تحصیل در سنگاپور، اولویت بسیاری از متقاضیانی است که قصد تحصیل در خارج از ایران را دارند. سنگاپور یک مقصد تحصیلی امن محسوب می‌شود و دانشگاه‌های آن از امکانات پیشرفته تحصیلی بسیار خوبی برخوردار هستند. آیا شما هم قصد تحصیل در سنگاپور را دارید؟ در چه مقطع تحصیلی می‌خواهید پذیرش تحصیلی بگیرید؟ آیا اطلاعات لازم در این باره را دارید؟ با ما همراه باشید. اپلای باما تلاش می‌کند تا هرآنچه را که شما در مورد تحصیل در سنگاپور می‌خواهید در اختیارتان بگذارد.

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور برای بسیاری از متقاضیان، هدف بزرگی است. اگر قصداپلای در این کشور را دارید، بهتر است بدانید سنگاپور یک کشور آسیایی است و آن را با کشورهای خارج از آسیا مقایسه نکنید. کیفیت زندگی در سنگاپور چندان بالا نیست. اما سیستم آموزشی دانشگاه‌های آن از کیفیت بالایی برخوردار است. جالب است بدانید که سنگاپور جزو کشورهای امن محسوب می‌شود. به طوری که حتی عنوان امن‌ترین کشور آسیا را به خود اختصاص داده است. شاید این شهرت به دلیل این است که مواد مخدر در این کشور، چندان استفاده نمی‌شود.

رفت و آمد به سنگاپور برای دانشجویان چندان سخت نیست. شاید به همین دلیل است که بسیاری آن را اولویت خود قرار داده‌اند. کسانی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند، بهتر است بدانند که امکان کار همزمان با تحصیل در این کشور فراهم شده است و دانشجویان می‌توانند در هفته ۱۶ ساعت را کار کنند.

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در مقطع کارشناسی سنگاپور

تحصیل در این مقطع در حدود ۴ سال به طول می‌انجامد. جالب است بدانید که بیشترین رشته‌های پرطرفدار در این مقطع، رشته‌های مرتبط با امور مالی هستند. برای مثال، رشته‌های مدیریت بازرگانی و یا مدیریت مالی در صدر انتخاب‌های دانشجویان در مقطع لیسانس این کشور هستند.

برای انتخاب دانشگاه در سنگاپور باید وب سایت دانشگاهی که قصد انتخاب آن را دارید ببینید و مدارکی را که خواسته آماده کنید. دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه، مدرک زبان انگلیسی خود را گرفته باشند. چون تحصیل در دانشگاه‌های سنگاپور به زبان انگلیسی است. در برخی رشته‌ها نیز تحصیل با دو زبان صورت می‌گیرد که یکی زبان انگلیسی است و دیگری یکی از زبان‌های مورد استفاده در سنگاپور است. برای اپلای لیسانس در سنگاپور باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل را داشته باشید نمره مورد قبول در این مورد را در سایت دانشگاه می‌توانید ملاحظه کنید.

پذیرش تحصیلی مقطع مستر در سنگاپور

تحصیل در مقطع مستر دانشگاه‌های سنگاپور در حدود ۲ سال طول می‌کشد. فاصله کمی که سنگاپور با ایران دارد سبب شده است که بسیاری از افراد آن را به عنوان گزینه اصلی خود برای مقطع مستر انتخاب کنند. برای پذیرش تحصیلی این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس را با نمره بالا ارائه کنید. در این مقطع، امکان دریافت بورسیه برای شما فراهم شده است. کسانی که در این مقطع تحصیل می‌کنند، راه دریافت بورسیه دکترا برای آنها هموارتر است.
هزینه تحصیل در مقطع مستر دانشگاه‌های این کشور متفاوت است. زیرا دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، هزینه‌های متفاوت دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کمتر و دانشگاه‌های خصوصی بیشتر است. هزینه تحصیل در مقطع مستر برای رشته‌های غیر پزشکی در حدود ۲۰ تا ۳۵ هزار دلار و در رشته‌های پزشکی در حدود ۳۰ تا ۶۰ دلار است.

تحصیل دکترا در سنگاپور

برای اپلای  مقطع phd در سنگاپور ابتدا درخواست اپلای خود را برای دانشگاه ارسال می‌کنید و سپس مدارکی که از شما خواسته شده را آماده و ارسال ‌کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی و سوابق آموزشی و پژوهشی شما می‌شود. توصیه نامه استاد و تجربه کاری که داشته‌اید در این زمینه می‌تواند برای شما کارساز باشد. تحصیل در این کشور در مقطع دکترا، در حدود ۴ الی ۵ سال طول می‌کشد. برای اپلای این مقطع، بهتر است با یک استاد راهنما مکاتبه کنید تا راه شما هموارتر شود. بهتر است بدانید برای اپلای تحصیلی مقطع دکترا در سنگاپور، ممکن است مدرک GRE، GMAT نیز از شما خواسته شود.

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در رشته‌های پزشکی در سنگاپور

تحصیل در رشته پزشکی در سنگاپور رایج است. دانشگاه پزشکی این کشور قدمت زیادی دارد. رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه، تدریس می‌شوند. برای تحصیل در این رشته‌ها در دانشگاه، باید مدرک پیش دانشگاهی خود را ارائه کنید. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه ملی سنگاپور حدود ۵۰ هزار دلار در سال، هزینه دارد.

بورسیه تحصیلی در سنگاپور

تحصیل در دانشگاه‌های سنگاپور نیازمند پرداخت شهریه است. اکثر دانشجویان دانشگاه‌های این کشور برای این که بتوانند هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. از بورسیه تحصیلی سنگاپور استفاده می‌کنند. این بورسیه‌ها معمولا از طرف دانشگاه و یا از طرف موسسات خارج از دانشگاه به دانشجو ارائه می‌شوند. مبلغ بورسیه در مواردی می‌تواند هزینه‌های دانشجو را کم کند. کار همراه با تحصیل و استفاده از وام تحصیلی نیز در این زمینه، موثر است. برخی بورسیه‌های تحصیلی این کشور عبارتند از

 • بورسیه تحصیلی NUS که در مقطع phd به دانشجو ارائه می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی ASEAN که مورد استفاده دانشجویان ملل آسیای جنوب شرقی است.
 • بورسیه تحصیلی APEC که برای دانشجویان تمام وقت رشته MBA استفاده می‌شود.

هزینه تحصیل در سنگاپور چقدر است؟

سنگاپور اقتصاد خوبی دارد، از این رو تحصیل و زندگی در این کشور، پر هزینه است. اما اگر با دانشگاه‌های دنیا مقایسه شود یک کشور کم‌هزینه محسوب می‌شود. شهریه دانشگاه‌های سنگاپور در طول سال، در حدود ۱۴ هزار دلار است. با این حال باید بدانید که این هزینه ممکن است بر اساس نوع برنامه دانشگاه متغیر بوده و از این بیشتر نیز باشد. با این حال بهتر است نگران نباشید. زیرا استفاده از کمک هزینه‌های مالی دانشگاه می‌تواند شما را یاری کند که هزینه‌های خود را کم کنید.

از هزینه‌های مهم تحصیلی این کشور، هزینه زندگی دانشجویی است، که هزینه اسکان و دیگر هزینه‌های زندگی فرد را شامل می‌شود. این رقم می‌تواند در حدود ۱۰هزار دلار برای دانشجو هزینه در بر داشته باشد. بورسیه تحصیلی که در دانشگاه‌های این کشور به دانشجو داده می‌شود، می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌های وی را پوشش دهد.

تحصیل در سنگاپور

ویزای دانشجویی سنگاپور چه مدارکی لازم دارد؟

برای ورود به سنگاپور جهت تحصیل، باید ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. برای درخواست ویزای سنگاپور، باید درخواست اپلای شما توسط دانشگاه، پذیرفته شده باشد. جهت درخواست ویزا، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم‌های ۱۶ و V 36 و I CA در سفارت سنگاپور در تهران
 • گواهی واریز فیش درخواست و ارسال ویزا
 • مشخص کردن مکان پیشنهادی جهت اسکان دانشجو در دوران تحصیل
 • گواهی تمکن مالی به ارزش ۸۵۰۰ دلار سنگاپور
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع پیشین با ریز نمرات و CV دانشجو
 • نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • مدرکی که نشان دهد هزینه تحصیلی دانشجو از آن محل، تامین می‌شود
 • ارائه SOP
 • ارائه مدرک زبان آیلتس، تافل و یا C1

بهترین دانشگاه‌های سنگاپور کدامند؟

سنگاپورور، دانشگاه‌های معتبری برای تحصیل دارد که در اینجا برای آشنایی شما، مهم‌ترین آنها را معرفی می‌کنیم.

دانشگاه ملی سنگاپور

متقاضیان تحصیل در سنگاپور، بهترین دانشگاه این کشور را دانشگاه ملی سنگاپور می‌دانند. این دانشگاه با نام NUS شناخته می‌شود و ارزش علمی زیادی دارد. این دانشگاه توانسته است رتبه یازده QS را در جهان، به خود اختصاص دهد. دانشگاه ملی سنگاپور در بین دانشگاه‌های آسیا رتبه اول را دارد. این دانشگاه در رشته‌های مهندسی در جهان شهرت بسیار زیادی داشته و توانسته است رتبه ۶ جهان را به خود اختصاص دهد.

دانشگاه فنی نانیانگ Nanyang Technological University

دانشگاه فنی نانیانگ، مشهور به NTU رتبه ۱۲ جهان را دارد. این دانشگاه کیفیت علمی بالایی دارد. رشته‌های مهندسی این دانشگاه نیز دارای اعتبار بین‌المللی هستند. این دانشگاه در رشته‌های مهندسی و مواد به ترتیب رتبه‌های پنجم و سوم را به خود اختصاص داده است.

تحصیل در سنگاپور

دانشگاه مدیریت سنگاپور Singapore Management University

دانشگاه مدیریت سنگاپور، در رشته‌هایی مانند حسابداری، کامپیوتر، اقتصاد، قانون و آمار، شهرت جهانی دارد. این دانشگاه بهترین انتخاب برای استفاده دانشجویان به شمار می‌رود. دانشگاه مدیریت این کشور جزو ۵۰ دانشگاه برتر جهان در زمینه مالی است و متقاضیان زیادی برای پذیرش دارد.

آیا تحصیل در سنگاپور می‌تواند به اقامت تحصیلی این کشور بینجامد؟

تحصیل در کشور سنگاپور، نمی‌تواند برای شما اقامت دائم این کشور را بیاورد. اما اگر امکان کار بعد از تحصیل را در این کشور برای خود فراهم کنید، می‌توانید دوره‌های کاروزی این کشور را دنبال کنید. در این صورت، شما به عنوان نیروی دارای مهارت شناخته شده و می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

سخن آخر

تحصیل در دانشگاه‌های سنگاپور، می‌تواند بهترین گزینه برای ایرانیان محسوب شود. این کشور به دلیل نزدیکی به ایران، متقاضیان زیادی دارد. هزینه تحصیل و زندگی در این کشور، بالا است. اما در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، به صرفه‌تر است. امکانات و بورسیه‌هایی که در مقاطع تحصیلی تکمیلی برای دانشجویان فراهم کرده است، تا حدود زیادی هزینه درس دانشجو را کم می‌کند. اگر شما هم قصد پذیرش تحصیلی در سنگاپور را دارید، اپلای باما می‌تواند شما را راهنمایی کنید تا مسیر راحت‌تری را برای دست یافتن به هدف خود طی کنید.