اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا، رشد علمی و فردی در ساختمان های قرون وسطی اما در هزاره دوم است. اگر نگاهی به امتیازهای این دانشگاه و لیست دانشکده های آن بیاندازید، آینده درخشان خود را خواهید دید. در این صفحه از اپلای باما تمام آنچه برای اخذ پذیرش آن نیاز دارید، از جمله مدارک لازم برای اپلای و مهلت ارسال آنها را گفته ام. اگر طبق دستورالعمل ثبت نام عمل کنید، در مراحل کار به مشکلی برنمی خورید. لیست کامل هزینه های اپلای دانشگاه پادوا در سال ۲۰۲۰ هم می تواند به برنامه ریزی مالی شما کمک کند. حتما در پایان پاسخ سوال متداول و آخرین توصیه اپلای باما در مورد اپلای دانشگاه پادوا را بخوانید تا با دید بهتری برای آینده تحصیلی و شغلی خود تصمیم بگیرید.

معرفی دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا در شهر پادوا ایتالیا قرار دارد و در سال ۱۲۲۲ به عنوان یک دانشکده حقوق آغاز به کار کرده است. این دانشگاه برجسته اروپا دومین مرکز آموزشی قدیمی ایتالیا و پنجمین در جهان است. در سال ۲۰۱۶ به عنوان برترین دانشگاه ایتالیا شناخته شد. ساختمان های دانشگاه خصوصا دانشکده پزشکی و مجسمه های داخل پردیس پادوا زیباترین معماری قرون وسطا را دارد.

امتیازهای آن:

۱-  ۳۲ گروه آموزشی در ۸ دانشکده، ۴۹ دانشکده تخصصی و ۴۳ مرکز پژوهشی و خدماتی دارد. پادوا همچنین میزبان مراکز، سازمانهای تحقیقاتی و مراکز علمی و فناوری وابسته به دانشگاه است. بیمارستان، یک موزه، یک کتابخانه، یک مدرسه عالی و ۱۴ سالن اقامت یا خوابگاه در فضای آن و یا نزدیکی آن قرار دارد.

۲- دانشگاه پادوا ایتالیا بیش از ۲۰،۰۰۰ استاد و کارمند پژوهشی دارد. حدود ۶۰،۰۰۰ دانشجو – ۴۰،۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲۰،۰۰۰ تحصیلات تکمیلی – در حال تحصیل در آن هستند.

۳- بودجه کل دانشگاه بیش از ۶۰۰ میلیون یورو است که سالانه حدود ۶۰ میلیون یورو برای تحقیق هزینه می شود.

۴- پادوا بخشی از شبکه دانشگاه های تحقیقاتی تاریخی است که به گروه کویمبرا معروف است. سایر موسساتی که عضوی از این شبکه هستند شامل دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، هایدلبرگ، سالامانکا، جنا، لوون و لیدن است.

۵- مرکز ورزشی دانشگاه CUS بسیاری از دوره های ورزشی رقابتی و غیر رقابتی (دو و میدانی، رقص، شمشیربازی، تناسب اندام، جودو، راگبی، اسکیت، فوتبال، تنیس، والیبال و …) را با هزینه های مناسب ارائه می دهد.

مطالب مزتبط: بورسیه تحصیلی ایتالیا مناسب برای همه ایرانی‌ها

دانشکده پزشکی پادوا

دانشکده های دانشگاه پادوا

دانشکده های این دانشگاه در اینجا نام آنها را گذاشته ام، دارای دپارتمان ها و گروه های آموزشی مختلف است. با کلیک روی نام هر دانشکده به دپارتمان ها و اطلاعات لازم در مورد آنها دسترسی خواهید یافت.

دستور العمل اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا

برای اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا باید ابتدا رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای پیدا کردن رشته مورد نظر خود اینجا را ببینید. تحصیل در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می شود. برخی رشته ها فقط به زبان ایتالیایی تدریس می شوند. با کلیک روی اینجا لیست رشته هایی که دروس آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند، می بینید.

در زمان اپلای می توانید تا ۳ رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا در یکی از آنها پذیرفته شوید. مدارک ذیل را برای اپلای اماده کنید و در زمان ثبت نام آنلاین اسکن آنها را بفرستید.

برای ثبت نام روی این لینک  apply.unipd.it کلیک کنید. در قسمت Become an applicant سایت این دانشگاه ثبت نام کرده و فرم آن را پر کنید. دقت داشته باشید با یک ایمیل و فقط یک بار ثبت نام کنید در غیر این صورت اپلای شما رد خواهد شد. بعد از آن یک ایمیل حاوی یک کد برایتان خواهد آمد که با آن باید وارد سیستم شوید و اپلای خود را تکمیل کنید. حتما دکمه save را در نیمه یا پایان کار بزنید تا مراجل تا جایی که انجام شده ذخیره شود. قبل از زدن دکمه Submit از ارسال مدارک خواسته شده به طور صحیح اطمینان یابید. البته بعد از آن می توانید فایل اضافه کنید اما امکان پاک کردن فایل اشتباهی را ندارید.

دانشجویان در ایتالیا

نکات مهم:

 1. مدرک تحصیلی باید به طور رسمی مهر، امضاء و به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ترجمه باشد. علاوه بر این نسخه زبان اصلی آن را هم باید آپلود کنید.
 2. نسخه کاغذی برخی از این مدارک بعد از اپلای و ورود به دانشگاه پادوا باید برای تکمیل پرونده تحویل داده شود.
 3. تمامی فایل ها باید در فرمت PDF  باشد.
 4. برای هر ۳ رشته که درخواست اپلای داده اید به صورت جداگانه ایمیل دریافت خواهید کرد.
 5. اسکن مدارک باید رنگی باشد.
 6. از مهلت ارسال مدارک برای اپلای دانشگاه پادوا که در ذیل اشاره شده، غافل نشوید.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا

برای اپلای هر دوره لیسانس و فوق لیسانس در قسمت انگلیسی زبان این دانشگاه داشته باشید، مدارک زیر لازم است:

 • پاسپورت
 • اجازه اقامت ایتالیا
 • مدرک تحصیلی دیپلم برای دوره لیسانس
 • مدرک لیسانس برای شرکت در دوره فوق لیسانس
 • ریز نمرات و سوابق علمی
 • رزومه به زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 • نمره زبان مورد قبول دانشگاه پادوا
 • پرداخت هزینه ثبت نام برای هر رشته: ۳۰.۰۰ یورو (غیرقابل بازگشت)
 • مدارک دیگری که برای هر رشته مورد نیاز است. حتما به سایت دانشکده مراجعه کرده و مدارک ضروری رشته مورد نظر آن را پیدا کنید.

اپلای دوره دکترا

برای اپلای دکترا دانشگاه پادوا علاوه بر داشتن مدرک فوق لیسانس باید آزمون ورودی بدهید. بعد از قبولی در آن نیاز است که موضوع پایان نامه داشته و در مقابل کمیته علمی دانشکده مورد نظر در مورد ان توضیح دهید. پیدا کردن یک استاد راهنما فراموش نشود.

مطالب مرتبط: مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چگونه است؟

کتابخانه دانشگاه پادوا

مهلت اپلای دانشگاه پادوا

دوره لیسانس:    ۷ ژانویه ۲۰۲۰ تا ۷ مارس ۲۰۲۰

دوره فوق لیسانس: ۷ آوریل تا ۷ ژوئن

دوره دکترا: ۲۱ می ۲۰۲۰

هزینه زندگی و اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا

شهریه

بیشترین میزان مبلغی که باید با توجه به رشته تحصیلی در دوره لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه پادوا بپردازید از قرار ذیل است. توجه داشته باشید این رقم ها بدون در نظر گرفتن کمک هزینه و بورسیه تحصیلی است.

 • Group A – Humanistic: €۲.۵۲۹,۰۰
 • Group B – Scientific: €۲.۶۲۲,۰۰
 • Group E – Primary teacher education: €۲.۹۴۴,۰۰

برای دوره دکترا هم حداکثر ۱۸۷.۰۰ یورو می پردازید.

مطالب مرتبط: اپلای پزشکی در ایتالیا

هزینه خوابگاه و سکونت شما بعد از اپلای دانشگاه پادوا با توجه به نوع اتاق و لوازم و امکاناتی که دریافت می کنید، محاسبه می شود.

هزینه مبلغ به یورو
مسکن: اتاق تک نفره اتاق دو نفره سوئیت ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو۱۵۰ تا ۳۵۰ یورو۵۰۰ یورو با لوازم
خرید مواد غذایی در یک هفته خرید از سوپرمارکت نزدیک ۶۰ یورو
وعده های غذایی: پیتزا صبحانه در یک بار (کاپوچینو و کروسان)ناهار در رستوران دانشگاه پادوا (غذای کامل)ناهار در بار (ساندویچ و نوشیدنی) نزدیک ۱۵ یورو۲.۵۰ یورو۴.۲۰ تا ۵.۷۰ یورو  ۵ تا ۸ یورو
اجازه سکونت و اقامت نزدیک به ۷۵ یورو
بیمه سلامت (با دریافت اجازه سکونت) ۵۰ تا ۱۵۰ یورو
حمل و نقل عمومی: اتوبوس یا تراموا ( ۷۵ دقیقه)اتوبوس یا تراموا (گذری)دوچرخه ۱.۳۰ یوروهفته ای ۱۲ یورو، سالانه ۳۸۰ یوروهفته ای ۱۲ یورو، سالانه ۳۸۰ یورو۵ یورو هفتگی، ۲۵ یورو سالیانه
تفریح: سینما (هفتگی)تئاتر ۸ یورو۱۵ یورو
ورزش: استخرباشگاه ۴۵ یورو ماهیانه۲۵ یورو عضویت ماهانه

هزینه یک ماه زندگی به طور نسبی

اجاره و قبوض ۳۰۰ یورو
خرید و فروشگاه های مواد غذایی ۲۵۰ یورو
اوقات فراغت و ورزش ۱۶۰ یورو
جمع کل ۷۱۰ یورو

خوابگاه دانشگاه پادوا

خوابگاه دانشگاه پادوا ایتالیا

در صورت اپلای دانشگاه پادوا از امکانات خوابگاه این مرکز آموزشی نیز برخوردار خواهید شد. ۱۴ خوابگاه این دانشگاه در مرکز شهر و در نزدیکی خود دانشگاه قرار گرفته که ظرفیت پذیرش ۱۶۰۰ دانشجو را دارد. چهار مهمانسرا هم برای دوره های کوتاه مدت در نظر گرفته شده اند. بهتر است بعد از اخذ پذیرش و تایید ۱۰۰ درصدی آن، به سرعت برای گرفتن خوابگاه اقدام کنید.

خوابگاه دانشگاه پادوا در انواع اتاق های تک نفره، اتاق دو نفره، آپارتمان مستقل چهار نفره، آپارتمان دو نفره و آپارتمان بیش از ۵ نفره هستند. در هر کدام از اینها به طور میانگین از امکاناتی همچون آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام مشترک یا خصوصی، لباسشویی، اتاق تلویزیون و موسیقی، اینترنت، اتاق بازی، اتاق مطالعه و باشگاه ورزشی بهره مند می شوید. برخی از این خوابگاه ها دخترانه، پسرانه و برخی مختلط است.

تمام تاریخ های مهم برای دریافت خوابگاه و اطلاعات لازم را در اینجا ببینید. این اطلاعات بعد از ژوئن ۲۰۲۰ به روز رسانی می شود.

سوال متداول درباره اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا

 • من در دانشگاه پادوا پذیرفته شده ام. برای تحصیل در رشته خودم چطور آماده شوم؟ تحصیل در آن چگونه است؟

دانشجویان این دانشگاه در این مورد می گویند:

در اینجا باید تکالیف را به صورت شفاهی و کتبی ارائه دهید. پس آمادگی لازم برای این مهارت ها را داشته باشید. مثلا برخی در برخی کلاسها باید کنفرانس بدهید و این ممکن است خسته کننده باشد. بهتر است کمی ایتالیایی بدانید چون در بیشتر فروشگاه ها به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند.

آخرین توصیه اپلای باما

اگر به تحصیل در برترین دانشگاه اروپا علاقه دارید با آنچه در اینجا گفتم، به راحتی می توانید اپلای دانشگاه پادوا را انجام دهید.

 1. طبق لیست مدارک لازم برای اپلای دانشگاه پادوا را آماده کنید.
 2. به مهلت ارسال آنها برای سال ۲۰۲۰ دقت داشته باشید.
 3. آخرین مهلت ارسال مدارک را روی کاغذ جلوی چشمتان قرار دهید تا فراموش نکنید.
 4. قبل از شروع ثبت نام و ارسال مدارک در سایت دستورالعمل اپلای را مجددا در اینجا بخوانید.
 5. بعد از ثبت نام در سایت دانشگاه منتظر دریافت ایمیل و کد کاربری خود باشید.
 6. بلافاصله بعد از دریافت ایمیل بقیه مراحل اپلای را تکمیل کنید.
 7. نامه اخذ پذیرش که برایتان ارسال شد، سریعا برای ویزا، خوابگاه و اجازه اقامت اقدامات لازم را آغاز کنید.
 8. برای اخذ ویزا و اجازه اقامت در ایتالیا به اظهارنامه تمکن مالی نیاز دارید.
 9. با توجه به هزینه زندگی و اپلای و تحصیل از هم اکنون برنامه ریزی داشته و سرمایه لازم را تهیه کنید.

اگر طبق این راهنما عمل کنید، با درصد باالایی موفق خواهید بود. اگر سوالی غیر از سوالات متداول داشتید یا در این کار به مشکلی برخوردید با کارشناسان اپلای باما مشورت کنید. در صورت تمایل هم می توانید انجام تمام کار اخذ پذیرش خود را از ما بخواهید.