سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالت خیلی خوب باشه و در آرامش در کنار ما باشی تا به موضوع ویزای همراه دانشجویی استرالیا بپردازیم. در این خصوص جالب است بدونید که دولت کشور استرالیا به دانشجویان خارجی و بین امللی خود که در این کشور ساکن هستند، این امکان رو خواهد داد که همسر خود و یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه خود و یا پس از ورود خود به خاک استرالیا با خود همراه کند و به منظور اخذ ویزای_همراه_دانشجویی_استرالیا برای آن ها اقدام نماید.

در حقیقت به زبان ساده با این ویزا شما پارتنر ها و یا همسر ها و یا فرزندان را قادر می سازد که فرد متقاضی در کشور استرالیا را در این کشور همراهی کنید و البته دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا شرایطی را نیاز خواهد داشت که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت. بنابراین در ادامه مقاله با سایت اپلای باما همراه باشید.

ویزای همراه دانشجویی استرالیا تضمینی

ویزای همراه دانشجویی استرالیا

همانطور که پیش تر هم مختصرا خدمت شما عزیزان عرض کردیم، در ادامه مقاله قصد داریم در ارتباط با شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا صحبت کنیم. در واقع به زبان ساده اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا به شما عزیزان این امکان رو خواهد داد که همسر قانونی و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود و یا اندکی بعد از خود به استرالیا ببرید که این موضوع مدارک و شرایطی را نیاز خواهد داشت که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

می توان گفت که با پیگیری های انجام شده فرد متقاضی در استرالیا و درخواست پیوستن همراهان به سفارت استرالیا در ایران و دیگر مراحل، شما عزیزان قادر هستید به پارتند و یا در حقیقت خانواده خود در این کشور ملحق شوید و در ادامه به منظور تحصیل در کشور استرالیا در بازه زمانی بیشتر از ۳ ماه شما در ادامه میبایست جداگانه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا رو بدهید. در همین راستا شما عزیزان می توانید مطلب مربوط به این موضوع تحت عنوان ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ چه شرایطی دارد؟ را در سایت اپلای باما مطالعه کنید و در این رابطه نیز اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

ویزای همراه دانشجویی استرالیا

مزایای دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا

پارتنری که به همراه دانشجو به استرالیا سفر خواهید کرد، می تواند در هر یک از دوره های ۳ ماهه یا کم تر تحصیل نماید. برای فردی که همراه دانشجویی می باشد و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشد تا ۴۰ ساعت اجازه کار در هفته در نظر گرفته خواهد شد. همین طور برای کسی که دانشجویی را که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری مشغول به تحصیل می باشد، همراهی می کند، اجازه کار تمام وقت در کنار تمام حقوق برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

نکات حائز اهمیت در خصوص اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا

در فرم درخواست اصلی ویزای دانشجویی خود، باید اعضای خانواده را بصورت دقیق نام برد، حتی در صورتی که ممکن نباشد با فرد به استرالیا سفر کنند. فرم درخواست خود را با دقت تکمیل نماید به صورتی که همه اطلاعات و جزییات را در بر بگیرد، بخاطر این که فرم های ناقص تحت هیچ شرایطی پذیرفته نمی شود. همینطور باید گفت که هنگامی که فرد برای ثبت فرم تقاضانامه خود به کنسولگری استرالیا مراجعه می نماید، کپی برابر اصل و فتوکپی همه مدارک مربوطه را به همراه داشته باشد. و این نکته را یاد داشته باشید که به هیچ عنوان مدارک نادرست و جلعلی به منظور درخواست ویزای همراه استرالیا ارائه ندهید. همچنین حقایق موجود در تقاضای خود را مخفی نکنید یا به صورت نادرست آن را ارائه نکنید. با رعایت این نکات میتوان گفت که مشکلی برای اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا نخواهید داشت.

ویزای همراه دانشجویی استرالیا شرایط

شرایط کلی اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا

در ارتباط با شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا باید عنوان کرد که :

شخصی که همراه دانشجو می باشد، می بایست همسر یا پارتنر وی باشد در غیر این صورت شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا را نخواهد داشت و همینطور چنانچه همراه، پارتنر دانشجو می باشد، آن ها می بایست حداقل به مدت ۱۲ ماه با یک دیگر زندگی کرده باشند و رابطه واقعی با یک دیگر داشته باشند، در غیر این صورت فرد همراه اجازه ورود به خاک استرالیا از طریف دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا را نخواهد داشت.

شرایط فرزند فرد متقاضی به منظور اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا

فرزند، می بایست زیر ۱۸ سال باشد و در آن زمان طی تحصیلات مستمر باشد (به عنوان مثال دوره های A-level). همینطور  باید گفتک که این فرزند نباید ازدواج یا نامزد کرده باشد هم چنین نباید پارتنر داشته باشد و همینطور کودک می بایست فرزند خود فرد دانشجو یا پارتنر وی باشد و در غیر این صورت فرزند وی اجازه اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا را پیدا نخواهد کرد.

نحوه اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا

مدارک مورد نیاز به منظور ویزای همراه دانشجویی استرالیا

در ابتدای این بخش ذکر این نکته ضروری است، بدانید این که دانشجو قادر باشد اعضای خانواده خود را به واسطه دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا با خود ببرد، احتیاج است در فرم درخواست ویزای دانشجویی خود اعضای خانواده اش را نیز قید کرده باشد حتی چنانچه امکان نداشته باشد همراه شما به استرالیا سفر کنند. در واقع در غیر این صورت آن ها جهت درخواست ویزای همراه دانشجویی استرالیا به صورت همزمان، فاقد صلاحیت و تایید خواهند بود. در صورتی که اعضای خوانواده که به فرد وابسته باشند باید در فرم درخواست ویزای دانشجویی اصلی نام برده، تمامی اعضای خانواده را در فرم اصلی A157 نیز ذکر کرد. در صورتی که به منظور این که اعضای خانوادتان پس از این که فرد دوره تحصیلی خود را شروع کرده به وی ملحق شوند درخواست می کنند، باید مدارک نام برده شده زیر را ارائه کنند:

 • فرم ۹۱۹ مربوط به داوطلب شدن همراهان دانشجو یا دانش آموز
 • فرم ۱۵۷A مربوط به فرم درخواست ویزای دانشجویی یا دانش آموزی
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر این که شرایط مالی مناسب جهت پشتیبانی خود و آن عضوی از خانواده که قصد دارد همراه فرد به استرالیا بیاید، دارید
 • گواهی مبنی بر رابطه فرد با آن عضو خانواده خود به صورت گواهی رسمی تولد و همینطور گواهی ازدواج
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزندانی که در سن مدرسه قرار دارند
 • گواهی بیمه سلامت برای هر یک از همراهان خود

همچنین به سوالات زیر باید پاسخ دهید:

دوره ای که در آن مشغول به تحصیل می باشد چیست؟

طول دوره و تاریخی که به منظور اتمام آن پیش بینی می کنید، را بیان کنید؟

آیا همه نیاز ها و شرایط لازم برای این دوره را دارد یا ندارد؟

مراحل درخواست ویزای همراه دانشجویی استرالیا

 • تکمیل فرم درخواست ۹۱۹ برای دریافت ویزای همراه استرالیا
 • گرد آوری اطلاعات مدارک مورد نیاز به منظور ثبت همزمان با فرم درخواست
 • فرستادن فرم جهت اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا، همراه با مدارک لازم
 • همچنین همراه می بایست فرم ۱۵۷A را برای یک ویزای همراه دانشجویی استرالیا کامل نماید
 • همراه همینطور لازم است تا فرم اپلیکیشن ۱۵۷A را در کنار فرم ۹۱۹ و مدارک مورد نیاز، بفرستد
 • همراه می بایست زمان ثبت فرم درخواست، هزینه اپلیکیشن را نیز پرداخت نماید
 • پرداخت هزینه مربوطه به منظور ویزای همراه دانشجویی استرالیا

دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا

چکیده مطالب

در ابتدای مطلب به ذکر نکاتی کلی در خصوص اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا پرداختیم و در ادامه مزایای دریافت این نوع ویزا را برای افراد بیان کردیم و همینطور در ادامه نکات مهم رو در خصوص نحوه اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا برای شما عزیزان بیان کردیم و سپس شرایط کلی دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا را عنوان کردیم و در ادامه به ذکر مدارکی که در راستای اخذ این نوع ویزا نیاز خواهید داشت، پرداخیتم و در انتها نیز مراحل درخواست ویزای همراه دانشجویی استرالیا را برای شما عزیزان بیان کردیم. امیدواریم که از این مقاله سایت اپلای باما راضی بوده باشید.