این روزها همه کسانی که به درس و دانشگاه علاقه دارند، از تحصیل در کشورهای پیشرفته خصوصا در زمینه دانشگاهی استقبال می کند. اما سوال اینجاست که برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی خصوصا در مقطع کارشناسی ارشد چه اقداماتی باید صورت گیرد؟ آیا میتوان از پس هزینه های تحصیل در کشوری پیشرفته برآمد؟ در این مقاله به بررسی و شرح این مسائل میپردازیم. با ما همراه باشید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از محبوب ترین کشورهایی که برای ادامه تحصیل خصوصا در مقطع کارشناسی ارشد (Master) شناخته شده، کاناداست. در واقع این کشور، تلاش کرده تا با قرار دادن فرصت ها و رقم زدن بهترین تجربه ها شرایط بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم آورد و حتی امکان اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی را نیز در اختیار آنان قرار دهد، در واقع همین امر موجب شده تا افراد خواهان پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی افزایش پیدا کند.

پیش نیاز اخذ پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا به چه صورتی است؟ 

میتوان گفت که در مقطع کارشناسی ارشد کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲ تا ۱۷ هزار دلار میباشد و امکان اخذ اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد؟

جالب است بدانید که در دوره های کارشناسی ارشد که by course ارائه میشوند معمولا بورسیه وجود ندارد. در دوره هایی که by research هستند دانشجو اغلب نوعی از بورسیه را دریافت میکند ولی در قبال آن ملزم به کار کردن روی پروژه هایی که استاد تعیین میکند خواهد بود.

آیا بعد از ورود به کانادا میتوانم درخواست بورسیه بدهم؟

بله. معمولا از شرکت ها و سازمان های بزرگ مبالغی برای تحقیق و توسعه به دانشگاه ها داده میشود، اساتید هم بر اساس بودجه ای که در دست دارند بخشی از این پروژه های تحقیقانی را به دانشجو ها میدهند و در قبال آن نوعی از کمک هزینه را اعطا میکنند.

کل کار  اخذ پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی و اپلای برای ویزای کانادا چقدر طول میشکه ؟

پروسه پذیرش تحصیلی کانادا ۲ تا ۴ ماه خواهد بود. پروسه ویزا هم ۲ تا ۴ ماه.

هزینه های من برای اقدام کردن چه چیز هایی را شامل میشود؟

 1. هزینه هایی که شما باید به سازمان های مربوطه پرداخت کنید به شرح زیر است:
 2. هزینه های انجام کارها از طریق موسسات مجاز (بین ۱۲۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار بسته به پرونده شما)
 3. هزینه های ادمیشن فی دانشگاه ها (ادمیشن فی هر دانشگاه اغلب ۱۰۰ دلار میباشد)
 4. هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی کانادا ( ۲۳۵ دلار برای هر متقاضی)‌
 5. هزینه مربوط به ویزای کار همراه ( ۱۰۰ دلار )
 6. هزینه های مربوط به دریافت CAQ برای استان کبک ( ۱۱۱ دلار)

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

از جمله بهترین راه هایی که باعث می شود کشور های پیشرفته و البته صاحب سبک، ویزای کشورشان را در اختیار متقاضیان ورود به آن قرار دهند، اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی می باشد. خصوصا کشور کانادا که پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، امکان دریافت اقامت دائم این کشور را نیز برای دانشجویان ممتاز فراهم آورده است. هر چند که دریافت ویزا و پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی این روز ها دردسر های خاص خود را دارد اما در نهایت در صورت در اختیار داشتن شرایط لازم این خواسته محقق خواهد شد.

شرایط پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که میخواهید پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی را دریافت نمائید باید در جریان باشید که هزینه تحصیل در این کشور، نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان تر بوده اما با این حال مهم ترین شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد داشتن تمکن مالی مناسب است. متقاضیان این مقطع باید طی دوره ۱ الی ۲ ساله، درس های خود را به اتمام برساند و با دفاع از پایان نامه خود و طی کردن دوران کارآموزی در رشته مورد نظر فارغ التحصیل شوند. نکته قابل توجه این است که داشتن مدرک ۴ ساله کارشناسی با معدل حداقل ۱۴ از مهمترین شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به حساب می آید.

برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد چه مراحلی باید طی شود؟

همانگونه که گفته شد دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی مستلزم در اختیار داشتن شرایط بسیار زیاد و البته مهمی است. در این قسمت در نظر داریم به آنها اشاره کنیم.

 • زبان

در اختیار داشتن IELTS آن هم با نمره حداقل ۶.۵ از جمله ضروری ترین مدارکی است که باید به دنبال تهیه آن باشید. در واقع متقاضیانی که از کشور های غیر انگلیسی زبان برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی آن هم در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کنند باید بدانند در غیر اینصورت نمیتوانند به خواسته شان برسند.

 • در اختیار داشتن مدارک دانشگاهی

اگر تمایل به ادامه تحصیل و دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی آن هم در مقطع کارشناسی ارشد (Master) هستید باید بدانید که در اختیار داشتن مدارک ۴ ساله کارشناسی شما با حداقل معدل ۱۴ از جمله دیگر مدارکی است که باید ترجمه شده و برای دانشگاه مورد نظر خود در کانادا همراه با سایر مدارک ارسال نمایید.

پذیرش تححصیلی کانادا تضمینی با اپلای باما

 • رزومه

در اختیار داشتن مدارکی همچون ۲ توصیه نامه از اساتید باتجربه دانشگاه، گواهینامه های علمی معتبر و البته نمونه کار ها و فعالیت هایی که تاکنون انجام داده اید میتواند در این راستا برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی در کارشناسی ارشد به شما کمک کند.

دلیل انتخاب کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 • کانادا نظام آموزشی بسیار باکیفیتی را برای متقاضیان فراهم می آورد
 • از محیطی امن و البته تنوع زیاد برای دانشجویان بهره مند است
 • یک کشور انگلیسی زبان است
 • دانشگاه ها و موسسات آموزشی متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد
 • مدرک کارشناسی آن در تمامی کشورها معتبر بوده و مورد قبول است
 • هر بخش از کانادا فرهنگ و شیوه منحصر به فرد خود را دارد

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

یکی از مهمترین مسائلی که در رابطه با دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی وجود دارد و ذهن افراد را به خود مشغول می کند هزینه های تحصیل در این کشور می باشد. اما همانطور که گفته شد، تحصیل در کانادا از سایر کشور ها همچون انگلیس و استرالیا پایینتر بوده و همین مسئله متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

اما به صورت کلی پرداخت شهریه بردای دانشجویان بین المللی در کانادا هر ساله چیزی حدود ۱۲ الی ۲۰ هزار دلار را به همراه خواهد داشت که با توجه به افزایش قیمت دلار این مبلغ برای ایرانیان روز به روز سنگین تر خواهد شد. که البته باید هزینه های زندگی در این کشور را به هزینه های دانشگاهی بیافزایید که این هزینه ها بین ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار در ماه می باشد. هر چند که با زندگی در شهر های کوچک این هزینه ها را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و با توجه به اینکه اجازه کار برای دانشجویان خارجی در این کشور مهیاست افراد می توانند با وجود فرصت های شغلی بسیار زیادی که در این کشور مهیاست، هزینه زندگی دانشجویی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تامین کنند.

هزینه پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی

سخن آخر

به طور کلی میتوان دریافت که هر چند تحصیل در کشورهای خارجی و بدور از خانواده سختی هایی را با خود به همراه دارد اما کشور کانادا با توجه به امکاناتی همچون دانشگاه های خوب، زندگی مناسب، هزینه های معقول و… شرایط مناسبی را برای تحصیل در این کشور برای متقاضیان فراهم آورده است. و همین مسئله را میتوان دلیل اصلی افزایش متقاضیان سالانه دریافت پذیرش تحصیلی کانادا تضمینی دانست. اگر تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای دیگر همچون آمریکا، فرانسه، استرالیا و… را دارید توصیه می شود که حتما آنها را مطالعه فرمایید.