سلام دوست عزیزم، امیدوارم که حالت خوب باشه و با نهایت تمرکز بشینی و مقاله ویزای همراه دانشجویی ایتالیا رو مطالعه کنی. در ادامه مطلب قصد داریم تا تمامی ابعاد و جزئیات مروبط به ویزای همراه دانشجویی ایتالیا رو برای شما عزیزان تشریح کنیم. جالب است بدانید که سالیانه تعداد زیادی از افراد خواهان تحصیل در کشور ایتالیا می باشند و دولت این کشور اروپایی نیز بر اساس شرایط این افراد، زمینه ای را برای آنان به وجود می آورد که این افراد قادر باشند همسر و یا فرزندان خود رو به کشور ایتالیا برده و به اصطلاح برای آن ها ویزای_همراه_دانشجویی_ایتالیا را دریافت نمایند. در ادامه این مطلب کاربردی که در قالب راهنما برای شما عزیزان آماده شده است ما قصد داریم این موضوع رو با تمام جزئیات و نکات مروبط به آن بررسی دقیق کنیم. پس در ادامه مطلب با سایت اپلای باما همراه باش.

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا تضمینی

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

همان طور که پش تر هم به صورت مختصر خدمت شما عزیزان عرض شد ما در این مقاله کاربردی قصد داریم موضوع ویزای همراه دانشجویی ایتالیا رو بررسی کنیم و در این راستا باید عنوان کنیم که در واقع دولت کشور ایتالیا امکانی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی و خارجی که در این کشور تحصیل می کنند قادر باشند تا تحت شرایطی خاص خانواده خود را به این کشور آورده و در کنار یک دیگر باشند. در این راستا باید عرض کنیم که یکی از شرایط خاصی که پیش تر گفتیم، این خواهد بود که متقاضی باید تمکن مالی خود را ثابت کند، به این معنا که فرد دانشجو در کشور ایتالیا باید ثابت کند که در صورتی که همسر و یا فرزندان را به کشور ایتالیا آورد توانایی مالی اداره کردن و تامیین مالی خانواده خود را داشته باشد.

اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

همچنین فرد متقاضی به منظور دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا می بایست همسر، فرزند، یا والدین یک فرد غیر اروپایی باشند که در ایتالیا اجازه‌ اقامت دارد. همینطور جهت دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا، فرد متقاضی نیازمند تأییدیه ورود خواهد بود که باید کم تر از ۶ ماه پیش به وسیله اداره مهاجرت ایتالیا صادر شده باشد. شما عزیزان همچنین قادر هستید در کنار این مطلب، مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا رو مطالعه بفرمایید تا از شرایط هزینه های تحصیلی و زندگی در این کشور مطلع شوید؛ در جهت این که قادر باشید برنامه مالی مناسبی به منظور اثبات تمکن مالی خود که یکی از شرایط اصلی اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا است، داشته باشید.

دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

  • اثبات اقامت قانونی در ایتالیا به منظور دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا
  • فرم درخواست ویزا
  • پاسپورت متقاضی به همراه پاسپورت شخص و یا اشخاص همراه به علاوه  آخرین عکس پاسپورت با ابعاد ۳.۵ در ۴.۵  از رو به رو با پس‌ زمینه رنگ سفید
  • ارائه اسناد اداری مانند سند ازدواج، گواهی تولد و غیره که نشان‌ دهنده و ثابت کننده رابطه‌ خانوادگی به حساب می آید. میبایست به این نکته توجه داشت که افرادی به منظور اخذ اقامت دائم در ایتالیا از طریق ازدواج با یک شهروند ایتالیایی قصد اقدام دارند، میبایست الزاما پیش از درخواست ویزا ازدواج خود را در کنسولگری ایتالیا به ثبت رسانده باشند
  • گذرنامه و یا اسناد مسافرتی با توجه به برنامه‌ اقامتی در ایتالیا به مدت زمان ۳ ماه اعتبار ارائه شود و در ضمن گذرنامه تا صدور ویزای ایتالیا نزد مرجع صادر کننده نگهداری خواهد شد. شایان ذکر است که هزینه‌ ویزای کشور ایتالیا به‌ صورت کامل نقدی و یا کارت اعتباری به کنسولگری پرداخت گردد
  • اثبات تمکن مالی کافی و مناسب
  • ارائه کپی اسناد شهروندی اروپا یا اتحادیه اروپا و یا گذرنامه با اعلان درخواست حضور اعضای خانواده در ایتالیا و سوگند نامه‌ داشتن پیش ‌نیاز های تعیین ‌شده توسط قانون کشور ایتالیا
  • تکمیل فرم درخواست ویزای طولانی‌ مدت ایتالیا به‌ صورت کامل – این نکته را مد نظر داشته باشید که الزاما خود شخص متقاضی میبایست به منظور تکمیل و امضای فرم اقدام نماید
  • اثبات سکونت در محلی مشخص در کشور ایتالیا

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

نکات و موارد مهم در خصوص شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

نکته مهم در مورد دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا : به این نکته حتما توجه داشته باشید که کنسولگری اختیار کامل در مورد درخواست مدارک اضافی به منظور ارزیابی درخواست متقاضی را خواهد داشت. همینطور به این نکته نیز دقت داشته باشید که کامل بودن مدارک ذکر شده، تضمینی در مورد صدور ویزا ایجاد نخواهد کرد. این نکته را هم در ذهن داشته باشید که درخواست هایی که نقص مدارک داشته باشند به‌ هیچ‌ عنوان بررسی نخواهند شد، بنابراین در تکمیل مدارک خود جهت اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

نکته مهم در مورد دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا : لازم به ذکر است که همه مدارک لازم به منظور دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا میبایست به ‌صورت اصل و فتوکپی شامل تمامی صفحات پاسپورت، کارت سبز، گواهی نامه راهنمایی رانندگی و … باشد.

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا مطمئن

نکته مهم در مورد دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا : دانشجوی متقاضی جهت اثبات تمکن مالی میبایست منزلی را در اختیار داشته باشد که به لحاظ فضا، فضای مناسبی برای زندگی او و همراهانش باشد و برای زندگی او در کنار افرادی که قصد اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا را برای آن ها دارد، مناسب و کافی باشد. همچنین شخص متفاضی میبایست به صورت حدودی مبلغ ۸۵۰۰ یورو (این مبلغ به تعداد نفرات همراه بستگی خواهد داشت) در حساب بانکی خود داشته باشد و فیش آن را در طول فرآیند دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا در جهت اثبات موقعیت مالی مناسب ارائه دهد.

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا تضمینی

سخن آخر در خصوص اخذ ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

همانطور که در مقاله ویزای همراه دانشجویی ایتالیا مشاهده کردید یکی از دغدغه های افرادی که جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و در نهایت دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا اقدام می نمایند، شرایط ویزای همراه می باشد، بخاطر این که تعداد زیادی از افرادی که تمایل به ادامه تحصیل دارند متاهل می باشند و یا فرزندی دارند.

پس ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت خواهد بود که خانواده افراد متقاضی تحصیل قادر نخواهند بود از طریق اخذ دیگر ویزا ها به صورت همزمان در کنار او وارد کشور ایتالیا شوند و تنها راهی که امکان پیوستن به همسر بعد از ساکن شدن و شروع به تحصیل دانشجو وجود خواهد داشت، از طریق ویزای همراه دانشجویی ایتالیا خواهد بود که همانطور که ذکر شد باید مدارک مربوطه تکمیل گردد و در کنار آن ثابت شود که فرد ساکن در ایتالیا توانایی مالی تامین هزینه های همراه و یا همراه های خود را داشته باشد. امیدواریم از این مطلب کاربردی که در خصوص موضوع ویزای همراه دانشجویی ایتالیا بیان شد نهایت استفاده رو برده باشید. همچنین شما عزیزان قادر هستید از طریق صفحه تماس باما سایت اپلای باما، اطلاعات خود را در این باره بروز کنید و از ما در این امر کمک بگیرید.