اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا، یکی از اولویت‌های والدین فرزندانی است که در این کشور تحصیل می‌کنند. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، جزو اهداف دانش آموزانی است که به دنبال دست یافتن به آینده تحصیلی و شغلی بهتر، آن را انتخاب کرده‌اند. بر این اساس دانش آموزانی که به سن قانونی نرسیده‌اند، برای رفتن به کانادا نیاز به قیم دارند. قیم آنها که معمولا والدین فرزندان هستند، باید ویزای همراه دانش آموزی بگیرند و فرزند خود را همراهی کنند. در مورد ویزای همراه دانش آموزی کانادا جهت تحصیل فرزندان خود در دبیرستان چه می‌دانید؟ آیا می‌توانید، همراه فرزند خود به کانادا بروید؟ با اپلای باما همراه باشید، تا همه چیز را در مورد ویزای همراه دانش آموزی، جهت تحصیل فرزندان خود بدانید.

تحصیل در مدارس کانادا

مدارس کانادا از رنکینگ علمی بالایی در سطح جهان برخوردار هستند. سیستم آموزشی این کشور، جزو بهترین و قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان است. مدارس کانادا امکانات آموزشی بسیار خوبی دارند و امنیت تحصیلی و اجتماعی در آنها بالا است. اکثر دانش آموزان ایرانی برای دست یافتن به آینده تحصیلی و شغلی بهتر، دبیرستان‌های کانادا را انتخاب می‌کنند. فرزند شما با تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، شانس تحصیل در بهترین دبیرستان‌ها را دارد. فرزند شما با تحصیل در رشته تجربی در دبیرستان‌های کانادا، به دلیل کیفیت بالای تحصیل، به راحتی می‌تواند به طور مستقیم رشته‌های پزشکی این کشور را در دانشگاه دنبال کند و آینده شغلی خود را تضمین کند.

 ویزای همراه دانش آموزی کانادا و انواع آن

برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای فرزندتان، باید پذیرش تحصیلی یکی از دبیرستان‌های معتبر این کشور را دریافت کرده باشید. پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی از سوی دبیرستانی که مد نظرتان است، می‌توانید برای اخذ ویزا در کانادا، اقدام کنید.

پس از دریافت ویزا جهت تحصیل، چون دانش آموز به سن قانونی نرسیده است، ممکن است والدین وی بخواهند او را تا پایان تحصیل در سفر به کانادا، همراهی کنند. سن قانونی در برخی استان‌های کانادا زیر ۱۸ و در برخی دیگر زیر ۱۹ سال است. بنابراین والدین اگر بخواهند فرزند خود را همراهی کنند، دو راه دارند یا باید ویزای توریستی اخذ کرده و فرزند خود را همراهی کنند و یا از طریق ویزای گاردین اقدام کنند.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای توریستی کانادا به عنوان ویزای همراه

ویزای توریستی که با عنوان Temporary Resident Visaشهرت دارد، همراه با ویزای تحصیلی دانش آموز، توسط والدین وی جهت همراهی، درخواست می‌شود. از این طریق والدین دانش آموز، می‌توانند این ویزای کانادا را که اعتبار آن ۶ ماهه است دریافت کنند، اعتبار این ویزا، ۵ سال است اما به صورت ۶ ماهه صادر می‌شود. در صورت نیاز برای تمدید ویزا یا درخواست دوباره آن مشکلی ایجاد نمی‌شود. در سایت رسمی سفارت کانادا در خصوص ویزای همراه دانش آموزی کانادا ذکر شده است که با توجه به کشور متقاضی، ویزای اقامت موقت، برای وی صادر می‌شود.

با این حال، برای اخذ ویزای توریستی کانادا، ممکن است سفارت، ویزای تحصیلی فرزند را تایید کند، اما درخواست اخذ ویزای توریستی به والدین پذیرفته نشود. البته این موارد به ندرت پیش می‌آید، چون افسر سفارت معمولا به ویزای توریستی چندان حساسیتی نشان نمی‌دهد. با این حال، این روش، چندان قابل اعتماد نیست و ممکن است شما را به نتیجه دلخواهتان نرساند.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا زیرمجموعه ویزای توریستی قرار می‌گیرد. مدت زمان صدور ویزای کانادا، حدود یک ماه به طول می‌انجامد. در این مدت با شرط اینکه، پرونده متقاضی، کامل بوده و مشکلی ندارد، ویزای همراه دانش آموزی، در مدت یک ماه، صادر می‌شود.

بهتر است بدانید اگر دانش آموزی قصد تحصیل در یکی از دبیرستان‌های کانادا را داشته باشد و یکی از والدین وی دانشجوی کانادا باشد و یا ویزای کار این کشور را داشته باشد، فرزندان آنها نیازی به نامه پذیرش دبیرستان ندارند و می‌توانند بدون نامه پذیرش، درخواست ویزای دانش آموزی کانادا را بدهند.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا، گاردین

ویزای همراه دانش آموزی که با عنوان گاردین شناخته می‌شود، نوعی از ویزا است که به والدین دانش آموزان دبیرستان‌های کانادا که ویزای دانش آموزی دریافت کرده‌اند، ارائه می‌شود. این ویزا را ویزای دیداری هم می‌گویند. این ویزا به والدین دانش‌آموز به عنوان قیم وی داده می‌شود. این نوع از ویزا با نا‌م‌‌های همراه، قیم و کاستودین نیز شهرت دارد. وقتی محصلی درخواست ویزای تحصیل را دارد، چون به سن قانونی نرسیده است، ممکن است خانواده وی بخواهند وی را همراهی کنند. بنابراین یکی از اعضای خانواده وی درخواست ویزای کاستودین می‌کند تا به عنوان قیم وی، دانش‌آموز را همراهی کند.

برای درخواست ویزای گاردین، ممکن است قیم دانش آموز یکی از والدین وی باشند. اما اگر والدین وی طلاق گرفته باشند، باید طلاق آنها ثابت شود. سپس یکی از والدین که سرپرستی فرزند را بر عهده گرفته است، می‌تواند با داشتن مدرک، به عنوان قیم دانش آموز، این نوع ویزا را بگیرد.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

شروط گاردینی که غیر از والدین دانش آموز باشد

سن قانونی در نقاط مختلف کانادا، یکسان نیست. برای مثال در آلبرتا یا انتاریو سن قانونی ۱۸ سال است. در صورتی که در استان‌های بریتیش کلمبیا یا لابرادور سن قانونی برای دانش آموز ۱۹ سالگی است. در صورتی که خانواده دانش آموز امکان همراهی وی را نداشته باشند، اگر محصل، فامیلی در کانادا داشته باشد می‌تواند با استفاده از توافق قیم، سرپرستی دانش آموز را عهده‌دار شود.

برای اخذ توافق بین والدین و قیم آنها، باید این توافق را کاستودین هم در کشور والدین و هم در کشور کانادا امضا کند. این توافق باید در حضور یک شخص حقوقی انجام شده و جنبه رسمی داشته باشد. برای این مورد، قیم باید سوگند بخورد که هر آنچه در توافق یا سند گفته شده است، حقیقت دارد و به آن پایبند است. این توافق نوعی استشهادنامه است که باید ترجمه شود. ترجمه این توافق باید رسمی باشد و به تایید قوه قضاییه برسد.

هوم استی و همراهی دانش آموز

راه دیگری که در این مورد وجود دارد این است که والدین دانش آموز، تقاضای هوم استی برای فرزند خود داشته باشند تا از این طریق وی را تحت حمایت خانواده‌ای مطمئن، به عنوان سرپرست، قرار دهند. شروط قیم این است که سن وی از ۱۹ سال کمتر نباشد و اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را داشته باشد.

این شروط الزامی است و برای مواردی که قیم فرد از داخل کانادا انتخاب شده باشد، در نظر گرفته می‌شود. والدینی که از طریق ویزای همراه دانش آموزی کانادا، به این کشور می‌روند، باید برنامه‌ریزی کرده و این نوع ویزای خود را به اقامت کانادا تبدیل کنند. این بخش از تحصیل دانش آموز، یکی از جنبه‌های جذاب زندگی وی است. چون زندگی در بین یک خانواده کانادایی و آشنایی با فرهنگ آنها، می‌تواند بسیار جذاب باشد. در این شیوه، خانواده کانادایی وظیفه دارد اتاقی مستقل در اختیار دانش آموز گذاشته و سه وعده غذایی وی را تامین کند. وظیفه نظارت بر تحصیل و حمایت عاطفی وی را نیز باید بر عهده بگیرد. استفاده از این روش علاوه بر تقویت زبان انگلیسی یا فرانسوی دانش آموز، می‌تواند از لحاظ فرهنگی نیز برای وی مفید باشد.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه گاردین

 • نامه پذیرش تحصیلی از دبیرستانی در کانادا
 • ترجمه ریز نمرات مقاطع پیشین دانش آموز
 • تکمیل فرم‌های مخصوص والدین جهت انی نوع ویزا
 • سن دانش آموز بیشتر از ۱۷ سال نباشد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی توسط والدین یا قیم دانش آموز
 • ارائه ترجمه سند ازدواج والدین
 • صورت گردش حساب ۶ ماه دانش آموز
 • ارائه اصل پاسپورت

تفاوت انواع ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای گاردین و ویزای توریستی تفاوت چندانی ندارند. تنها تفاوت آنها این است که ویزای توریستی کانادا ۶ ماهه است و بعد از گذشت ۶ ماه باید همراه دانش آموز در حدود ۲هفته خارج از کانادا باشد و سپس دوباره به کانادا برگردد. مزیتی که ویزای گاردین نسبت به ویزای توریستی دارد، این است که مدت زمان ویزا، یک ساله است و پس از پایان یک سال، نیاز به خروج، ندارد. یعنی فرد، بدون خروج از کانادا، می‌تواند اقدام به تمدید ویزای خود کند.

سوپر ویزای کانادا برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

اگر در کانادا تحصیل می‌کنید و قصد دارید والدین شما شرایط سوپر ویزا را داشته باشند، باید شما شهروندی کانادا و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشید. شما باید یک نامه امضا شده از فرزند یا نوه‌تان که شما را به کانادا دعوت کرده به همراه گواهی تمکن مالی، برای مدت زمان بازدیدتان داشته باشید. لیست تعداد کسانی که خرجشان را می‌دهید باید مشخص باشند. (فهرست کسانی که باید خرج آنها را بدهید) یک کپی از شهروندی کانادایی مبنی بر اقامت دائم فرزند شما، داشتن بیمه درمانی از شرکت بیمه کانادایی که یک سال از اعتبار آن گذشته باشد و ۱۰۰۰دلار تامین داشته و پرداخت بیمه آن تایید شده باشد.

شما برای درخواست سوپر ویزای خارج از کانادا، باید اجازه ورود به کانادا را داشته و بتوانید یک درخواست معاینه پزشکی بدهید. پدر و مادری که شما را به کانادا دعوت می‌کنید، باید تمکن مالی شما را تامین کنند. بودجه شما باید شامل موارد زیر باشد.

 • تعیین مقدار مالیات بر درآمد
 • میزان درآمد و تاریخ اشتغال
 • تاییدیه بیمه اشتغال
 • تاییدیه پرداخت
 • تاییدیه بانک

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

شرایط دیگر

شرایط مختلفی وجود دارد که قبل از اینکه به کانادا بروید باید آنها را بدانید. شما باید یک دیدار کننده واقعی به کانادا باشید. کسی که بتواند هر موقع خواست به دیدار در کانادا خاتمه دهد. با این شرایط، وقتی شما درخواست می‌دهید، سفارت آن را بررسی می‌کند و میزان وابستگی شما به کشور خودتان، هدف از دیدارتان در کانادا، خانواده‌تان، دارائی و درآمد کلی و ثبات سیاسی کشورتان را مورد بررسی قرار می‌دهند و اگر مشکلی وجود نداشت درخواست شما پذیرفته می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات، با ما تماس بگیرید.

سخن آخر

ویزای همراه دانش آموزی کانادا، برای مقطع دبیرستان برای کسانی صادر می‌شود که فرزند آنها به سن قانونی نرسیده و پذیرش تحصیلی یکی از دبیرستان‌های معتبر کانادا، را دریافت کرده است. اگر دانش آموز به سن قانونی نرسیده باشد، برای تحصیل در کانادا نیازمند همراهی والدین یا قیم است. به این شکل والدین دانش آموز، از طریق ویزای توریستی و یا گاردین می‌توانند فرزند خود را همراهی کنند. اطلاعات این نوشتار از سایت مهاجرت کانادا گرفته شده است. اپلای باما، اطلاعاتی جامع و کامل درباره ویزای همراه دانش آموزی کانادا در اختیار شما قرار داده است.