اطلاع از میزان هزینه زندگی در کانادا برای علاقمندان به مهاجرت و زندگی در این کشور، اهمیت زیادی دارد. افرادی که قصد اپلای کانادا را دارند باید پیش از هر اقدامی در مورد هزینه‌های زندگی در این کشور تحقیق کنند. کانادا به عنوان یکی از مقاصد مهم و اصلی مهاجرت در دنیا محسوب می‌شود. از این رو دانستن این اطلاعات ضروری است. آیا شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید اپلای کانادا را انجام دهید و مهاجرت تحصیلی کنید؟ آیا قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در آنجا را دارید؟ اگر چنین است با اپلای باما همراه شوید، تا شما را از هزینه زندگی در کانادا و شرایط اقتصادی این کشور آگاه کنیم.

 

شرایط اقتصادی کانادا برای زندگی

کانادا جزو کشورهای ثروتمند دنیا است و اقتصادی قوی دارد. کانادا کشوری صنعتی محسوب می‌شود که بخش اعظم صنعت آن در استان‌های کبک و انتاریو قرار دارد. در کانادا بخش‌های تولیدی زیادی در زمینه غذا، نوشیدنی و کاغذ وجود دارد. فلزات و پتروشیمی نیز در این کشور فعالیت زیادی دارد. در مناطقی چون بریتیش کلمبیا، صنایع معدن، توریسم و جنگلداری، منابع اصلی اقتصادی این کشور هستند. آلبرتا نیز در زمینه نفت و گاز، مواد معدنی و چوب، فعالیت اقتصادی کم‌نظیری دارد. بنابراین منابع اقتصادی کانادا زیاد هستند و در این کشور پراکندگی دارند. این شاخصه اقتصادی کانادا سبب شده که مناطق مختلف این کشور و شهرهای گوناگون آن، هزینه‌هایی متفاوتی داشته باشند.

با این حال اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید نگران هزینه زندگی در این کشور نباشید. زیرا با دریافت بورسیه تحصیلی کانادا بسیاری از هزینه‌های شما پوشش داده می‌شود. اگر قصد دارید بیشتر بدانید، بورسیه تحصیلی کانادا با اپلای باما را مطالعه کنید.

هزینه زندگی در کانادا

حقوق و درآمد زندگی در کانادا

بدون شک هزینه زندگی در کانادا برای هر فرد و یا خانواده‌ای بر طبق سبک زندگی و درآمد آنها تعیین می‌شود. جایی که برای سکونت در کانادا انتخاب می‌شود، در هزینه زندگی در این کشور موثر است. بنابراین پیش از وارد شدن به بحث هزینه زندگی در کانادا، ابتدا داشتن اندکی اطلاعات در مورد درآمد در کانادا، ضروری است. درآمد کار در کانادا بر طبق جنسیت افراد که مرد باشند و یا زن، متفاوت است. برای مثال، میانگین درآمد یک مرد در کانادا در یک ساعت، ۲۷دلار است. در حالی که درآمد یک زن در کانادا در یک ساعت در حدود ۲۳دلار است. از طرفی کارمندان تمام وقت در کانادا، در حدود ۲۷دلار در ساعت حقوق می‌گیرند. در مقابل، کارمندان نیمه وقت در این کشور، میانگین درآمدشان در یک ساعت، در حدود ۵/۱۸دلار است.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا، به سبک زندگی فرد، جایی که سکونت دارد و میزان درآمد وی بستگی دارد. با این حال می‌توان گفت، منطقه، استان و شهری که در آن سکونت دارید، بیشترین تاثیر را بر هزینه زندگی در کانادا دارد. هزینه زندگی در کانادا را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد. یک دسته هزینه‌های روزانه فرد که شامل خوراک، هزینه حمل و نقل، انرژی و اینترنت و مالیات می‌شوند. دسته دوم، شامل هزینه‌های ثابت زندگی است که مسکن، ماشین و غیره را در بر می‌گیرد. دسته سوم هزینه‌هایی است که با اقامت در کانادا برای فرد ایجاد می‌شوند. این هزینه‌ها شامل پس‌انداز، هزینه سفر و … می‌شوند.

هزینه خوراک و هزینه‌های روزمره در کانادا

هزینه خوراک در کانادا هزینه چندانی را در بر نمی‌گیرد. خرید از حراجی‌های هفتگی که در این کشور برگزار می‌شود، می‌تواند سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود. برای مثال، هزینه خوراک یک خانواده پنج نفره در کانادا حدود ۶۵۰ دلار است. با این حال این هزینه‌ها می‌تواند در شهرهای گران کانادا در حدود ده درصد افزایش پیدا کند. بالعکس این رقم در شهرهای ارزانتر کانادا در حدود ده درصد، کاهش می‌یابد. جالب است بدانید یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان کانادا در حدود ۱۶دلار برای فرد، هزینه خواهد داشت. اگر همین غذا را در یک رستوران معمولی صرف کنید، در حدود ۳۲دلار خواهد بود.

هزینه برخی اقلام خوراکی در کانادا

هزینه یک لیتر آب معدنی در کانادا در حدود ۵/۲ دلار است.
هزینه یک یک لیتر شیر در کانادا در حدود ۵/۲ دلار است.
هزینه یک کیلو برنج در کانادا در حدود۵ دلار است.
هزینه یک شانه تخم مرغ در کانادا در حدود ۵/۳ دلار است.
هزینه یک کیلو گوشت ران در کانادا، در حدود ۱۵دلار است.
هزینه یک کیلو گوجه در کانادا، حدود ۴ دلار است.
هزینه یک کیلو سیب زمینی در کانادا در حدود۳ دلار است.
هزینه یک کیلو پیاز در کانادا در حدود ۵/۲ دلار است.
هزینه هر کیلو میوه در این کشور، در حدود ۵/۲ الی۳ دلار است.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا با هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی کانادا نیز، به خاطر وجود حراجی‌های مختلف، در شهری مثل تورنتو، به صرفه است. البته هزینه‌هایی مانند پوشاک بستگی به علاقه و سلیقه فرد دارد. این هزینه ماهیانه در حدود ۳۰ الی ۴۰دلار هزینه در بر می‌گیرد.

برخی هزینه‌های پوشاک در کانادا

هزینه یک شلوار جین در کانادا در حدود ۶۰ دلار است.
هزینه یک دست لباس در کانادا ۴۰دلار است.
هزینه یک جفت کفش نایک در حدود ۱۰۰دلار است.
هزینه یک جفت کفش رسی در کانادا، در حدود ۱۲۰ دلار است.

بخش زیادی از هزینه‌های زندگی در کانادا، صرف بیمه، هزینه بنزین، تعمیر ماشین و رفت و آمد می‌شود. برای مثال، هزینه بنزین در ونکوور از شهر تورنتو، گرانتر است. هزینه هر لیتر بنزین در تورنتو در حدود ۵/۱دلار است. بیمه درمانی در کانادا بخصوص در شهر تورنتو، رایگان است. اما در ونکوور، برای هر فرد در حدود ۴۰دلار هزینه دارد. برخی هزینه‌های جانبی نیز در همه جای کشور کانادا یکسان هستند. برای مثال هزینه استفاده از تلفن و اینترنت در تمام مناطق، استان‌ها و شهرهای کانادا یکسان بوده و در حدود ۴۰ دلار هزینه دارد.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه مسافرت در کانادا

یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کانادا هزینه مسافرت به این کشور است. میزان این هزینه نیز نسبت به کشور انتخابی فرد برای مسافرت و میزان نیاز وی به تعداد مسافرت‌ها، متفاوت است. گاه ممکن است مسافرتی کوتاه مدت به کشور زادگاه فرد یعنی ایران، برای یک ماه، هزینه‌ای ۱۰هزار دلاری برای فرد داشته باشد. فاصله زیاد ایران تا کانادا و هزینه زیاد بلیت این کشور است، که مسافرت به ایران را پر هزینه می‌کند.

هزینه مالیات، بیمه در کانادا

مالیات، جزو هزینه‌های زندگی در کانادا است. در صورت کارفرما بودن، سالانه، ملزم به پرداخت آن هستید. اگر کارمند جایی هستید که حقوق شما، مرتب، پرداخت می‌شود، این هزینه از حقوق شما کسر می‌شود. میزان مالیات با حقوق شما، ارتباط مستقیم دارد. هزینه بیمه عمر یا بیمه‌ای که برای بیماری برای یک شخص در کانادا، در نظر گرفته می‌شود، متغیر است. زیرا سن و سال فرد، وضعیت جسمانی وی و جنسیت او در هزینه‌ها تاثیر مستقیم دارد.

 

هزینه اجاره ملک در کانادا

هزینه اجاره مکانی برای اقامت، از جمله هزینه‌های زندگی در کانادا است. هزینه آپارتمان در جاهای مختلف کانادا یکسان و در برخی جاها، نیز متفاوت است. جالب است بدانید که هزینه اجاره آپارتمان در هر دو شهر تورنتو و ونکوور یکی است. در عین حال، اگر محل آنها در مرکز شهر و یا حومه، باشد، قیمت آنها متفاوت است. برای مثال، هزینه یک آپارتمان در مرکز شهر در حدود ۸۰۰ تا ۲۵۰۰دلار و در حومه شهر در حدود ۷۰۰تا ۱۵۰۰ دلار کانادا است.

خرید ملک در کانادا، هزینه زیادی دارد از این رو معمولا بیشتر کسانی که کانادا را برای اقامت انتخاب می‌کنند، سکونت خود را از طریق اجاره ملک، دنبال می‌کنند. به این منظور جالب است بدانید، هزینه یک متر مربع زمین مسکونی در مرکز شهرهای کانادا در حدود ۶۰۰۰دلار و در حومه شهر در حدود ۴۰۰۰دلار است.

هزینه زندگی در کانادا

گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی

اگر دوست دارید گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی را بشناسید، ما فهرستی از این شهرهای گران را به شما ارائه می‌کنیم.

  • شاید باورتان نشود اما ونکوور و بریتیش کلمبیا در ردیف اول گرانترین شهرهای کانادا قرار می‌گیرند.
  • شهرهای تورنتو و انتاریو را شاید بتوان در ردیف دوم شهرهای گران کانادا قرار داد.
  • شهرهای ویکتوریا و کلگری دیگر شهرهای گران قیمت کانادا هستند که در ردیف بعدی شهرهای گران کانادا قرار می‌گیرند.
  • شهرهای آلبرتا و همیلتون، نیز جزو شهرهایی هستند که هزینه زندگی در آنها بالاست. این شهرها در ردیف چهارم شهرهای گران کانادا قرار دارند.

با این حال نباید این نکته را فراموش کنید که شهرهایی که نام بردیم جزو شهرهای ثروتمند و غنی کانادا هستند. سطح اقتصاد این شهرها بالاست. پس طبیعتا درآمدی که در آنها به دست می‌آید، سطح بالاتری دارد. بر این اساس، گرانی این شهرها با سطح درآمد ساکنان آن، همخوانی دارد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا، از حد متوسط جهان بالاتر است. کانادا جزو کشورهایی است که هزینه زندگی در آن بالاست. اما نکته حائز اهمیت این است که کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست. از این رو در شهرهای آن، هزینه زندگی در حدود ۱۰۰۰ الی ۱۳۰۰دلار در ماه تخمین زده شده است. این در حالی است که همین هزینه در شهرهای گران کانادا دو برابر است.

میانگین هزینه خوراک دانشجو در کانادا، در یک ماه، در حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار است. خرید از حراجی‌ها، می‌تواند تا حدودی هزینه را کاهش دهد. جالب است بدانید که هزینه یک بلیط یک طرفه در کانادا در حدود ۳دلار است. هزینه کرایه تاکسی برای رفت و آمد در کانادا برای دانشجو در حدود ۲الی ۶دلار است.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه‌ اقامت دانشجو در کانادا

دانشجویی که اپلای کانادا را انجام داده و در این کشور پذیرفته شده است، بر طبق نیاز، مکان‌های متفاوتی برای اقامت در نظر می‌گیرد.اگر دانشجو هستید و قصد دارید از هزینه‌ زندگی دانشجویی در کانادا بیشتر بدانید به این سایت سر بزنید.

  • هزینه خوابگاه دانشگاه برای دانشجو، در حدود ۲۰۰تا ۶۰۰دلار در ماه متغیر است.
  • هزینه خانه‌های دانشجویی در حدود ۴۰۰تا ۸۰۰دلار برای دانشجو، متفاوتند.
  • هزینه یک آپارتمان مشترک برای اقامت دانشجو در حدود ۳۰۰ الی ۷۰۰ دلار در ماه است.

 

سخن آخر

هزینه زندگی در کانادا، کاملا بستگی به سلیقه، کیفیت، سطح درآمد و منطقه‌ای که برای زندگی انتخاب می‌کنید، دارد. با این حال نمی‌توان از نیازهای شما در زندگی چشم‌پوشی کرد. کانادا کشوری است که به دلیل داشتن اقتصاد خوب، کیفیت زندگی در آن بالاست. از این رو می‌توان انتظار گران بودن از آن را داشت. با این حال سطح درآمد نیز در این کشور بالاست. امیدوارم با اطلاعاتی که اپلای باما در اختیار شما می‌گذارد، از انتخاب کانادا برای تحصیل و زندگی، لذت ببرید.