشور ها، طول مدت کم تری به منظور تحصیل دارد؛ به این صورت که تحصیلات پزشکی شامل یک دوره ۵ ساله است.

همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز بسیار ساده تر از سایر کشور ها است. نکته ی حائز اهمیت این است که در صورتی که شما دارای نمرات بسیار خوب و سوابق تحصیلی عالی باشید در میان دانشجویان این کشور می توانید به سادگی بعد از ۳ سال بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کنید. کشور انگلستان دارای دانشگاه های مورد تایید وزارت ایران می باشد که این مسئله در موضوع پزشکی در خارج از کشور تاثیر به سزایی دارد. در ضمن انگلستان دارای پیشرفته ترین تجهیزات و روش های بسیار عالی در آموزش پزشکی می باشد. به این نکته حتما توجه داشته باشید که بعد از ۶ ماه اقامت در این کشور به سادگی قادر خواهید بود از خدمات بیمه و بهداشتی در انگلستان بهره مند شوید.

اپلای پزشکی به صورت ویژه

تحصیل پزشکی در ایتالیا

جالب است بدانید که کشور ایتالیا جوز کشور های محبوب برای تحصیل پزشکی می باشد. این کشور دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه داده و همین طور هزینه های تحصیلی پایین تری را دارا می باشد. به منظور اپلای پزشکی در این کشور می بایست در آزمون ورودی شرکت کرده و بعد از قبولی طبق شرط معدل و سوابق تحصیلی ارزیابی می شوید. هزینه های تحصیلی در حدود ۳ هزار یورو می باشد. از دیگر کشور های مناسب جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور، می توان به کشور مجارستان، اسلواکی، بنگلادش و … اشاره داشت. شما همچنین می توانید در همین راستا، مقاله تحصیل تخصص پزشکی ایتالیا با کمترین هزینه را نیز در همین سایت ملاحظه بفرمایید.

اپلای پزشکی با بهترین امکانات

چکیده مطالب

همان طور که احتمالا ملاحظه فرموید در مقاله بالا تحت عنوان اپلای پزشکی چه شرایطی دارد؟، به موضوعاتی در خصوص مراحل اپلای پزشکی در خارج از کشور پرداخته شد تا متقاضیان تحصیل در این رشته قادر باشند با اطلاع کامل تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایند. در صورتی که سوالاتی در مورد اپلای پزشکی ، بورسیه های رشته پزشکی در خارج از کشور و یا مراحل اپلای پزشکی در خارج ازکشور و یا تحصیل در انواع رشته های پزشکی و غیر پزشکی در خارج از کشور داشتید، می توانید به مطالعه مقالات مربوطه در همین سایت بپردازید، همچنین به شما عزیزان توصیه می کنیم با تیم متخصص امور مهاجرت تحصیلی اپلای باما تماس گرفته و با مشاوره تخصصی، بهترین راه را در میان برنامه های مهاجرتی که مورد تخصص تیم اپلای باما نیز می باشد انتخاب نمایید.