سلام دوست عزیز، امیدوارم که این مقاله تحت عنوان هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا هم مثل مقاله های دیگه سایت اپلای باما مورد توجه و قبول شما عزیزان واقع بشه. حتما در ادامه با این مطلب همراه باش. جالب است بدونید که دانشگاه های کشور ایتالیا مقصدی بی نظیر برای دانشجویان و بخصوص برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و نکته جالب توجه اینجاست که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور بصورت شگفت انگیزی پایین است و این امر به دلیل یارانه ایست که دولت این کشور به بخش آموزش اعطا کرده است و فرصتی بسیار مناسب برای متقاضیان فرآهم آمده است. در ادامه مطلب هزینه_تحصیل_و_زندگی_در_ایتالیا ما به هزینه های تحصیلی و انواع هزینه های زندگی در ایتالیا خواهیم پرداخت و این موضوع رو با جزئیات تمام بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه مطلب هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا با سایت اپلای باما همراه باشید.

تمام هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا بروز

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

در ابتدای مقاله و برای بار دوم خدمت شما عزیزان عنوان می کنم که هزینه های تحصیلی برای دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا بسیار کم و پایین است و شما عزیزان به سادگی میتوانید از پس خرج و مخارج تحصیلی خود در این کشور اروپایی بر آیید. شما عزیزان قادر هستید علاوه بر تحصیل در بهترین و استاندارد ترین دانشگاه های دنیا در این کشور، از بعضی از جاذبه های فرهنگی و تاریخی این کشور با قیمت بسیار مناسب دیدن کنید و از زندگی کردن در کنار امر تحصیل در کشور ایتالیا لذت ببرید.

نکته مهم : نکته حائز اهمیت که همه باید از آن اطلاع داشته باشیم این است که هزینه های تحصیلی برای دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان خارجی به یک اندازه است و همچنین دانشجو خواهد توانست با توجه به مشکل مالی، شهریه ای کمتر از حد معمول پرداخت نماید و همچنین در مشهور ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های کشور ایتالیا تحصیل کند که این موضوع بسیار فوق العاده به حساب می آید، در همین راستا شما عزیزان همچنین می توانید مقاله تحصیل در ایتالیا بصورت رایگان امکانپذیر است؟ را در سایت اپلای باما مطالعه فرمایید.

آخرین نکته ای که در ارتباط با هزینه های تحصیلی در کشور ایتالیا باید خدمت شما ذکر کنیم این است که هزینه های تحصیلی در این کشور هم مانند کشور های دیگر به نوع دانشگاه شما، شهری که در آن تحصیل می کنید، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی مورد نظر شما بستگی خواهد داشت و شما عزیزان در ادامه این مطلب میتوانید از جزئیات این موضوع با خبر شوید. پس ادامه مطلب رو به هیچ عنوان از دست ندید.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه های عمومی کشور ایتالیا

نکته ای که پیش تر نیز اشاره هایی به آن شد این است که دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا، هزینه های مربوط به تحصیل خود را با توجه به رشته تحصیلی متقاضی و سطح مدرک تحصیلی وی مشخص می نمایند، اما بصورت کلی می توان گفت که میانگین هزینه های شهریه در آن ها بین ۸۵۰ الی ۱۰۰۰ یورو در سال می باشد که بسیار پایین و مقرون به صرفه به حساب می آید و شما عزیزان به سادگی می توانید آن را تامین نمایید.

البته این نکته نیز وجود دارد که این هزینه ها در دانشگاه های دولتی که اعتبار بیشتری دارند امکان دارد از ۱۰۰۰ یورو در سال نیز بیشتر شود ولی اختلاف محسوسی نخواهد داشت. نکته پایانی این بخش از مقاله اینجاست که همانطور که پیش تر هم مختصرا اشاره شد؛ دانشجویان قادر هستند با توجه به میزان درآمد والدین و شرایط مالی خود شهریه دانشگاه های دولتی ایتالیا را پرداخت نمایند و این امر بسیار مهم و جذاب می باشد.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی کشور ایتالیا

در مورد مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا و در ارتباط با دانشگاه های خصوصی کشور ایتالیا میتوان اینطور عنوان کرد که این دانشگاه ها اغلب هزینه های بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی برای متقاضیان به همراه دارند و بیشتر آنها هزینه هایی یک اندازه از دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی دریافت می کنند و میتوان گفت که متوسط شهریه دانشگاه های خصوصی کشور ایتالیا بین ۶ الی ۲۰ هزار یورو در سال خواهد بود و همانطور که میدانید این اختلاف قیمت از ۶ الی ۲۰ هزار یورویی مربوط به شهر تحصیلی، رشته، مقطع تحصیلی و سطح مدرک دانشجو می باشد.

میزان شهریه بعضی از دانشگاه های معروف کشور ایتالیا

  • دانشگاه تورین : میانگین شهریه ۲۸۰۰ یورو در سال
  • دانشگاه پلی تکنیک میلان : میانگین شهریه ۳۳۰۰ یورو در سال
  • دانشگاه پادوا : میانگین شهریه ۴۰۰۰ یورو در سال
  • دانشگاه بولونیا : میانگین شهریه ۲۱۰۰ یورو در سال
  • دانشگاه فوسکاری ونیز : میانگین شهریه بین ۲۲۰۰ تا ۶۴۰۰ یورو در سال

ریز هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا نیز مثل دیگر کشور ها شامل مواردی همچون؛ هزینه های مربوط به مسکن، هزینه های مربوط به خورد و خوراک، هزینه های مربوط به حمل و نقل، هزینه های جانبی تحصیلی و هزینه های مربوط به گردش، تفریح و اوقات فراغت و … می باشد که در ادامه این بخش از مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

هزینه مسکن

مهم ترین قسمت هزینه های غیر تحصیلی یک دانشجو در بیشتر کشور ها از جمله ایتالیا، مسکن است و این هزینه برای افراد با شرایط مختلف متفاوت است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد؛

دانشجویانی که در خوابگاه های دانشجویی سکونت دارند به ازای هر ماه رقمی بین ۲۵۰ الی ۳۰۰ یورو باید پرداخت نمایند و این هزینه برای دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند به ۴۰۰ یورو در ماه هم خواهد رسید و همینطور دانشجویانی که با خانواده خود مشغول به زندگی هستند هزینه ای معادل ۲۰۰ یورو در ماه باید برای اجاره بهای محل سکونت خود کنار بگذارند. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که حدود ۷۵ درصد از افراد از محل سکونت دانشجویی و یا بصورت کلی از سکونت دانشجویی در ایتالیا راضی و خشنود هستند که این بالاتر از میانگین دنیا به حساب می آید.

هزینه مربوط به خورد و خوراک

در ابتدای این بخش از مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا، باید بگویم که هزینه تهیه مواد غذایی در ایتالیا گران نیست و بصورت میانگین باید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ یورو صرف خرید مواد غذایی در ایتالیا کنید. جالب است بدانید که هزینه یک وعده غذا، در رستوران های میان رده ایتالیایی بین ۵ الی ۱۳ یورو خواهد بود.

هزینه مربوط به حمل و نقل

در ابتدا باید ذکر کرد که حمل و نقل عمومی در کشور ایتالیا بهترین گزینه به شمار می آید. در این راستا باید گفت که هزینه بلیط یک ماهه اتوبوس های کشور ایتالیا برای دانشجویان بین ۲۵ تا ۳۵ یورو خواهد بود. این نکت بسیار جالب است که شما عزیزان در شهر میلان قادر هستید یک دوچرخه را به مبلغ روزانه ۲.۵ یورو و یا هفته ای ۶ یورو اجاره نمایید. همچنین میتوانید برای مسیر های بین شهری از قطار های سریع و سیل این کشور بهره بگیرید که سرویس دهی مناسبی خواهند داشت و هزینه آن ۲۰ یورو به ازای هر سفر خواهد بود که شما میتوانید با رزرو به موقع و از قبل، تا ۷۰ درصد تخفیف بگیرید.

هزینه های جانبی زندگی در کشور ایتالیا

  • هزینه های جانبی زندگی در این کشور شامل موارد زیر است:
  • هزینه تلفن همراه، اینترنت و سایر هزینه های خدماتی : تقریبا ۱۴۰ یورو در ماه
  • هزینه های مربوط به تفریح، سرگرمی و صرف اوقات فراغت : تقریبا ۱۲۰ یورو در ماه
  • هزین های جانبی تحصیلی، مانند خرید کتاب، جزوه و وسایل آموزشی : تقریبا ۴۵ یورو در ماه
  • هزینه مربوط به بیمه دانشجویی : حدودا بین ۹۸ تا ۱۵۰ یورو در سال

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا ملاحظه فرمودید، در ابتدا به بررسی هزینه های تحصیل در کشور ایتالیا پرداختیم و این هزینه را در ۲ بخش دانشگاه های عمومی و داشنگاه های خصوصی کشور ایتالیا بررسی کریدم و همچنین میزان شهریه بعضی از دانشگاه های معروف کشور ایتالیا بررسی کردیم و در ادامه به بخش دوم مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا تحت عنوان هزینه های زندگی در ایتالیا پرداختیم و هزینه های مربوط به مسکن، حمل و نقل، خورد و خوراک و سایر هزینه های جانبی زندگی در کشور ایتالیا رو بررسی کردیم و مطلب هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا را به انتها بردیم. امیدوارم نهایت استفاده رو از این مطلب کاربردی برده باشید.