کشور آمریکا مرکز بسیاری از دانشگاه های معتبر و برتر دنیا است که دانشگاه های رشته حقوق هم از این قائله مستثنی نیستند و سالانه تعداد زیادی از متقاضیان برای اپلای رشته حقوق در آمریکا راهی این کشور میشوند. اپلای رشته حقوق در آمریکا شرایط خاص خودش را دارد و به شما عزیزان توصیه میشود که این مطلب رو به صورت کامل ملاحظه کنید، بخاطر اینکه به صورت بسیار ساده و روان و همچنین با تمام جزئییات به بحث اپلای رشته حقوق در آمریکا پرداخته شده است و سعی شده که تمامی مطالب به روز و مفید و کاملا به صورت خلاصه و ساده برای شما نازنینان جمع آوری بشه. پس حتما در ادامه بحث با ما همراه باشید تا بتونید به صورت کامل جواب سوال هاتون رو دریافت کنید.

اپلای رشته حقوق در آمریکا با کمترین هزینه

اپلای رشته حقوق در آمریکا

سوالات کاربردی در این زمینه

تحصیل در رشته حقوق در آمریکا چه شرایط و قوانینی دارد؟

برای اپلای رشته حقوق در آمریکا چه مدارکی مورد نیاز است؟

هزینه تحصیل رشته حقوق در ایالت متحده چه مقدار است؟

شرایط و ضوابط اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آمریکا به چه صورتی می باشد؟

دانشگاه های برتر در حوزه رشته حقوق در آمریکا کدام اند؟

چرا باید آمریکا رو برای تحصیل در رشته حقوق انتخاب کنید؟

قصد داریم در این مقاله موضع اپلای رشته حقوق در آمریکا رو به بحث و گفت و گو بزاریم و تمامیه مواردی که شما احتیاج دارید در این زمینه بدانید رو بهتون با زبانی قابل فهم و به صورت خلاصه و مفید بیان کنیم و در عین حال سوال هایی به عنوان پر سوال ترین دغدقه های شما رو جمع آوری کردیم و به همراه بسیاری سوال ریز و درشت دیگر در این زمنیه به شما عزیزان پاسخ خواهیم داد، سوال هایی که بدون شک سوال های شما هم نیز است و می توانید با خوندن کامل این مقاله پاسخ صحیح و به روز اون رو مطابق با اخرین رویداد های سال ۲۰۱۹ میلادی در این سایت ملاحظه کنید.

اپلای رشته حقوق در آمریکا ( حالا چرا آمریکا؟ )

کشور ایالات متحده آمریکا از لحاظ سیستمی دارای سیستم آموزش و پرورش بسیار قدرتمند و مشهوری است و در سطوح بین المللی بسیار مطرح و سرآمد هستش و در عین حال یکی از پر درآمد ترین مشاغل و همین طور پر طرفدار ترین مشاغل در این کشور تحصیل در رشته حقوق میباشد و همین امر اپلای رشته حقوق در آمریکا رو برای بسیاری از افرداد در سراسر دنیا امری مهم و حائز اهمیت کرده است. رشته حقوق به دلیل استقبال گسترده دانشجویان به یکی از رقابتی ترین رشته های این کشور تبدیل شده و امروزه شما عزیزان فقط با در دست داشتن مدرک آیلتیس و تافل قادر به تحصیل در رشته حقوق کشور آمریکا میباشید. پس تا اینجا متوجه این شده ایم که آمریکا یکی از بهترین مقاصد متقاضیان رشته حقوق است.

اپلای رشته حقوق در آمریکا کاملا مطمئن

شرایط و مراحل اپلای رشته  حقوق در آمریکا و اخذ مدرک وکالت

ابتدا باید عرض شود که نحوه تحصیل توی رشته های حقوق مانند رشته های پزشکی آمریکا با کشورمون ایران کاملا متفاوت است و در ایران شما پس از گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خودتون به صورت مستقیم وارد رشته حقوق میشوید و پس از اتمام دوره تحصیلی به حوزه وکالت راه پیدا میکنید، اما در کشور آمریکا به این صورت نیست و گرفتن مدرک لیسانس رشته حقوق و جواز وکلالت دارای مراحلی است که ما در ادامه براتون لیست کرده ایم:

پذیرش لیسانس حقوق: 

 1. جهت شرکت شما عزیزان در آزمون LSAT، گرفتن پذیرش در دانشکده حقوق و همینطور اخذ مدرک L.L.B احتیاج است. شایان ذکر است که توی بعضی دانشگاه ها، متقاضیان باید دو سال در آمریکا تحصیل کرده باشند تا امر ثبت نام آنها انجام شود و در بعضی دیگر به این شکل نیست و این نکته باید حتما قبل از مهاجرت از سوی شما لحاظ شود. ( لازم به ذکر است که آزمون LSAT سالیانه ۳ تا چهار بار برگذار می گردد.)
 2. شرط دیگر دانشگاه ها، این است که شما مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو با معدل حداقل ۱۴ داشته باشید.
 3. شما دانشجوی عزیز در صورتی که آزمون LSAT رو با موفقیت پشت سر گذاشتی وارد دانشکده حقوق خواهی شد و بین ۳ الی ۴ سال در این مقطع تحصیل خواهی کرد و در پایان این دوره به شما مدرک LL.B و یا همان لیسانس حقوق داده میشود، که این نکته رو شما که متقاضی اپلای رشته حقوق در آمریکا هستی باید مد نظر داشته باشید.
 4. بعد از این مدت شما حدود یک سال رو تحت عنوان کارآموز در یکی از موسسه های حقوقی آمریکا مشغول به کار خواهید شد و تحت نظر یک وکیل شروع به کارآموزی خواهید کرد، که معمولا در این بازه زمانی شما زمینه اختصاصی فعالیت های آینده تحصیلی و شغلی خودتون رو انتخاب خواهید کرد.
 5. پس از اتمام دوره کارآموزی شما مجازید تا در آزمون وکالت شرکت نماید. این آزمون با نام Bar Examination شناخته شده است.
 6. در صورت قبولی شما به عنوان وکیل می توانید شروع به کار کنید.

لازم به ذکر است که در صورت علاقه شما به ادامه تحصیل و اپلای رشته حقوق در آمریکا در مقاطع بالاتر شما میتوانید در مقطع MASTER یا همان کارشناسی ارشد که L.L.M نامید میشود و یا مقطع دکتری که PhD of Law نامیده می شود، به ادامه تحصیل خود ادامه دهید.

اپلای رشته حقوق در آمریکا به صورت ویژه

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته حقوق در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

 • مدرک تافل یا آیلتس با نمره حداقلی ۷
 • ترجمه مدرک دوره کارشناسی حقوق ایران و همین طور ریز نمرات شما
 • انگیزه نامه سفر یا همان (statement of purpose (SOP بدون هیچ گونه ایراد لغوی و گرامر

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته حقوق در آمریکا در مقطع JD

 • ترجمه مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات این دوره تحصیلی
 • اخذ نمره قبولی در آزمون LSAT
 • گذارندن دوره JD در یک دوره ۳ ساله که در این تایم باید ۸۳ واحد درسی رو بگذرانید و لازم به ذکر است که شما با در دست داشتن این مطلب قادر به شرکت در آزمون وکالت هستید.

هزینه این دوره تحصیلی برای شما حدود سالیانه ۲۶ هزار دلار میباشد و با توجه به این که باید ۳ سال این دوره را داشته باشید مبلغ حدودی ۶۰ هزار دلار برای شما هزینه به همراه خواهد داشت.

اپلای رشته حقوق در آمریکا تضمینی

تفاوت دوره JD  با دوره LL.M

اولین فرق این است که دوره LL.M در حقیقت یک مقطع تحصیلات به صورت تکمیلی به شمار می آید در حالی که دوره JD به لیسانس حقوق احتیاجی ندارد و با داشتن هر مدرکی و با گذراندن آزمون LSAT می توانید برای این دوره تحصیلی درخواست کنید.

تفاوت دون این است که دوره LL.M یک دوره آکادمیکی پیشرفته به شمار می آید، این در حالی است که دوره JD صرفا یک مدرک شغلی و حرفه ایست.

سوم آنکه مدرک LL.M در صورتی که دارای پایان نامه باشد مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران نیز می باشد در حالی که دوره JD اساسا در ایران کاربردی نخواهد داشت.

راهنمای اپلای رشته حقوق در آمریکا

لیست دانشگاه های برتر حقوق در آمریکا

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه شیکاگو
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه دوک
 • دانشگاه میشیگان
 • دانشگاه کالیفرنیا(برکلی)

امیدوارم این مطلب جامع و کاربردی تصویر ذهنی درستی در ارتباط با اپلای رشته حقوق در آمریکا به شما عزیزان داده باشد.