تاریخ درخشان و سابقه ایتالیا در حوزه آموزش عالی به این کشور اجازه می دهد تا تعدادی از فرصت های دکترا را در مؤسسات آموزشی معتبر ارائه دهد و اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا را ارزشمند کند. تعداد زیادی از دانشجویان علاقه مندند در ایتالیا تحصیل کنند و تجربه درخشانی داشته باشند.

اگر ایتالیا را برای دکترای خود در نظر گرفته اید، این صفحه همه چیزهایی که شما باید بدانید، از اطلاعات در مورد دانشگاه ها، الزامات پذیرش، بودجه و موارد دیگر را در اختیارتان قرار می دهد. همچنین می توانید برای اطلاعات کامل‌تر به دوره صفر تا صد اپلای مراجعه کنید.

مقاله پذیرش تحصیلی ایتالیا در سه قسمت در اپلای باما ارائه شده است. پس از این مقاله حتما دو مقاله دیگر را به عنوان ها شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و پذیرش تحصیلی از ایتالیا در مقطع دکترا مطالعه کنید تا درک بهتری به دست آورید.

در این صفحه می خوانیم

 • فرصت های اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا برای دکترا
 • رنکینگ دانشگاه های ایتالیا

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا

فرصت های اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا برای دکترا! برای سال ۲۰۱۹ چه مواردی پیشنهاد می شود؟

با توجه به تاریخ غنی، آب و هوای خوب و میراث هنری فوق العاده این کشور، جای تعجب نیست که ایتالیا پنجمین کشور پر بازدید جهان باشد و اگر شما به فکر اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا هستید، شاید روزی جاده، شما را به سمت رم هدایت کند.

ایتالیا، بیشتر از هر جای دیگری، میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است. ایتالیا همچنین نقش مهمی در شکل دادن به آموزش عالی اروپا ایفا کرده است. به عنوان مقر فرآیند بولونیا، ایتالیا در خط مقدم سیستمی است که سیستم های مختلف مدرک دهی را استاندارد سازی می کند که این امر به تحقق تحصیلات بین المللی کمک می کند. بنابراین اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا برای دکترا، فرصتی بی نظیر است.

در اینجا چند دلیل برای اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا برای دکترا، آورده شده است:

 • دانشگاه های تاریخی: ایتالیا دارای چندین موسسه عالی معتبر، از جمله دانشگاه بولونیا، قدیمی ترین دانشگاه فعال در جهان غرب است.
 • تبادل دانشجو و روابط بین الملل: دانشگاه های مختلف و چند فرهنگی ایتالیایی در برنامه های بین‌المللی تحقیقاتی و ابتکاراتی، مانند گروه Coimbra، انجمن بین المللی دانشگاه ها (IAU)، انجمن دانشگاه اروپایی (EUA)، شبکه Utrecht به همان خوبی همکاری های منطقه ای، فعالیت می کنند.
 • غنای فرهنگی: نفوذ ایتالیا صورت تمدن غربی را در طول دوران مختلف با ایفای نقش در معماری، هنر، موسیقی، علم و همچنین تلاش دانشمندان و کاشفان معروف و شناخته شده در جهان مانند لئوناردو داوینچی، گالیله، کریستوفر کلمپ و دیگران، شکل داده است.

جرئیات مهم اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا برای دکترا

دانشگاه ها ۹۶ عدد
جوایز نوبل ۲۰ مورد
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه بولونیا (۱۰۸۸)
دانشجویان بین المللی ۹۰۰۰۰ نفر
مخارج معمول ۱۰۰۰-۸۵۰ €
طول دوره دکترا ۳ الی ۴ سال
سال تحصیلی اکتبر تا سپتامبر

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا برای دکترا

زندگی دانشجویی در ایتالیا

آیا می خواهید بیشتر در مورد زندگی دانشجویان دکترای بین المللی در ایتالیا بدانید؟ راهنمای دقیق ما همه چیز را از هزینه های اقامت و زندگی تا فرهنگ و سرگرمی پوشش می دهد. زندگی دانشجویی در ایتالیا بسیار شیرین و پر خاطره است و به همین علت است که پذیرش تحصیلی از ایتالیا به این مقدار خواهان دارد. ایتالیا کشوری با فرهنگ غنی و آثار بی نظیری است که می تواند هر مخاطبی را به خودش جذب کند. دانشجویان می توانند از تمامی خدمات این کشور با تخفیفاتی بهره مند شوند و زندگی خوبی را در این کشور سپری کنند.  برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی دانشجویی در ایتالیا و اپلای در این کشور به دوره صفر تا صد اپلای مراجعه کنید.

دانشگاه های ایتالیا

چهار مدل موسسه آموزش عالی در ایتالیا وجود دارد که برای اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا باید به آنها توجه کرد:

 • دانشگاه ها (شامل پلی تکنیک)، که مدارک تحصیلی تا سطح دکترا را ارائه می دهند.
 • موسسات آموزش عالی موسیقی و هنری (Alta formazione artistica e musicale – Afam)، مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در موضوعات مناسب ارائه می دهد. علاوه بر این، این موسسات می‌توانندDiploma di perfezionamento o Master I (دیپلم دقیق (In-depth diploma) یا کارشناسی ارشد I) را ارائه دهند که می تواند به دوره دوم تحصیلاتی (سطح کارشناسی ارشد) یا دوره های پیشرفته تر Diploma accademico di specializzazione II (دیپلم II تخصص دانشگاهی) و Diploma di perfezionamento o Master II (دیپلم دقیق یا کارشناسی ارشد II) ختم شود.
 • مدارس عالی برای واسطه های زبان (Scuole superiori per mediatori linguistici – SSML) برنامه های سه ساله ای را ارائه می دهند که دوره های سطح اول (laurea) را در زمینه های ترجمه و زبان شناسی اعطا می کند.
 • موسسات فنی عالی (Its) مدارس تخصصی هستند که برای دانشجویانی که تحصیلات متوسطه دارند، هستند. این مؤسسات دوره های آموزش عالی غیر دانشگاهی را دوره های کوتاه مدت تدوین می کنند و گواهینامه فنی کارشناسی (Diploma di tecnico superior) ارائه می دهند.

به عنوان یک دانشجوی دکترا شما احتمالا به دنبال پذیرش تحصیلی از ایتالیا هستید اما مدارک تخصصی نیز ممکن است در مؤسسات دیگر برای زمینه های خاص ارائه شود.

دانشگاه های ایتالیا به دو دسته تقسیم می شوند:

 • ۶۷ دانشگاه دولتی شامل اکثر دانشگاه ها، به ویژه آنهایی که بزرگتر هستند. همراه با ۹ موسسه عالی موسوم به «مدارس عالی ویژه». این دانشگاه ها توسط دولت تامین بودجه و اداره می شوند.
 • ۲۹ دانشگاه غیر دولتی که از سوی دیگر مقامات دولتی (از قبیل استان) حمایت مالی می شوند و یا مؤسسات خصوصی که متکی به متقاضیان خصوصی هستند و مخارج‌شان را از محل شهریه ها تامین می کنند. اینها شامل ۱۱ دانشگاه آنلاین است.

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا برای مبتدیان

رنکینگ دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا بسیار معتبر هستند و ارتباطات قوی با سایر دانشگاه ها در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان دارند. برتری آموزشی آنها، اصول پویایی دانشجو و شبکه های تحقیقاتی در سال های اخیر موجب جذب تعداد زیادی دانشجوی دکترا شده است. برای اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا حتما باید برخی از مهمترین دانشگاه های ایتالیا را بشناسید.

۱۵ دانشگاه برتر ایتالیا در سال ۲۰۱۹

دانشگاه

THE 2019

QS 2019

ARWU 2018

Scuola Superiore Sant’Anna =۱۵۳ ۱۶۷
Scuola Normale Superiore di Pisa =۱۶۱ =۱۷۵ ۵۰۱-۶۰۰-
University of Bologna ۱۸۰ =۱۸۰ ۲۰۱-۳۰۰
Vita-Salute San Raffaele University ۲۰۱-۲۵۰ ۴۰۱-۵۰۰
Sapienza University of Rome ۲۵۱-۳۰۰ ۲۱۷ ۲۰۱-۳۰۰
University of Trento ۲۵۱-۳۰۰ ۴۲۶
Polytechnic University of Milan ۳۰۱-۳۵۰ =۱۵۶ ۲۰۱-۳۰۰
University of Milan ۳۰۱-۳۵۰ ۳۲۵ ۱۵۱-۲۰۰
University of Naples Federico II ۳۰۱-۳۵۰ =۴۷۲ ۲۰۱-۳۰۰
University of Pisa ۳۰۱-۳۵۰ =۴۲۲ ۲۰۱-۳۰۰
Polytechnic University of Milan ۳۰۱-۳۵۰ =۱۵۶ ۲۰۱-۳۰۰
Free University of Bozen-Bolzano ۳۵۱-۴۰۰ ۷۰۱-۸۰۰
University of Modena and Reggio Emilia ۳۵۱-۴۰۰ ۸۰۱-۱۰۰۰ ۶۰۱-۷۰۰
University of Perugia ۳۵۱-۴۰۰ ۷۵۱-۸۰۰ ۵۰۱-۶۰۰
University of Salerno ۳۵۱-۴۰۰ ۷۰۱-۸۰۰

 

اطلاعات در این جدول بر اساس آخرین رتبه بندی در Times Higher Education World University Rankings و QS World University Rankings و Academic Ranking of World Universities گرد آوری شده است. برای اطلاعات بیشتر به همین وب سایت ها رجوع کنید.

آیا رنکینگ ها برای دکترا مهم است؟

رتبه بندی دانشگاه ها می تواند به شما در انتخاب یک پروژه یا دوره دکترا کمک کند، تا بدانید چه باید بکنید. راهنمای ما توضیح می دهد که چگونه از این رتبه بندی ها به عنوان یک دانشجوی آینده نگر استفاده کنید.

در این مقاله به بررسی فرصت های اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا پرداختیم همچنین دانشگاه های ایتالیا را نیز بررسی کردیم. مقاله اخذ پذیرش تحصیلی از ایتالیا برای دکترا ادامه دارد.