امروزه کشور استرالیا توانسته بعد از آمریکا و انگلستان، توانسته رتبه سوم بهترین کشور دانشجو پذیر را بدست آورد. استرالیا با در اختیار داشتن ۸ دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان یکی از اصلی ترین مقاصدی است که افراد برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده این است که اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد به چه صورت است؟ چه مدارک و روندی برای رسیدن به این خواسته نیاز است؟ مطمئنا نکات زیادی در این راستا وجود دارد که باید به آن آگاهی پیدا کرد. در ادامه این مقاله توضیحاتی هر چند مختصر خدمت شما ارائه خواهد شد.

مدارک اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در استرالیا

آن دسته از افرادی که برای اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد ( Master) اقدام کرده اند به خوبی میدانند که این دوره در استرالیا به دو دسته تحصیلی و تحقیقاتی تقسیم می شود. در این بخش توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد.

  • کارشناسی ارشد تحصیلاتی استرالیا

این دوره اغلب بین یک الی سه سال به طول می انجامد. در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلاتی استرالیا نیز همانند دوره های کارشناسی، کلاس های آموزشی متفاوتی برای دانشجویان برگزار خواهد شد اما با این تفاوت که در انتهای این کلاس ها، دانشجویان باید پایان نامه ای ارائه داده و از آن در برابر هیئتی از داوران دفاع نمایند. باید بدانید که در طی چندین سال گذشته کارشناسی ارشد دوگانه ( که به عنوان بخشی از کارشناسی ارشد تحصیلاتی شناخته می شود) به دلیل تاثیرگذاری بر آینده کاری یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی به شمار می آید. تحصیل در این دوره باعث می شود تا دانشجویان دو مدرک کارشناسی ارشد متفاوتی را دریافت نمایند.

  • کارشناسی ارشد تحقیقاتی

دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی (Master by Research / Master of Philosophy / MPhil) در میان متقاضیان اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد بسیار محبوب است. در واقع این دوره برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند تا مقطع دکترا خود را در استرالیا سپری نمایند بسیار مناسب است. اخذ مدرک کارشناسی ارشد تحقیقاتی در استرالیا نیازمند ارائه پایان نامه می باشد به طوری که دانشجو بتواند استاد خود را متقاعد نماید که کلیه مفاهیم تخصصی رشته تحصیلی خود را کسب نموده است. دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی به طور معمول به حداقل ۱ سال تحصیل تمام وقت نیاز دارد. در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در رشته های کارشناسی ارشد تحقیقاتی در حال تحصیل در استرالیا هستند.

به طور معمول دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی می بایست در ابتدا رشته ها، دانشکده و یا دانشگاه مورد نظر خود را به ما اعلام نموده تا اطلاعات دقیق و جامع تری برای ایشان ارسال گردد. درگاه های اینترنتی دانشگاه ها حاوی مطالب و اطلاعات خوب و به روزی از دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی موجود در آن دانشگاه ها است.

اپلای استرالیا

شرایط اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد

متقاضیان اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد به طور معمول شرایط استاندارد یکسانی را پیش رو خواهند داشت. هر چند که این امکان وجود دارد تا دانشگاه های خاص، ضوابط خاصی را نیز برای متقاضیان در نظر گیرند. به عنوان مقال یکی از اصلی ترین ضوابط موجود در دانشگاه ها در اختیار داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶.۵ می باشد که البته این نمره برای رشته های پزشکی به ۷ انتقال پیدا می کند. اگر تمایل دارید که در دانشگاه های گروه هشت استرالیا که از سطح بالاتری برخوردار هستند به تحصیل بپردازید باید به همان نسبت مدارک معتبرتر و کاملتری را ارائه دهید.

اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد

مدارک لازم برای اپلای استرالیا

برای اینکه بتوانید در اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد به موفقیت دست پیدا کنید، باید مدارک کامل، معتبر و بی نقصی را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید. اما چه مدارکی میتواند شما را در رسیدن به اپلای استرالیا کمک کند؟ این مدارک عبارتند از:

  • در اختیار داشتن اصل مدرک و ریزنمرات مقطع کارشناسی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
  • روزمه کاری که در آن به شرح کاملی از مشخصات متقاضیان اعم از محل زندگی، محل تحصیل، رشته مورد تحصیل و سایر ویژگی های شخصی میپردازد.
  • انگیزه نامه یا همان SOP که در آن باید به طور کاملا قانع کننده، دلیل اصلی خود برای انتخاب استرالیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهند.
  • در اختیار داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل با نمره حداقل ۶.۵ ضروری است.
  • ارائه پروپوزال تحقیقاتی، که در آن به موضوعی نوین و جدید پرداخته خواهد شد.
  • توصیه نامه از اساتید که در آن ویژگی ها، توانایی ها و به طور صلاحیت شما برای ادامه تحصیل در استرالیا را تائید می نماید.

شرایط اپلای استرالیا

بهترین زمان درخواست اپلای استرالیا

وقتی صحبت از اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد می شود، یکی از مسائلی که ذهن افراد را به خود مشغول می کند ارسال مدارک در زمان مناسب می باشد. معمولا گفته می شود که حداقل حدود یکسال قبل از زمان شروع سال تحصیلی اقدامات اولیه برای اپلای را آغاز نمائید. البته باید به این مسئله دقت داشته باشید که زمان درخواست اپلای دانشگاه های مختلف، متفاوت می باشد. از همین رو باید با مراجعه به سایت دانشگاه نسبت به این مسائل اطلاعات کاملی بدست آورید. ولی در حالت کلی  بهترین زمان درخواست برای دوره فوق لیسانس در استرالیا در ماه‌های زیر است :

– اواخر ماه اکتبر – اواسط نوامبر

– اواسط آوریل – اواسط ماه می

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد خدمت شما ارائه شد. اما با اینحال نکات بسیار زیادی وجود دارد که باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنید. مطمئنا متقاضیان زیادی برای اپلای استرالیا وجود دارد برای آگاهی از فرآیند اپلای و انجام آن توسط خودتان بدون هیچگونه هزینه اضافی، به دوره صفر تا صد اپلای مراجعه نمائید.