سلام دوست عزیزم، امیدوارم هرجا که هستی شاد و سلامت باشی و در نهایت آرامش این مقاله رو که در باب موضوع؛ مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای شما عزیزان تهیه شده است را مطالعه نمایید. همانطور که میدانید تحصیل در کانادا به دلیل کیفیت بالای مراکز تحصیلی و دانشگاهی این کشور و همینطور رضایت و کیفیت بالای زندگی و همینطور وجود دانشگاه های در کلاس جهانی، امری ایست که بسیاری از افراد را ترغیب کرده تا به جهت تحصیل و زندگی به این کشور اروپایی سفر کرده و ویزای این کشور را اخذ نمایند. در همین راستا شما می توانید مقاله ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ بصورت تضمینی را در سایت اپلای باما مطالعه فرمایید و سپس مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا را در این مطلب فرا بگیرید. بنابراین در ادامه این مطلب کاربردی از سایت اپلای باما تحت عنوان مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا همراه با ما باشید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا مطمئن

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

در ابتدای امر لازم میدونیم ذکر کنیم که تعداد زیادی از افراد سالیانه و به منظور تحقق بخشیدن به آرزو های خودشون تصمیم به مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را اتخاذ می نمایند و امیدوارند که بتوانند مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا را به سرعت و با موفقیت پشت سر گذاشته و وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شوند، در این راستا چنانچه شما عزیزان هم این فکر را در سر دارید و قصد دارید برای دریافت ویزای دانشجویی کشور کانادا اقدام کنید، به شما توصیه می کنیم که ادامه مطلب رو به هیچ عنوان از دست ندهید.

در واقع اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید، کانادا باید در لیست انتخابی شما در صدر باشد، زیرا این کشور با توجه به سرمایه گذاری های انجام داده در حوزه آموزش، مقصد بسیاری از متقاضیان بین المللی تحصیل محسوب می شود و سالانه تقاضای بیشماری برای تحصیل در این کشور ارائه می گردد.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

از طرف دیگر بسیاری از دانشگاه های بین المللی این کشور پهناور، جزو بهترین دانشگاه های دنیا به شمار می آیند و کیفیت تحصیل و اساتید این کشور بسیار بالا است و شما عزیزان نیز می توانید از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده رو ببرید و آینده تحصیلی و شغلی خود را با تحصیل در کانادا دگرگون نمایید. بنابراین چنانچه شما عزیزان خواهان اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید به شما پیشنهاد میکنیم در ادامه همین مطلب با مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا بصورت گام به گام آشنا شده و سپس برای اخذ ویزای دانشجویی این کشور اقدام نمایید تا مسیری هموار تر را پیش روی خود داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا بصورت گام به گام به شرح زیر خواهد بود :

انتخاب کالج و یا دانشگاه مد نظر در کانادا و ثبت درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی

نخستین گام در مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا و جهت تحصیل در کشور کانادا، اقدام جهت دریافت نامه پذیرش از یکی از دانشگاه ها و موسسه های آموزشی معتبر این کشور است. در حقیقت به منظور اخذ نامه پذیرش تحصیلی ابتدا محل تدریس و رشته خود را انتخاب نمایید، در این راستا تعدادی از بهترین کالج ها و دانشگاه هایی که مورد نظرتان است را در یک لیست درج کنید و سپس به وب سایت این دانشگاه ها مراجعه کرده و لیستی از مدارک و شرایط، امکانات و شهریه حداقل سطح زبان مورد نیاز را موردسی بررسی قرار دهید و از میان گزینه های خود بهترین گزینه را انتخاب کرده و درخواست خود را برای تحصیل در آن ثبت نمایید. 

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا با کمترین هزینه

مدرک آزمون زبان مد نظر دانشگاه انتخابی خود را اخذ نمایید

شایان ذکر است که شما عزیزان به منظور تحصیل در بیشتر دانشگاه ها و کالج های کانادا شما احتیاج به مدرک زبان دارید مگر این که به صورت مشروط پذیرش بگیرید. در واقع آزمون آیلتس آزمون ارجح به منظور تست مهارت زبان انگلیسی و مورد قبول برای دانشگاه های کانادا به حساب می آید، ولی بعضی از دانشگاه ها، مدرک و نمره آزمون تافل را نیز مورد قبول می دانند. برای زبان فرانسه همچنین می توانید آزمون های DALF ، DELF یا TCF را انتخاب کنید، هر چند آزمون TEF متداول ترین گزینه به حساب می آید. به هر حال میبایست با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه انتخابی خود، مدرک زبان خود را دریافت کنید.

درخواست از دانشگاه مد نظر جهت دریافت پذیرش تحصیلی

در ادامه مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا و بعد از انتخاب دانشگاه مد نظر خود و اخذ مدرک زبان، نوبت به پر کردن فرمی فرا می رسد که از سوی دانشگاه به منظور دریافت نامه پذیرش در نظر گرفته می‌ شود. در هنگام ثبت این درخواست و پر کردن فرم به چند مدرک نیاز خواهید داشت که شامل: مدارک تحصیلی پیشین، کپی گذرنامه و مدرک زبان انگلیسی مهم‌ ترین آن‌ ها هستند. از آن جایی که روند ثبت درخواست اغلب به‌ صورت اینترنتی می باشد، به نسخه اسکن‌ شده این مدارک احتیاج پیدا خواهید کرد. هزینه مورد نیاز به منظور ثبت درخواست مابین ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار کانادا متغیر خواهد بود. بنابراین از این مرحله میبایست منتظر پاسخ دانشگاه برای دریافت پذیرش تحصیلی باشید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا با بهترین امکانات

پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر

در واقع یکی از مدارک لازم به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا، رسیدی به حساب می آید که دانشگاه جهت پرداخت شهریه به شما عزیزان خواهد داد. بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود، اطلاعات مربوط به شهریه و چگونگی آن بیان شده است.

انجام آزمایشات پزشکی مورد نیاز

در ارتباط با انجام آزمایشات پزشکی که یکی از مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا است باید گفت که دولت کانادا انتظار دارد که شما عزیزان پیش از درخواست ویزای دانشجویی، سلامت خود را بررسی نمایید. آزمایش پزشکی شما عزیزان میبایست به وسیله یکی از پزشکان عنوان شده توسط دولت کانادا صورت پذیرد. با انجام دادن این آزمایشات، رسیدی به متقاضی داده خواهد شد تا زمان نهایی کردن درخواست ویزا در کنار مدارک مورد نیاز دیگر فرستاده شود.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا در کمترین زمان

درخواست به منظور دریافت ویزای دانشجویی کانادا

یکی دیگر از مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا درخواست برای دریافت ویزای دانشجویی است به این معنا که بعد از دریافت نامه پذیرش تحصیلی و انجام مراحل ذکر شده، نوبت به اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا خواهد رسید. مدارک مورد نیاز به منظور درخواست ویزای دانشجویی کانادا از قرار زیر خواهد بود :

 • نامه پذیرش تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس)
 • ۲ عدد عکس پاسپورتی جدید
 • نامه تمکن و حمایت مالی متناسب با اعضای خانواده همراه
 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی
 • مدارک مربوط به پرداخت شهریه تحصیل
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • نامه سابقه کار در صورت وجود گپ تحصیلی

نکته مهم : متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی در مقاطع کالج و دانشگاه کانادا در صورتی که متاهل هستند، قادر هستند برای همسر خود به عنوان همراه ویزای کاری کانادا درخواست نمایند. متقاضی تحصیل در مدارس کانادا و ویزای دانش آموزی می توانند یکی از والدین خود را به عنوان قیم یا گاردین معرفی و برایشان ویزای همراه درخواست نمایند. شما عزیزان همچنین می توانید مقاله ویزای همراه دانشجویی کانادا چگونه است؟ را مطالعه فرمایید.

مدارک مورد نیاز اضافی برای افراد متاهل:

 • ۲ عدد عکس پاسپورتی همسر و فرزندان
 • پاسپورت همسر و فرزندان متقاضی

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا ویژه

اقدامات نهایی بعد از موافقت با درخواست دریافت ویزای دانشجویی کانادا

در ارتباط با اقدامات نهایی که در مورد مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا باید در نظر داشته باشید این که میبایست بعد از موافقت اداره مهاجرت کانادا با ویزای تحصیلی شما، معرفی‌ نامه‌ ای در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت که زمان ورود به کانادا باید در اختیار مسئولان مربوطه قرار دهید. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که میبایست به علاوه گذرنامه، مدارکی مانند گواهی تمکن مالی و نامه پذیرش را نیز هم به‌ همراه داشته باشید. باید عنوان کرد که مجوز الکترونیکی برای گذرنامه فعلی‌ تان صادر خواهد شد و از همین جهت حتما میبایست با همان گذرنامه‌ ای سفر کنید که از آن به منظور ثبت درخواست اخذ ویزای تحصیلی استفاده نموده اید، نکته دیگر اینجاست که اعتبار این مجوز ۵ سال خواهد بود؛ چنانچه گذرنامه‌ تان زود تر از این بازه  ۵ ساله منقضی بشود، مجوز اعتبارش را از دست خواهد داد.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا در کمترین بازه زمانی

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا ملاحظه فرمودید، در ابتدای مقاله مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا، به توضیحاتی کلی در ارتباط با مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا پرداخیتم و در ادامه مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا را یک به یک و با تمام جزئیات بررسی کردیم.

لازم به ذکر است که تمامی این ۷ مرحله برای شما عزیزان بیان شد، ولی این امکان وجود خواهد داشت که با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر خود در کشور کانادا ملزم به ارائه مدارکی دیگر در کنار این مدارک نام برده شده خواهید بود که در همین راستا به شما عزیزان توصیه می کنیم که الزامات و مدارک لازم هر دانشگاه و رشته را در سایت دانشگاه مقصد به صورت دقیق مطالعه فرمایید و همچنین قادر هستید با مشاورین سایت اپلای باما که تخصصشان امور مهاجرت تحصیلی است از طریق بخش تماس باما در ارتباط باشید تا به کوچک ترین مشکلی در این موضوع مواجه نشوید.