دریافت کردن ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ خواسته تعداد کثیری از علاقمندان و متقاضیان تحصیل در کانادا می باشد و اشخاص بدون داشتن این ویزا قادر نیستند به خاک این کشور جهت تحصیل ورود کنند و همین امر موضوع دریافت ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ را بشدت مهم کرده است. افرادی که مدرک تحصیلی خود رو از دانشگاه های معتبر کانادا دریافت نمایند، شانس بسیار بالایی برای یافتن کار در آینده خود خواهند داشت و از همین رو مسئله اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ موضوع بسیار مهمی است که ما تصمیم گرفتیم که یک مطلب اختصاصی در خصوص آن برای شما عزیزان تهیه نماییم. پس در ادامه مطلب با تیم نویسندگی و متخصص اپلای باما همراه باشید.

ویزای تحصیلی کانادا 2020 مطمئن

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

کلیات اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ رعایت نکاتی که شانس کسب آن را زیاد کند لازم میباشد. برای مثال دانش آموزان یا دانشجویانی که قصد دارند ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه ها یا کالج های کانادا را بدست آورند نباید فاصله تحصیلی داشته باشند، بخاطر اینکه آفیسر سفارت کانادا به فاصله تحصیلی حساسیت زیادی دارد و در صورتی که متقاضی مهاجرت سن عرفی تحصیل در آن مقطع تحصیلی را نداشته باشد، برای وی ویزای تحصیلی صادر نمی کند. در مقطع فوق لیسانس چنانچه فرد متقاضی زیر ۳۰ سال سن داشته باشد گپ تحصیلی و خلاء چند ساله را باید با سابقه کار تکمیل نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

 • نامه پذیرش دانشگاه ۲
 • فرم  Additional Family Information IMM5645E
 • تصویر ویزاها و مهرهای پاسپورت فعلی و قبلی (در صورت امکان)
 •  فیش حقوق، جواز کسب، اجاره نامه، مدرک سرمایه گذاری، و یا هر گونه مدرگ دال بر درآمد جاری متقاض و یا پشتیبان مالی به اضافه ترجمه
 • نامه بورسیه یا فاند یا هر نوع کمک مالی
 • گواهی حساب بانکی (تمکن مالی) و یا پشتیبان
 • مدرک CAQ برای ایالت کِبک جهت ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰
 • عکس دیجیتالی با مشخصات مورد نیاز CIC 
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی ۱ ۱۲۹۴E
 • و همینطور فایل Letter of Explination که خود شامل موارد زیر است :

 1. گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن
 2. شناسنامه و ترجمه ( لازم به ذکر است که کارت ملی و ترجمه آن احتیاج نمی باشد)
 3. استادی پلن
 4. رزومه شخصی
 5. و همینطور سایر مدارک وابستکی جهت ارائه به عنوان تای (در صورت امکان )
 6. دانش نامه، ریز نمرات و ترجمه آنها ( در صورتی که دانش نامه نداشتید، مدرکی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی که فارغ التحصیلی شما را اثبات نمایید ارائه دهید)
 7. گواهی پیشنهاد کار پس از تحصیلات و آموزش به زبان انگلیسیی و یا ترجمه گواهی پیشنهاد کار فارسی ( در صورت امکان )
 8. مدرک زبان انکلیسی تافل یا آیلتس و یا GRE
 9. اسناد ملکی متقاضی و یا پشتیبان مالی وی ( در صورت امکان )
 10. کاور لتر در صورت احتیاج
 11. گواهی تعهد محضری پشتیبان مالی و ترجمه
 12. گواهی سابقه کار بصورت انگلیسی و یا مدارک خود اشتغالی ( در صورت لزوم )

راهنمای ویزای تحصیلی کانادا 2020

نکته مهم : شما میتوانید اطلاعات و جزئیات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما ملاحظه فرمایید.

 نامه پذیرش دانشگاه Letter of Acceptance

نامه پذیرش دانشگاه یا کالج جهت درخواست ویزای تحصیلی باید رسمی و دانشگاه/ کالج و دارای شماره DLI باشد. این شماره با حرف O شروع می شود در نامه پذیرش باید ذکر شود.

اغلب در نامه پذیرش باید مواردی مثل تاریخ صدور و تاریخ اعتبار نامه برای ثبت نام در دانشگاه، میزان فاند و کمک هزینه در صورت وجود، تاریخ شروع و پایان تحصیل و مواردی از این قبیل ذکر شود.

کاندیشنال بودن مواردی در نامه پذیرش به خودی خود موجب ریجکت درخواست ویزا نمی شود ولی بهتر است برای موارد کاندیشنال شده توضیح یا مدارک ضروری اضافه گردد.
فایل PDF نامه پذیرش جهت درخواست ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ کافی است و نیاز به نسخه کاغذی نمی باشد.

چه دلایلی موجب ریجکت شدن ویزای تحصیلی یا ویزای توریستی خواهد شد؟

به طور کلی، برای گرفتن هر یک از ویزای موقت کانادا یعنی ویزای بازدید، ویزای تحصیلی و ویزای کار، افسر صدور ویزا سه معیار را در نظر می گیرد: در ابتدا دلیل سفر به کانادا بایستی منطقی و توجیه پذیر باشد مثلا دلیل ادامه تحصیل یا دیدار اعضای خانواده دلایل موجهی برای سفر به کانادا هستند. دوم اینکه، هزینه سفر و اقامت موقت در کانادا باید به مقدار کافی باشد و نکته سوم که افسر صدور ویزا به آن توجه می کند، مسئله میزان وابستگی به کشور مبدا و احتمال بازگشت است.

با این وجود، حتی چنانچه همه شروط فوق درست و برقرار باشد، باز هم نظر شخصی افسر تعیین کننده است و گرفتن ویزا کاملا به نظر شخص افسر بستگی دارد.

ویزای تحصیلی کانادا 2020 با بهترین هزینه

در نامه ریجکت شدن ویزا، بی شک یکی از موارد زیر علامت زده شده است :

 1. مدارک کافی دال بر اینکه زندگی و کار منظم در کشورتان دارید، ارائه نکرده اید.
 2. شما منابع مالی کافی برای مدت اقامت خود و خانواده تان در کانادا ندارید.
 3. منابع مالی که اسپانسر شما برای پرداخت هزینه های تحصیل شما ارائه کرده است، کافی نیست.
 4. با توجه به بخش ۲۱۹ قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان، منابع مالی کافی برای سفر و یا تحصیل در کانادا ارائه نشده است.
 5. شما گواهی پذیرش کبک CAQ  را ارائه نکرده اید. البته این مدرک فقط شامل متقاضیان تحصیل در استان کبک می شود.
 6. مدارک کافی از موسسه آموزشی که می خواهید در آنجا تحصیل کنید، ارائه نکرده اید.
 7. دلایل سفر شما به کانادا کافی نیست، تاریخچه سفرهای قبلی شما کافی نیست، دلایل کافی جهت برگشت به کشورتان وجود ندارد، میزان دارایی و منابع مالی شما برای سفر به کانادا کافی نیست.
 8. مدارکی که در پروفایل ارائه کرده اید، اعتبار کافی ندارد برای مثال مدارک بانکی شما قدیمی است و آپدیت نیست.
 9. تحصیل شما عزیزان در کشور کانادا به یکی از دلایل زیر امکان پذیر نمی باشد: تحصیلات پیشین شما، شرایط اشتغال، فرصت های تحصیلی دیگر در کشور خودتان یا در کشور کانادا، مهارت های زبانی، برنامه های آینده زندگی تحصیلی و کاری شما.
 10. در زمان مشخص و تعیین شده برای مصاحبه حاضر نشدید یا آزمون پزشکی را در موعد مقرر ارسال نکرده اید.

خبر خوب اینجاست که ۲ راه حل وجود خواهد داشت :

۱ اینکه درخواست بررسی مجدد پرونده را به سفارت بررسی کننده پرونده ارسال کنید و به ازای هر یک از ایراد هایی که افسر عنوان کرده است، دلایل بیشتری بیاورید و مدارک محکم تری ارائه کنید. اغلب بعد از حداکثر ۱ ماه پاسخ را دریافت خواهید کرد.

۲ اینکه می توانید درخواست Case Note بدهید که یادداشت های افسر را دریافت کنید تا جهت اقدام بعدی شما موثر باشد و موجب شود که اشتباهات اقدام پیشین تکرار نشود. پاسخ این درخواست معمولا ۹۰ روز طول خواهد کشید تا به دست شما برسد.

ویزای تحصیلی کانادا 2020 با بهترین امکانات

وقت سفارت جهت ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

نکته مهمی که شما بایید به آن اهمیت دهید این است که جهت دریافت وقت سفارت کانادا و انگشت نگاری و … باید به کشور سومی مراجعه فرمایید که در واقع بهترین گزینه برای متقاضیان ایرانی اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ کشور ترکیه می باشد. چنانچه از طریق یک آژانس مسافرتی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ اقدام نمایید شاید کشور مقصد برای وقت سفارت کانادا متفاوت شود. هزینه سفر به این کشور به عهده خود متقاضی می باشد.

هزینه های موجود جهت ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ دو قسمت دارد، اول هزینه هایی که باید طبق تعرفه ها و برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بپردازید و دوم هزینه هایست که باید برای آژانس های مسافر بری که از آنها در جهت ویزای تحصیلی کانادا اقدام میکنید صرف کنید.

تعرفه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ : ثبت نام ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی : هزینه همکار = ۲۳۵ دلار کانادا و هزینه مسافر = ۲۸۰ دلار کانادا در نظر گرفته شده است که ۱۵۰ دلار آن برای بررسی پرونده متقاضی و ۸۵ دلار آن مربوط به انگشت نگاری میباشد( درصورتی که طی ۱۰ سال گذشته انگشت نگاری شده باشید نیازی به پرداخت این ۸۵ دلار و امر انگشت نگاری نخواهید داشت).

ویزای تحصیلی کانادا 2020 با کمترین هزینه

مدارک زبان و نمره مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

مدرک زبان انگلیسی هم به صورت مدرک زبان کانادایی یا CELPIP ارائه می شود که جهت مشاهده اطلاعات درباره چگونگی شرکت در این امتحان به لینک چند کلمه قبل مراجعه فرمایید. هیچ نیازی هم به مشاور و وکیل برای تکمیل فرم ها و چگونگی شرکت در آزمون نیست و باید به اطلاعات ارائه شده در سایت رجوع نمایید.

مدرک بعدی ، مدرک آیلتس است. شما بایستی حتما مدرک زبان آیلتس جنرال اخذ نمایید.

زبان فرانسوی نیز مورد قبول  کشور چند ملیتی و چند زبانه کانادا میباشد. شما عزیزان میبایست جهت اثبات ادعای خود برای تسلط به زبان فرانسه، مدرک TEF  ارائه کنید که در ایران، آزمون آن برگزار می شود. کلیه مدارک زبان شما باید برای مدت زمانی که اپلای میکنید، اعتبار داشته باشید.

ویزای تحصیلی کانادا 2020 رایگان

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا مقاله رو ملاحظه فرمودید، در ابتدای امر کلیات اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ رو بررسی کردیم و در ادامه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ رو مورد بررسی دقیق و جز به جز خودمان قرار دادیم و سپس در ارتباط با نامه پذیرش دانشگاه Letter of Acceptance توضیح دادیم و همینطور در رابطه با وقت سفارت جهت ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ و هزینه های موجود جهت ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ توضیحات کاملی را ارائه کردیم و در انتها به ذکر مدارک زبان و نمره مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ پرداختیم و موضوع ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ را به اتمام بردیم. امیدوارم از این مطلب کاربری از سایت اپلای باما نهایت استفاده رو برده باشید.