اپلای دانشگاه آدلاید استرالیا با فضای منحصر به فرد آموزشی و امتیازهایش، شما را به آن تصویری که از موفقیت در ذهن دارید، می رساند. تمرکز این دانشگاه بر آموزش رشته های کاربردی برای آینده شغلی ایده آل و پر از ثروت علمی و مادی است. با اپلای دانشگاه آدلاید قدمی استوار در جهت اهدافتان بر می دارید. پس ابتدا تصویری روشن از امتیازها و امکانات این مرکز آموزشی بدست آورید و از انتخاب خود مطمئن شوید. در این صفحه از اپلای باما مدارک لازم برای اپلای و مهلت ارسال آنها را هم خواهید دید. هزینه تحصیل و زندگی در مدت تحصیل مشخص شده؛ پاسخ سوالات متداول را هم با دقت بخوانید و آخرین توصیه ما را هم در آخر به یاد داشته باشید تا مرحله اپلای دانشگاه آدلاید را با موفقیت پشت سر بگذارید.

امتیازهای دانشگاه آدلاید استرالیا

دانشگاه دولتی آدلاید، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا در شهر آدلاید، در ۱۸۷۴ آغاز به کار کرده است. نکته جالب در مورد آن این است که منطقه ممنوع برای سیگار به شمار می رود و پلیس رعایت این قانون را زیر نظر دارد.

۲۹ درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند که هم اکنون عدد آن به ۷۵۸۳ نفر می رسد. رتبه این دانشگاه با شاخص QS در سطح جهان ۱۰۶ است. برترین رتبه ها مربوط به رشته های حسابداری، مهندسی، مدیریت و بازرگانی است. تا سال ۲۰۱۷ دانش آموختگان این دانشگاه موفق به کسب ۵ جایزه نوبل و ۱۰۴ ردس اسکالر شده اند. بسیاری از تاجران، وکلا و سیاستمداران فارغ التحصیل دانشگاه آدلاید بوده اند. سر منشأ تعداد زیادی از اکتشافات علمی در زمینه فضا، کشاورزی و پزشکی به دانشگاه آدلاید استرالیا باز می گردد.

امکان تحصیل آسان و پربار هم در این دانشگاه فراهم شده است. بعد از اپلای دانشگاه آدلاید می توانید از کمک هزینه تحصیلی و بورسیه های مختلف آن استفاده کنید.  برای دریافت بورسیه های این دانشگاه اینجا را ببینید.

مطالب مرتبط: بورسیه تحصیلی استرالیا چه شرایطی داره؟

امکانات دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید ۴ پردیس دارد که North Terrace پردیس مرکزی آن شناخته می شود. گالری هنری جنوب استرالیا این پردیس را احاطه کرده. محیط آن پر از فضای سبز و درختان و گیاهان زیباست. تمام پردیس ها در نزدیکی رستوران ها و کافه ها، مراکز درمانی، مغازه ها و فروشگاه های مختلف که مورد نیاز دانشجویان است، قرار دارند. علاوه بر خوابگاه، کتابخانه مشهور Barr Smith به عنوان بزرگترین کتابخانه استرالیای جنوبی هم در پردیس مرکزی هستند.

کتابخانه دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید سه خوابگاه به نام های  Adelaide Village، Mattanya  و Roseworthy  دارد. خوابگاه Village تنها ۱۵ دقیقه تا پردیس اصلی فاصله دارد. خوابگاه Roseworthy  هم برای دانشجویانی که در پردیس رزورثی مشغول به تحصیلند، آماده شده است. امکانات رفاهی لازم همچون ماشین لباسشویی، تلویزیون، میز مطالعه، یخچال و فریزر در آشپزخانه و پارکینگ برای یک زندگی دانشجویی راحت و شاد در این خوابگاه ها فراهم است. امکانات ورزشی و تفریحی هم که جزو امکانات اصلی برترین دانشگاه های استرالیا است و جایی برای توضیح بیشتر ندارد.

۵ دانشکده برای آموزش دانشجویان در مقاطع مختلف لیسانس و تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده  است. این دانشکده ها شامل گروه های آموزشی و مدارس زیر مجموعه هستند. امکان انتخاب از میان تعداد زیاد از رشته ها در زمان اپلای دانشگاه آدلاید، امتیاز ویژه دیگری است. ۴۰۰ رشته تحصیلی تعداد گزینه هایی است که پیش رو دارید. قابل توجه آن که آموزش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آدلاید پژوهش محور برگزار می شود.

دانشکده های دانشگاه آدلاید استرالیا

شرایط اپلای دانشگاه آدلاید استرالیا

برای اپلای دانشگاه آدلاید استرالیا ابتدا رشته تحصیلی خود را از اینجا انتخاب کنید. بعد از آن باید مدارک کلی و نیز مدارک خاص هر رشته را تهیه کرده و آماده ارسال کنید. طبق مهلتی که در ادامه به شما اعلام می کنم این مدارک را برای اپلای سال ۲۰۲۰ بفرستید.

اپلای این دانشگاه در دوره تحصیلات تکمیلی به صورت آنلاین انجام می شود. برای شروع ثبت نام دوره تحصیلات تکمیلی اینجا و برای لیسانس اینجا کلیک کنید.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه آدلاید استرالیا

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه آدلاید هر رشته ممکن است متفاوت باشد بهتر است که برای اطلاع دقیق با کارشناسان اپلای باما تماس بگیرید و یا اینجا را کلیک کرده و رشته خود را پیدا کنید تا مدارک را به شما معرفی کند. اما به طور کلی مدارک مورد نیاز خارج از موارد ذیل نیست. مدارک خود را در فرمت PDF آماده کنید

مدارک اپلای دوره لیسانس:

 • نمره آزمون زبان آیلتس یا تافل آکادمیک یا PTE
 • کپی برابر اصل مدرک دیپلم به زبان انگلیسی
 • کپی برابر اصل ریز نمرات به زبان انگلیسی. معدل خود را به ATAR تبدیل کنید
 • رزومه برای برخی رشته ها
 • پرداخت هزینه ثبت نام  ۱۱۰دلار استرالیا
 • کپی پاسپورت
 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • پر کردن فرم موافقت با قوانین دانشگاه

امکانات ورزشی دانشگاه آدلاید

نکته :

نمره مورد قبول زبان برای اپلای دانشگاه آدلاید در تمام رشته ها به جز دانشکده علوم تربیتی، رشته موسیقی درمانی در هنرستان موسیقی، رشته فیزیوتراپی، شغل درمانی، آسیب شناسی گفتاری، جراحی دندان و سلامت دهان، رشته پزشکی و جراحی، حقوق، پرستاری و دامپزشکی که در جدول ۲ اشاره شده است. باقی رشته ها حداقل نمرات ذیل را در جدول ۱ باید داشته باشند.

جدول ۱:

آزمون حداقل نمره کل حداقل نمره در هر بخش
تافل کاغذی ۵۷۷ ۴.۵ در TWE
تافل اینترنتی ۷۹

Writing 21
Speaking  ۱۸

۱۳ Reading  Listening

آیلتس ۶.۵ ۶.۰
PTE ۵۸ ۵۰

جدول ۲:

آزمون حداقل نمره کل حداقل نمره در هر بخش
PTE ۶۰۰ ۶۵
تافل اینترنتی ۹۴ ۲۳
تافل کاغذی ۶۰۰ ۵.۰
آیلتس ۷.۰ ۷.۰

مطالب مرتبط: همه چیز در مورد آزمون تافل برای اپلای

مدارک لازم برای اپلای فوق لیسانس:

 • مدرک لیسانس
 • رزومه شغلی، تحصیلی و پژوهشی. اگر سابقه حرفه ای خوبی داشته باشید بدون مدرک لیسانس هم می توانید اپلای دانشگاه آدلاید را انجام دهید.
 • ریز نمرات دوره لیسانس
 • پرداخت هزینه ثبت نام ۱۱۰ دلار استرالیا
 • کپی پاسپورت
 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • نمره  مورد قبول در یکی آزمون های زبان انگلیسی آیلتس، تافل یا PTE

نکته ۱:

برای رشته های هنر؛ معماری و محیط ساخته، دانشکده حرفه ها (به جز دانشکده اقتصاد و مرکز منابع و غذای جهانی)، پرستاری، روانشناسی، بهداشت عمومی حداقل این نمرات را باید داشته باشید:

آزمون حداقل نمره کل حداقل نمره در هر بخش
آیلتس ۷.۰

Listening & Reading: 6.5

Writing & Speaking:  ۷.۰

تافل ۹۴

Listening & Reading: 20

Speaking: 23

Writing: 27

PTE ۷۳

  Listening & Reading: 65

Writing & Speaking: 73

نکته ۲:

در دانشکده مهندسی، کامپیوتر و ریاضیات (غیر از معماری و محیط ساخته)، دانشکده علوم پزشکی و سلامت (دانشکده پرستاری و سلامت عمومی و روانشناسی)، موسسه جونا بریگس، دانشکده علوم، دانشکده اقتصاد، مرکز جهانی غذا و منابع این نمرات زبان مورد قبول است:

آزمون حداقل نمره کل حداقل نمره در هر بخش
آیلتس ۶.۵

Listening & Reading: 6.0

Writing & Speaking: 6.5

تافل ۷۹

Listening & Reading 13

Speaking 22

Writing 24

PTE ۶۵

 Listening & Reading 58

Writing & Speaking 65

 

کلاس درس دانشگاه آدلاید

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه آدلاید در دوره دکترا:

 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی در آزمون آیلتس یا تافل به شرح بالا
 • ریز نمرات و معدل به GPA
 • رزومه شغلی، تحصیلی و پژوهشی
 • کپی پاسپورت
 • پیدا کردن استاد راهنما از اینجا
 • پیدا کردن موضوع پژوهش از اینجا

نکته:

۱- داشتن سابقه پژوهشی در دوره لیسانس یا فوق لیسانس برای اپلای دانشگاه آدلاید در دوره دکترا ضروری است. بنابراین بهتر است چکیده انگلیسی پایان نامه خود را نیز آماده داشته باشید.

۲- مدارک شما از روی اصل آنها باید اسکن شده باشد. مهر و امضای موسسه آموزشی با نام کامل امضاءکننده در آن مشخص باشد.

۳- اصل تمام مدارک مذکور در بالا را در زمان رسیدن به آدلاید باید به همراه داشته باشید. در غیر این صورت ۲۸ روز فرصت دارید تا آنها را به دانشگاه آدلاید ارائه دهید. بعد از یک مهلت ۳۱ روزه دیگر اگر آنها را نداشتید، اپلای شما کنسل خواهد شد.

۴- تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشد.

مهلت ثبت نام:

مهلت اپلای این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ برای ترم بهار ۱۳ جولای و برای ترم تابستان ۶ آوریل است. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نزدیکترین زمان اپلای دوره دکترا با اپلای باما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط: دانشگاه ملی استرالیا برای اپلای چه شرایطی داره؟

هزینه زندگی و اپلای دانشگاه آدلاید استرالیا

شهریه:

شهریه این دانشگاه با توجه به رشته مورد نظر و مدت دوره تفاوت دارد. اما به طور کلی بین ۳۰ هزار دلار استرالیا و ۷۶ هزار دلار است. برای تامین هزینه های خود در زمان تحصیل اجازه کار پاره وقت نیز داده شده؛ حتی بعد از فارغ التحصیلی نیز دو تا چهار سال می توانید مشغول به کار باشید.

خوابگاه:

برای سکونت در مدت تحصیل در دانشگاه آدلاید می توانیدخوابگاه های داخل پردیس دانشگاه و یا خارج از آن را انتخاب کنید. اجاره خوابگاه های داخل پردیس، همچون خوابگاه MATTANYA به صورت سالیانه پرداخت می شود که معادل ۱۲.۴۸۰ دلار استرالیا با ۵۰۰ دلار رهن است. این مبلغ تمام هزینه های مربوط به آب، برق، گاز و اینترنت را شامل می شود. دقت داشته باشید که اتاق های این خوابگاه ها دارای سرویس بهداشتی مشترک است. برای رزرو خوابگاه های داخل پردیس بعد از اپلای دانشگاه آدلاید اینجا را ببینید.

خوابگاه دانشگاه آدلاید

اگر خارج از پردیس دانشگاه آدلاید به دنبال محل سکونت هستید، می توانید طبقات همکف خانه، سوئیت و آپارتمان بگیرید. اجاره اینها به طور میانگین بین ۱۶۰ تا ۲۱۰ یورو در هفته است. تمامی آنها دارای لوازم زندگی در آشپزخانه، وسایل اتاق نشیمن، لباسشویی و سرویس بهداشتی است. این خانه ها به سیستم پشتیبانی و امنیت در ۲۴ ساعت شبانه روز، وای فای و باشگاه ورزشی مجهز هستند. رزرو این محل های سکونت در این لینک قابل انجام است.

پاسخ سوالات متداول در مورد اپلای دانشگاه آدلاید

 • تحصیل در چه رشته هایی در این دانشگاه بهتر است؟

دانشگاه آدلاید در رشته های مهندسی، مدیریت، تجارت و بازرگانی و هم چنین پزشکی بسیار قوی است. پس اگر به این زمینه ها علاقه دارید توصیه می کنم برای اخذ پذیرش آن در یکی از این رشته ها آماده شوید.

 • آیا دانشگاه آدلاید دانشگاه خوبی است؟

نمی توان این مرکز آموزشی را با دانشگاه هایی همچون هاروارد یکی دانست، اما از نظر بسیاری از دانشجویان آن، دانشگاه بسیار خوبی است. رتبه این دانشگاه تحقیقاتی در سطح جهانی بد نیست و رشته های متنوعی را به خوبی آموزش می دهد. وقتی در مورد کیفیت یک دانشگاه می خواهید بدانید، بهتر است از محیط و فرهنگ حاکم بر آن هم آگاه شوید. مثلا شهر آدلاید جایی وسیع برای زندگی و لذت بردن از لحظات زندگی است. مردم این شهر خون گرم و همراه هستند. هزینه زندگی در آدلاید نسبت به شهرهای دیگر همچون ملبورن راحتتر قابل پرداخت است. ارزانترین، زیباترین، تمیزترین و امن ترین شهر استرالیا آدلاید است. یا اینکه در محیط دانشگاه اساتید به طور حرفه ای دانشجویان را پشتیبانی می کنند و آن را وظیفه خود می دانند. ۴۰ باشگاه ورزشی و بیش از ۱۳۰ انجمن دانشجویی در دانشگاه آدلاید فعالیت می کنند.

 • اپلای دانشگاه آدلاید بهتر است یا دانشگاه موناش؟

این مساله به این بستگی دارد که در چه رشته ای بخواهید تحصیل کنید. دانشگاه موناش بزرگترین دانشگاه استرالیا است و در زمینه بهداشت و پزشکی معروف تر از دانشگاه آدلابد است. با اینکه موناش در رتبه بندی جهانی بالاتر از مرکز آدلاید است، اما باید موارد دیگر همچون میزان سرمایه ای که دارید و امکانات دانشگاه را نیز در نظر بگیرید. تحصیل و زندگی در دانشگاه آدلاید کمتر از دانشگاه موناش هزینه دارد.

مطالب مرتبط: تحصیل در دانشگاه موناش استرالیا

آخرین توصیه اپلای باما

در اینجا به طور کامل امتیازها و امکانات دانشگاه آدلاید را شرح دادم؛ حتما با خواندن آن به برتری این موسسه پی برده اید. اگر به استرالیا و دیدن طبیعت زیبا نیز علاقه دارید و به دنبال رشد و پیشرفت در زندگی هستید، توصیه می کنم برای اپلای دانشگاه آدلاید اقدام کنید. مدارک لازم برای اپلای در یکی از ۴۰۰ رشته این دانشگاه را به دقت تهیه کنید. علاوه بر این هم به لینک دانشکده مورد نظر رفته و از تمام مواردی که برای اخذ پذیرش در رشته شما خواسته مطمئن شوید.

برای برنامه ریزی مفید، به مهلت ثبت نام و هزینه های زندگی و تحصیل که در بالا صحبت کردیم توجه داشته باشید. اگر در هر یک از مراحل اپلای سوالی غیر از سوالات متداول در این مقاله داشتید، با اپلای باما تماس بگیرید. حتما برای افزایش درصد پذیرش خود، از اپلای باما مشاوره بگیرید.