سلام دوست عزیز، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه و تا آخر این مقاله هم مثل بقیه مطالب همراه سایت اپلای باما باشید. در این مقاله کاربردی از سایت اپلای باما، قصد داریم به موضوع مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان بپردازیم پس تا انتها در کنار ما بمون. جالبه بدونید که کشور آلمان یکی از پر طرفدار ترین مقاصد تحصیلی در سراسر دنیا به حساب میاد و از بهترین دانشگاه ها و اساتید و مراکز عملی برخورداره و همچنین کیفیت نظام آموزشی این کشور بسیار بالاست و همین ما را بر آن داشته تا در خصوص مراحل_اخذ_ویزای_تحصیلی_آلمان یک مطلب کاربردی و جامع برای شما عزیزان تهیه کنیم. بنابراین از شما عزیزان دعوت میکنیم تا انتهای مقاله مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان با سایت اپلای باما همراه باشند.مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان تضمینی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

همانطور که پیش تر هم عرض کردیم در این مطلب قصد داریم به بحث مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان بپردازیم و از شما میخواهیم که ما رو همراهی کنید. در واقع در ارتباط با کشور آلمان میتوان گفت که این کشور، از کیفیت آموزشی بسیاری برخوردار است و مهم ترین نکته ای که در خصوص تحصیل در آلمان وجود دارد اینجاست که امکان تحصیل بصورت کاملا رایگان در این کشور وجود دارد و شما عزیزان قادر هستید در هر رشته ای که مد نظرتان هست بصورت رایگان در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید و همینطور باید گفت که بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی این کشور در میان بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و جالبه بدونید که بیشتر دانشگاه های آلمان مورد تایید وزارت علوم کشورمون قرار گرفته و سطح علمی بسیار مناسبی دارند.

شما عزیزان همچنین می توانید مقاله مربوط به اپلای پزشکی آلمان بصورت رایگان را در سایت اپلای باما مطالعه کنید.

ولی در اصل نکته اینجاست که شما به منظور تحصیل در این کشور ملزم به دریافت ویزای کشور آلمان خواهید بود و ما هم در این مطلب قصد داریم تا مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان به صورت کاملا جامع و در عین حال ساده خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان مطمئن

نکته دیگری که به دلیل اهمیت آن، جا دارد در همین ابتدا به آن اشاره داشت این است که در حال حاضر به علت بالا بودن تعداد متقاضیان، وقت سفارت آلمان ۱۳ ماه می باشد بنابراین افرادی که مدرک زبان خود را نگرفته اند و یا ۱ ترم از دوره تحصیل شان باقی مانده است، قادر هستند به منظور دریافت وقت سفارت جهت ویزای تحصیلی اقدام نمایند، پس به منظور گرفتن ویزای تحصیلی آلمان نیاز به برنامه ریزی دقیق و بلند مدت دارید. لازم به ذکر است که گرفتن وقت سفارت آلمان فقط به صورت آنلاین امکان پذیر خواهد بود و این نکته را هم مد نظر داشته باشید که سفارت کشور آلمان در خیابان فردوسی تهران واقع شده است.

شما عزیزان همچنین می توانید مقاله مربوط به اخذ ویزای دانشجویی آلمان تضمینی را در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

اطلاعات کلی از روند مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

در ابتدای این بحث لازم دونستیم تا ابتدا یک توضیح کلی به شما عزیزان بدهیم تا یک دید کلی نسبت به مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان داشته باشید، سپس به جزئیات و ذکر مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان بصورت موشکافانه تر و دقیق تر خواهیم پرداخت. شایان ذکر است که شما عزیزان به منظور اخذ ویزای تحصیلی آلمان ابتدا میبایست در یکی از دانشگاه های این کشور مورد پذیرش قرار بگیرید. بعد از پذیرش شما در دانشگاه ها میبایست نسبت به دریافت وقت سفارت آلمان از طریق آژانس های مسافرتی اقدام نمایید. البته افراد زیادی به منظور ویزای تحصیلی آلمان اقدام می کنند که در صورت توجه نکردن هنگام دریافت وقت سفارت، امکان دارد زمان زیادی را از دست دهند. در نتیجه شما عزیزان میبایست موقع رزرو وقت سفارت مواردی مانند زمان شروع کلاس ها را در نظر بگیرید.

از دیگر نکاتی که میبایست جهت گرفتن وقت سفارت در نظر داشته باشید این است که از زمان مصاحبه شما تا دریافت رویداد حداقل ۸ هفته زمان احتیاج خواهد بود که در صورت توجه نکردن به این مورد امکان دارد با مشکلاتی مواجه گردید. بعد از انجام مراحل مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان برای شما عزیزان صادر خواهد شد، که فقط ۳ ماه اعتبار خواهد داشت. شما میبیاست بعد از ورود به آلمان با مراجعه به اداره امور اتباع خارجی در این کشور، نسبت به تمدید زمان ویزای تحصیلی خود اقدام نمایید.مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان بصورت کامل

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان – ۸ مرحله

  1. انتخاب کردن رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر (برای این مرحله ۳ ماه وقت بگزارید و خوب تحقیق کنید تا به نتایج خوبی برسید، همینطور این نکته را در ذهن داشته باشید که تمامی دانشگاه های آلمان از کیفیت بالایی برخوردارند و سعی داشته باشید تمامی دوره های تحصیلی و رشته و دانشگاه ها رو مورد تحقیق و بررسی خودتون قرار بدید و در انتها یکی از آن ها را انتخاب کنید و نگرانی و سردرگمی نداشته باشید.)
  2. تکمیل کردن و آماده کردن مدارک و شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان و در انتها تعیین وقت سفارت ( وب سایت دانشگاه انتخابی شما در این مورد بسیار می تواند به کار شما عزیزان بیاید، تمامی مدارک را مهیا کنید و برای این مرحله زمان بندی مناسبی داشته باشید، در این صورت هیچ مشکلی برای دریافت ویزای تحصیلی نخواهد افتاد.)
  3. فراگیری زبان آلمانی (سعی کنید ۶ ماه پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان یادگیری زبان آلمانی رو نیز استارت بزنید تا در زمان بندی اخذ ویزا دچار مشکل نشوید.)
  4. اثبات تمکن مالی به سفارت کشور آلمان (پیشنهاد میشود حداقل ۲ هفته پیش از درخواست ویزای تحصیلی آلمان این نامه تمکن مالی را داشته باشید.)
  5. درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه مد نظر (به محض اینکه مدارک شما تکمیل شد نوبت به درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد میشود که میتواند آنلاین و یا به صورت پستی باشد، البته جالب است بدونید که در بیشتر دانشگاه های آلمان این کار به صورت آنلاین امکان پذیر خواهد بود ولی شما برای آسودگی خاطر خود از طریق سایت دانشگاه مد نظر و یا تماس با دانشگاه از روند این فرآیند اطمینان حاصل کنید.)
  6. دریافت ویزای تحصیل آلمان (اگر شما از یک کشور غیر اروپایی باشید باید در ابتدا به سفارت آلمان در کشور خودتان مراجعه کنید و مراحل را از آن جا پیگیری نمایید، ولی نکته ای که وجود دارد این است که شما پیش از صدور ویزا توسط سفارت میبایست بیمه درمانی آلمان را تهیه فرمایید.)
  7. یافتن محل اقامت (توصیه می شود ۲ هفته پیش از پرواز به کشور آلمان در ارتباط با این موضوع تصمیم گیری نمایید.)
  8. در انتها ثبت نام در دانشگاه (هفته اولی که شما به آلمان سفر کرده اید باید امور مربوط به ثبت نام در دانشگاه را انجام دهید، نکته اینجاست که با این که تحصیلات عالی در کشور آلمان رایگاه ارائه میشود ولی به هر حال شما باید مبلغی حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو بابت ثبت نام پرداخت نمایید و سپس به دفتر دانشگاه خود رفته و نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نمایید.)

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان با کمترین هزینه

مدارک مورد نیاز در مسیر تعیین وقت سفارت آلمان

یکی از مراحل ابتدایی در مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان، تعیین وقت سفارت محسوب می شود که برای آن به مدارکی نیاز خواهید داشت که ما برای شما لیست آن ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد. این مدارک شامل: فرم درخواست ویزا ، مدارک مبتنی بر دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان (مرحله ۱) ، ارائه انگیزه نامه تحصیلی ، مدارک شناسایی فرد متقاضی ، ۶۰ یورو پول نقد به منظور صدور ویزای تحصیلی آلمان ، مدرک زبان آلمانی اخذ شده ، ارائه فرم تمکن مالی ، مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات هر مقطع تحصیلی می باشد.

در انتهای این بخش باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که وقت درخواست ویزای تحصیلی از سفارت امکان دارد مدتی طول بکشد. برای این کار شما ابتدا فرم مربوطه را به صورت اینترنتی تکمیل کرده که بعد از این مرحله یک ایمیل به نشانه تایید فرم شما به شما ارسال خواهد شد. پس از آن شما برای دریافت ایمیل بعدی چند ماهی صبر خواهید کرد تا وقت سفارت شما به صورت دقیق مشخص گردد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان با بهترین امکانات

چکیده مطالب

در این مطلب دیدیم که روند مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان به صورت دقیق و کامل به چه صورت است و تمامی مدارکی را که در راه اخذ ویزای دانشجویی آلمان به آن احتیاج خواهید داشت رو برای شما عزیزان ذکر کردیم و همینطور سعی کردیم تمام نکات ریز و درشتی که در رابطه با مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان وجود داشت، خدمت شما عزیزان بیان کنیم و امیدواریم که شما عزیزان نیز از این مطلب کاربردی که تحت عنوان مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای شما عزیزان تهیه شده است، نهایت استفاده رو برده باشید.