میتوان گفت بیشتر دانشگاه های کانادا، دانشکده فنی و همینطور رشته مهندسی شیمی را دارند و دانشگاه هایی مانند آکیدا و چند دانشگاه دیگر دیپلم و گواهی نامه به افرادی که جهت اپلای مهندسی شیمی کانادا درخواست دارند اعطا میکنند. در ادامه مطلب به نحوه پذیرش و شرایط اپلای مهندسی شیمی کانادا خواهیم پرداخت و تمامی جوانبی که یک دانشجو و یا متقاضی باید از آن اطلاع داشته باشد رو برای شما عزیزان بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه مطلب اپلای_مهندسی_شیمی_کانادا با سایت اپلای باما همراه باشید.

اپلای مهندسی شیمی کانادا تضمینی

اپلای مهندسی شیمی کانادا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا و اخذ فاند چگونه است؟

جهت اپلای مهندسی شیمی کانادا چه مدارکی میبایست ارائه شود؟

هزینه تحصیل رشته شیمی در کانادا چقدر میباشد؟

چرا باید کانادا رو برای تحصیل در رشته مهندسی شیمی انتخاب کنیم؟

دانشگاه های برتر در زمینه رشته مهندسی شیمی در کانادا کدام است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوال هایتان کاملا مرتفع شود.

معرفی کوتاهی از رشته مهندسی شیمی

رشته مهندسی شیمی، شاخه ای از علوم مهندسی است که علوم فیزیک، علوم زیستی را به همراه ریاضیات پایه ای و اقتصاد در یک زمینه به کار میگیرد تا  از آن ها در راستای بهره برداری، امر تولید، تبدیل و انتقال صحیح مواد شیمیایی، مواد و انرژی استفاده نماید. این رشته با تولید محصولات از طریق فرایندها و تکنولوژی های تولید شیمیایی سرو کار دارد و اینطور میتوان عنوان کرد که یک مهندس شیمی فرآیند هایی در مقیاس های بزرگ طراحی کرده و در آن مواد شیمایی، مواد خام، سلول های زنده، میکروارگانیسم ها و انرژی به محصولات نهایی مفید تبدیل میگردد.

شرایط اپلای مهندسی شیمی کانادا

میتوان گفت که حدودا تمام دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا دارای دانشکده مهندسی هستند و همینطور رشته مهندسی شیمی را در خود دارند. به علاوه دانشگاه آکیدا (Acadia)، دانشگاه سنت ماریز و موسسات دیگری دیپلم ها  و گواهینامه هایی در رشته مهندسی شیمی به شما عزیزان ارائه می دهند. اخذ پذیرش در دوره های لیسانس این رشته نیازمند اتمام مقطع متوسطه با حداقل معدل بین ۷۵ تا ۸۰ درصد و پشت سر گذاشتن پیش نیازهای درسی انگلیسی، پیش حسابان، ریاضی، فیزیک و شیمی می باشد.

پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتری) نیاز به مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط، با حداقل معدل B+ دارد. همچنین بعضی از دانشکده ها نیاز به تجارب کاری پیشرفته در محیط های مهندسی شیمی دارد. پذیرش دوره های دکترا هم به طور مستقیم از مقطع لیسانس (در صورت داشتن تجارب تحقیقاتی گسترده که در ژورنال های داوری شده منتشر شده باشند) و هم  بعد از کسب مدرک ارشد امکان پذیر می باشد.

اپلای مهندسی شیمی کانادا مطمئن

انواع گرایش ها جهت اپلای مهندسی شیمی کانادا

 1. مهندسی پزشکی
 2. سرامیک
 3. طراحی تقطیر
 4. نیمه رسانا
 5. دینامیک سیالات
 6. انتقال حرارت
 7. راکتور شیمیایی
 8. عملیات واحد
 9. انتقال جرم
 10. مهندسی و علم مواد
 11. فناوری نانو
 12. زیست فناوری
 13. محیط زیست
 14. مدلسازی فرآیندهای شیمیایی
 15. مهندسی پلیمر
 16. جداسازی
 17. ترومودینامیک
 18. تقطیر
 19. الکتروشیمی
 20. پدیده های انتقال

دانشگاه های برتر برای اپلای مهندسی شیمی کانادا

اپلای مهندسی شیمی کانادا با بهترین امکانات

ذکر عنواین شغلی جهت اپلای مهندسی شیمی کانادا

 • مهندس هسته ای
 • مهندس نفت
 • مهندس توسعه ی محصول
 • مهندس انرژی
 • دانشمند معدن
 • شیمی دادن تحلیلگر
 • متخصصص بهداشت و امنیت
 • شرکت های نفت، گاز یا معدن
 • شرکت های تکنولوژی سبز
 • شرکت ابزارهای دقیق و کنترل
 • شرکت های طراحی مهندسی
 • شرکت های مشاوره مهندسی
 • شرکت های مهندسی محیط زیست
 • شرکت های تحقیق و توسعه الکترونیک
 • شرکت فرآیندهای پلاستیکی
 • شرکت های تولید غذا و نوشیدنی، شرکت های بسته بندی

اپلای مهندسی شیمی کانادا با کمترین هزینه

شرایط و قوانین اشتغال مهندسی شیمی در کشور کانادا

 • مدرک لیسانس مهندسی شیمی الزاما باید باشد.

برای کار به عنوان مهندس شیمی تازه کار، معمولا نیاز به مدرک لیسانس شیمی خواهید داشت. دوره های شیمی در کانادا بین ۴ تا ۵ سال طول می کشد و شامل کلاس های درس، آزمایشگاه و مطالعات میدانی میشود.

 • مدرک ارشد یا دکترا امکان دارد مورد نیاز شود.

در صورتی که فرد بخواهد به عنوان مشاور، پروفسور یا محقق کار کند، معمولا نیاز به ۱ مدرک تحصیلات تکمیلی (ارشد یا دکترا) در مهندسی شیمی دارد.

نکته : حوزه های تحصیلی همانند ترمودینامیک، کنترل فرایند و دوره های طراحی مهدسی شیمی برای مشاغل رشته مهندسی شیمی ضروری محسوب می شود. اغلب برنامه های ارائه شده در رشته مهندسی شیمی با دوره های کو- آپ درهم آمیخته شده است.

 • کسب مجوز کار (عنوان مهندس حرفه ای Eng) از نظام مهندسی کشور کانادا

نکته مهم : کد شغلی رشته مهندسی شیمی در طبقه بندی مشاغل کانادا NOC) 2134) میباشد. امروزه این رشته از مشاغل واجد شرایط در لیست سیستم اکسپرس اینتری می باشد و افراد با داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کار در رشته ی مهندسی شیمی می توانند به عنوان نیروی متخصص به کشور کانادا مهاجرت کرده و سپس برای اخذ اقامت دائم کانادا اپلای کند.

مسیر شغلی متقاضیان اپلای مهندسی شیمی کانادا

اغلب فارغ التحصیلان مهندسی شیمی در کشور کانادا به عنوان مهندسان تازه کار در توسعه ی فرآیند کار خود را شروع میکند. در طی این مدت زمان تحت نظارت یک مهندس شیمی با تجربه تر در وظایف و سمت های متنوعی فعالیت می کنند که باعث میشود که فرد تجربه کسب کرده و روندهای شرکت را فرا گیرد. پس از کسب تجربه مناسب به عنوان مهندس در سطح ارشد فعالیت می کنند اکثرا در این مرحله سطح حقوق و مسئولیت هایشان افزایش می یابد. مهندسان شیمی سطح ارشد که مقدار سابقه ی کار کافی کسب کرده اند ممکن است به سمت های مدیریت محصول و یا سرپرستی یک واحد یا محصول خاص ارتقا یابند.

در این مرحله ممکن است به سمت مدیریت عملیات ارتقا یافته و مسئول گروه های صنعتی بزرگ شوند. مهندسان شیمی دارای تجربه و تحصیلات کافی ممکن است در سمت های مشاوره ای در شرکت ها و یا به عنوان یک پیمانکار مستقل کار نمایند.

راهنمای اپلای مهندسی شیمی کانادا

چکیده مطالب

در ابتدای مطلب به توضیح مختصری از رشته مهندسی شیمی پرداختیم و در ادامه شرایط اپلای رشته شیمی در کانادا رو بررسی کردیم و سپس به ذکر انواع گرایش های رشته شیمی در کانادا و ذکر بهترین دانشگاه های این رشته در کانادا پرداختیم و عنواین شغلی که یک مهندسی شیمی میتواند در آن به کار مشغول شود و کسب درآمد داشته باشد رو بررسی کردیم و در انتها شرایط و قوانین اشتغال مهندسی شیمی در کشور کانادا رو مورد بحث قرار دادیم و به عنوان آخرین آیتم به تصویر سازی ذهنی شما در جهت مسیر شغلی که باید در رشته شمیی و کشور کانادا طی کنید پرداختیم و مقاله رو به پایان بردیم. امیدوارم از مطالعه این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید.