شرایط اپلای دانشگاه ملی استرالیا سوال مهمی است که بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش استرالیا دارند. کسانی به دنبال اپلای این دانشگاه هستند که هدف دارند و می خواهند آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند. این مقاله اپلای با ما راهنمای همین جویندگان علم و موفقیت است که به شرایط اپلای و تحصیل در این دانشگاه اشاره می کند. موضوع دیگری که اهمیت دارد مدارک لازم برای ثبت نام، مهلت ثبت نام سال تحصیلی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است. در پایان اشاره ای به خوابگاه و هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه ملی استرالیا خواهیم داشت.

برتری دانشگاه ملی استرالیا مهمترین دلیلی است که هر کسی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کند. بنابراین، اول از همه بهتر است بدانیم دانشگاه ملی استرالیا چه امتیازهایی دارد و چرا این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم.

امتیازهای دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا در مرکز شهر کامبرا قرار گرفته و در قرن بیستم آغاز به کار کرده است. این دانشگاه با رتبه ۴ جهان جزو برترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه تا کنون موفق به دریافت جازه نوبل شده اند. دانشجویان این دانشگاه فرصت انتخاب هر زمینه علمی و رشته تحصیلی مورد علاقه خود را برای هر مقطع دارند. رشته های این دانشگاه در زمینه حقوق، هنر، جامعه و فرهنگ، طبیعیات، فیزیک، و علوم محیط زیست، تجارت و تبلیغات، سلامت و مطالعات پزشکی، مهندسی و علوم کامپیوتر است.

فضای سبز دانشگاه ملی استرالیا

فضای بزرگ دانشگاه ملی استرالیا با وجود درختان بسیار آن زیبا و با طراوت است به طوری که دومین دانشگاه سبز جهان نامیده شده است. این فضا دارای ۷ کالج، ۸ خوابگاه با لوازم زندگی است که محیطی آرام و مناسب برای تحصیل را فراهم آورده است. کتابخانه این دانشگاه دارای میلیون ها کتاب و مقاله پژوهشی در ۶ شاخه علمی است و به صورت ۲۴ ساعته تمام روزهای هفته در اختیار دانشجویان است.

نکته مهم دیگر این که این دانشگاه متقاضیان زیر ۱۸ سال را نیز تحت شرایط خاصی می پذیرد. تمام دانشجویان نیز باید تحت بیمه درمانی قرار بگیرند.

شرایط اپلای دانشگاه ملی استرالیا

اپلای دانشگاه ملی استرالیا با توجه به شرایط شما سه راه دارد که دو راه آن برای دانشجویان ایرانی که در ایران دیپلم گرفته اند مناسب است. دقت کنید که این راه ها برای ثبت نام دوره لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته شده است.

راه اول:

راه اول این است که در این دانشگاه ثبت نام کرده و برای اپلای رشته انتخابی تان مورد ارزیابی قرار بگیرید. شما فقط امکان انتخاب یک رشته را دارید. برای انتخاب آن، موضوع مورد علاقه خود را در اینجا جستجو کرده و ببینید چه دوره هایی با آن موضوع در این دانشگاه آموزش داده می شود.

توجه داشته باشید دوره های تحصیلی در دانشگاه ملی استرالیا به دو صورت با مدرک و بدون مدرک و پروژه محور و درس محور برگزار می شوند. بنابراین در زمان انتخاب رشته به این موضوع حتما توجه داشته باشید.

در هر ترم یک دوره ارزیابی وجود دارد. ابتدا ثبت نام می کنید و در ادامه سه فرصت برای ارزیابی و اپلای شما هست که بهترین آنها را به شما می دهند. برای اینکه اپلای شما موفقیت آمیز باشد، باید تا مهلت داده شده پیش نیازهای رشته انتخابی خود را در کنار پیش نیاز مهارت زبان آماده کنید. در ادامه در بین تمام متقاضیان شرکت در همان دوره تحصیلی رتبه بندی خواهید شد.

برای ثبت نام در فرآیند اول اپلای دانشگاه ملی استرالیا اینجا کلیک کنید.

مهلت ثبت نام راه اول

 • برای ترم دوم سال ۲۰۲۰ که الان ثبت نام آن باز است تا ۶ می ۲۰۲۰ فرصت دارید.
 • برای ترم اول سال ۲۰۲۱ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ فرصت دارید که ثبت نام آن هم الان تا قبل این تاریخ باز است.

راه دوم:

راه دیگر برای اپلای دانشگاه ملی استرالیا شرکت در دوره های خاصی است که مدارک مشخصی را باید برایش داشته باشید. این فرآیند بیشتر برای شرکت در دوره دکترا و فوق لیسانس کاربرد دارد و در پایان به شما مدرک می دهد.

لیست رشته هایی را که از طریق راه دوم می توانید شرکت کنید در اینجا می بینید. برای اطلاع از جزییات مدارک مورد نیاز برای هر رشته روی نام آن کلیک کنید. این دوره ها درس محور هستند و باید در کلاس و آزمون های هر درس شرکت کنید.

مهلت ثبت نام راه دوم

مهلت ثبت نام در این فرآیند برای ترم دوم سال ۲۰۲۰ و ترم اول سال ۲۰۲۱ هم اکنون امکانپذیر است.

حداقل مدارکی که برای ورود به این دوره ها نیاز است:

 • یک پرتوفیلو
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل یا PTE

مطالب مرتبط: شرایط اپلای استرالیا برای کارشناسی ارشد

کلاس درس دانشگاه ملی استرالیا

دیگر مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه ملی استرالیا

غیر از مدارک مورد نیاز در هر طریق ثبت نام که ذکر شد، مدارک ذیل را نیز باید داشته باشید و در زمان ثبت نام فایل آنها را آپلود و ارسال کنید.

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم، مدرک لیسانس، فوق لیسانس به انگلیسی. این ترجمه باید مورد تایید National Accreditation Authority for Translators & Interpreters (NAATI) باشد. ترجمه شخصی و یا از طرق دیگر مورد تایید دانشگاه ملی استرالیا نیست.
 • ID پاسپورت
 • ویزای تحصیلی استرالیا

نکات مهم:

۱- برای اپلای دانشگاه ملی استرالیا باید در زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشید. قبل از اقدام برای اپلای، در آزمون تافل یا آیلتس یا PTE شرکت کنید. نمرات مورد قبول در این آزمون ها را در جدول زیر می بینید.

آزمون نمره کلی نمره هر بخش
آیلتس آکادمیک ۶.۵ حداقل ۶.۰
تافل کاغذی ۵۷۰ Writing 4.5
تافل اینترنتی ۸۰ Reading & Writing 20

Speaking & Listening 18

 

PTE ۶۴ حداقل ۵۵

 

۲- مدرک زبان شما باید مستقیما از مرکز آزمون به دانشگاه ملی استرالیا ارسال شود. بنابراین در زمان ثبت نام آزمون زبان، کد این دانشگاه را اعلام کنید: ۰۵۰۶

۳- فایل مدارک باید با فرمت PDF باشد که کمتر از ۵MB حجم دارد. نام آن کمتر از ۳۵ کاراکتر باشد. در ضمن اسکن این مدارک را رنگی بگیرید.

۴- برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به نامه اپلای دانشگاه ملی استرالیا و پاسپورت احتیاج دارید.

۵- حتما جزییات رشته انتخابی خود را چک کنید؛ ممکن است مدارک دیگری نیز لازم باشد. اگر در این زمینه مشکلی داشتید با کارشناسان اپلای با ما تماس بگیرید.

۶- دقت داشته باشید ثبت نام در تمام روزهای هفته غیر از ساعت ۲ صبح به وقت سیدنی تا ۵ صبح امکان پذیر است.

۷- حتما تمام مدارکی که در هر بخش از شما خواسته شده را آپلود کنید.

دانشجویان بین المللی دانشگاه ملی استرالیا

شرایط اپلای دکترا در دانشگاه ملی استرالیا

برای ثبت نام دکترا در دانشگاه ملی استرالیا باید دارای شرایط ذیل باشید و مراحلی را بگذرانید.

 • مدرک تحصیلی دانشگاهی:

۱- مدرک لیسانس و فوق لیسانس

۲- یا مدرک فوق لیسانس با پایان نامه که معادل مدرک لیسانس استرالیا باشد

۳- یا پروژه تحقیقاتی یا تألیف یا تجربه کارهای تحقیقاتی که معادل مورد اول باشد.

 • مدرک زبان آیلتس یا تافل یا PTE
 • انتخاب موضوع پایان نامه
 • انتخاب استاد راهنما از دانشگاه ملی استرالیا
 • ارسال ایمیل به استاد راهنما با این محتوا که موضوع پژوهش مورد نظر شما چیست و چرا به آن علاقه دارید. روش تحقیق و نیز تجربه پژوهشی خود را بیان کنید. پروپوزال خود را نیز به پیوست آن ارسال کنید.

در ادامه استاد راهنما با شما تماس می گیرد و در مورد پروژه و موضوعات دیگری که می توانید برای دکترا انتخاب کنید صحبت می کند. البته ممکن است ایمیل شما را برای بخش های دیگر ارسال کنند تا بتوانید مراحل را در آنجا بگذرانید. زمانی که استاد راهنمای شما مشخص شد تا در مورد اپلای شما را حمایت کند، وارد مرحله سوم می شوید.

برای انتخاب موضوع علمی مناسب اینجا را ببینید. اگر در مورد موضوع مورد علاقه خود تردید دارید در اینجا می توانید علاقمندی خود را بیابید.

برای یافتن بورسیه دکترا دانشگاه ملی استرالیا می توانید با اپلای با ما مشورت کنید و اینجا را نیز ببینید.

در انتها به صورت آنلاین در اینجا ثبت نام کنید. برای ثبت نام پروپوزال و گزارش سه داور پایان نامه مورد نیاز است. از آنها بخواهید این فرم را پر کرده و مستقیما در دانشگاه ثبت کنند.

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا

هر دانشجوی این دانشگاه در سال ۲۰۲۰، حداقل ۴۷۱ دلار در هفته برای غذا، تفریح و خرید لوازم نیاز دارد. البته این مقدار به شیوه زندگی و نیازهای فرد نیز بستگی دارد. تأمین هزینه های زندگی یک خانواده در استرالیا کار آسانی نیست. بنابر این باید اطمینان یابید که سرمایه کافی برای هزینه های زندگی و تحصیل را دارید. خصوصا اگر به همراه خانواده و فرزندان به استرالیا بیایید.

مطالب مرتبط: ویزای همراه دانشجویی استرالیا برای همسر

خوابگاه دانشجویان دانشگاه ملی استرالیا

برای هر رشته میزان معینی بابت شهریه در نظر گرفته شده است که با جستجوی آن در لینک گذاشته شده در اینجا می توانید به رقم آن پی ببرید. اما به طور کلی بالای ۴۰,۰۰۰.۰۰ دلار استرالیا است.

بورسیه این دانشگاه بستگی به این دارد که شما چگونه دانشجویی هستید. برای اطلاع بیشتر در مورد بورسیه این دانشگاه اینجا را ببینید و یکی از بورسیه های معرفی شده را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط: بورسیه تحصیلی استرالیا چه شرایطی داره؟

خوابگاه دانشگاه ملی استرالیا

خوابگاه های دانشگاه ملی استرالیا برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی متفاوت است. برخی از خوابگاه ها برای برخی وعده های غذایی، با مبلغی که پرداخت می کنید، غذا نیز توزیع می کنند. می توانید هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید.

برخی از خوابگاه های دانشگاه ملی استرالیا، امکانات و لوازم زندگی مورد نیاز را در اختیار شما می گذارند. هزینه این خوابگاه ها به طور متفاوت، برای ۴۲ تا ۵۲ هفته مشخص شده است. بعضی از آنها مبلغی را نیز به عنوان سپرده می گیرند. علاوه بر این با توجه به امکاناتی که انتخاب می کنید مبلغی به اجاره اضافه می شود. برای اطلاع دقیق در مورد اجاره هر کدام از خوابگاه ها و امکانات آنها روی اینجا کلیک کنید.

آخرین توصیه اپلای با ما

حتما تا اینجا به امتیازهای دانشگاه ملی استرالیا با دقت توجه کرده اید. اگر شرایط آن را دارید، بهتر است قبل از پایان مهلت ثبت نام این دانشگاه، برای سال تحصیلی ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ اقدامات اولیه را انجام دهید. به دقت مدارک لازم برای ثبت نام را که در بالا ذکر کردیم، جمع آوری کنید. متقاضیان دکترا بهتر است از قبل موضوع پایان نامه و استاد راهنمای خود را در نظر داشته باشند تا سرعت عمل آنها در زمان ثبت نام بالا باشد. نکته مهم بعدی داشتن سرمایه و برنامه ریزی مالی برای گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا است. پس، بعد از انتخاب رشته و خوابگاه یا محل زندگی، به هزینه های تحصیل و زندگی در این دانشگاه توجه ویژه داشته باشید. قطعا نگرانی بابت هزینه ها تمرکز لازم برای لذت از تحصیل در این محیط عالی را از شما گرفته و کیفیت آن را پایین می آورد.

در صورتی که در هر یک از مراحل دچار مشکل شدید و یا سوالی داشتید با کارشناسان متخصص اپلای با ما تماس بگیرید. حتی می توانید صفر تا صد اپلای خود در دانشگاه ملی استرالیا را به اپلای با ما بسپارید.