چنانچه دانشجوی بین المللی در کشور کانادا هستید و درباره دعوت همسر یا شریک زندگی یا سایر اعضای خانواده خود به کانادا فکر کرده اید میبایست حتما قوانین و شرایط مربوط به ویزای همراه دانشجویی کانادا را مطالعه کرده باشید و از آن آگاه باشید تا قادر به انجام این کار باشید. سیاست های مهاجرتی کشور کانادا به شمایی که دانشجویی بین المللی این کشور به حساب می آید، این اجازه را می دهد، تا اعضای خاصی از خانواده را برای کار و یا تحصیل در کانادا به این کشور بیاورید. جالب است بدانید که اقدام برای ویزای_همراه_دانشجویی_کانادا با روش های مختلفی انجام میشود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در ادامه این مطلب کاربردی از سایت اپلای باما همراه ما باشید تا تمام مواردی را که در خصوص ویزای همراه دانشجویی کانادا به آن نیاز دارید برای شما عنوان شود. پس همراه ما باشید.

ویزای همراه دانشجویی کانادا تضمینی

ویزای همراه دانشجویی کانادا

تعریف اعضای خانواده در جهت درخواست ویزای همراه دانشجویی کانادا

ما پیش تر عنوان کردیم که اعضای خانواده میتوانند طی انجام مراحلی و با شرایطی خاص به عنوان همراه به کانادا جهت تحصیل و کار مهاجرت کنند، اما الان قصد داریم عنوان کنیم که اعضای خانواده در این خبر دقیقا کدارم یک از آنها می تواند باشد؛ لازم به ذکر است که اصطلاح اعضای خانواده در واقع به همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته اشاره دارند و والدین نیز قادر هستند همراه با دانشجو به کانادا مهاجرت کنند.

مجوز کار برای همسران از طریق ویزای همراه دانشجویی کانادا

جالب است بدانید که دانشجویان تمام وقت با یک مجوز تحصیل معتبر در کانادا قادر هستند به همسر یا شریک زندگی خود کمک کنند تا در جهت اخذ مجوز کار برای همسر دانشجو در کانادا (Open Work Permit) اپلای نمایند و اطن کار از طریق ویزای همراه دانشجویی کانادا امکان پذیر خواهد بود. شایان ذکر است که یک مجوز کار آزاد موجب خواهد شد که همسر یا شریک زندگی دانشجوی بین المللی قادر به کار باشد. شرایط این مجوز این است که، دانشجو به صورت تمام وقت تحصیل کرده و یک مجوز تحصیلی از گزینه های زیر داشته باشد:

  • یک موسسه خصوصی با مجوز استانی برای اعطای مدرک
  • یک موسسه آموزش عالی خصوصی که تحت قوانین و مقررات مشابه با یک موسسه دولتی فعالیت کند و نیمی از بودجه فعالیت خود را از دولت دریافت کند
  • یک موسسه آموزش عالی دولتی

این مجوز کار آزاد به دارنده آن اجازه خواهد داد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و نیاز به یک پیشنهاد کار یا یک تاییدیه از وزارت کار ندارد. در ذهن داشته باشید که این مجوز کار آزاد امکان دارد بعضی مشاغل خاص (مانند مشاغل در مدارس یا بیمارستان ها) را شامل نشود مگر اینکه آزمایشات پزشکی ارائه شود.

ویزای همراه دانشجویی کانادا مطمئن

زمان بندی مجوز کار همسران و چگونگی فرآیند درخواست ویزای دانشجویی همراه

زمانبندی مجوز کار همسران و رویه درخواست

زمان پردازش یک درخواست مجوز کار در دفاتر ویزای کانادا خارج از کشور معمولا مشابه زمان درخواست مجوز تحصیل در نظر گرفته می شود. در چنین مواردی، علاوه بر هزینه های پردازش مجوز تحصیل در کانادا، متقاضی میبایست هزینه های فرآیند مجوز کار را نیاز پرداخت نماید. همچنین، همسر یا شریک زندگی می تواند تحت عنوان توریست به کانادا بیاید و بعد از ورود برای مجوز کار درخواست دهد. برای شهروندان کشورهایی که نیاز به یک TRV ندارند، این درخواست مجوز کار ممکن است حین ورود به کانادا انجام شود. در بعضی از موارد، شهروندان کشور هایی که نیازمند ویزا هستند نیز ممکن است هنگام ورود، درخواستی را تکمیل نمایند.

چگونگی اپلای ویزای همراه دانشجویی کانادا

باید اینطور عنوان کرد که یک دانشجوی بین المللی قادر میباشد وابستگان نزدیک خود را از ۲ طریق به کانادا بیاورد یک دانشجوی بین المللی می تواند وابستگان نزدیک خود را از دو طریق به کانادا بیاورد؛ یک راه ممکن برای دانشجو و افراد تحت تکفل او این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه نمایند. روش دیگر این است که دانشجو تا زمان دریافت ویزای تحصیلی منتظر بماند، و در آن هنگام برای وابستگان همراهش ارائه درخواست نماید.

اطلاعات مربوط به تمام اعضای خانواده که همراه دانشجو به کانادا خواهند آمد، باید در زمان ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آماده و فراهم گردد. به منظور دریافت تاییدیه پذیرش، دانشجو و اعضای خانواده او میبایست اثبات کند که بودجه کافی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارند. به علاوه، امکان دارد از متقاضیان خواسته شود تا تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و گواهی ترخیص کالا به پلیس ارائه دهند.
بسته به کشور محل تابعیت متقاضی، یک ویزای اقامت موقت TVR، نیز علاوه بر هر نوع مجوز تحصیلی یا شغلی مورد نیاز خواهد بود. همان طور که پیش تر هم گفته شد همسر یا شریک زندگی متقاضی که قصد کار کردن در کانادا را دارد می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد Open Work Permit قبل از ورود به کشور، یا به محض ورود به کانادا و یا بعد از ورود اقدام نماید.

ویزای همراه دانشجویی کانادا با کمترین هزینه

فرزندان کوچک و قوانین مجوز تحصیلی از طریق ویزای همراه دانشجویی کانادا

چنانچه شما عزیزان یا همسر شما، اکنون در کانادا اقامت دارید، فرزند کوچک شما می تواند بدون یک مجوز تحصیل در مقطع پیش دبستانی، دبستان یا متوسطه تحصیل نماید. با این حال زمانی که فرزندتان به سن قانونی استانی که در آن زندگی می کنید، برسد برای ادامه تحصیلات خود در کانادا باید درخواست مجوز تحصیل دهد. این درخواست می تواند از داخل کانادا انجام شود. ولی زمانی که از خارج کانادا اپلای می کنید، باید در دفاتر ویزا کانادا در خارج از کشور برای مجوز تحصیل فرزندتان درخواست دهید.

نکات مربوط به اپلای همزمان به وسیله ویزای همراه دانشجویی کانادا

چنانچه شما عزیزان می خواهید همزمان با تحصیل، خانواده خود را به کانادا بیاورید و در یک زمان به کانادا برسید باید برای کل خانواده یک درخواست پر نمایید. چنانچه درخواست های متنوعی جهت مجوز های مختلف دارید (به عنوان مثال مجوز تحصیل شما و مجوز کار همسر یا شریک زندگیتان) نیازمند مستندات دیگری خواهید بود و میبایست هزینه های اضافی پرداخت کنید (همانند هزینه های اضافی در جهت مجوز کار).

ویزای همراه دانشجویی کانادا با بهترین امکانات

شرایط تمدید ویزای همراه دانشجویی کانادا

چنانچه در مدت زمانی که در کشور کانادا هستید تمایل به تمدید یا تغییر شرایط اقامت خود را داشته باشید، میبایست درخواست جداگانه ای را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که تاریخ انقضای مجوز تحصیل خود را کنترل می کنید و حداقل ۳۰ روز قبل از آن تاریخی برای تمدید اقامت خود اقدام نمایید.

آیا فرزند دانشجوی خارجی در کانادا نیاز به مجوز تحصیل خواهد داشت؟

لازم به ذکر است که کودکانی که همراه با افراد بزرگسالی که در کانادا دارای مجوز کار یا تحصیل هستند، قادر می باشند بدون مجوز تحصیل در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و متوسطه و بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیلی، به امر تحصیل خود بپردازند. به این نکته توجه داشته باشید که فرزند هنگام ورود به کانادا، امکان دارد هم سابقه توریستی و هم مجوز تحصیل داشته باشد. فرزند بدون مجوز تحصیل در صورتی که سابقه توریستی یا مهر ورود به کانادا در پاسپورتش باشد نیز قادر به استفاده از ویزای همراه دانشجویی کانادا و مجاز به تحصیل در کانادا خواهد بود.

توضحیات راجب ویزای همراه دانشجویی کانادا

چکیده مطالب

همان طور که احتمالا مشاهده کردید در ابتدای امر موضوع تعریف اعضای خانواده در جهت درخواست ویزای همراه دانشجویی کانادا را با یکدیگر باز کردیم و در ادامه مجوز کار برای همسران از طریق ویزای همراه دانشجویی کانادا را بررسی کردیم و سپس مسئله زمان بندی مجوز کار همسران و چگونگی فرآیند درخواست ویزای دانشجویی همراه را بررسی نمودیم و همینطور نکات مربوط به اپلای همزمان به وسیله ویزای همراه دانشجویی کانادا و شرایط تمدید ویزای همراه دانشجویی کانادا را بررسی کردیم و در انتها به این سوال پاسخ دادیم که آیا فرزند دانشجوی خارجی در کانادا نیاز به مجوز تحصیل خواهد داشت؟ و سپس بحث را به اتمام رساندیم. امیدوارم از این مطلب کاربردی نهایت استفاده را برده باشید.

در انتها باید گفت که طی کردن تمامی این مراحل نیاز به تخصص و تجربه دارد و تیم اپلای باما تمامی این مراحل رو برای شما ساده تر و شیرین تر خواهد کرد. پس با این تیم مهاجرتی متخصص و با تجربه در ارتباط باشید.