اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، جهت تحصیل در دبیرستان‌های این کشور، یکی از اولویت‌هایی است که بسیاری از متقاضیان ایرانی، آن را دنبال می‌کنند. برای تحصیل در دبیرستان‌های این کشور، باید پذیرش تحصیلی یک مدرسه را بگیرید و سپس برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید. در مورد ویزای دانش آموزی کانادا جهت تحصیل فرزندان خود در دبیرستان چه می‌دانید؟ با اپلای باما همراه باشید تا همه چیز را در مورد این نوع از ویزا، جهت تحصیل فرزندان خود بدانید.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

مدارس کانادا از رنکینگ علمی بالایی در سطح جهان برخوردار هستند. سیستم آموزشی کانادا جزو بهترین و قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان است. این کشور چند فرهنگی با داشتن دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی در سیستم آموزشی خود، توانسته است دروس این مقطع را در سطح بالا به دانش آموزان ارائه کند. دانش آموز نسبت به استانی که در آن قرار دارد می‌تواند به هر یک از زبان‌ها تحصیل کند. مدارس کانادا امکانات آموزشی بسیار خوبی دارند و امنیت تحصیلی و اجتماعی در آنها بالا است، از این رو جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، هیچ نگرانی و دغدغه‌ای بابت تحصیل فرزندتان نداشته باشید.

فرزند شما با تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، شانس تحصیل در بهترین دبیرستان‌ها را دارد. فرزند شما با پذیرش در رشته تجربی در دبیرستان‌های کانادا و اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، به دلیل کیفیت بالای تحصیل در این کشور، به راحتی می‌تواند در بهترین رشته‌ها در دانشگاه‌های کانادا یا بهترین دانشگاه‌های جهان پذیرفته شود.

ویزای دانش آموزی کانادا

تحصیل در کانادا و مجوز قانونی

زمانی که در کانادا اقامت دارید باید وضعیت شما قانونی باشد. یعنی شما باید مجوز تحصیل قانونی داشته باشید. اگر به شما اجازه داده شود بدون مجوز تحصیلی در کانادا، تحصیل کنید، باید ویزای توریستی قانونی و یا مجوز الکتریکی جهت مسافرت داشته باشید. اگر قبل از اینکه مهلت مجوز تحصیلی شما، پایان یابد آن را تمدید نکنید، جایگاهتان را به عنوان دانش آموز از دست می‌دهید.

کسانی که سن قانونی ندارند یعنی سن آنها زیر ۱۸ سال است و قبلا در کانادا زندگی کرده‌اند، باید برای مجوز تحصیلی کانادا، درخواست بدهند. در برخی از استان‌های کانادا، آنها برای دریافت خدمات اجتماعی، نیازمند دریافت مجوز هستند. بچه‌هایی که زیر سن قانونی هستند و در کانادا زندگی کرده‌اند و مقاطع پیشین خود را در کانادا بوده‌اند و والدین آنها ویزای تحصیل یا کار در کانادا دارند، نیاز به مجوز تحصیل یا پذیرش دبیرستان ندارند.

ویزای دانش آموزی کانادا

مدارس کانادا سیستم آموزشی با کیفیت و قدرتمندی دارند. از این رو تحصیل در این مدارس، می‌تواند رشد چشمگیری را برای دانش آموز شما به ارمغان بیاورد. برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا باید از یکی از مدارس معتبر در کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید. ابتدا بهتر است بدانید این نوع ویزا، را در تمام مقاطع تحصیلی می‌توانید برای دانش‌آموز خود اخذ کنید. ما در اینجا ویزای دانش آموزی کانادا را در مقطع دبیرستان بررسی می‌کنیم. از طریق دریافت این نوع از ویزای کانادا، می‌توانید تحصیل به زبان فرانسه و انگلیسی را در دبیرستان‌های پویای کانادا تجربه کنید. دبیرستان‌های کانادا در طول سال، دو ترم تحصیلی دارند که ترم اول تحصیلی از سپتامبر و ترم دوم از فوریه آغاز می‌شود.

ویزای دانش آموزی کانادا

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی کانادا قدم به قدم

برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و تحصیل در دبیرستان‌های این کشور، باید ابتدا از یکی از دبیرستان‌های کانادا، پذیرش تحصیلی بگیرید. بنابراین اولین مرحله را در اینجا اخذ پذیرش دبیرستان در نظر گرفته‌ایم و ابتدا آن را توضیح می‌دهیم و سپس به سراغ ویزای دانش آموزی کانادا می‌رویم.

تکمیل فرم ارزیابی

اولین مرحله در دریافت پذیرش تحصیلی در دبیرستان این است که فرم ارزیابی را پر کنید. پس از اینکه فرم ارزیابی شما تایید شد، برای دریافت اطلاعات مورد نیاز ممکن است از فرزند شما، مصاحبه تصویری یا تلفنی گرفته شود تا اطلاعات لازم، تکمیل شود. این اطلاعات ممکن است شامل موارد زیر باشد.

 • ارزیابی سطح زبان انگلیسی و فرانسوی دانش آموز برای مقطع دبیرستان
 • میزان هزینه‌ای که خانواده دانش آموز برای زندگی و شهریه سالانه وی در نظر گرفته‌اند.
 • انتخاب شهر و مشخص کردن محل اسکان دانش آموز در آن
 • بررسی نمرات مقطع پیشین دانش آموز
 • انتخاب قیم برای دانش آموز
 • دبیرستان که برای تحصیل در نظر گرفته شده است.
 • همراهی خانواده دانش آموز با وی
 • بررسی شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای متقاضی
 • تعیین زمان ورود دانش آموز به دبیرستان

پس از طی کردن این مراحل، دانش آموز باید مدارکی را که جهت اخذ پذیرش در دبیرستان‌، لازم است را آماده کند.

مدارک جهت اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

 • اصل و کپی صفحه اول پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدرک تحصیلی پیشین و ریز نمرات
 • توصیه نامه از مدرسه پیشین خود با فرم مخصوص و مشخص
 • ترجمه کارت واکسیناسیون دانش آموز
 • تکمیل فرم قیم به همراه امضای وی
 • تکمیل Application مدرسه مورد نظر

پس از ارسال این مدارک برای دبیرستان مورد نظر در کانادا، باید کمی صبر کنید. قوانین هر یک از مدارس در این مورد، متفاوت است. برخی دبیرستان‌ها بعد از دو یا سه هفته، پاسخ شما را می‌دهند. برخی مدارس نیز ممکن است یک مصاحبه ویدئویی را از شما درخواست کنند. زمان این مصاحبه را از قبل، مشخص می‌کنند، تا سوالات مورد نظرشان را از فرزند شما بپرسند. نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر اپلای دبیرستان‌های معتبر کانادا مد نظرتان باشد، ممکن است پروسه بررسی مدارک شما جهت پذیرش، یک سال هم زمان ببرد. این در حالی است که مدارس خصوصی کانادا، ممکن است ظرف یک هفته پاسخ شما را بدهند. بنابراین این زمانبندی کاملا به انتخاب دبیرستان و اعتبار آن، توسط شما، بستگی دارد.

ویزای دانش آموزی کانادا

دریافت نامه پذیرش از دبیرستان‌ و پرداخت هزینه

زمانی که نامه پذیرش شما در مدرسه قطعی شد، علاوه بر اعلام آن، نامه‌ای به نام invoice نیز برای شما صادر می‌شود. در این نامه هزینه‌های مربوط به ثبت نام، شماره حساب مدرسه و شیوه واریز پول، درج شده است. با پرداخت هزینه‌ای که ذکر شده پس از گذشت چند روز، نامه پذیرش مدرسه برای شما ارسال می‌شود. این نامه شامل تاریخ شروع کلاس، برنامه درسی و تاریخ آغاز و پایان ترم و سال تحصیلی است.

مدت زمان صدور ویزای دانش‌آموزی کانادا

سیستم آموزشی کانادا، شرایط آسانی را برای دانش آموزان خارجی فراهم کرده است. دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در دبیرستان‌ها، بدون داشتن کارت اقامت خانواده، تحصیل کنند. اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا، سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای ورود دانش آموزان به این کشور است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای فرزند شما صادر شود به دو امر بستگی دارد. شهری که فرزند شما از دبیرستان آن، پذیرش تحصیلی گرفته‌ است و زمانی که درخواست ویزای دانش آموزی داده‌اید. به طور معمول درخواست ویزای دانش آموزی کانادا ظرف ۴ هفته، پاسخ داده می‌شود.

اگر درخواست ویزای خود را در زمان ثبت نام در مدارس داده باشید، به دلیل شلوغی، ممکن است این زمان یک ماهه به سه ماه افزایش پیدا کند. بنابراین زمان درخواست شما در این مورد، بسیار موثر است.

برای ثبت نام در مدارس کانادا باید بدانید که سال تحصیلی این کشور، ده ماهه است و از دو ترم تحصیلی تشکیل می‌شود. بنابراین ثبت نام شما باید پیش از آغاز ترم، باشد. ترم اول تحصیلی در دبیرستان‌های کانادا از سپتامبر شروع می‌شود و تا پایان ژانویه ادامه دارد. اگر بخواهید این زمان را با تقویم ایران تطبیق بدهید تقریبا از اواسط شهریور تا پایان دی را شامل می‌شود. ترم دوم تحصیلی دبیرستان‌های کانادا نیز از ابتدای فوریه شروع و تا ژوئن پایان می‌یابد. این زمان طبق تقویم ایران از ابتدای بهمن ماه تا ماه تیر را شامل می‌شود.

ویزای دانش آموزی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانش‌آموزی

برای اینکه بتوانید ویزای دانش آموزی کانادا را برای فرزندتان، جهت اپلای این کشور اخذ کنید باید پذیرش تحصیلی یکی از دبیرستان‌های معتبر این کشور را دریافت کرده باشید. پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی از سوی دبیرستانی که مد نظرتان است، می‌توانید برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، اقدام کنید. علاوه بر نامه پذیرش تحصیلی، گواهی تمکن والدین نیز یکی از مدارک ضروری است که باید آماده کرده باشید. زیرا باید ثابت کنید که توانایی پوشش تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی فرزندتان را دارید. بر این اساس علاوه بر آنچه گفته شد، مدارک مورد نیاز شما برای اخذ این ویزا برای فرزندتان به طور کامل، شامل موارد زیر است.

 • ارائه نامه ادمیشن یا پذیرش تحصیلی از یکی از دبیرستان‌های معتبر در کانادا
 • تکمیل فرم‌های مربوط به درخواست ویزا که مربوط به اطلاعات خانوادگی، تحصیلی و اقامت موقت متقاضی می‌شوند.
 • نامه تمکن مالی مبنی بر حمایت مالی دانش آموز توسط خانواده یا قیم در صورت نیاز.
 • اسکن صفحه اول پاسپورت دانش آموز و صفحات مهردار آن
 • اصل مدارک شناسایی دانش آموز با ترجمه آن
 • ارائه دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
 • ارائه فیش واریزی جهت هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای دانش آموزی کانادا
 • ارائه برنامه درسی دانش آموز
 • ترجمه ریزنمرات و مدارک تحصیلی پیشین دانش آموز
 • ارسال درخواست مجوز تحصیلی جهت اخذ ویزای دانش آموزی

اگر فرزند شما قصد اقدام برای ویزای کانادا را دارد، برای اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات، با ما تماس بگیرید.

سخن آخر

ویزای دانش آموزی کانادا برای مقطع دبیرستان برای افرادی صادر می‌شود که دو مقطع پیشین خود را گذرانده و قصد تحصیل در دبیرستان را داشته باشند. این دانش آموزان باید برای اخذ این نوع از ویزا، پذیرش تحصیلی یکی از دبیرستان‌های معتبر کانادا، را داشته باشند. بر این اساس با داشتن مدارکی که ذکر شد می‌توانند ویزای کانادا را بگیرند. اگر دانش آموز به سن قانونی نرسیده باشد، برای تحصیل در کانادا نیازمند همراهی والدین یا قیم است. بیشتر این اطلاعات از سایت مهاجرت کانادا گرفته شده است. اپلای باما تلاش کرده است تا اطلاعاتی جامع و کامل را در مورد ویزای دانش آموزی کانادا در اختیار شما قرار ‌دهد.