اکثر ما ایرانیان استرالیا را به واسطه حماسه مبلورن می شناسند. اما باید بدانید این کشور واقع شده در نیمکره جنوبی از نظر سطح کیفی آموزشی، دانشگاه های معتبر و البته محیطی مناسب توانسته شهرتی جهانی را در میان علاقمندان به ادامه تحصیل برای خود رغم بزند. این کشور با در اختیار داشتن چندین دانشگاه برتر بین المللی هر ساله متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب می نماید. یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در استرالیا، لیسانس می باشد. از همین رو آگاهی از پذیرش تحصیلی در استرالیا برای لیسانس، کمک می کند تا افراد آینده بهتر و موقعیت های شغلی بالاتری را برای خود رقم بزنند. با توجه به این مسئله در ادامه توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد.

پذیرش تحصیلی در استرالیا

تحصیل لیسانس در استرالیا

برای اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا برای لیسانس، در وهله اول باید بدانید که این دوره چیزی حدود ۳ سال به طول می انجامد. هر چند که به طور معمول دانشجویان با گذراندن ۴ سال تحصیل در این کشور موفق به کسب مدرک کارشناسی استرالیا که از آن با عنوان honors یاد می شود نیز خواهند شد. البته دانشجویان برای اخذ این مدرک موظفند در آخرین سال تحصیلی خود بر روی یک تحقیق کار کرده و آن را به صورت پایان نامه ارائه دهند. نکته جالب اینجاست که این فعالیت به عنوان سال اول دوره کارشناسی ارشد نیز محاسبه خواهد شد و دانشجویان میتوانند مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز در استرالیا کسب نمایند. معمولا توصیه می شود برای اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا از چندین ماه قبل اقدامات اولیه را صورت دهید تا در اولین روزهای آغازین سال تحصیلی در کلاس ها حضور داشته باشید.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در استرالیا

دلایل انتخاب استرالیا برای تحصیل در مقطع لیسانس

 • از دانشگاه هایی با اعتبار جهانی بهره مند است.
 • سومین کشور محبوب برای ادامه تحصیل می باشد.
 • تحصیلات عالی آن مبتنی بر تحصیلات بریتانیا است.
 • امکانات عالی تحصیلی و زندگی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
 • از مراکز تحقیقاتی پیشرفته ای بهره مند می باشد.
 • مدرک آن در تمامی کشورهای جهان قابل قبول می باشد.
 • خوابگاه های امنی را در اختیار دانشجویان مقطع لیسانس قرار می دهد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در استرالیا

شرایط تحصیل لیسانس در استرالیا

به طور معمول برای پذیرش تحصیلی در استرالیا باید نسبت به تمامی موارد موجود اطلاعات کاملی بدست آورید که آگاهی از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس از جمله مهمترین آنها به شمار می آید. در واقع شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ های مختلف به گونه ایست که میتوان گفت استانداردهای یکسانی را در اختیار دارند. هر چند که امکان وجود برخی ضوابط خاص در رشته های متفاوت وجود داشته باشد. برای متقاضیان ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی٬ ارائه مدرک بین المللی آیلتس نیز الزامی می باشد.

لازم به ذکر است در مواردی که دانش آموز دارای شرایط لازم جهت ورود به مقطع کارشناسی نمی ‌باشد، موظف به گذراندن مجدد دوره پیش دانشگاهی در استرالیا خواهد بود. به طور معمول تمامی دانشگاه‌های استرالیا، کالج دبیرستانی نیز دارند. بهتر است بدانید یکی از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه‌های گروه هشت، گذراندن دوره پیش دانشگاهی در همان دانشگاه است.

پذیرش تحصیلی در استرالیا برای لیسانس

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

در قسمت بالا به این مسئله اشاره کردیم که در اختیار داشتن مدرک زبان بین المللی آیلتس یکی از اصلی ترین لازمه های اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا می باشد. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از دانشگاه های استرالیا، در اختیار داشتن مدرک آیلتس یا تافل را اختیاری میدانند. در واقع در صورتی که متقاضیان، مقطع دبیرستان را در مدرسه ای انگلیسی زبان گذرانده و یا چندین سال از تحصیل خود را در کشورهای انگلیسی زبان پشت سر گذاشته باشند، دانشگاه می‌تواند از دریافت مدرک آیلتس/تافل چشم پوشی کند. همچنین، بعضی از دانشگاه‌ های تحصیلات تکمیلی در صورتی که دانشگاه دوره کارشناسی فرد متقاضی مدرکی مبنی بر انگلیسی زبان بودن آموزش های داده شده ارائه دهد، ممکن است دانشجویان را بدون مدرک آیلتس/تافل بپذیرد.

اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا

دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان دانشجو میپذیرند:

 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه فناوری سوینبرن
 • دانشگاه کونینزلند
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه نیو ساوت ولز
 • دانشگاه کونینزلند جنوبی
 • دانشگاه باند
 • دانشگاه استرالیا جنوبی
 • دانشگاه مک کواری

روند پذیرش تحصیلی در استرالیا

کار در حین تحصیل

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا برای لیسانس شده اند، باید بدانند که دولت این کشور اجازه کار در طول هفته به مدت ۱۶ ساعت را برای آنها صادر می کند. نکته جالب اینجاست که این مدت در طول تعطیلات تابستانی به صورت تمام وقت تبدیل شده و دانشجویان می توانند هزینه های زندگی و حتی تحصیلی خود را تا حدود زیادی تامین نمایند. ذکر این نکته ضروری است که کارفرمای فرد متقاضی کار می بایست برای اجازه کار او اقدام نماید.

پذیرش تحصیلی استرالیا چند مرحله است؟

نکاتی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا

یکی از مهمترین ویژگی هایی که باعث می شود افراد برای اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا برای لیسانس مشتاق باشند این است که این دوره تحصیلی به طور قابل توجهی انعطاف پذیری دارد. در واقع دانشجویان محصل در رشته های مهندسی، علوم، هنر و یا مدیریت این فرصت را دارند تا در طول تحصیل خود به صورت سالانه در برخی دیگر از دروس که از آنها با عنوان Electives”” یاد می شود، شرکت کرده و همراه با سایر دانشجویان تجربه ای منحصر به فرد را بدست آورند. در واقع آنها میتوانند علایق پژوهشی خود را در سایر رشته ها کسب نموده و برای آینده شغلی خود نیز تجربه های متفاوتی را در اختیار داشته باشند.

با توجه به تمامی مواردی که در رابطه با پذیرش تحصیلی در استرالیا برای لیسانس خدمت شما ارائه شد، مطمئنا نکات زیادی در این زمینه وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید. اما با این وجود همواره هرگونه تلاش برای شروع این پروسه برای بسیاری از افراد یک چالش به محسوب می شود. از همین رو توصیه می شود برای آگاهی از فرآیند اپلای و انجام آن توسط خودتان بدون هیچگونه هزینه اضافی، به دوره صفر تا صد اپلای مراجعه نمائید.