سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالت همگیتون خوب باشه و این فرصت رو داشته باشیم تا با هم دیگه یک مقاله مناسب و با کیفیت و بروز دیگه رو جلو ببریم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا صحبت کنیم، پس امید داریم که شما عزیزان تا انتهای این مطلب همراه با ما بمونید تا یک جمع بندی بسیار عالی با هم دیگه داشته باشیم. جالبه بدونید که سالیانه تعداد نفرات زیادی خواهان تحصیل در استرالیا می باشند، در همین راستا باید ویزای تحصیلی در این کشور رو اخذ کنند و از همین رو به دانستن مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نیاز پیدا خواهند کرد، بنابراین ما در این مقاله راهنما و کاربردی قصد داریم تا در خصوص مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا با شما عزیزان صحبت کنیم، پس در ادامه با سایت اپلای باما تا انتها همراه باشید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا تضمینی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

در ابتدای امر باید خدمت شما عرض کنیم که هر ساله مراکز آموزشی کشور استرالیا پذیرای تعداد بسیاری دانش آموز و دانشجو از سراسر جهان می باشند، بخاطر این که طبق قوانین دولت استرالیا، کیفیت رشته های آموزشی ارائه شده در دانشگاه های استرالیا به صورت پیوسته بررسی شده تا مورد تایید واقع شود. همینطور نظارت کامل و پیوسته ای بر شهریه ها و هزینه های دانشگاه های استرالیا و مراکز آموزشی این کشور اعمال می شود. پس سالانه تعداد زیادی از دانشجویان از سرتاسر دنیا به منظور اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا و ویزای تحصیلی کشور استرالیا اقدام می کنند. در ادامه مقاله همراه با اپلای باما باشید تا به توضیح مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بپردازیم. شما عزیزان همچنین می توانید مقاله هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا چقدر است؟ را در همین سایت مطالعه فرمایید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که پیش از دریافت ویزای تحصیلی استرالیا میبایست از یکی از مراکز آموزشی یا دانشگاه های استرالیا پذیرش دریافت کرده باشد. مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به شرح زیر است:

 1. برنامه ریزی تحصیلی
 2. انتخاب رشته و دانشگاه
 3. اقدام به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا
 4. تکمیل مدارک و تشکیل پرونده در سفارت استرالیا
 5. اقدامات و مطالعات پیش از ورود به استرالیا
 6. ورود به کشور استرالیا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

مدارک مورد نیاز به منظور پذیرش تحصیلی در کشور استرالیا

دارا بودن مدرک زبان آیلتس به همراه رزومه یا نامه سوابق شغلی و تحصیلی و ترجمه رسمی و اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر هر متقاضی و مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، فوق دیپلم، لیسانس و کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای در صورت وجود و با توجه به مقطع تحصیلی هر شخص و پاسپورت و یا ترجمه رسمی شناسنامه و دیگر مدارک کسب شده وپیشنهاد تحقیق و مواردی دیگر که امکان دارد با توجه شرایط شما و یا دانشگاه مقصد از شما خواسته شود. شما عزیزان همچنین می توانید مقاله ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ چه شرایطی دارد؟ را در همین سایت مطالعه فرمایید تا در ارتباط با اطلاعاتی که در مورد مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به شما عزیزان در این مطلب داده می شود، مشکلی نداشته باشید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

تصمیم نهایی بیشتر پرونده های ویزای تحصیلی استرالیا در مدت ۴ هفته مشخص خواهد شد. در حالتی که تصمیم نهایی ویزا بیشتر از این زمان به طول انجامید، می تواند به علت یکی از موارد زیر باشد: وجود نقص در پرونده و یا مدارک یا این که آیا آفیسر پرونده مدارک بیشتری از دانشجو در خواست کند یا خیر و یا این که آیا آفیسر پرونده از متقاضی درخواست انجام انگشت نگاری و یا آزمایشات پزشکی بکند یا خیر.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا – مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

 • تهیه فیش سفارت استرالیا
 • اصل و کپی پاسپورت
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • انگیزه نامه (SOP)
 • اصل مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • گواهی الکترونیکی ثبت نام
 • ترجمه ریز نمرات و دانشنامه
 • ترجمه کارت پایان خدمت
 • مدارک مالی مورد نیاز جهت اثبات تمکن مالی
 • گواهی سوابق کاری
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مد نظر
 • رزومه (CV)
 • ترجمه سند ازدواج
 • ۴ عدد عکس پاسپورتی

بیمه درمانی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

در ارتباط با بیمه درمانی که یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به حساب می آید باید گفت که زمان اقدام به منظور دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، متقاضی می بایست بیمه درمانی خریداری شده برای کل دوره تحصیل را ارایه دهد. متقاضی می تواند این بیمه را خود بصورت مستقیم از شرکت های بیمه مخصوص در استرالیا خریداری نماید و یا بعضی دانشگاه ها خود این بیمه را برای دانشجو خریداری خواهند کرد. شایان ذکر است که داشتن این بیمه برای تمامی دانشجویان امری ضروری به حساب می آید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

چکیده مطالب

همان طور که احتمالا ملاحظه فرموید در مقاله بالا تحت عنوان مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، به مواردی در خصوص مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا پرداخته شد تا متقاضیان تحصیل در این کشور قادر باشند با اطلاع کامل تصمیم نهایی خود را بگیرند. در صورتی که سوالاتی در مورد تحصیل در استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا تضمینی و یا مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و یا تحصیل در انواع رشته های پزشکی و غیر پزشکی در استرالیا داشتید، قادر هستید به مطالعه مقالات مربوطه در همین سایت بپردازید، همین طور به شما عزیزان توصیه می کنیم با تیم متخصص امور مهاجرت تحصیلی اپلای باما تماس گرفته و با مشاوره تخصصی، بهترین راه را در میان برنامه های مهاجرتی که مورد تخصص تیم اپلای باما نیز می باشد انتخاب نمایید. امیدوارم که از این مقاله کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.