سلام، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه، در این مقاله از سری مقالات مهاجرتی و تحصیلی سایت اپلای باما قصد داریم به موضوع ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ بپردازیم. ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ ویژه متقاضیانی است که قصد تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی کشور استرالیا را داشته باشند. از طریق ویزای_تحصیلی_استرالیا_۲۰۲۰، متقاضی قادر است در این کشور به صورت تمام وقت تحصیل کرده و همراهان وابسته به او نیز میتوانند او را همراهی کنند. جالبه که بدونید پیش از درخواست اخذ ویزای تحصیلی استرالیا جهت اپلای دانشگاه های استرالیا متقاضی باید در یکی از مراکز تحصیلی استرالیا پذیرفته شده و همچنین شرایط مالی زندگی و تحصیلی در استرالیا را داشته باشد. در ادامه این مقاله سایت اپلای باما را همراهی کن تا با تمام ابعاد موضوع ویزای تحصیلی استرالیا آشنا بشی.

ویزای تحصیلی استرالیا 2020 تضمینی

ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

مزیت تحصیل در کشور استرالیا

 • دریافت‭ ‬ویزا‭ ‬به‭ ‬مدت‭ ‬حداقل ‭ ‬۱‬سال‭ ‬و ‭ ‬۶‬ماه بعد ‬از‭ ‬تحصیل‭ ‬به منظور ‬پیدا‭ ‬کردن‭ ‬کار‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ،‬ویژه اشخاصی که حداقل مدت ۲ سال در کشور استرالیا به تحصیل پرداخته اند
 • وجود‭ ‬دانشگاه‌ های‭ ‬برتر‭ ‬دنیا‭ ‬با‭ ‬رتبه‌ های‭ ‬زیر ‭ ‬۱۰۰‬در کشور‭ ‬استرالیا
 • برخورداری‭ ‬از‭ ‬مجوز‭ ‬کار‭ ‬تمام‌ وقت‭ ‬برای‭ ‬دانشجویان‭ ‬دوره‭ ‬فوق لیسانس ‬تحقیقی‭ ‬و‭ ‬دوره تحصیلی‭ ‬دکترا
 • برخورداری‭ ‬از‭ ‬مجوز‭ ‬کار‭ ‬قانونی‭ ‬به‭ ‬مدت ‭ ‬۲۰‬ساعت‭ ‬در‭ ‬هفته‭ ‬در‭ ‬زمان ‬تحصیل‭.‬ جالب است بدانید که با‭ ‬کار‌کردن‭ ‬نیمه‌ وقت‭ ‬در‭ ‬استرالیا،‭ ‬هزنیه‭ ‬زندگی‭ ‬شما‭ ‬تا‭ ‬حدودی‭ ‬تامین‭ ‬خواهد‭ ‬شد،‭ ‬ضمن‭ ‬اینکه‭ ‬همسر‭ ‬متقاضی‭ ‬نیز‭ ‬می‌ تواند‭ ‬به‭ ‬صورت‭ ‬تمام‌ وقت‭ ‬کار‭ ‬نماید و در هزینه های خانواده یاری رسان باشد
 • در‭ ‬نهایت و ‭ ‬از‭ ‬همه‭ ‬مهم تر این که ‬در‭ ‬صورت‭ ‬داشتن ‬شرایط لازم،‭ ‬امکان‭ ‬اقدام‭ ‬به منظور ‬اقامت‭ ‬دائم‭ ‬در کشور‭ ‬استرالیا‭ ‬از‭ ‬مهم‌ ترین‭ ‬مزایای‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ‬به حساب می آید

شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

لازم به ذکر است که در حقیقت قبل از اینکه متقاضی قصد داشته باشد به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ اقدام نماید، میبایست شرایط زیر را داشته باشد:

در واقع منقاضی میبایست در یکی از دوره های ثبت شده به شکل تمام وقت و در یکی از مراکز آموزشی معتبر استرالیا پذیرفته شده باشد و در ضمین در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، هزینه های کل دوره تحصیل در استرالیا از پیش از اقدام فراهم آمده باشد و برنامه های لازم برای آن در نظر گرفته شده باشد.

ثبت نام و نامه پذیرش لازم به منظور اخذ ویزای استرالیا : در این خصوص دانشجو باید در یکی از دوره های تحصیلی ثبت شده در سیستم CRICOS پذیرفته شده باشد. در صورتی که متقاضی از خارج از استرالیا به منظور اخذ ویزای دانشجویی اقدام می نماید، میبایست تایید ثبت نام CoE را نیز ارائه نماید و در واقع تنها نامه پذیرش مرکز آموزشی برای ثبت نام کافی نیست.

دوره‌ های متوالی : در این خصوص باید عنوان داشت که شما عزیزان در صورت داشتن توالی در دوره ها میباست ۲ و یا تعداد بیشتری دوره را پشت سر بگذارید و نامه تاییدیه قبولی خود را موقع ثبت نام به دانشگاه ارائه فرمایید. آخرین دوره ای می گذرانید به عنوان دوره اصلی تحصیلی شما مد نظر قرار خواهد گرفت و این همان دوره ایست که شما عزیزان باید از آن در مسیر اثبات تمکن مالی و همینطور ارائه مدارک زبان انگلیسی استفاده نمایید.

 

مدارک لازم به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

شایان ذکر است که به منظور دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰، ارائه مدارک مختلفی جهت تشکیل پرونده در سفارت کشور استرالیا ضروری تلقی می شود. این مدارک بسته به پرونده تحصیلی متقاضی، مقطع تحصیلی، شرایط مالی و … متغیر در نظر گرفته شده است. مدارک لازم جهت تشکیل پرونده ویزای تحصیلی به شرح زیر خواهد بود:

 1. اصل و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی
 2. کپی روادید متقاضی
 3. اصل پذیرش تحصیلی متقاضی
 4. دو قطعه عکس پاسپورتی متقاضی
 5. ترجمه رسمی سند ازدواج (در صورت تأهل)
 6. ترجمه رسمی شناسنامه ضامن مالی
 7. (رزومه) متقاضی و همراهان که همان سوابق تحصیلی و کاری در جهت ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ میباشد
 8. ترجمه رسمی تعهد نامه محضری حامی مالی در جهت حمایت های مالی وی
 9. اصل و کپی مدرک بین المللی زبان انگلیسی برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
 10. اصل و کپی گذرنامه متقاضی
 11. مدارک مالی که اثبات نماید تمکن مالی دارید
 12. نامه گردش حساب ۳ یا ۴ ماه اخیر متقاضی و یا حامی مالی
 13. رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده در وجه دولت استرالیا
 14. اصل ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 15. ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی
 16. اصل فرم های تکمیل شده ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

بازه زمانی دوره تحصیلی

مدت اعتبار ویزای تحصیلی

بیشتر از ۱۰ ماه و اتمام دوره مطابق با پایان دوره تحصیلی در استرالیا(نوامبر – دسامبر) اغلب ویزا تا ۱۵ مارچ سال بعد اعتبار خواهد داشت.
​بیشتر از ۱۰ ماه  و اتمام دوره بین ماه‌ های ژانویه تا اکتبر اغلب ویزا تا ۲ ماه بعد از پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت.
کمتر از ۱۰ ماه ​اغلب ویزا تا ۱ ماه بعد از پایان تحصیل اعتبار خواهد داشت.

 

نکته مهم : برای دانشجویان پست‌ دکترا، مدت اعتبار ویزا می‌ تواند ۶ ماه از حداکثر زمان تعیین شده در جدول بیشتر باشد ولی در حقیقت این موضوع برای افرادی صدق می‌ کند که پایان‌ نامه دارند.

نکته مهم : برای دانش‌ آموزان مدارس ابتدایی، مدت اعتبار حداکثر ۲ سال به صورت کلی اعمال خواهد شد. در شرایطی که یک دانش آموز قصد دارد قبل از دبیرستان در مدرسه ابتدایی ثبت نام کند، افزایش مدت اعتبار ویزا تا ۵ سال برای وی امکان‌ پذیر خواهد بود.

نکته مهم : توجه داشته باشید که ویزای دانشجویی تا حداکثر ۵ سال صادر خواهد شد. اما درشرایط ویژه که در زیر توضیح داده شده ممکن است از ۵ سال نیز بیشتر در نظر گرفته شود: در شرایطی که دانشجو در حال تحصیل در رشته پزشکی و یا معماری باشد که اغلب اتمام این رشته ها ۶ سال به طول خواهد انجامید، در واقع تحت این شرایط امکان این که مدت ویزای تحصیلی و یا همان ویزای دانشجویی بیشتر از ۵ سال باشد وجود خواهد داشت.

ویزای تحصیلی استرالیا 2020 با بهترین هزینه

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

تصمیم نهایی بیشتر پرونده های ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ در مدت ۴ هفته مشخص خواهد شد، ولی در صورتی که تصمیم نهایی ویزا بیشتر از این زمان بطول انجامد می تواند به دلایل زیر باشد:

وجود نقص در پرونده و یا مدارک و یا اینکه آیا آفیسر پرونده از متقاضی درخواست انجام انگشت نگاری و یا آزمایشات پزشکی بکند یا خیر، یا این که آیا آفیسر پرونده مدارک بیشتری از دانشجو درخواست کند یا خیر که شما بعد از رد شدن ویزا از اینکه کدام یک صورت پذیرفته است مطلع خواهید شد.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

این هزینه برای متقاضی اصلی، حدودا ۵۵۰ دلار و برای همراه بالای ۱۸ سال، حدودا ۴۱۰ دلار و همینطور برای همراه زیر ۱۸ سال، حدودا ۱۳۵ دلار در نظر گرفته شده است.

نکته مهم : درصورت رد شدن ویزای تحصیلی مبلغ پرداخت شده به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.

ویزای تحصیلی استرالیا برای دانشجویان زیر ۱۸ سال

جالب است بدانید در صورتی که متقاضی دانشجوی زیر ۱۸ سال باشد میبایست تمام هزینه های کل دوره تحصیل و یا تا زمانیکه ۱۸ ساله می شود را از قبل مشخص و فراهم آورده باشد. به منظور این کار دانشجو می بایست اثبات نماید که توسط والدین خود و یا همراه، حمایت شده و یا مرکز آموزشی، دانشجو را از نظر مالی و مسکونی حمایت کامل خواهد کرد. در این صورت مرکز آموزشی در نقض حامی باید یک تعهد نامه مالی برای دانشجو صادر نماید.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا 2020

شرایط لازم زبان انگلیسی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

در واقع ارائه مدرک زبان برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ لازم خواهد بود. در صورتی که مدرک زبان همراه مدارک ویزا ارسال نگردد و یا در صورت درخواست آفیسر ارسال نشود پرونده ویزا رد خواهد شد. جدول زیر حداقل نمره زبان را در آزمون های مورد قبول به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ نشان می دهد:

نام آزمون حداقل نمره زبان حداقل نمره زبان زمانیکه با ۱۰ هفته

دوره پیش نیاز زبان انگلیسی ترکیب شود

حداقل نمره زبان زمانیکه با ۲۰ هفته

دوره پیش نیاز زبان انگلیسی ترکیب شود

آیلتس IELTS ۵.۵ ۵ ۴.۵
تافل paper based ۵۲۷ ۵۰۰ ۴۵۰
تافل iBT ۴۶ ۳۵ ۳۲

نکته مهم : تاریخ آزمون زبان اخذ شده نباید کمتر از ۲ سال قبل از اپلای برای ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ باشد.

بیمه درمانی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

در حقیقت همان زمان اقدام به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ متقاضی می بایست بیمه درمانی خریداری شده برای کل دوره تحصیل را ارائه دهد. لازم به ذکر است که متقاضی می تواند این بیمه را خود به صورت مستقیم از شرکت های بیمه مخصوص در استرالیا خریداری فرماید و یا برخی دانشگاه ها خود این بیمه را برای دانشجو خریداری می کنند، نکته دیگر اینجاست که داشتن این بیمه برای تمامی دانشجویان امری ضروری به حساب می آید.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا 2020

چکیده مطالب

همانطور که احتمالا در این مقاله کاربردی ملاحظه فرمودید، در ابتدای امر مزیت تحصیل در کشور استرالیا را بررسی کردیم و سپس شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ را مورد بررسی قرار داده و در ادامه مقاله به موضوع مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ پرداختیم و همینطور نکات مربوط به آن را برای شما عزیزان ذکر کردیم و سپس مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ و هزینه ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ را برای شما به بحث گذاشتیم و ویزای تحصیلی استرالیا برای دانشجویان زیر ۱۸ سال را عنوان کرده و در ادامه شرایط لازم زبان انگلیسی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ را بیان کردیم و در انتها هم نیز به موضوع بیمه درمانی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰ رسیدیم و آنرا بررسی و بحث را جمع بندی کردیم. امیدواریم که از این مطلب کاربردی نهایت استفاده را برده باشید.