سلام دوست عزیز. دوست داری در یکی از بهترین دانشگاه های جهان در بهترین شهر های دنیا با امکانات رفاهی فوق العاده عالی زندگی کنی؟ پس حتما پذیرش تحصیلی استرالیا رو یک هدف جدی برای مهاجرت تحصیلی در نظر بگیر. با ما همراه باش تا کل فرایند اپلای استرالیا رو یاد بگیری.

چرا تحصیل در استرالیا؟

شاید این سوال براتون پیش بیاد که چرا پذیرش تحصیلی استرالیا محبوب و پرطرفدار است؟ در زیر مزیت های تحصیل در استرالیا آمده است تا به سوال شما پاسخ دهد.

 

مزیت پذیرش تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا

استرالیا جمعیت خیلی کمی به نسبت تعداد دانشگاه ها دارد. این موضوع فرصت خیلی عالی را برای پذیرش تحصیلی استرالیا بوجود می آورد. از این نظر که دانشجوهای بومی کمتر هستند و شانس شما به عنوان دانشجوی خارجی برای پذیرش بالا می رود. همچنین دانشگاه های استرالیا از نظر علمی در جایگاه ۹ جهان قرار دارند و با اعطا سالانه ۲۲ میلیون دلار به دانشجوها به عنوان کمک هزینه، جای هیچ حرفی رو باقی نمی گذارد.

جالب است که استرالیا بعد از آمریکا و انگلیس بیشترین دانشجوی بین المللی را جذب می کند. پس قطعا این این کشور می تواند مقصد خوبی برای شما دانشجوی عزیز باشد. در ادامه به طور جامع به بررسی پذیرش تحصیلی استرالیا در تمامی مقاطع می پردازیم.

مقاطع تحصیلی در استرالیا

شما می توانید در ۳ مقطع اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا بکنید که در زیر آمده است:

 • کارشناسی (Bachelor)
 • کارشناسی ارشد(Master)
 • دکترا(Phd)

البته توجه داشته باشید که برای پست داک(Postdoc) هم می توانید اپلای کنید ولی این مقطع بیشتر به عنوان یک شغل درنظر گرفته می شود تا یک مقطع تحصیلی.

سال تحصیلی در استرالیا شامل دو ترم است که ترم اول از اوایل مارچ (اسفند) شروع می شود و ترم دوم از ماه جولای(تیر).

پذیرش تحصیلی استرالیا برای کارشناسی

کارشناسی در استرالیا

یک فرصت عالی برای شما دوست عزیز که دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را به اتمام رسانده اید، پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی می باشد. دوره لیسانس در استرالیا ۳ ساله است. البته علاقه مندان به تحصیل و دانشگاه می توانند برای دوره ای به اسم آنِرز(Honors) اپلای کنند. و بعد از آن، برای ورود به دکترا هیچ نیازی به گذراندن فوق لیسانس نیست و همچنین داشتن این مدرک یک پرستیژ هست. این برنامه به دو صورت وجود دارد:

 1. این دوره می تواند بصورت ترکیبی با کارشناسی باشد که در این حالت کارشناسی کلا ۴ سال طول می کشد.
 2. همچنین می تواند به صورت یک دوره جدا ۱ ساله بعد از کارشناسی باشد.

برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی شما به یکسری مدارکی نیاز دارید که در زیر لیست شده است:

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات
 • مدرک زبان انگلیسی(IELTS,PTE,TOEFEL)
 • پاسپورت یا شناسنامه

توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی پیش نیازهای بالا را ندارید، باید در یک دوره معمولا ۱ ساله کالج شرکت کنید.

برای موفقیت در روند اپلای استرالیا در مقطع لیسانس، باید اطلاعات خودتون رو به شدت بالا ببرید و حرفه ای عمل کنید. از تمامی اطلاعات صحیح و قابل اطمینان در این موضوع استفاده کنید تا با دیدی باز و مثل یک حرفه ای عمل کنید.

پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

 

کارشناسی ارشد در استرالیا

پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد یک فرصت عالیه برای دانشجوهای لیسانسی که رزومه خوبی دارند. تحصیل در استرالیا رایگان نیست. اما اگر معدل بالا و نمره زبان خوبی داشته باشید به راحتی می توانید بورسیه هایی دریافت کنید که نه تنها هزینه های تحصیل بلکه تمام هزینه های زندگی و حتی بلیط هواپیما برای برگشت به کشورتون رو پوشش میده.

شما بعد از گذراندن کارشناسی چندین گزینه برای ادامه تحصیل در استرالیا دارید.

 1. شما می توانید برای دوره هایی اپلای کنید که تمرکزشان روی تحقیق است که به اصطلاح By Research نامیده می شوند.
 2. گزینه بعدی برنامه های Coursework هستند که باید فقط یکسری واحد درسی گذرانده شود.
 3. مورد بعدی تلفیقی از این دوتاست.
 4. گزینه آخر دکترا مستقیم است. یعنی اگر توانایی بالایی داشته باشید نیازی به گذراندن فوق لیسانس نیست.

برای اپلای استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد، شما برای هر نوع مستری نیاز به مدارک مختص آن دارید. آیا می دانید برای پذیرش تحصیلی استرالیا در دوره های فوق لیسانس به چه مدارکی نیاز دارید؟

مدارک موردنیاز برای این دوره به صورت زیر است:

 • ترجمه مدرک کارشناسی به همراه ریزنمرات
 • رزومه
 • پاسپورت
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه

البته برای دوره های تحقیقاتی و پژوهشی نیاز به ریسرچ پروپوزال هم دارید.

پس اگر رزومه خیلی خوبی دارید، می توانید با اقدام برای دوره های فوق لیسانس By Research و همچنین دکترا( به شیوه اپلای برای دکترا اقدام کنید.) شانس گرفتن کمک هزینه خودتون رو بالا ببرید. اگر رزومه سطح متوسط دارید و میخواید رایگان تحصیل کنید سری به پذیرش تحصیلی آلمان بزنید.

پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در استرالیا

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارید، حتما به پذیرش تحصیلی استرابیا فکر کنید. چون اگر پذیرش بگیرید نه تنها در یکی از بهترین کشورهای دنیا با امکانات بالا زندگی و آموزشی تحصیل می کنید بلکه کمک هزینه های خیلی بالایی می تونید بگیرید. دوره دکترا در استرالیا که به نام DPhil نیز شناخته می شود، به طور معمول ۳ سال طول می کشد ولی گاهی ۴ سال هم می شود.

برای اپلای Phd در استرالیا، قدم اول نوشتن طرح تحقیقاتی است. باید سعی کنید یک research proposal کامل و ترغیب کننده بنویسید. در مرحله بعدی باید یک استاد پیدا کنید تا سوپروایزر شما بشه. و در آخر بصورت آنلاین اپلای می کنید.

برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا علاوه بر مدارک مورد نیاز برای فوق لیسانس، به طرح تحقیقاتی نیاز دارید. درمورد زمان ثبت نام(deadline) باید این را بدانید که معمولا در همه طول سال می توانید اقدام کنید، به این دلیل که تقریبا در چهار راند یا دوره می توانید اپلای کنید.

برای دوره دکترا، پذیرش تحصیلی استرالیا در کنار اپلای آمریکا و اروپا می تواند جزِء بهترین گزینه ها باشد. پس سعی کنید با ارائه طرح تحقیقاتی عالی و مکاتبه موثر با اساتید، بهترین نتیجه رو بگیرید.

پذیرش تحصیلی استرالیا در بهترین دانشگاه ها

رتبه بندی دانشگاه های استرالیا

یکی از دلایلی که پذیرش تحصیلی استرالیا رو در رتبه سوم محبوب ترین گزینه ها قرار داده، همین داشتن دانشگاه های با سطح علمی بالا می باشد. استرالیا در رده ۹ بهترین کشورها از لحاظ سطح علمی قرار دارد.

۸ تا از دانشگاه های برتر و قدیمی استرالیا ائتلافی به اسم “دانشگاه های گروه هشت” دارند. دانشگاه های این گروه حدود ۷۰% بودجه تحقیقاتی در استرالیا رو به خودشون اختصاص می دهند. بدین معنی که اگر در این دانشگاه ها پذیرش تحصیلی بگیرید احتمال اینکه یک کمک هزینه خوب بگیرید بالا میره. البته این را هم بدانید که گرفتن پذیرش از این دانشگاه ها به نسبت دیگر دانشگاه ها کمی سخت تر است.

در زیر نام بهترین دانشگاه های استرالیا آمده است. برای ورود به سایت هر دانشگاه کافیه روی نام دانشگاه کلیک کنید.

 

پذیرش تحصیلی استرالیا در مقطع Phd

امیدوارم که مطالب این صفحه برای شما دوست عزیز مفید بوده باشه. در این مطلب به طور کلی مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در استرالیا به همراه نحوه پذیرش تحصیلی استرالیا در این دوره ها بررسی شد. در صفحات دیگه هم می تونید راهنمای کامل پذیرش تحصیلی آمریکا، کانادا، ایتالیا و آلمان رو ببنید. اگر بصورت جدی برای مهاجرت تحصیلی برنامه دارید، حتما اطلاعات خودتون رو در این زمینه بالا ببرید و سعی کنید از منابع صحیح و قابل اعتماد استفاده کیند. در این صورت می تونید با دیدی باز و بدون صرف هزینه های اضافی خودتون اپلای کنید.

ممنون که تا این جا ما رو همراهی کردید. برای بهبود کیفیت مطالب و ارائه خدمات بهتر به ما در زیر رای بدید. بازم ممنون.

شاد و موفق باشید.