اپلای پزشکی در ایتالیا یکی از مواردی است که درخواست برای آن بسیار بالاست. دلیل آن هم این است که دانشگاه های این کشور از اعتبار و قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند. اپلای پزشکی در ایتالیا همچین بدلیل اینکه به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی قابل تحصیل میباشد بسیار با اقبال جهانی مواجه شده است. ما سعی کرده ایم همه آنچه در ارتباط با اپلای پزشکی در ایتالیا مورد نیاز یک دانشجو و متقاضی باشد رو در این مطلب به صورت جامع و کاربردی و با زبانی ساده و قابل فهم برای شما عزیزان گرامی توضیح دهیم تا راهگشای مسیر تحصیلتان در این کشور زیبا باشیم. پس در ادامه مطلب با ما قدم به قدم همراه باشید.

اپلای پزشکی ایتالیا تضمینی

اپلای پزشکی در ایتالیا

اولین سوال این است : چرا تحصیل در ایتالیا؟

رشته های پزشکی ایتالیا در چه سطح اعتباری برخوردار است؟

اپلای رشته پزشکی در کشور ایتالیا به چه شرایطی امکان پذیر است؟

برای گرفتن پذیرش در رشته های پزشکی و تخصص های پزشکی چه مدارکی باید ارائه کنیم؟

در این مقاله به پاسخگویی سوال های بالا و چندین و چند سوال دیگری که ذهنتان را در این باره مشغول کرده است میپردازیم پس در ادامه متن با ما همراه باشید.

ابتدا پاسخ کوتاهی به سوال اول بدهیم: دانشگاه های این کشور از اعتبار و قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند به خصوص دانشگاه بولونیا که ۱۰۰۰ سال قدمت دارد، هزینه مناسب جهت تحصیل، ارتباطات بین المللی بسیار مناسب و … باعث شده که ایتالیا برای تحصیل و به خصوص جهت اپلای در رشته پزشکی مناسب و بسیار عالی باشد.

نکته ای که در ارتباط با اپلای پزشکی در ایتالیا قابل ذکر است این است که شما اگر متقاضی اپلای پزشکی هستید، این امکان رو دارند که تحصیل خودتون رو با دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ادامه دهید که این مورد مشروط به قبولی شما در آزمون imat میباشد. این نکته نیز جالب است که در حال حاضر ۴ دانشگاه در کشور چکمه برنامه های زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و همینطور دندان پزشکی برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می کند از جمل این دانشگاه ها میتوان به دانشگاه های : پادووا ، تور ورگیت در شهر رم ، ساپینزا و همین طور پاویا اشاره کرد. آزمون imat هر سال و در اواسط ماه سپتامبر یا همان شهریور برگذار خواهد شد و اپلای پزشکی از همین طریق صورت خواهد پذیرفت. شرکت در این آزمون نیازمند گذراندن ۱۲ سال تحصییلی توسط دانشجویان و متقاضیان محترم است.

به صورت تجمیعی، تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی حدوداً ۵ الی ۶ سال برای شما زمان میبرد و شما به عنوان فارغ التحصیل این رشته باید زمینه علمی مناسب و شرایط تئوریک خوبی برای جذب شدن به بازار کار در حوزه طبابت و پزشکی را در این کشور داشته باشید.

شرایط اپلای پزشکی در ایتالیا

 • مدارک مورد نیاز جهت اپلای در ایتالیا به صورت کلی به شرح زیر است :
 • مدرک اصلی به همراه ریز نمرات تمامیه مقاطع قبلی تحصیلی که باید به زبان ایتالیایی ترجمه و بازنویسی شده باشد.
 • معدل بالای ۱۴ در مقطع تحصیلی متوسطه و همین طور پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک آیلتس با نمره حداقلی ۵.۵
 • قبولی شما در آزمون IMAT با نمره مناسب
 • انگیزه نامه سفر یا همان SOP که در واقع نشان دهنده انگیزه و دلیل شما برای انتخاب دانشگاه و کشور ایتالیا جهت ادامه تحصیل می باشد.
 • رزومه خودتان که باید الزاما به زبان انگلیسی ترجمه شود که در آن به توضیح مشخصات و ویژگی های شخصی و توانایی هایتان خواهید پرداخت.

جالب است بدانید که امر تحصیل در رشته ای همچون پزشکی در کشور ایتالیا، دانشجویان و همین طور فارق التحصیلان را به این که توجه دائمی به جنبه های مختلف در حوزه سلامت انسان و همچنین توجه به ظرفیت رو به رو شدن با مشکلات عدیده پزشکی با استفاده از رویکرد و روشهای معتبر علمی را به خود معطوف میکند و از این حیث بسیار می تواند برای کشوری که از این نیروهای متخصص بهره میبرند مفید و حائز اهمیت باشد.

نکته ای دیگر که شما به عنوان متقاضی اپلای پزشکی در ایتالیا باید به آن توجه داشته باشید، این است که تما جزئیات آزمون IMAT که در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ عنوان شده است کماکان در حال اجرایی شدن می باشد، ولی این امکان وجود دارد که بعضی از آیتم ها تغییراتی جزئی داشته باشد پس حتما از شما علاقه مندان اپلای پزشکی در ایتالیا درخواست می شود که وب سایت imat و وب سایت وزارت علوم و تحقیقات کشور ایتالیا یا همان miur رو برای دریافت اطلاعات به روز تر و کلی تر رو دنبال کنید و از به روز رسانی های سایت ها بازدید کنید و اطلاع کسب کنید.

راهنمای اپلای پزشکی ایتالیا

دوره های پزشکی و سایر شرایط اپلای پزشکی در ایتالیا

در این باره با رایزنی هایی که به تازگی با سفارت ایتالیا صورت گرفته است، در حال حاضر امکان اخذ پذیرش در رشته هایی همچون پزشکی و همینطور داروسازی به زبان انگلیسی در ایتالیا فراهم آمده است و همین طور لازم به ذکر است که دانشگاه تور ورگاتای شهر رم ارائه کننده ی هر دو رشته ی نام برده می باشد و از این بابت هیچ جای نگرانی برای شما عزیزان متقاضی نیست.

شرایط اخذ پذیرش برای شما :

 • شرکت در آزمون ورودی کتبی و شفاهی و قبولی در آن
 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات هر دو مقطع تحصیلی
 • گذرنامه شخص
 • مدرک زبان انگلیسی یا همان مدرک IELTS

اپلای پزشکی ایتالیا با کمترین هزینه

مدارک مورد نیاز دوره های تخصص

 • شرکت در آزمون ورودی کتبی و شفاهی
 • دانشنامه مقطع کارشناسی همراه با ریز نمرات
 • گذرنامه
 • مدرک زبان انگلیسی ( برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی ) و یا مدرک زبان ایتالیایی ( برای دوره های ارایه شده به ایتالیایی )
 • تعداد۲ توصیه نامه از استاد
 • رزومه شخص
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • پروپوزال یا پروژه تحقیقاتی
 • خلاصه موضوع پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
 • همچنین فهرست مقالات و نشریات و یا هر مدرک دیگری که بتواند در ارزشیابی مورد موثری واقع شود.

 

 

اپلای پزشکی ایتالیا مطمئن

سخن پایانی در ارتباط با متقاضیان اپلای پزشکی در ایتالیا

چنانچه شما متقاضی و علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور از آمریکا هستید، کشور ایتالیا می تواند محل مناسب برای تحصیل و اپلای شما در رشته ی پزشکی محسوب شود فقط مانند تمام انواع مهاجرت ها و … شما باید حتما از تمامی شرایط حاکم در کشور مقصد، هزینه زندگی، هزینه تحصیل به صورت سالیانه و ماهانه، وجود امکان کار حین تحصیل و یا عدم امکان، نحوه تدریس و زبان تدریس کشور و دانشگاه های مقصد، انگیزه ای که برای تحصیل در آن کشور دارید و مهم تر از هر مطلبی باید به تمام شرایط و مدارک مورد نیاز آن کشور جهت تحصیل دقت بسیار زیادی انجام بدید تا در آن کشور متضرر نشوید، رشته پزشکی ایتالیا نیز از این قائله جدا نیست و پیشنهاد میکنم تمام اطلاعات لازم جهت اقامت و مدارک مورد نیاز و … را در ابتدای سفر بسنجید و در صورت نیاز فراهم آورید.

امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده رو برده باشید.