اپلای فیزیک کانادا یا بصورت کلی خارج از کشور : اپلای فیزیک کانادا و یا بصورت کلی خارج از کشور معمولا دارای طرفداران زیادی است. افراد در این رشته قادر هستند در شغل های بسیار پر درآمدی مشغول به کار شوند. اپلای فیزیک کانادا به صورت معمول دارای گرایش های متفاوتی است. شما با اپلای فیزیک کانادا و تحصیل در این رشته می توانید در جایگاه هایی نظیر مهندس فضاپیما، نجوم، ژئو فیزیک و… مشغول به کار شوید و از کار خود نیز لذت ببرید اما اپلای_فیزیک_کانادا و یا در کشور های دیگر، نیازمند شرایطی می باشد که شما باید دارا باشید. در ادامه به ذکر آن شرایط خواهیم پرداخت. پس با سایت اپلای باما همراه باشید.

اپلای فیزیک کانادا با کمترین هزینه

اپلای فیزیک کانادا

جهت اپلای فیزیک کانادا چه مدارکی نیاز داریم؟

درآمد محصلان رشته علوم پایه ای فیزیک در طول دوران کاری خود متوسط چقدر است؟

چرا باید کانادا رو برای تحصیل در رشته فیزیک انتخاب کنیم؟

بازار کار رشته فیزیک در کشور کانادا به چه صورتی است؟

تحصیل فیزیک در کدام دانشگاه ها بهتر است؟

هزینه تحصیل رشته فیزیک در کانادا چقدر میباشد؟

دانشگاه های برتر کشور کانادا کدام اند؟

در ادامه مطلب با سایت اپلای باما همراه باشید تا به صورت کامل به پاسخ گویی سوالات شما بپردازیم.

بورس تحصیلی در رشته فیزیک کشور کانادا

کشور کانادا در زمینه تحصیل فیزیک و یا به صورت کلی رشته های علوم پایه و مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی بورسیه های گوناگونی را به متقاضیان ارائه می دهد. معروف ترین این بورسیه های تحصیلی بورسیه  بانتینگ ( Banting ) که جهت یاری به دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز بورسیه IDRC که برای کشور های در حال توسعه است و بورسیه Vanier  که کمک هزینه تحصیلی می باشد و برای مقطع دکتری در نظر گرفته شده است. دانشجویان و متقاضیان اپلای فیزیک کانادا می تواند در کانادا نیز از طریق روند تحقیقاتی از بورسیه تحصیلی این کشور برخوردار شود. بورسیه های تحصیلی کانادا معمولا هزینه های تحصیلی را تا حدود زیادی پوشش می دهد. دریافت بورسیه و اپلای فیزیک کانادا به دلیل هزینه های تحصیل بالای این کشور بسیار امر حائز اهمیتی تلقی می شود.
شما همچنین میتوانید اطلاعات مربوط به اصول مهاجرتی در سایر رشته ها و به سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا رو در سایت اپلای باما دنبال کنید.

نکته مهم در خصوص بورسیه اپلای فیزیک کانادا

این نکته مهم شایان ذکر است که برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و همینطور دکترا، می بایست که دانشجویان و متقاضیان اپلای فیزیک کانادا با اساتید مکاتبه انجام دهند و استاد مورد نظر خود رو پیدا کنند که این امر باید تقریبا یک سال قبل ورودشان به آن کشور صورت بپذیرد تا دانشجویان قادر به دریافت فاند و بورسیه تحصیلی آن کشور( کانادا ) باشند.
در همین راستا به شما عزیزان پیشنهاد می شود که در ماه های میلادی نوامبر و دسامبر با اساتید دانشگاهی کشور کانادا ارتباط برقرار کنید و در صورتی که آنها شما رو تایید کنند و بپذیرند شما از شانس بیشتری برخوردار خواهی بود. همانطور که گفته شد سیاست بعضی از کشور ها و دانشگاه ها بر ارتباط دانشجو و متقاضی اپلای با اساتید دانشگاهی بنا شده است و به نوعی شما رو به اپلای تشویق می کنند و دلیل هم اینجاست که تعداد اپلیکشن در برخی ار رشته ها افت محسوسی را تجربه کرده است شما با قدرت به کار خود ادامه دهید و از هیچ تلاشی در جهت اپلای کردن فروگذار نباشید.

شهریه تحصیل در کانادا

هزینه‌های دانشگاه های کانادا توسط خود دانشگاه هاتعیین می شود که میزان این هزینه ها به عوامل زیر بستگی دارد:

 • برنامه ه­ای تحصیلی
 • دانشجوی خارجی یا دانشجوی بومی کانادا بودن
 • مقطع تحصیلی دانشجو، اعم از کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی.

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار کانادا، شهریه دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه‌ها برای دانشجویان کانادایی به طور متوسط ​​۳/۳ درصد و برای دانشجویان بین المللی ۶/۶ درصد در سال ۲۰۱۹ -۲۰۱۸ افزایش یافته است.

اپلای فیزیک کانادا تضمینی

عوامل تاثیر گذار در اخذ پذیرش با بورس در رشته اپلای فیزیک کانادا

در ارتباط با اپلای فیزیک کانادا و عوامل موثر در پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی توسط دانشگاه مقصد در رشته فیزیک باید عرض کرد که داشتن کتاب تالیفی که ترجیحا چاپ داخل نباشه، مقالات ISI و اینکه کدام مجله دست به چاپ مقاله شما زده است و اینکه تعداد ارجا بهش چه مقداری بوده و همچنین ریز نمرات شما، کار تحقیقاتی، انگیزه نامه و … در کنار هم اهمیت دارند و هر چقدر شرایط دانشجو در هر کدام از این موارد ذکر شده بهتر باشد دانشگاهی که آن را خواهد پذیرفت معتبر و بهتر خواهد بود.
نمره GRE برای خیلی از دانشگاه های کانادا از اهمیت زیادی برخوردار نیست و این موارد در بعضی از دپارتمان ها مثل McGill  و UToronto بیشتر جهت رقابت در بحث دریافت فاند مطرح میشود.
اپلای فیزیک کانادا مطمئن

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم

در کانادا، شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌ توانید بدون نیاز به مجوز کار، در طول ترم‌های درسی، داخل یا خارج پردیس دانشگاه به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. اما برای چنین کاری، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مجوز تحصیل معتبر داشته باشید.
 • دانشجوی تمام‌ وقت باشید.
 • در موسسه آموزشی مربوطه در مقطع دانشگاهی یا در کبک در برنامه فنی‌‌حرفه‌ای در مقطع دبیرستان، ثبت‌نام کرده باشید.
 • در حال تحصیل در آن دسته از برنامه‌های دانشگاهی، فنی‌ حرفه‌ ای یا آموزش حرفه‌ای باشید که حداقل ۶ ماه طول می‌کشند و در پایان مدرک، دیپلم یا گواهی اعطا می‌ کنند.
 • شماره بیمه اجتماعی معتبر داشته باشید.

هر زمان که یکی از این شرایط از بین رفت، مثلا اگر دیگر دانشجوی تمام‌ وقت نبودید، باید فورا کار کردن را متوقف کنید و دنبال مجوز کار باشید.

اپلای فیزیک کانادا با کمترین هزینه

مدارک لازم برای اپلای فیزیک کانادا

 • اسکن پاسپورت معتبر (هر مدرک به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)
 • ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf
 • ترجمه شناسنامه
 • ادمیشن فی (پرداخت پس از هماهنگی با مشاورین ویزا موندیال)
 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
 • نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل

مدارک تکمیلی مورد نیاز برای دوره ی دکترا یا ریسرچ در کانادا

علاوه بر مدارک بالا:

 1. مقاله یا پروپزال (در صورت وجود یا نیاز) (با فرمت word)
 2. فایل مقاله یا ژورنال و … (در صورت وجود)  (با فرمت pdf)

اپلای فیزیک کانادا با بهترین امکانات

فرمت مدارک

 1. هر مدرک در فرمت خواسته تنظیم شده و تمامی مدارک طی یک ایمیل ارسال شوند
 2. فایل ها به صورت لاتین نامگذاری شوند
 3. در تمامی مکاتبات موضوع ایمیل را دقیقا مشخص بفرمائید

چکیده مطالب

همانطور که ملاحظه کردید در ابتدا بورس تحصیلی در رشته فیزیک کشور کانادا رو به بحث و گفت و گو گذاشتیم و در ادامه به ذکر نکات مهم این موضوع پرداختیم و سپس شهریه مورد نیاز جهت اپلای فیزیک کانادا رو بررسی کردیم و همینطور عوامل تاثیر گذار در اخذ پذیرش با بورس در رشته اپلای فیزیک کانادا رو بررسی کردیم و در ادامه به ذکر مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا، اپلای فیزیک کانادا و دوره دکترا و یا ریسرچ کانادا پرداختیم و در نهایت فرمتی که تمامی فایل های ایمیل شده و یا ارسال شده باید داشته باشند رو بررسی کردیم. امیدوارم از این مطلب کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.