به شما توصیه می کنم حتما به اپلای دانشگاه کنکوردیا کانادا فکر کنید. تمام چیزهای ضروری برای ادامه تحصیل و ساختن یک آینده درخشان، آن هم به آسان ترین راه در اینجا فراهم است. در این بخش از اپلای باما علت این ادعا را به شما می گویم. علاوه بر این به شما کمک می کنم برای اپلای دانشگاه کنکوردیا همه کارهای لازم را انجام دهید.

اول از امکانات و امتیازهای دانشگاه کنکوردیا صحبت می کنم. سپس با کمک هم مدارک لازم برای ثبت نام را با توجه به مهلت ارسال آنها آماده و ثبت می کنیم. حتما قسمت هزینه های تحصیل و سوالات متداول در مورد اپلای دانشگاه کنکوردیا را بخوانید. آخرین توصیه های ویژه اپلای باما به عنوان متخصص اخذ پذیرش دانشگاه ها راهنمای شما در پایان راه خواهد بود.

معرفی امتیازهای دانشگاه کنکوردیا کانادا

دانشگاه کنکوردیا نسل جدیدی از دانشگاه است که آینده تحصیلات عالی را بازسازی کرده است. این مرکز آموزشی ذر ۱۹۷۴ تاسیس شده و در شهر مونترال، پرطرفدارترین شهر دانشجویان در شمال آمریکا قرار دارد. کنکوردیا از جمع دو دانشگاه سر جورج ویلیامز و کالج لویولا تشکیل شده که اکنون دو پردیس آن هستند. جدیدترین متد در آموزش و پژوهش خصوصا در آموزش آنلاین را در آن می توان تجربه کرد. بیستمین دانشگاه برتر در کانادا و پانصدمین مرکز آموزشی در سطح جهانی است. متقاضیان اپلای دانشگاه کنکوردیا امکان شرکت در ۴۰۰ رشته مقطع لیسانس (بین ۴ تا ۵ سال ) و تحصیلات تکمیلی را دارند. بیشتر دروس به زبان انگلیسی و برخی رشته ها به زبان فرانسه تدریس می شوند.

۹۶۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۵۰ کشور جهان در ۴ دانشکده کنکوردیا مشغول به تحصیل هستند. فقط ۳۵ هزار نفر در مقطع لیسانس در حال آموزش هستند. بنابراین دانشگاه پرطرفداری است. تحصیل در آن به صورت تمام وقت و نیمه وقت در دو مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی امکانپذیر است. ۸۵ درصد دانشجویان این مرکز بعد از حداکثر ۶ ماه مشغول به کار می شوند.

کتابخانه دانشگاه کنکوردیا

بعد از اپلای دانشگاه کنکوردیا می توانید از کمک هزینه مالی و بورسیه نیز بهره مند شوید. اگر ایده و ابداعی دارید در اینجا از آن بسیار استفبال می شود به طوری که امکان اجرای آن را دارید و حتی به شما کمک می کنند بیزنس خود را راه اندازی کنید.

مطالب مرتبط: بورسیه تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ با اپلای باما

امکانات دانشگاه کنکوردیا

در این دانشگاه از رصدخانه، آزمایشگاه، استودیو تا گالری های متعدد، لذت خواهید برد. تمام آنچه نیاز دارید تا استعدادهای خود را شکوفا کنید، فراهم است. در فضای آن انواع منابع علمی برای تحقیق و پژوهش و رسیدن به اهداف علمی تان پیدا می شود. کتابخانه دانشگاه کنکوردیا مجهز به تکونولوژی Sandbox است؛ با این تکونولوژی در حین یادگیری می توانید چیزهای جالب و کاربردی ابداع کنید.

در فضای پردیس دانشگاه، خوابگاه (در خارج از پردیس هم خوابگاه دارد)، کتابخانه و فضای ورزشی و تفریح هم جای دارد. غذای ارزان قیمت، امکانات ورزشی و تفریحی مختلف، انجمن ها و کلوب های دانشجویی، زندگی در این فضای آموزشی پیشرفته را بسیار دلنشین می کند.

دانشکده های دانشگاه کنکوردیا

دانشکده هنر و علوم پایه

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده «گینا کودی» مهندسی و علوم کامپیوتر

دانشکده تجارت جانسون مولسون

شرایط تحصیل و اپلای دانشگاه کنکوردیا

برای تحصیل و اپلای این مرکز باید مراحلی را بگذرانید. ابتدا رشته مورد نظر خود را پیدا کنید. سپس مدارک لازم برای اپلای را ببینید و آنها را آماده کنید. بعد از آن باید فرم های ثبت نام را پر کرده و مدارک را به دانشگاه کنکوردیا ارسال کنید و منتظر پاسخ دانشگاه بمانید.

شما در زمان ثبت نام می توانید سه رشته را بر اساس اولویت و علاقمندی انتخاب کنید. اگر در اولی اپلای نشدید، انتخاب های دیگر شما بررسی می شود. دقت کنید که گرایش های یک زمینه علمی با تخصص های متمایز نباید انتخاب شوند؛ بلکه رشته های مختلف با گروه درسی متفاوت را برگزینید.

اگر واجد شرایط این رشته ها نبودید، متخصصین دانشگاه رشته های دیگری را به شما پیشنهاد می دهند. سعی کنید در رشته های انتخابی دو و سه مواردی را انتخاب کنید که رقابت پذیرش در آن ها کمتر است. با این کار احتمال اپلای دانشگاه کنکوردیا برای شما بالا می رود.

حتما مدارک لازم برای هر رشته را با دقت ببینید. تمام مراحل ثبت نام به صورت آنلاین انجام می شود.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه کنکوردیا

در اینجا حداقل مدارکی را که برای اخذ پذیرش در هر رشته مورد نیاز است، به شما می گویم. اما دقت کنید که ممکن است برای هر رشته مدارک خاص دیگری نیز مورد نیاز باشد.

دوره لیسانس:

 • کپی مدرک دیپلم
 • کپی توصیه نامه یا معرفی نامه از مرکز آموزشی قبلی به زبان اصلی (فارسی) و انگلیسی که باید ترجمه رسمی باشد. اصل یا کپی برابر اصل آن بعدا از شما خواسته می شود.
 • ریز نمرات و دروس گذارنده
 • مدرک زبان آیلتس، تافل یا PTE
 • رزومه
 • اظهارنامه محتوی:
 1. اهداف شما از اپلای دانشگاه کنکوردیا و ادامه تحصیل در آن
 2. دلایل شما برای انتخاب رشته مورد نظر، مهارت هایی که دارید
 3. دوره هایی که گذرانده اید
 4. مهارت های و دانشی که در تحصیل و پژوهش به شما کمک می کند
 • پاسپورت
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • پرداخت هزینه ثبت نام : ۷۸ دلار

کلاس درس دانشگاه کنکوردیا

مدارک اپلای دانشگاه کنکوردیا در دوره فوق لیسانس و دکترا:

 • مدرک تحصیلی دانشگاهی:
 1. کپی مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۴ از ۲۰
 2. کپی مدرک فوق لیسانس با معدل GPA معادل B یا حداقل معدل ۱۴ از ۲۰
 • رزومه
 • کپی توصیه نامه یا معرفی نامه به شرحی که در بالا ذکر شد.
 • پیدا کردن استاد راهنما برای پایان نامه در اینجا و برقراری ارتیاط با استاد
 • انتخاب موضوع پایان نامه و داشتن یک پروپوزال
 • پرداخت هزینه ثبت نام : ۷۸ دلار
 • ثبت نام در MyConcordia.ca. و پیگیری وضعیت اپلای
 • ویزای تحصیلی کانادا

مطالب مرتبط: آیلتس یا تافل؟ کدوم بهتره آسونتره؟

نکته:

۱- برای اپلای دانشگاه کنکوردیا در رشته خاص و مدارک بیشتر آن این لینکها را با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظرتان ببینید: دوره لیسانس؛ فوق لیسانس و دکترا. معمولا باقی مدارک لازم شامل پورتوفیلو یا نمرات شما در ریاضیات و علوم پایه است.

۲- نمرات مورد قبول در زبان انگلیسی:

 تافل IBT حداقل ۹۰
آیلتس حداقل ۷
PTE ۶۱

۳- ویزا برای متقاضیانی که باید بیش از ۶ ماه در کانادا باشند، مورد نیاز است. ویزای کانادا را از طریق کنسولگری کانادا در ایران بگیرید. دریافت ویزای تحصیلی کانادا ۴ تا ۸ هفته طول می کشد. بنابراین بهتر است برای ثبت نام زودتر از موعد آماده شوید. برای دریافت ویزا باید نامه پذیرش دانشگاه کنکوردیا، پاسپورت معتبر و اظهارنامه مالی برای تمکن مالی تأمین هزینه تحصیل و زندگی داشته باشید.

۴- بین ۴ تا ۸ هفته طول می کشد تا این مرکز آموزشی در مورد پذیرش شما تصمیم بگیرد.

مهلت ثبت نام برای اپلای دانشگاه کنکوردیا در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱

پذیرش ورودی جدید در ترم های زمستان و پاییز انجام می شود. پاییز اصلی ترین ترم به شمار می رود. فرآیند اپلای دانشگاه کنکوردیا بسیار آسان و انعطاف پذیر است. اگر پروفایلی مناسب داشته باشید می توان پذیرش در آن را تضمین کرد. نرخ پذیرش در برخی رشته های این دانشگاه بیش از ۸۰ درصد است.

توجه داشته باشید مهلت اپلای دانشگاه کنکوردیا در برخی رشته ها برای دوره لیسانس و تحصیلات تکمیلی متفاوت است.

مهلت اپلای دوره لیسانس:

ترم پاییز اول فوریه
ترم زمستان اول سپتامبر

 

مهلت اپلای دوره تحصیلات تکمیلی:

رشته پذیرش سپتامبر پذیرش ژانویه پذیرش می
MBA ۱ مارس ۱ ژوئن
علوم کامپیوتر ۱ ژوئن ۱ اکتبر ۱ فوریه
بازاریابی ۱ مارس
مهندسی نرم افزار ۱ فوریه ۱ جولای
اقتصاد ۱ فوریه ۱ ژوئن

خوابگاه دانشگاه کنکوردیا

مطالب مرتبط: پروپوزال(طرح تحقیقاتی) چیه و چجوری برای اپلای بنویسیم؟

هزینه تحصیل و اپلای دانشگاه کنکوردیا

نکته: اعدادی که در ذیل آورده ام با احتساب هزینه بیمه سلامت، طرح های درمانی دندان و شهریه از طرف این مرکز اعلام شده است. با توجه به تعداد واحدی که در هر دوره اخذ و گذارنده می شود، این میزان تغییر می کند.

گواهی نامه ( ۱۵ تا ۱۶ واحد) ۱۵.۲۵۷ – ۱۲.۸۰۲ دلار
دیپلم (۳۰ واحد) ۲۹.۲۰۹ -۲۴.۳۹۲ دلار
فوق لیسانس (۴۵ واحد) ۴۳.۴۲۳ – ۳۱.۱۴۱ دلار
فوق لیسانس (۶۰ واحد) ۵۸.۳۰۹ – ۴۱.۹۲۰ دلار
دکترا (۹۰ واحد) ۵۷.۱۱۱ – ۵۶.۷۰۲ دلار

 

ریز هزینه تحصیل و زندگی با اپلای دانشگاه کنکوردیا (دوره لیسانس)

رشته مبلغ به دلار
هنر، علوم تربیتی، علوم پایه ۲۲.۳۴۰
مدیریت، تجارت ۲۷.۲۶۰
مهندسی، علوم کامپیوتر ۲۴.۸۲۰
هنرهای زیبا ۲۲.۴۴۰
بیمه سلامت و دندان ۱.۱۷۶
کتاب و لوازم ۲.۲۵۰
حمل ونقل با تخفیف دانشجویی ۴۱۶
خوابگاه داخل پردیس:

هزینه اقامت (در هر طبقه متفاوت است)

هزینه غذا

 

۳.۷۰۰- ۷.۲۰۰

۴.۷۰۰

خوابگاه خارج از پردیس

اجاره ماهیانه ۸۵۰ ، وسایل ۱۵۰، غذا ۶۰۰

 

۱۲.۸۰۰

 

توجه:

۱- دانشگاه کنکوردیا این حق را به خود می دهد که هر زمان نیاز باشد این مبالغ را تغییر دهد.

۲- برای محاسبه دقیق هزینه های خود اینجا را ببینید.

۳- برای رزرو خوابگاه به اینجا مراجعه کنید.

پاسخ پرسش های رایج در مورد اپلای دانشگاه کنکوردیا

 • آیا اخذ پذیرش کنکوردیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

بله، چون:

۱- نرخ پذیرش این دانشگاه ۸۰ درصد است.

۲- شما امکان انتخاب سه رشته را دارید و احتمال پذیرش شما در یکی از آنها بالاست.

۳- اپلای دانشگاه کنکوردیا آسانتر از مراکز دیگر همچون مک گیل و اوتاوا است.

۴- این مرکز آموزشی در شهر مونترال قرار گرفته که بهترین شهر دانشجویی است. زندگی در آن به صرفه تر از ونکوور و تورنتو است. امکانات و خدمات رایگان زیادی در این شهر ارائه می شود.

۵- با اینکه مونترال یک شهر فرانسه زبان است، اما برای تحصیل و اپلای دانشگاه کنکوردیا نیازی به زبان فرانسه نیست و می توانید به انگلیسی صحبت کنید.

۶- اجاره مسکن و اتاق با امکانات عالی در مونترال بسیار ارزان است.

پردیس دانشگاه کنکوردیا

 • پرطرفدارترین رشته در دانشگاه کنکوردیا چه رشته ای است؟

با توجه به نظرات دانشجویان این دانشگاه، رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم پایه از جمله رشته هایی هستند که برای اپلای این دانشگاه مورد توجه هستند.

 • آیا اپلای دانشگاه کنکوردیا انتخاب خوبی است؟

بله، این مرکز آموزشی با اینکه برترین دانشگاه کانادا نیست، اما برخی گروه های آموزشی آن، همچون علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار بسیار قوی هستند. این دپارتمان برای چهارمین بار بهترین مرکز پژوهش در کانادا شناخته شده است. دپارتمان تجارت این دانشگاه نیز در سطح جهان بسیار مشهور است.

آزمایشگاه های آن به تمام وسایل ضروری برای آموزش و پژوهش مجهز است. کتابخانه آن یکی از جاهایی است که دوست دارید تمام وقت خود را در آن بگذرانید. دانشجویان خارجی بسیاری با اپلای دانشگاه کنکوردیا پذیرفته می شوند و با روش های جالبی به سادگی با هم کنار می آیند. همه چیز در این دانشگاه و حتی شهر مونترال در دسترس دانشجو قرار دارد. فضای کنکوردیا بسیار آرام و دور از سر و صدا و شلوغی است؛ به طوری که برای مطالعه و یادگیری احساس آرامش و تمرکز خواهید کرد.

آخرین توصیه اپلای باما

با توجه به آن چه در مورد امتیازهای دانشگاه کنکوردیا و پاسخ سوالات متداول در این مورد، مشخص شد که ثبت نام برای تحصیل در آن به سادگی قابل انجام است و احتمال زیادی وجود دارد که در آن پذیرفته شوید. در این مقاله به طور کامل تمام مراحل لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی این مرکز شامل شرایط اخذ پذیرش و تحصیل، مدارک لازم و مهلت ارسال آنها را مطرح کردیم. به این ترتیب بهتر است سریعتر مدارک لازم را دریافت کنید تا برای دانشگاه بفرستید.

با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی که گفته شد، برنامه صحیحی برای مدیریت مالی این هدف تحصیلی داشته باشید. حتما در فرصت ارزیابی پرونده شما در دانشگاه اقدامات اولیه برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید. در صورتی که سوالات بیشتری در زمینه اپلای دانشگاه کنکوردیا داشتید با اپلای باما تماس بگیرید. می توانید تمام مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی را به گروه اپلای باما بسپارید و از انجام آن به بهترین نحو در سریعترین زمان ممکن اطمینان داشته باشید.