سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالتون خوب باشه و از این مطلب هم مثل گذشته نهایت استفاده رو ببرید. جالبه بدونید که هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا به عوامل مختلفی وابسته است و این عوامل شامل اینکه در کدام شهر و یا منطقه قصد زندگی و تحصیل را دارید و یا اینکه دانشگاه مد نظر شما دولتی و یا خصوصی باشد و یا اینکه رشته تحصیلی شما چیست، میزان اعتبار و رنکینگ دانشگاه مورد نظر و این که مقطع تحصیلی شما از چه قرار است، می باشد. به هر حال هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا بصورت میانگین محاسبه شده و در ادامه برای شما عنوان خواهد شد. بنابراین در ادامه مقاله هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا با سایت اپلای باما همراه باشید تا از جزئیات و اطلاعات بروز در این زمینه با خبر بشید.

اطلاعات هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

همانطور که پیش تر هم خدمت شما عزیزان عرض شد، هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا به عواملی بستگی دارد که پیش تر ذکر کردیم و الآن قصد داریم جزئیات و موارد ریز تر آن را بررسی کنیم. شما عزیزان همچنین می توانید در این راستا مقاله پذیرش تحصیلی استرالیا در تمامی مقاطع را مطالعه بفرمایید. به صورت کلی چنانچه قصد تحصیل در کشور استرالیا را دارید پیش از هر چیز میبایست از تمامی موارد در ارتباط با هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا آگاهی داشته باشید و برای آینده تحصیلی و یا زندگی در این کشور برنامه ریزی های مالی و غیر مالی را داشته باشید و با آرامش خاطر و با برنامه ای دقیق و حساب شده به این کشور زیبا سفر کنید.

جالب است بدانید که وب سایت Study in Australia وب سایت رسمی دولت استرالیا برا دانشجویان بین المللی و خارجی بوده و هزینه های سالیانه زندگی و هزینه ها و شهریه های تحصیلی را میتوانید از این سایت به صورت بروز و معتبر پیگیری نمایید.

نکات ابتدایی در خصوص هزینه های تحصیلی در استرالیا

نکته مهم در ارتباط با پرداخت هزینه های تحصیلی اینجاست که در واقع شما عزیزان به عنوان دانشجویان خارجی و بین المللی در کشور استرالیا میبایست، قبل از آغاز ترم تحصیلی شهریه دانشگاه خود را پرداخت نمایید. نکته مهم دیگر این است که بعضی از موسسات آموزشی و دانشگاه ها در کنار شهریه تعیین شده دانشگاه، هزینه های جانبی دیگری مثل، هزینه های مربوط به استفاده از کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و خدماتی، گردشگری و … دارند و بعضی هزینه های دیگر وجود دارد که خاص رشته شما می باشد و شما میبایست با توجه به رشته خود آن ها را پرداخت نمایید؛ به عنوان مثال برای رشته معماری و عکاسی و … هزینه هایی مانند خرید کتاب های خاص رشته خود، نوشت افزار باید پرداخت نمایید که در این ارتباط میتوانید اطلاعات کامل و کافی را از وب سایت دانشگاه مقصد خود در استرالیا بصورت دقیق پیگیری نمایید.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نکته مهم : وزارت امور داخلی برای دریافت ویزای دانشجویی برای استرالیا ملزومات مالی نیاز خواهد داشت که باید آنها را مطالعه فرمایید و برای جزئیات بیشتر در مورد چگونگی تهیه شواهد مورد نیاز برای تأمین هزینه های اقامت خود، از جمله هزینه سفر، تحصیل و زندگی خود در این کشور باید اطلاعات خود را کامل کرده و سپس اقدام نمایید.

شهریه مقاطع مختلف جهت تحصیل در کشور استرالیا

در ارتباط با هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف کشور استرالیا باید اینطور بیان کرد که این هزینه ها همانطور که پیش تر گفتیم برای انواع شرایط، متفاوت خواهد بود و مبالغی که در زیر عنوان می کنیم بصورت میانگین خواهد بود و با توجه به آمار های جهانی و کشور استرالیا بصورت بروز ترین حالت برای شما عزیزان تهیه شده است:

 • میانگین شهریه های مربوط به تحصیل در مدارس استرالیا : ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا خواهد بود
 • شهریه دوره های زبان در استرالیا : ۱۲۰۰ دلار استرالیا به ازای هر ماه
 • شهریه دوره های آموزش شغلی و دیپلم های حرفه ای و پیشرفته : ۴ هزار دلار برای ۶ ماه تا ۲۲ هزار دلار برای دوره های پیشرفته خواهد بود
 • شهریه دوره تحصیلی کارشناسی : از ۲۰ هزار دلار تا ۴۵ هزار دلار متفاوت خواهد بود که موارد ۴۵ هزار دلاری مربوط به دانشگاه های خصوصی کشور استرالیا در این مقطع می باشد و لازم به ذکر است که بیشتر دانشگاه های فعال در حوزه آموزش در کشور استرالیا، دولتی بوده و هزینه های بسیار مناسب تری از دانشگاه های خصوصی برای شما عزیزان به همراه دارند.
 • شهریه دوره های کارشناسی ارشد : از ۲۲ هزار دلار تا ۵۰ هزار دلار استرالیا در سال می باشد و همانطور که گفتیم هزینه های بیشتر در هر مقطع مربوط به دانشگاه های خصوصی می باشد تعداد این دانشگاه ها در کشور استرالیا خیلی زیاد نیست.
 • شهریه دوره دکترا در استرالیا : از ۱۸ هزار دلار تا ۴۲ هزار دلار استرالیا متغیرر خواهد بود و این تفاوت قیمت بیشتر مربوط به رشته متقاضی می باشد؛ در واقع رشته هایی مانند پزشکی، دامپزشکی، دوره های زایمان، دندانپزشکی و .. هزینه های بیشتری را برای شما عزیزان به دنبال خواهند داشت، تا جایی که شهریه این رشته ها در بعضی موارد تا ۴۰ هزار دلار استرالیا در سال هم خواهد رفت.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا تضمینی

هزینه های مربوط به زندگی در کشور استرالیا

مهم ترین هزینه جانبی که در کنار هزینه های تحصیل خواهید داشت، هزینه اجاره منزل و بصورت کلی مسکن می باشد که این هزینه ها با توجه محل و منطقه ای که آن را برای زندگی انتخاب می کنید وابسته است و به طبع هزینه زندگی در کلان شهری مثل سیدنی با مناطق کنار شهری و روستایی تر متفاوت خواهد بود و نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کیفیت زندگی بصورت کلی در کشور استرالیا بالاست و شما قطعا از زندگی در این کشور احساس رضایت خواهید داشت.

به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان ۱ خوابه در مناطق روستایی تر حدود ۱۰۰۰ دلار ماهیانه خواهد بود و همان آپارتمان در مناطق شهری تر تا ۱۷۵۰ دلار در ماه می تواند هزینه به همراه داشته باشد. اجاره خوابگاه در دانشگاه می تواند به مراتب ارزان تر باشد که این عدد حدودا بین ۳۶۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه خواهد بود.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا بروز

هزینه های جانبی زندگی در استرالیا

 • هزینه مربوط به خورد و خوراک : ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه
 • هزینه مربوط به بیمه دانشجویی : بستگی به نوع بیمه دارد ولی بصورت کلی رقمی بین ۳۵۰ تا ۷۰۰ دلار در سال خواهد بود
 • هزینه گاز و برق : ۵۰ الی ۱۰۰ دلار در ماه
 • هزینه مربوط به تلفن و اینترنت : ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار در ماه
 • هزینه مربوط به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی استرالیا : بین ۴۰ تا ۱۲۰ دلار در ماه
 • هزینه های مربوط به تفریحات و سرگمی : متوسط ۲۰۰ الی ۵۵۰ دلار در ماه

حداقل هزینه های زندگی در کشور استرالیا بصورت کلی در سال ۲۰۱۹

در انتهای مطلب هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا بد نیست بصورت کلی تر بخش هزینه های زندگی را بررسی کنیم و در واقع میتوان گفت که حداقل هزینه های زندگی در کشور استرالیا به صورت مجموع برای سال ۲۰۱۹ میلادی و برای دانشجویان یا سرپرستان : ۲۱۰۴۹ دلار در سال میباشد و این رقم برای شرکایی که با شما همراه هستند مانند پارتنر یا همسر : ۷۳۶۲ دلار در سال در نظر گرفته شده و همینطور برای کودکی که با شما بیاید : ۳۱۵۲ دلار در سال باید هزینه پرداخت نمایید.

تمامی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

چکیده مطالب

در ابتدای مقاله هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا همانطور که احتمالا ملاحظه فرمودید، به ابعداد دیگر موضوع هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا پرداخیتم و نکاتی که در ارتباط با آن باید بدانید به شما عرض کردیم و سپس شهریه مقاطع مختلف جهت تحصیل در کشور استرالیا را برای شما عزیزان بیان کردیم و همینطور در ادامه مطلب هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا به بخش دوم مطلب یعنی هزینه های زندگی در کشور استرالیا رسیدم و تمامی هزینه ها را اعم از مسکن، خورد و خوراک، هزین های مربوط به حمل و نقل، هزینه بیمه دانشجویی سالیانه و هزینه های مربوط به آب و گاز و برق و تلفن و اینترنت بررسی کردیم و در انتهای مقاله به موضوع حداقل هزینه های زندگی در کشور استرالیا بصورت کلی در سال ۲۰۱۹ پرداخیتم و مقاله رو به انتها بردیم. امیدوارم که از این مطلب نهایت استفاده رو برده باشید.